Má barva našich očí nějaký význam?

3.8.2012 v Poradna 7

Dotaz:

Čau, mám dotaz

Zajímalo by mě, jestli záleží nějak na barvě očí.

Oči jsou prý okno do duše, tak mě napadlo, že by to něco mohlo znamenat.

Je zvláštní, když má někdo třeba dvojbarevné oči, já mám v oku takový hnědočervený proužek a jinak mám oči modrošedé, zaímalo by mě, jestli to něco znamená?

Někde jsem četla že lidi s různou barvou očí jsou magicky nadanější, jak moc je to pravda? Díky


Odpověď:

Ahoj,
Barvu očních duhovek a další jevy oka zkoumá irisdiagnostika. Tam také najdeš odpovědi na otázky, do znamená ten či onen kroužek, čárka, změna barvy, obláček, důlek, nebo cokoliv jiného.

– Oči jsou nejen mapa tvojí duše, ale podle irisdiagnostiky hlavně mapa tvého zdraví.

Nemám žádné zprávy o tom, že by lidé s očima jiných barev byli nějak speciální, ale barva oka do určité míry ukazuje tvoji povahu.

– Modré oči mají dvojí význam: Duchovno, citlivost, moudrost. Ale mají i protikladný výklad (hlavně pokud jsou hodně světlé až došeda): Surovost, citová chladnost, trapičství…. Hnědé oči zase bývají Přátelství, veselost, společenskost, ale z druhé strany mince to bývá pocit méněcennosti a sobectví.

Záleží vždy na konkrétním člověku, jaké vlastnosti se u něj projevují a není to věc vždy na stoprocent pravdivá, protože povahu člověka ovlivňuje mnoho věcí jako celek (povaha, ostatní rysy tváře, výchova, vliv okolí a okolních lidí), proto je potřeba brát v úvahu podobné jevy z komplexního hlediska a neupínat se pouze na jedinou věc, kterou zpozoruješ.

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Poradna: Nezařazeno” – ZDE

Máte otázku, se kterou vám mohu pomoci? Ptejte se do ►mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

Komentáře

Ikona diskutujiciho cajovnaprozeny 2012-08-03 21:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je zajímavá otázka, Alue, a já si pamatuju, že jsem tě jí po e-mailu taky jeden čas trápila. V této odpovědi je mnoho pravdy, přesto mi barva očí přijde tak zásadní, že mi to je málo.

Ikona diskutujiciho Míša 2012-08-03 22:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

U sebe jsem na nic nepřišla. Normálně je mám žlutozelené, ale někdy vypadají khaki, jindy jsou víc do žluta, pak zase do žlutošeda. 🙂

Ikona diskutujiciho Daniela 2012-08-04 14:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přesně tak, podle barvy samotné se asi určit přesná povaha nedá. Na moji docela citově chladnou babičku to pasuje – ta je má světlemodré, až do šeda. Ale já třeba taky a to jsem úplný opak, té šedé tam ale nemám tolik – nemám běžné modré oči, jsou trochu světlejší, je tam i zelenkavá a uprostřed taková zlatavě hnědá. Kdysi jsem si přála jiné oči a teď je mám moc ráda, protože si toho jedou všimly spolužačky, v zimě na ostrém slunci a žasly, tak mě to potěšilo :D

Ikona diskutujiciho Verunka 2012-08-04 20:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Člověk se může někdy úplně povahově změnit a barva očí zůstane stejná že… Na 100% se podle barvy soudit nedá. Zajímavé ale že třeba moje babička se na stáří stala z modroočky zelenoočkou 🙂 jak je to možné? To se asi nestává často.

Ikona diskutujiciho Strange ghost :3 2012-08-12 11:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

moje barva očí se mění každej den na trochu jinej odstín… vždycky mě zajímalo, zajímá a zajímat bude, co to znamená…

Ikona diskutujiciho Jindra 2012-08-25 12:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: že by zelený zákal? :-)

Ikona diskutujiciho kamennykoberec 2016-10-21 11:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jakou máte zkušenost s irisdiagnostikou vy? Já jsem tedy byla celkem zklamaná :(. Nepřijde mi že bych se o diagnóze ke svému problému dozvěděla něco nového.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek