Magie koček

17.5.2013 v Doporučení 10

Krásnou knihu Magie koček jsem dostala darem od své přítelkyně, když se mi do života nečekaně a mile připletl můj kocourek. Bylo to zajímavé, případalo mi totiž, jako bych s kočkou rovnou dostala do ruky i manuál k použití 🙂

Kniha Magie koček se mi moc líbila. Vyhovuje mi styl psaní, kdy člověk odpočívá, všechno si představuje v obrazech, cítí se povzneseně a ještě se u toho stíhá i ledacos přiučit. Magie koček je moje první kniha, kterou jsem kdy četla vyloženě o kočkách, ale mám chuť si ještě nějakou speciální kočičí literaturu sehnat. Číst příběhy, legendy, zážitky a poznatky o zvířatech, mě velice baví.

Autorka knihy Eva Geelen, to pojala osobně. Popisuje nejzajímavější zážitky se svými kočkami, kterých během života měla opravdu hodně a přitom každá byla úplně jiná… Což platí i u psů, nebo u lidí. Je to sice jeden živočišný druh, ale každý jedinec má jinou osobnost, a to ho činí zajímavým a úžasným. Zkrátka s každým novým tvorem v domě, se dá objevit něco zcela nového.

V knize jsou i popsané různé ,,kočičí legendy”, něco z dávnější společné historie koček a lidí. Jedna část knihy dokonce vypráví o dobách, kdy církev upalovala s domnělými ,,čarodějnicemi” i jejich milované kočky.


Kniha mi rozšířila povědomí o speciálních schopnostech kočky. Nejenom to, že má v těle zabudované různé úžasné mechanismy, díky kterým je lepší než kdejaký seismograf, ale hlavně o jejích mentálních schopnostech. O tom jak poznají dopředu co se stane, jak léčí, nebo jak nám čtou myšlenky.

Přítelkyně, která mi tuto knihu darovala, mi kladla na srdce: ,,Pole mého názoru jsou kočky nějaký zvláštní druh ušlechtilé mimozemské rasy, která tu byla vysazena, aby nás natvrdlé lidi vedla, léčila a chránila.”

Možná je kočka tak trochu momozemšťan a možná ne, každopádně kouzelný tvor je to určitě.

Pokud milujete kočky a máte nějaké doma, určitě se vám tato kniha bude moc líbit.

Popis knihy:

Tato kniha umožňuje nahlédnou do mysteria koček a odhaluje mnohé tváře jejich fascinující, rozporuplné osobnosti. Překvapuje čtenáře senzačními poznatky o šestém smyslu i sedmi životech koček. Nacházíme zde také proměnlivé dějiny vztahu člověka a kočky a role, které v průběhu tisíciletí v jeho životě sehrála: bohyně ve zvířecí podobě, pronásledovaná společnice čarodějnic, ochranný duch s drápky a léčitelka na sametových tlapkách, senzibilní vrah depresí a vitalizující transformátor energií, tajemná přítelkyně se senzory na čtyřech tlapkách. Autorka dává odpověď na mnoho otevřených otázek k tématu kultu koček a přichází na stopu i samotnému fenoménu koček.

(Citát je z e-shopu azknihy.cz, kde lze knihu také zakoupit.)

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Knihy” pro další doporučenou četbu – Zde

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí” níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Komentáře

Ikona diskutujiciho Macin 2013-05-17 06:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Doporučuji knihu: Věda bez skrupulí aneb Obchod s fiktivními fakty- Johannes Jürgenson. Je to fakt mazec.

Ikona diskutujiciho IrenaT 2013-05-17 07:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky za tip na dárek pro dceru. Má zamluvená dvě koťátka, která by jinak byla utracena. Knížka se jí bude určitě hodit, i když už zkušenosti s kočkami i koťaty má. Naše kočka, která si nás našla (přišla k nám na zahradu před 2 roky jako pětiměsiční kotě a už u nás zůstala), měla před rokem a půl čtyři koťata, neměla však ze začátku pro ně dost mléka, tak jsme koťatům stříkaly injekční stříkačkou do tlamiček mlíčko pro koťata, než se jí upravila tvorba mléka a zvládala nakrmit všechna čtyři koťata, aby nepištěla hlady. Koťata jsme pak rozdali prověřeným zájemcům :-)

Ikona diskutujiciho lenka f 2013-05-17 07:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je asi pravda Aluško. To o té mimozemské rase koček. Taky jsem o tom četla.

Ikona diskutujiciho Cherryna 2013-05-17 12:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky máme doma kocoura a my už ho bereme jako člena rodiny. Mohla bych vypsat tolik charakterních vlastností co má a myslím že bych tu byla do Vánoc :). Je úžasný žít doma s kočkou, udělá ten život daleko lepší :). A navíc každá číča je načechraňoučká, teploučká ááá prostě ťuťu ňuňu..neodolatelné jsou!!! 🙂

Ikona diskutujiciho aralklovkyne 2013-05-17 14:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nemyslím že to platí jen u koček. Každý živočich je inteligentní, jiný a zajímavý.

Ikona diskutujiciho Renata 2013-05-17 19:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, tuhle neznám, ale podívám se po ní, zní to skvěle!!!!

Ikona diskutujiciho Lilien 2013-05-18 11:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslíš, že má nějaká duchovní důvod to, že mám alergii na kočky a přitom je ze srdce miluju? Popřípadě jestli to může časem zmizet. Už jsem jednou kočku měla, sice na zahradě. Je to zvláštní. Když jsem byla u známého, co má doma moc koček, mohla jsem se ukýchat, ale přítelova kočka se o mě mnohdy otírá, jednou seděla vedle mě na křesle a nic mi to nedělá. Jen jsem se zatím neodhodlala ji pohladit.

Ikona diskutujiciho Zdeňka 2013-05-28 19:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji z tip. Třeba se dozvím ještě více.Učíme se od koček, pak se to sanžíme učit jiné, ale je toho ještě tolik před námi…

Ikona diskutujiciho Fox 2014-06-06 02:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue proč nemáš odkaz na rubriku knihy v menu? Všiml jsem si že máš na blogu hodně rubrik na které není v menu odkaz. Například i odkaz na rubriku Andělé tam chybí a mnohé další. To máš tak záměrně, nebo tam chybějící odkazy někdy dáš?

Ikona diskutujiciho Alue 2014-06-06 08:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: ,,Knihy" jsou podrubrika hlavní rubriky ,,DOPORUČUJI". Podrubrika ,,Andělé" je v hlavní rubrice ,,Převzaté články".

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek