Mám dar odvrátit lidi od sebevraždy a neustále na ně narážím: Je to můj životní úkol?

16.12.2012 v Poradna 9

Dotaz:

Ahoj Alue,
Chtěl jsem se tě na něco zeptat. Už nějaký čas koukám na tvé stránky, jinak jsou velice konstruktivní a pro mě dost inspirující :). Vychvaloval bych ti je asi v celém emailu, ale chválu určitě čteš stále a stále 🙂 .

Ale teď k otázce: Předem varuji, moc se rozepisuji, tak se moc omlouvám, že to bude dlouhé.

Jako menší jsem si něco málo prožil a dostal se do dosti situací, kdy jsem sebe úplně zavrhnul, jestli se to tak dá nazvat, i na sebevraždu jsem myslel, ale neudělal, bohu dík 🙂 Nějak jsem se z toho ale dokázal vyhrabat. Podle mě mi pomohl anděl. Ukázal mi, že se o tom dá uvažovat i jinak, z jiné stránky, z té poučné.

Po tomto krachu psychiky, když jsem se z toho vyhrabal, tak se mi začaly dít celkem zajímavé věci. Já na náhody moc nevěřím. Ale kam přijdu, nebo kde se chvíli zdržuji, tak tam najdu osobu, kterou něco trápí a většinou to chce řešit sebevraždou, nebo něčím podobným. Ať se dostanu na veřejný chat, nebo jen prostě spustím nějakou hru na odpočinek, najdu tam lidi s tímhle problémem.

Právě teď to už je myslím 8 lidí, co jsem poznal pokaždé někde jinde, ale chtěli to řešit stejně.

,,Shodou náhod“ s nimi rozvedu konverzaci a ve výsledku jim pomůžu. Zatím jsem pomohl všem 8 lidem, aby na to už nemysleli a žili v klidu.


A tak se tě ptám, jestli je to tím, že jsem si něčím prošel v minulosti a dostal jsem se z toho…

A už od mala jsem opravdu strašně citlivý na mé okolí, poznám lidi podle toho jak se s nimi cítím. Ani pomalu mluvit nemusím. Je to jen náhoda, že poznávám stejné lidi s podobnými problémy, nebo je to tak, že když dokážu poznat, jak se ten člověk cítí jen z textu, jak mi píše (není to 100% ale prostě to tak cítím), tak jestli mám takový účel, pomáhat lidem ?

Já jsem opravdu lidumil 🙂 A pomůžu kde můžu, i když na to doplatím, ale otřepu se, jdu dál :), dokud zase nenarazím :D. Ale zdá se mi to zvláštní, že zrovna takovéhle lidi „přitahuji“ :).

Děkuji za odpověď a za tvůj, určitě velice drahý čas, který jsem si dovolil vzít tímto dopisem. Je asi přehnaně dlouhý, ale když já píšu tak furt :D.

Jinak mé jméno je J.S. Je mi to takové blbé ho neuvést, když tvé znám úplně celé 🙂

Tu chválu si neodpustím :D: Ale ty videa jsou velice hezké a díky tvé video-odpovědi jsem tohle vlastně sesmolil 😀

Jsi vážně moc milá osobnost, nebojíš se ukázat i to že nejsi úplný „andílek“ 😀 a to že dáváš nepovedené záběry na konec se mi též libí, aspoň lidi ví, že jsi jen člověk co dělá chyby a že máš taky fůru emocí, které někdy ovládat prostě nejde :).

A taky jsem zvědavý, jako fůra lidí co ti píší, co bude v další knížce 😀 a jen ti můžu přát mnoho úspěchů s knihou :).
Je dobré vědět, že někdo jako ty tady stále je 🙂

J.S.

Odpověď:

Ahoj,
Děkuji za moc milý e-mail 🙂

Je to pro tebe určitě zvláštní, že potkáváš ,,potencionální sebevrahy“, ale je to skutečně tak, jak to sám cítíš: Přitahuješ je, protože jim máš co říct.
Sebevražda je velice vážný skutek, který způsobuje velice vážné a dalekosáhlé problémy nejenom tomu kdo ji provede, ale i celé jeho rodině a okolí. Všichni tím dlouho trpí.
A pokud ty dokážeš pouhými slovy někoho od takového činu odradit, má to obrovský smysl. Je to velmi hodnotné.

Buď za to rád a buď vděčný, že ti tito lidé přicházejí do života. Člověk je na světě nejšťastnější ne díky penězům, slávě, nebo majetku, ale jedině tehdy, kdy cítí, že je dobrý a užitečný pro druhé. To je to pravé štěstí a to je ta skutečná hodnota, o kterou je třeba usilovat.
Ne hrabat pro sebe na úkor jiných, ale být tu pro druhé. To je skutečný návod na pravé životní štěstí… Ale člověk to musí dělat opravdu ze srdce a nebát se nevděku.

Když si představíš, od čeho jsi teoreticky kolik lidí ušetřil, jak hrozné to jsou emoce a energie, které nepřišly jenom díky tobě, musíš ze sebe mít zákonitě obrovskou radost a máš určitě i sám sebe o něco raději. – Je to dar.

Moc dobré taky je, kdybys večer – jenom když na to budeš mít náladu – poděkoval svým ochranným andělům za to, že tě takto dobře vedou. Můžeš jim děkovat i za své vlastní úspěchy. Uvidíš, že když v téhle věci ještě projevíš vděčnost konstruktivním bytostem nad tebou, tvůj život se stane zase o něco lepším a přijdou nové příležitost, jak mít ze sebe dobrý pocit a jak využít to, co znáš a umíš.

Tak vysoký počet ,,náhodně“ nalezených lidí opravdu není náhoda, našel jsi svůj úkol. Buď za to rád, většina lidí hledá svůj úkol celý život a nikdy ho nenajde. Pak jsou nešťastní a nevidí ve svém životě smysl. – Ty ho ale vidíš a to je veliká věc, hodně to v životě posiluje.

Hodně štěstí 🙂
Alue

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Poradna: Životní směr“ pro další otázky a odpovědi

Máte otázku, se kterou vám mohu pomoci? Ptejte se do ►mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho stenly911 2012-12-16 09:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hezky napsaný článek, mě s tím životním úkolem trochu otevřela oči svými chanelingy paní Lenka, kterou tady Alue propaguje. Ale teprve až když jsem byl doma na podpoře několik měsíců,, tak se mi ty souvislosti spojili. Holt něco vědět a něco si uvědomit je někdy docela velký rozdíl..Ale jsou i jiné možnosti, jak najít svůj životní úkol. Třeba dělat to, u čeho se cítím dobře, z čeho mám dobrý pocit..

Ikona diskutujiciho Lori 2012-12-16 10:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

môže m len súhlasiť 🙂 mala som spolužiačku, ktorá chcela spáchať samovraždu, pretože nezvládala rodinnú situáciu, tak som si s ňou dala dlhý rozhovor…a keď sme skončili a ona odišla so slovami " Ďakujem..nehorázne si mi pomohla" … mala som zo seba neopísateľne dobrý pocit 🙂

Ikona diskutujiciho Vesmírná Sestra Khalia 2012-12-16 11:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Překrásné. Ten člobrda mě fakticky hodně zaujal, působí neskutečně mile 🙂 Víc takových lidí!! ♥

Ikona diskutujiciho František 2012-12-16 14:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je harmonie,jak článek,tak odpověd,nádhera.

Ikona diskutujiciho Mischel 2012-12-16 15:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nevie niekto, kto to písal?

Ikona diskutujiciho jarad 2012-12-16 16:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

tak jestli jsi zachrnil už 8 lidí …a ty dnes žijou tak jsi hrdina a máš můj respekt….

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2012-12-16 16:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak ještě štěstí, že já se se sebevrahy nepodkávam. Vůbec bych totiž nevěděla, co jim říct. Možná že bych je  svým jednání omylem ještě víc přesvědčila o tom, že to nemá na světě cenu. Ale kdo ví, třeba ne.

Ikona diskutujiciho Alue 2012-12-17 15:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

… Myslím, že by s tímto pánem byl skvělý rozhovor, kdyžtak mu nějaký nabídnu na rok 2013, jestli se tu sejdeme… Těším se 🙂

Ikona diskutujiciho Eileen 2012-12-18 22:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je pravda, že když někdo spáchá sebevraždu, že tu jeho duše zůstane uvíznutá a nebude moci jít světla? Jak si může potom taková duše pomoc, pokud nějaký způsob existuje…

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek