Křišťál
Křišťál je neocenitelný pomocník každého z nás. Má široké využití a každý se shodne na tom, že je to velmi výjimečný kámen.
(Více o křišťálu, konkrétně jeho možnostech použití a čištění popíšu v druhém článku.)
O tom, jak významný a léčivý je křišťál ví snad každý z nás, a proto jde tento kámen vesměs hodně na odbyt. Každý, kdo má rád kameny, nebo jimi léčí, nějaký křišťál má, protože jde v podstatě o ,,základní“ kámen, který nesmí v žádném sortimentu chybět. Přesto je toho hodně, co lidé o křišťálu neví a proto ho často používají nesprávně, nebo vybírají nevhodné tvary k účelům, na které by měl být použit úplně jiný. Tyto články se v tom pokusí udělat pořádek a před omyly varovat.
Jaký křišťál má sílu a jaký ne?
Málokdo ví, že křišťál ztrácí léčivou sílu, pokud se upravuje.
Plnohodnotný křišťál s plným léčivým potenciálem je ten, který je surově uražený a dále neupravený. Jeho síla se odvíjí ne podle toho, jak je velký, ale spíše podle toho, kolik má hrotů a jak je vnitřně uskupený.
Například, pokud má křišťál uvnitř prasklinu, jeho síla slábne. Samozřejmě, že menší křišťál je slabší, než větší a tlustší, pokud má ale několik hrotů, potom toto pravidlo neplatí úplně.
Za účelem léčení je úplný nesmysl pořizovat křišťálové oblázky, jako jsou tyto:
Malé zahlazené křišťálové kamínky jsou moc pěkná ozdoba, ale jejich léčivý potenciál je mizivý, naprosto minimální. Navíc nasají trochu destruktivní energie, vnitřně rychle popraskají, tím jejich síla zmizí úplně a už jsou potom naprosto nepoužitelné. Pokud plánujete koupit křišťál takový, který vám k něčemu bude, rozhodě takové oblázky neberte. Tyto jsou krásné jako šperky, ale praktické využití nemají.
Další nevhodný tvar je tento:
Tohle jsou sice surové úlomky, ale nemají správný tvar, jsou moc rozrušené a energie v nich neproudí tak, jak má. Krásná ozdoba, ale k léčení nevhodné.
Správný tvar křišťálu:
Tyto jsou uražené správně, mají podlouhlý tvar a rovné plochy. Konkrétně tyto na obrázku jsou spíše menší a s více kazy, ale už mají sílu a jsou použitelné k cílenému léčení. Samozřejmě jsou mnohem větší a lepší kvality, ale pokud se vám podaří sehnat takový, jaký je na obrázku výše, máte vyhráno.
Pokud zůstaneme ještě u tohoto obrázku, stojí za pozornost křišťál, který je zde položený dole, druhý zleva. Ten má totiž dva hroty, je to ,,dvojče“ a jeho síla je dvojnásobná, než kdyby měl hrot jen jeden. Dvojčata jsou výborné tvary křišťálů.
Tvarově nejlepší a nejsilnější, pokud byste vzali v úvahu jen vzhled, je proto dvojče, anebo ten, který je čirý, velký, rovný a bez zlomů uvnitř.
Obrázek výše ukazuje křišťály se dvěma hranami, z každé strany jedna špička. Tohle je velmi výjimečný tvar, je vzácný a moc jich neseženete. Má speciální využití, ale na bežné léčení je nejlepší ten, který má špičku jen jednu.
Ideální tvar křišťálu je tedy něco jako tohle:
Ideální křišťál je do určité míry pravidelný, ale jeho nerovnosti dokazují, že je ,,přírodně“ uražený.
Při výběru křišťálu za účelem léčení proto zkoumejte jeho povrch, nejenom základní správný tvar, který by měl mít.
Dávejte pozor, abyste nekoupili kus, který bude mít obroušené a zahlazené hrany. Většina křišťálů, které v běžně dostupných obchodech seženete, mají broušené strany, nebo jen některé (většinou jednu), aby vypadaly lépe. Bohužel stačí obrousit pouze jedinou stranu a křišťál už ztrácí sílu.
Na obrázku výše vidíte, jak má neobroušená plocha křišťálu vypadat, je to jeho levá strana, ta osvětlená. Vidíte tam vroubky a mapy. Takový musí být ze všech stran.
Zásadně se vyhněte tomuto:
Na tomto křišťálu je evidentně zahlazená každá plocha a jeho léčivá síla je tím zničená. Jako okrasa do bytu je skvělý, jako léčivá pomůcka je k ničemu.
Každá přírodně uražená plocha křišťálu má plochy s určitou texturou. Nejsou úplně hladké a rovné, ale mají na sobě jakoby mapy a hrbolky, když je nastavíte proti světlu. Pokud je hrana křišťálu úplně hladká a bez map, je zahlazená a takový nebrat.
Správné křišťály většinou v obchodech a e-shopech neseženete, protože nejlepší jsou dopředu vybrané a ty slabé se nabízejí ke koupi lidem. Na neupravené křišťály s dobrou sílou musíte mít štěstí, dají se sehnat u soukromníků, kteří se tím zabývají a shánějí si je jinak, než koupí v obchodech, případně na veletrzích polodrahokamů se občas dá najít skvělý kousek.
Křišťál se nevybírá jenom očima, ale bere se do ruky.
Když budete mít možnost vybrat si křišťál, nezkoumejte jen jeho tvar a jestli nemá zahlazené plochy, ale věnujte pozornost jeho energetickému potenciálu. Každý křišťál, který vezmete do ruky, na vás jinak reaguje. Některý je silnější, jiný slabší, některý víc sedí k vaší bytosti, jiný lépe padne vašemu kamarádovi. Pokud vybíráte křišťál pro sebe, neměl by vám ho určit někdo jiný, ale vy sami.
Vezměte ho do ruky a vnímejte, co cítíte. Někdo cítí tlak, někdo teplo, někdo intuitivně pozná, který kámen mu padne nejlépe. Já například vnímám sílu křišťálu podle zvláštního tlaku, až bolesti. Někdy to cítím po zápěstí, potom je křišťál slabý, někdy po loket, to už je skvělé a pokud mi jde jeho ,,aura“ až za loket, potom je to opravdu velmi silný křišťál.
I vy byste měli vypozorovat, jak ho vnímáte a podle toho si ho určit. Nemůžete se splést, jde o intuitivní volbu. Po kterém zatoužíte a který vám bude v ruce nejpříjemnější, ten je pro vás ten pravý.
Chraňte křišťály před nárazem. Pukliny uvnitř ničí jeho sílu.
© Aluška.org, Alue K. Loskotová 2011. Publikování části nebo celku na jiných stránkách je zakázáno.
Kam dál:
• Otevřít rubriku ,,Kameny, křišťál, polodrahokamy“ – ZDE
• Máte otázku, se kterou vám mohu pomoci? Ptejte se do ►mailu◄
• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/
Poslední komentáře
-Mirek ... například. :D
-Alue K. Loskotová Mám na webu lidi, kteří by takovou věc…
-Alue K. Loskotová Hájenka nestačí. Taký grizzly má obrovské teritórium pohybu.…
-mariankosnac To byl vtip :-).
-Mirek