Mám zápal plic

23.3.2012 v Poselství 65

Slíbila jsem, že vysvětlím své dočasné snížení pracovní aktivity, jen co se mi udělá lépe. – Tedy k věci, je to zápal plic, ležela jsem už od 15. března.

Už tři týdny předtím jsem byla hrozně přepracovaná, protože jsem neměla jediný den volno, šichta od rána do večera, když bylo hotové jedno, hned jsem šupajdila na to druhé. Ale zvládala jsem to, dokud nepřišla zásadní rána, která se mnou strašně otřásla, že jsem několik nocí nespala, jaké jsem měla starosti. – Šlo o existenci Alušky.org, o ,,moje dítě“, které piplám už šestý rok a které mi pár zlých lidí chtělo zničit. To už zkrátka moje imunita nezvládla.

Dýchám chemtraily, tak jako každý jiný a mnoho lidí v mém okolí záhadně umřelo na embolii plic. I já jsem byla opakovaně varována, že jestli nezačnu léčit plíce, tak to se mnou jednoho dne sekne a už mě nikdo nikdy neprobere. – A já to brala na lehkou váhu, myslela jsem si, že se mě to netýká a že jsem v pohodě, protože mě přece plíce nebolí. Sice jsem se začala zadýchávat, což byl průvodní jev, ale znáte mladé lidi. Mají pocit, že jsou nezničitelní a já to tak mám také.

To byla ta zásadní chyba. Je to speciálně udělané tak, aby člověk nevěděl a pak to s ním švihne, ani neví jak. Pamatujete třeba na ten autobus ve Švýcarsku, jak tam umřela spousta nevinných dětí? – Řidič zemřel dřív, než se vyboural. – Embolie plic.

Stihla jsem to za minutu dvanáct, ale kdybych se okamžitě nedala do léčby, tak už tady nejsem. Tentokrát i v mém životě zafungovala ta vtipná průpovídka, kterou s oblibou pořád vykládám: Chodí štěstí dokola, na koho sedne? – Na vola! – Tentokrát jsem byla ten vůl já, se svými plícemi.


Zápal plic není sranda. Vždycky se strašně zhorším navečer, to se začnu dusit, ale nejhorší ze všech byly noci 3. a 4., to jsem fakt myslela, že nepřežiju. Od třetí noci mám problém, že když začnu usínat, tak se mi automaticky zatne břicho a hlasivky, takže mě probudí můj vlastní hlas. – Umíte si představit, jaká jsou to muka, mít strhané břicho od kašle a pak v noci nespat, protože kdykoliv začnete usínat, tak probudíte sami sebe? – Druhou noc už jsem se jenom třepala, brečela a vůbec jsem nevěděla, co mám dělat. Byla jsem úplně dezorientovaná a viděla jsem strašně rozmazaně.

Prosila jsem úplně všechny které znám, aby mi NĚKDO pomohl spát a slibovala jsem, že za pitomou hodinu spánku bych dala všechny peníze, co mám. Jenom chvíli psát.

Po pár dalších hodinách už to byly záchvaty beznaděje a nakonec rezignace, protože vím, že žádný člověk nedokáže být vzhůru déle než cca dva a půl dne. Pak v podstatě upadne do bezvědomí a dospí to, i kdyby vedle něj řezala cirkulárka. – Tohle mě uklidňovalo, protože to znamenalo, že nakonec nějak usnu i přes svoje hlasivky.

Od té noci to mám pořád, ale je to jiné. Podle toho jak moc je mi zle, tolikrát se probudím, ale asi na desátý pokus usnu. – Asi se nade mnou někdo smiloval, asi jsem to tehdá ubrečela.

Tahle strašná nemoc mi dala spoustu prostoru pro zamýšlení. Tak třeba vědomí toho, že právě utíkám hrobníkovi z lopaty, mi přineslo nápad na vymýšlení, jak by asi vypadal můj pohřeb. – Morbidní představa? Tohle téma mi vystačilo na hromadu hodin přemýšlení, protože od toho jsem dál konstruovala, jak by to tady na zemi vypadalo, když bych odešla, kdo by na to jak reagoval a co by se s čím stalo, nebo kdo by si vzal moje věci. – Kámoši o podobných řečech nechtějí ani slyšet, přijde jim to strašné a morbidní, ale člověku to nedá, se nad tím nezamýšlet.

Tak třeba jsem si řekla, že by mi tam mohlo hrát tohle:

http://www.youtube.com/watch?v=LqPjOrKfwrU

Nightwish… Celý život se mnou šli, tak by mě doprovodili i na druhý břeh. To je monstrozní představa, že?

Co mě ale hodně zaujalo, je sledování sebe sama. Vím o sobě, že v blízkosti smrti nikdy necítím strach. Totiž představa vlastní smrti mi nepřijde vůbec hrozná, protože vím, kam půjdu, že se tam budu mít moc fajn a že to nejdůležitější jsem tady už vykonala, neplýtvala jsem svým časem. – Což bylo mimochodem taky moc zajímavé téma k zamýšlení, jestli jsem prožila svůj život tak, abych toho nelitovala. – Výsledek byl, že rozhodně ničeho nelituji, že jsem žila nadoraz a natvrdo ve prospěch sebe sama a všech lidí, kteří jdou se mnou. – To člověka se zápalem plic strašně uklidní.

Další zajímavá věc je, že ačkoliv se dusím, že skoro zvracím, tak u toho myslím na svoje stránky a počítám: Jéžiš, maily už tam jsou staré přes týden… a objednávky na knížky mi stojí… a diskuze! – musím to tam jít odklikat. – Kdo za mě krucinál pošte ty balíky? – Musím si zalít kvítka… hele co když umřu? – Někdo za mě bude muset napsat na web, co se stalo, nemám někde nachystat papírek se svým heslem a pokyny? – To je snad moc, ne… to si rovnou napiš parte a odkaž majetek, blbče… – A dost! Nebudu na to myslet… Jsem nemocná, takže žádná práce, žadný web. Ležet, kašlat, potit, smrkat a pít stříbro, to tě teď bude zajímat! – No jo, jenomže co ty diskuze tam…“

Myslím, že jsem buďto workoholik, anebo jsem věrná svým projektům až za hrob. Vyberte si. Ale nakonec se sama sobě směju, protože jsem prostě svá a místo strachu se starám o svoje projekty, které na mě čekají. Takže ačkoliv slyším v hlavě jezdit vlak a sotva lezu, tak stejně jdu a ty diskuze tady poklikám. Jsem prostě taková.

No dobře, ale musím uznat, dneska je mi konečně trochu líp.. tedy v tom smyslu, že se můžu semtam normálně nadechnout a mám sílu na sezení u počítače… taky nevidím rozmazaně a nebolí mě hlava, tak se můžu soustředit, abych dala dopořádku nezbytné minimum a alespoň se trochu vypsala. Odtrhnout mě totiž od tvorby textů je pro mě špatné. Někdy sice na hromadu psaní nadávám, ale ve skutečnosti když to pár dní nemám, začne mi to strašně chybět.

Na zápal plic dávají doktoři antibiotika.. nic víc ti blbci neznají. Kdyby mě někdo odvezl do nemocnice, tak tam pojdu, protože bez dýchání solné páry bych se fakt udusila. Vždycky jsem měla kyslík na pár minut, když jsem hodně inhalovala a když to zase přišlo, tak jsem zase rychle vzala sůl a bylo na chvilku dobře. Ještě že jste neviděli, co mi lezlo z nosu. To byly nudle, že byste s tím lano upletli. Joa od 20. mi každé ráno pravidelně teče krev z nosu, ale nevíme přesně proč. 🙂

To první krvácení bylo tak brutální, že si to kamoš vyfotil… asi abych měla památku, no každopádně je to moje první a asi i poslední ,,emofotka“.

Od třetí noci jsem už ani nejedla. Stejně to mnou jenom projelo, nebo bych to vyblila. Tak mám teď dole přes pět kilo, ale nijak mi to neublížilo, protože jsem nikdy nebyla žádný hubeňourek a navíc než to na mě přišlo, tak jsem dva týdny dopředu hodně posilovala, a naskočily mi parádní bicepsy. – To mi moc pomohlo, protože pohyb a kašel jsou dost náročné a teď mám z toho na břiše krásnou valchu, někdo by mě mohl nafotit, než mi ty svalnaté buchty ustoupí… haha!

Ale včera jsem do sebe nacpala chilli con carne a předevčírem polívku, začínám mít trochu hlad a i když to mnou stejně jenom proletí, tak jsem ráda, že se mi vrátila chuť. Protože předtím to nešlo. Něco jsem dala do pusy a bylo to jak mouka. Prostě žádná chuť, nechutnalo mi nic, ať už to vonělo a vypadalo sebekrásněji, prostě nic.

Tak kromě toho, že vyhrávám boj s hrobníkem a že došlo k prolomení a ohrožení Alušky.org, tak mám novinek o mnoho více. (Mimochodem ohledně toho hromadného spamu, ano, to s tímhle prolomením souvisí, ale nebojte, věci se daly do pohybu, tohle jim už neprojde a budu se bránit.) Některé jsou extrémě super, jiné jsou brutální, některé příšerné a to zase souvisí s těmi šmejdy, co se ke mně nabourali.

Bohužel vám o tom zatím nebudu psát. Některé věci si musím nechat pro sebe co nejdelší dobu, v rámci nové ochrany mého webu i mailu a také je tu taková jedna událost.. no ta se vám bude líbit, ale musím počkat s oznámením až na 30., tak to chtěli pořadatelé… zatím to nemůžu prozradit, ale budete mít ohromnou radost 🙂

Co mě strašně trhá játra je fakt, že jsem díky tomu pitomému zápalu plic přišla o dva kurzy němčiny.. Totiž dneska jak článek vychází, přicházím o druhou hodinu. – Jo, zvládnu ťukat do klávesnice, ale už se nedokážu hodinu trckat do Němčiny… Miluju to tam a ten skluz mě strašně žere. Taky jsem přišla o 18. narozeniny mého nejlepšího kámoše. Nakoupila jsem mu dárečky a těšila se jako pes týden dopředu… a nebyla jsem tam.

Týjo, osmnácté narozeniny… po tolika letech mě někdo pozval na svoje narozeniny (jo, protože okolo mě je nikdo neslaví a já je zase nemám KDE slavit, tak nemůžu) a já tam nebyla! – Tohle mě trápí nejvíc, hned po tom virtuálním útoku.

Když už jsem u toho na co myslím, tak poslední dny strašně vzpomínám na svoji mámu. Totiž ona taky takhle strašně kašlala, když umírala. Teprve až teď si uvědomuji, jaká jsou to neskutečná muka, jak to šíleně bolí a jak je to deprimující, když to někdo má tolik let. Já si pomohla, vím jak.. a mě pomáhají druzí. Uzdravím se, ale ona… Jo, i tohle bylo zajímavé zamyšlení. Je to zvláštní poznat, jaké to bylo v její kůži po tolika letech. Určitě mi to dalo ještě více pochopení pro to co prožívala, a proč se tedy stalo to, co se stalo. S uvědoměním to celé dává ještě o něco více smysl.

Zažila jsem už mnohem horší bolesti, než je tohle. Rozhodně ale musím uznat, že mít to jenom pár měsíců, tak mě ten kašel roztrhá, natož pak mít to mnoho let.

Když už jsme u toho druhého břehu, tak vídám hodně bytosti a energie, co mám ty plíce. Vidím třeba, jak mi po zemi běhají obrovské bílé koule, vypadají jako přerostlá morčata. – Nebo postavy, nebo jiskry… vidím jich teď mnohem víc, hlídají mě.

Taky co je zajímavé, tak tu noc předtím, než jsem se ráno probudila a myslela, že chcípnu, tak se mi zdál sen. – Viděla jsem svoji babičku. Stála přede mnou a najednou ztuhla a zděšeně se zadívala za mě. – A já říkám: ,,Co se stalo?“

Koukám tím směrem, kam kouká ona, a tam byla zeď. A ona na mě: ,,Spadl obraz. Tady bude někdo nemocnej.“

A já na ni koukám a tuším, že to je na mě, ale v té místnosti tam se mnou seděli další tři lidi, tak jí říkám: ,,No jo, ale kdo z nás to bude? – A navíc, nemocnej je kde kdo, buď v klidu, nějaká chřipka, nebo viroza, to přece není konec světa.“

– A pak přišlo to ráno a mě došlo, že ten sen byl na mě a že to není jenom nějaká blbá chřipka, že to je vážné.

Taky se mi zdály strašné blbosti. Předevčírem jsem například seděla ve třetí tříde ZŠ, já byla stará jak jsem teď a okolo mě špunti. – Byla tam naše třídní a ta nás vítala do nového školního roku a řekla, že na uvítanou nám každému dá panáčka medoviny. A všechny děcka: ,,Fůůůůj!“ A já jediná: ,,Jooo!“

Tak mi držte palce. Už jsem trochu funkční, ale musím to doléčit a hodně dýchat sůl, ať dostanu ven z plic všechen ten sajrajt, co mě málem dostal, aby mě to nedohnalo za nějaký čas znovu. To už by na mě totiž štěstí sednout nemuselo.

Mimochodem než se zeptáte, tak jo, tento článek jsem napsala den dopředu a nastavila ho na dnešek automaticky, takže nesedím u komplu ve tři ráno… A jo, možná jste tenhle problém ani nezaznamenali, protože články jedou….. Protože jsem proti těmto problémům částečně pojištěná: Nakřečkovala jsem obsah na dva týdny dopředu, ale od 31. už musím články zase tvořit, jinak zkrátka nebudou. Přesto stále nepracuji na mailové poradně a většině pisatelů ještě dlouho moje odpovědi nepřijdou, na tuhle práci ještě nemám vitamíny. – Ale bude líp, zase srším vtipem a brzo budu skákat přes kaluže.. Bohužel jsem přišla o první jarní dny, už se těším, až to všechno doženu… A ještě jedna dobrá zpráva, se kterou se můžu svěřit: Od konce příštího týdne budu mít tři týdny volno, takže můžu v klidu webovat a hlavně řádit venku.


Kam dál:

Zobrazit celou rubriku ,,Deníček“

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

Komentáře

Ikona diskutujiciho Daysy 2012-03-23 06:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to přeju, ať jsi zas brzo v pořádku.

Ikona diskutujiciho Babe 2012-03-23 06:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ať su bylo jakkoli zneklidněné, mě vždycky uspala Enya. Přeju ti, ať se máš zase fajn.

Ikona diskutujiciho Peťa 2012-03-23 06:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hlavně pořádně doléčit, s tímhle se opravdu nejde zahrávat, držím palce.

Ikona diskutujiciho lucka 2012-03-23 07:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue ; co se to děje? Autor orgo-netu ma úplně stejné problémy!  

Ikona diskutujiciho Bonjour 2012-03-23 08:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přeju brzké uzdravení, tohle není sranda. Při čtení článku se ve mě snad všechno sevřelo, opravdu nehezký pocit ta představa, že by se ti něco stalo. Pořadně to vylež a vymaroď – uvidíš, že bude zase fajn. Držím palce.

Ikona diskutujiciho Morrisst 2012-03-23 08:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přeju ti, ať se z toho co nejdříve dostaneš a je ti zas líp! : )

Ikona diskutujiciho Azure 2012-03-23 09:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

přeju ti, aby ti bylo čím dál tím lépe a aby ses z toho rychle vysekala!

Ikona diskutujiciho nika 2012-03-23 10:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mila Alusko,

Ikona diskutujiciho P.K. 2012-03-23 10:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, už dlouho se rozhoduju, zda ti napsat, protože tě nechci zbytečně obírat o čas, ale nyní ti chci poděkovat a popřát mnoho konstruktivních sil k tvému úplnému uzdravení a k další tvorbě!

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2012-03-23 10:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nevieš ako tej chorobe predchádzať? Lebo toto by som nechcel zažiť.Napadlo ma ešte či v oblasti kde bývaš príliš neoctujete a tým pádom na vás sypú vic chemtrailov.

Ikona diskutujiciho Lúmenn 2012-03-23 10:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Au au, zápal plic je hnus, taky jsem ho asi před rokem a půl měla a myslela jsem, že umřu, každej nádech úplně pekelně bolel, nechtěla jsem dýchat aby to tak strašně nebolelo, ta nemoc je fakt zlá. Tak hlavně, že ses z toho dostala a je ti líp:)

Ikona diskutujiciho Farah 2012-03-23 10:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo, to sedi, vetsinou je to jak naschval. Telo si na jare rekne: hele uz je slunicko, uz bude teplo a neni tu bacil, tak se muzu uvolnit. Uvolni se a co se nestane-pokud bylo ke konci zimy neco v tele latentniho, tak to zrovna v tuhle dobu vyleze na povrch…stejne jako to priserny akne-celou zimu nic a ted je to hruuuuzaaaa :O

Ikona diskutujiciho Janča 2012-03-23 11:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jej, tak to je nepříjemná věc :/ Já byla teď taky téměř měsíc furt s něčím nemocná, ale zápal plic to naštěstí nebyl.. Přeju Ti brzké uzdravení, ať se zase můžeš radost ze života plnými doušky! 😉

Ikona diskutujiciho Beryl 2012-03-23 11:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško,přeju brzké uzdravení,dávej na sebe pozor.

Ikona diskutujiciho Albiii 2012-03-23 11:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No, já o zápalu plic jen slyšel, že je to pěkný svinstvo, ale že až takový, to jsem netušil teda. Brzy se uzdrav 😉

Ikona diskutujiciho Jindra 2012-03-23 11:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tož koukal jsem jak blázen, když jsem to ráno četl. Myslel jsem, že řešíš jen problém se zaspamovaným mailem a ne, že bojuješ o život! Dřív jsem o té nemoci nic nevěděl, ale umřel na to můj strejda v pouhých 53 letech. A to byl v nemocnici na JIP a nedostali ho z toho (ale za to si mohl svou tvrdohlavostí, on totiž za nic nechtěl do nemocnice a trápil se doma týden, než se dostal do nemocnice, pak už byl tak oslabenej, že selhalo srdce). Ty jsi mladší a celkově zdravější, tak to jistě zvládneš. Ale atb. bych se nevyhýbal, nevím, jak moc je koloidní stříbro efektivní. Na škrábání v krku mi zabírá výborně, ale když jde o život, tak nevím, jestli na něj spolíhat. Držím palce, ať jseš brzo OK!

Ikona diskutujiciho Míša 2012-03-23 12:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Největší problém, co jsem měla s dýcháním, byla před dvěma lety bronchitida a to mi bohatě stačilo. Tohle si ani nedokážu představit.

Ikona diskutujiciho Vladimír Švéda 2012-03-23 12:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, tak doufám, že už se to bude jen zlepšovat. Kdybys něco potřebovala z mé přírodní lékárny nebo pomoct vyřídit knihy, tak zavolej. Zátah na Tvůj web jsem taky těžce rozdýchával, ale vůbec by mi nenapadlo, že ten útok dokáže i takto energeticky ublížit na těle. Přeju rychlé uzdravení a rozhodně nepodceňuj odpočinek. Drž se, jsem s Tebou.

Ikona diskutujiciho Gummy 2012-03-23 12:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já už rok jsem se zdravím v ….. prostě někde a ty tady píšeš že jsi utelka hrobníkovi z lopaty? Nepřeháníš to?

Ikona diskutujiciho Vepřík 2012-03-23 13:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zo srdca Ti kvik želám vyzdravenie. Som šťastné, že moje pľúcka sú OK, len zas mňa iné choroby trápia – zápal na zuboch – moc bolestivé v noci kvik, často zaspím až Okolo druhej nadránom…

Ikona diskutujiciho Křesťan 2012-03-23 13:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Uf, bylo to dlouhé. Hlavně, že již dostáváš hlad, to je dobrá známka, že se tělo hojí. Možná tvé tělo pomalu přechází do jiné dimenze, to může být důvod toho co se děje. anebo je to jen opravdu zápal. V každém případě držím palce a ať jsi co nejdříve na němčině.

Ikona diskutujiciho Křesťan 2012-03-23 13:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A k té anketě, hlásím se ke Křesťanským Vědcům. Takže jsem klikl na křesťan.

Ikona diskutujiciho Dauka 2012-03-23 14:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue přiji Ti hodně síly a brzké uzdravení.. Jsi skvělá a máme Tě rádi 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2012-03-23 15:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]:  Rozpuštěné mumium, stříbro 540ppm, sůl hilajská a kaliová rozpuštěná ve vodě a roztok je prohnaný přes ultrazvukovou membránu, co z toho udělá mlhu. – To se inhaluje a pomáhá tvořit a vykašlat hlen. Není nic horšího než suchý kašel, to by jeden vraždil.

Ikona diskutujiciho Myna 2012-03-23 15:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Posílám ti básničku, třeba ti udělá dobrou náladu :-)

Ikona diskutujiciho lenka f 2012-03-23 16:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško, brzy se uzdrav. Věřím, že to nejhorší máš už za sebou. Teď už to bude jenom lepší a lepší.

Ikona diskutujiciho Eileen 2012-03-23 16:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue 🙂 Taky Ti přeju, ať se z toho co nejdřív pořádně dostaneš a držím pěsti 🙂

Ikona diskutujiciho Lúthien 2012-03-23 16:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Také se připojuji, a přeji brzké uzdravení… poslední dobou mám podobné problémy, ale v mnohem lehčí formě. Celý minulý týden jsem se navečír začala dusit, nebo během noci, a nemohla jsem dýchat, bolely mě plíce. Dnes po týdnu už se v noci nebudím (zatím).

Ikona diskutujiciho stenly911 2012-03-23 17:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho stenly911 2012-03-23 17:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A ještě dodatek, taky ti Alue přeji brzkého uzdravení !

Ikona diskutujiciho BBSeeker 2012-03-23 18:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Turn loose the mermaids je strašne krásna pesnička, posledné dva týždne ju často počúvam. Trochu mi pripomína štýlovo Blackmores night. Milujem túto zasnívanú hudbu 🙂

Ikona diskutujiciho Luz 2012-03-23 19:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přeju brzké uzdravení, Aluš.

Ikona diskutujiciho Tomáš 2012-03-23 20:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý den,

Ikona diskutujiciho klik 2012-03-23 20:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Něděláš z toho nějákou vědu?Já už měla zápal plic 3krát a to je mi teprv 13.Každopádně vým že je to otravné a doufám že se brzo uzdravíš 🙂

Ikona diskutujiciho onni 2012-03-23 20:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nezavidim, zapal plic jsem taky prodelala par let tomu.. ale u me to bylo cele na nic, zacalo to tim, ze jsem byla nachlazena, z toho jsem se dostala, ale furt me bolelo v krku, nebo ucho, nebo zuby, nevim co to bylo, byla jsem u nekolika doktoru (koukali mi do krku, do ucha atd, na nic neprisli), az pozdeji mi sestrenka-zubarka rekla, ze je to vlastne neco v kloubu v celisti, ze to mame v rodine vsichni.. no ale ja uz mela antibiotikama dodelanou imunitu, pak stacil jeden den na lyzich a byl konec. Prvnich par dnu jsem nebyla ani schopna vylezt par schodu a vlastne dalsich 6 tydnu jsem nebyla schopna nejake poradne fyzicke aktivity.. no, nakonec me z toho vseho dostalo lapacho, coz bych ti taky rada doporucila, me to zlepsilo imunitu o 1000 procent.

Ikona diskutujiciho Ava 2012-03-23 21:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[25]: pointa je k tématu článku moc hezká a vtipná :-)

Ikona diskutujiciho Veronika 2012-03-23 21:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

článek jsem četla ráno, ale k napsání komentáře jsem se dostala až teď, takže ti přeji brzké uzdravení, z vyprávění vím, že to opravdu nic příjemného není, tak se drž =)

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2012-03-23 21:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Páni… Já jsem tak dlouho nemocná nebyla, že se až divím, jak často nemocní bývají lidé kolem mě. Na to, že jsem zdravá ale nezapomínám. Děkuji za to andílkům a silám Vesmíru, že mě tak dobře opatrují 🙂

Ikona diskutujiciho Lenka 2012-03-23 22:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přeju brzské uzdravení a hlavně pochopení příčiny choroby. Ne vše má svůj původ jen ve vnějších vlivech. Stojí za to, kouknout se do sebe proč jsem tu či onu chorobu přitáhla :-) Obecnou příčinou zápalů plic jsou rány, které na člověka dopadají a neumí se jich zbavit a povznést se nad ně. Mohou to být neshody s rodiči, problémy v partnerských vztazích, potlačení osobnosti nerozhodností a strachem – píše pan Hrabica v Co nám tělo říká :-))

Ikona diskutujiciho Bastett 2012-03-23 23:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

tak nejsem jediná kdo je v h*jzlu s hlasivkama a plícema… :/

Ikona diskutujiciho Myší královna 2012-03-24 01:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moment, ty věříš v chemtraily?'

Ikona diskutujiciho Veronika 2012-03-24 09:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jaaj Aluško, to mě moc mrzí, žes tak onemocněla… Přeju, ať je to každým dnem lepší a lepší a ať se co nejrychleji zase uzdravíš. Jsi statečná. Snad to bude brzo v pohodě.

Ikona diskutujiciho Secret 2012-03-24 10:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško,přeji ti hodně sil,aby ses nám rychle uzdravila :)Rozhodně se máš na co těšit.Příroda je den ze dne krásnější.

Ikona diskutujiciho Petr 2012-03-24 11:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, všechno bude v pohodě, posílí tě to a my ti děkujeme za krásný blog.

Ikona diskutujiciho jindra 2012-03-24 13:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[41]: na to neni potreba vira, ale informace. Neco si o tom zjisti.

Ikona diskutujiciho Jarka 2012-03-24 13:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý den Alue, také já přeju brzké uzdravení a pochopení příčiny onemocnění.

Ikona diskutujiciho barchettka 2012-03-24 14:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Plíce jsou prý orgán, který nemůže bolet…

Ikona diskutujiciho Alue 2012-03-24 18:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[47]: No, to teda vidím.

Ikona diskutujiciho ok 2012-03-24 18:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Při kašli nebo suchým kašli dýchat pod peřinou nebo přes deku apod. Tak se bude dýchat teplý vlhký vzduch a průdušky se uklidní. To samý při spaní venku při nízkých teplotách.

Ikona diskutujiciho Jindra 2012-03-24 20:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[47]: to platí pro slezinu a játra, ale určitě ne pro plíce.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek