Máme doma hromadu křížů. Zbavila bych se jich, ale má to háček.

27.8.2012 v Poradna 40

Dotaz:

Ahoj Alue, 🙂
Chtela bych te poprosit o radu. Jde o to ze bydlim v byte s maminkou a k tomu jeste s babickou, dedou a strejdou….je nas tam hodne, a pristi rok uz se chystame stehovat k maminemu priteli. Moje babicka a strejda jsou silne verici, da se rict az fanaticky (bohuzel) mame v sude v byte nekolik krizu a oltarik s ruznymi soskami, atd…
Cetla jsem tvuj clanek o tom ze krize jsou destruktivni a pokud je to mozne a mame je doma tak by jsme se jich meli zbavit. To ale samozrejme u nas doma nejde, babicka by to nikdy nedovolila ani nepochopila! A tak jsem se chtela zeptat jestli existuje nejaky zpusob jak se pred nimi ochranit i kdyz jsou v dome.
Dekuji moc za pripadnou odpoved, budu ti vdecna.


Odpověď:

Ahoj,
Bohužel. Dokud žiješ v domě, kde nejsi pánem, nemůžeš to tam přeorganizovávat. Máš právo vyhodit to ze svého pokoje, možná ještě z té části kde se babička příliš nezdržuje, ale dál už bohužel ne.
Pokud je nějaký postup vyloženě na blokaci křížů, než ten, který je doporučuje vyhodit z domu, tak já ho bohužel neznám.

Nemyslím si ani, že by mělo nějaký smysl snažit se to babičce vysvětlit, hlavně pokud je v tom hodně zapálená. Můžeš jenom vyvolat zpěnění krve, nějaký ten vztek, řev, odcizení… a nic by se nezměnilo, možná jenom zhoršilo.
Lepší bude to tolerovat a pokusit se něco ,,nenápadně” vyšoupnout z míst kde se hodně zdržuješ a kde by si toho babička nemusela všimnout. – Starší lidé, co si budeme povídat, bývají často velice nepozorní a mnohých podstatných věcí si nevšimnou, také pokud už špatně vidí. Jestli je to její případ, tím spíš se neozve řev, když něco nenápadně odneseš.

Chraň tě ale pánbůh něco ji předělávat u ní. – Pamatuj si, že obklopování se kříži je její svobodná volba, kterou uskutečnila a rozhodně není dobré násilím ji na stará kolena nějak měnit. To by mělo smysl u dětí a mladých lidí, ale jak už s něčím ,,spokojeně” žiješ hromadu let a najednou ti přijde nějaká vnučka a chce ti to vyhodit, to fakt úspěch mít nebude.

Hodně štěstí 🙂

Alue

Kam dál:

Další obrázky Víl – ZDE

Otevřít rubriku ,,Poradna: Životní směr” pro další otázky a odpovědi

Máte otázku, se kterou vám mohu pomoci? Ptejte se do ►mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí” níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Komentáře

Ikona diskutujiciho Míša 2012-08-27 05:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nesouhlasím s tím, že jsou tak špatné. To možná bych věřila že je destruktivní přímo kříž, kde je ukřižovaný Ježíš, ne ale všechny.

Ikona diskutujiciho Durino 2012-08-27 08:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nemôžem súhlasiť s tým, že kríž je deštruktívny symbol.

Ikona diskutujiciho Jarda 2012-08-27 09:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já taky nemusím mít kříže doma a věřím.

Ikona diskutujiciho Dajw 2012-08-27 09:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kolikrát jsem si všiml, že v různých filmech bývá vyobrazen kříž ve scéně při nějaké smrti. Co to asi má znamenat?…

Ikona diskutujiciho stenly911 2012-08-27 12:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho stenly911 2012-08-27 12:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho mariankosnac 2012-08-27 12:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moja babka má tiež kríže po celom dome a darí sa jej dobre, žiadnu deštrukciu nikde nevidno. Dedo raz priniesol obrovský kríž s ukrižovaný Ježišom, zrejme bol z nejakého verejného pomníka (nie z cintorína), opravil ho a zavesil si ho nad posteľ. Je pravda, že má málo energie, ale nemyslím že by to mohlo byť tým, nikde presne nepíšeš ako majú tie kríže pôsobiť a tak nemôžem posúdiť či majú alebo nemajú viditelný vplyv.

Ikona diskutujiciho Míša 2012-08-27 15:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Přesně jak říkáš. Kříž je spojení toho daného jedince s Bohem a s ostatními lidmi.

Ikona diskutujiciho Marťa 2012-08-27 17:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]:[2]:  Kříž je symbol smrti, stejně tak jako je lilie symbol ochrany a konstruktivní sil. Pokud někdo vidí energie, ví o křížích své, ale tak, hádat se nemusím, že 🙂

Ikona diskutujiciho Míša 2012-08-27 18:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: Nemusíme … říkám názor 🙂

Ikona diskutujiciho Adelaine 2012-08-27 20:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Alue ale není sama, kdo tvrdí, že jsou kříže špatné. Nevím jak vy, ale já mám například v kostele opravdu nepříjemnej pocit. Je mi tam těžko. Energie nevidím a ani nějak necítím jestli jí ze mě něco bere, ale přijde mi to.. stupidní. Kdyby vaši matku někdo zabil kladivem, taky by jste nenosili kladivo na krku na její počest! Je to hloupost, celé to spojení s Ježíšem a vírou. Nevím kdo z těch co tu diskutují má pravdu, ale nemůžeš věřit historii ani většině věcí, co se kde píšou nebo to lidi říkají, protože je to zmanipulované.

Ikona diskutujiciho Aran 2012-08-27 20:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K oslavě kříže v křesťanství tolik.

Ikona diskutujiciho Alexandr 2012-08-27 21:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Argumenty proti vire jakoukoli viru posiluji

Ikona diskutujiciho myší královna 2012-08-27 21:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já nevím proč, miluji spíš všechno kruhové a kulaté. Šperky, kolečka na oblečení… nemám ráda cokoli hranatého, ale kříž se mi jako tvar nikdy nelíbil. Proto jej nenosím. Přítel jej ale nosí na řetízku pro štěstí a chrání jej.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2012-08-27 22:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A prečo vo filmoch prezentujú kríž ako ochranný symbol? Napríklad Van Helsing používa kríž ako ochranu proti upírom.

Ikona diskutujiciho Alue 2012-08-27 22:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]: … Protože jsou blbí a neznají to.

Ikona diskutujiciho Blue 2012-08-28 09:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]: To by pak mohla být i atomovka ochranný symbol. Taky se jí všichni bojí.

Ikona diskutujiciho Lady Hestia 2012-08-28 10:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]: Chacha, takže by mu tím křížem neublížili, ale naopak si sami škodili, když vezmeme v úvahu, že jsou upíři bráni jako destruktivní bytosti (totiž ti co mají sát krev).

Ikona diskutujiciho stenly911 2012-08-28 12:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Míša 2012-08-28 14:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: Tohle je stále dokola … kdyby někdo zabil někoho mi důležitého sekerou, nenosila bych ji. Kdyby ale lidé po tisíciletí tu sekeru uznávaly jako symbol něčeho důležitého, tak bych kvůli té jedné vraždě neřekla – fuj, teď to najednou kvůli tomu uznávat nebudu, je destruktivní. Ano, neříká to sama … třeba v písničce od Revolty – Impérium, je něco podobného. Tento člověk je duchovně založený, čte třeba osud. Schválně jsem mu kvůli tomu psala email a odpověděl, že myslí jen kříž, na kterém je vyobrazená Kristus. Je to jako se svastikou, zneužité symboly.

Ikona diskutujiciho Alexandr 2012-08-29 02:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Adolf Hitler chtel jit taky na farare.A jak to vsechno dopadlo?

Ikona diskutujiciho Isis 2012-08-29 12:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Podľa môjho názoru v prípade kríža určite nejde o žiadnu deštruktivitu. Kríž sám osebe jednoducho iba JE a je všade a spolu s kruhom je základným symbolom Vesmíru. Je jedným z najstarších symbolov všetkých čias a je nezmazateľne vrytý vo všetkom a v každom. Dôkazy ako to s krížom naozaj je ani netreba hľadať ďaleko v histórii, stačí sa pozrieť na seba o okolo seba. Kríž je našou neoddeliteľnou súčasťou. Nejde sa vyhnúť krížu, keď my samy sme chodiacim krížom – stojaci človek s rozpaženými rukami tvorí presne tento obrazec a nielen to, kríž je aj v nás – glykoproteín laminin je trimér v tvare kríža, ktorý spoločne s kolagénom typu štyri je hlavnou zložkou bazálnej laminy. Jeho funkciou je držať ostatné bunky pohromade. Plní teda funkciu podobnú ako lepidlo. Ďalej proporcie tzv. Ondrejovského kríža sú dokonca v pomere zlatého rezu. V rovnakom pomere sú umiestené na ľudskej ruke kotníky a zápästný kĺb a v tomto pomere je dokonca rozmerovo i náš kódovací systém DNK! Preto geniálny filozof Platón právom považoval za základnú schému kozmu znak kríža, grécke písmeno X (chí). Pod krížom dokonca všetci bývame, len si to predstavte: Rozviňte si zvlášť telo, plochu domu a strechu domu. A čo vidíte? Dva rôzne kríže. Prvý je latinský kríž a druhý maltský kríž. 🙂 V reči symbolov trojuholník predstavuje ducha a štvorec hmotu. Dokonca aj po rozvinutí stien najdokonalejšej Veľkej Chufévovej pyramídy, ktorá je podobne ako iné pyramídy štvorhranná a skrýva v prvom rade zlatý rez, dostaneme Maltézsky kríž. A pod zemou je, pravdaže ďalší kríž, ale nie opäť pyramída, ako sa mnohí mylne domnievajú, ale kocka. Ano, aj egyptské pyramídy sú vystavané symbolicky ako kocka pod zemou a  strechou zo štyrmi stranami na zemi. Takže jeden kríž je pod zemou a druhý nad zemou. Určite mnohí prídete na to, prečo je to tak a čo nám to má povedať – kocka predstavuje väzenie a trojuholník slobodu… Všetko to má svoj hlbší zmysel, ktorí uvidia len ľudia nepredpojatí, ktorí dokážu vidieť hlbšie pod povrch… no nie ľudia, ktorí vidia iba to, čo vidieť chcú, alebo čo od nich druhí chcú, aby videli, ale ľudia neovplyvnení ktorí vidia to, čo skutočne JE.

Ikona diskutujiciho Isis 2012-08-29 12:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krížu sa nevyhnete ani v bežnom živote. Používa sa na označenie stredového bodu v geometrii, v matematike okrem zlatého rezu aj ako znamienko plus, nájdete ho aj počas cesty – na križovatke, na veternej ružici, alebo štvorcípej hviezde, znak kríža sa vyskytuje na vlajkách väčšiny štátov sveta vo svojom znaku ho má aj medzinárodná dobrovoľná organizácia zdravotníckej služby Červený kríž, ktorá zachraňuje životy. Koleso je tiež len viacramenným krížom v kruhu. Z kríža vychádza aj mandala, rozdeľuje zverokruh…

Ikona diskutujiciho Isis 2012-08-29 13:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kríž spájate s Ježišom Kristom a jeho popravou, pretože dnes je tak známy, ale pravdou je, že tento symbol bol tu na Zemi používaný dávno pred Kristom. Je jedným z pôvodných symbolov ľudstva dokonca starším než egyptské pyramídy. V mnohých dávnych kultúrach bol tento znak spojený s kultom Slnka. Slnečný kríž tvorí základ zverokruhu a rozdeľuje ho na 4 ročné obdobia, 12 mesiacov 2 slnovraty a 2 rovnodennosti. Ľudia za čias Atlantídy boli duchovne vyspelejší, než my a veľmi dobre vedeli aký mocný a dôležitý je vo vesmíre kríž a čo predstavuje. Slnečný kríž patrí k najmocnejším symbolom univerza, je znakom rovnováhy, symetrie a jednoty v dualite, pretože spája a rozdeľuje zároveň. Označuje prepojenosť ducha a hmoty, božského a ľudského, muža a ženy, neba a Zeme, priestoru a času, života a smrti, svetla a tmy, dobra a zla, Slnka a Mesiaca, Boha Otca a Matky Zeme, ako vľavo, tak vpravo, ako hore, tak dole, ako vnútri, tak vonku. Symbolizuje nekonečno a večnosť. V slnečnom kríži je obsiahnutá pravda univerza sú v ňom zapísané jeho zákony. Znak Tau je zase symbol Bohom vyvolených ľudí. Symbol večného života. Symbol stromu života…

Ikona diskutujiciho Pavla 2012-08-29 13:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kříž, který má jedno rameno delší a jedno kratší, nebo se jeho ramena různě na konci člení, je tzv. kříž trpitelský, symbolizuje bolest, utrpení, smrt, proto se jeho uctívání nedoporučuje, přivolává všechny tyto negace.

Ikona diskutujiciho Míša 2012-08-29 15:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[25]: A co pak říkáš na jiné křesťanské kříže, které nemají takováto ramena?  Jako třeba Jeruzalémský, Antonínský, nebo Arcibiskupský, …?

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2012-08-30 14:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[25]: A čo hákový kríž (svastika), ten je tiež rovnoramenný. S tými rovnoramennými krížmi je to rovnako ako s nerovnoramennými, blokujú energie, takže asi neposilujú.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2012-08-30 17:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[25]: Až teraz som si prečítal prvú vetu z tvojho komentára, takže hákový a jeruzalémsky kríž sa na konci členia a sú trpitelské, ale čo červený kríž, ktorý sa používa v nemocniciach, na sanitkách, je tam aby posiloval, pritahoval konštruktívnu energiu, alebo je tam aby prinášal deštrukciu a aby chorí čím skôr pomreli???

Ikona diskutujiciho Lúmenn 2012-08-30 18:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

"Mám s tím kříž" už tohle přísloví by mělo člověka poučit. ne? Tak co takhle "křížová cesta"? taky nic příjemného. No a mrtvý chlápek celý od krve? Ale fuj, to není moc pěkný obrázek, co by člověka těšil a lahodil oko i duši.

Ikona diskutujiciho Pavla 2012-08-31 09:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[29]:Dobrý postřeh, já také nenosím kříž v jakékoli podobě, na krku, oblečení ani doplňcích, také bych ho doma nechtěla. Kříž je symbolem svého původce,náboženství,organizace, atd.a tyto energie předává dál, např. trpitelský kříž je symbol utrpení, posiluje tyto energie a já sama za sebe bych se cítila spoluzodpovědná za utrpení, kterého je ve světě stále dost a dost, jeho nošením bych tyto energie jen živila. Takže souhlas – s kříži opatrně.

Ikona diskutujiciho Foxie 2012-08-31 14:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: Vůbec nejsi sama, komu je v kostele špatně. Mně se hrozně špatně dejchá a jednou jsem se dokonce pozvracela hned, jak jsem z toho kostela vylezla, bylo to na štědrej den kdy jsem šla s mamkou (poprvé a naposled) na půlnoční. Je trochu škoda, že jsem jim to tam neohodila vevnitř, užila bych si to :D

Ikona diskutujiciho Medulienka 2012-09-01 21:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, a co tak rovnoramenny kriz?

Ikona diskutujiciho Tesinga 2012-09-02 09:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Celé mi to príde ako rozbor básne v škole a obľúbená otázka učiteľov – „čo tým chcel autor povedať?“ Každý si to proste vykladá inak. Niekto má dopodrobna naštudovanú symboliku – toto znamená asi tamto, niekto rôzne podoby – ako hentamtaký a tamtamtaký kríž, niekto celé dejiny – a oni to mali prví potom to prevzali hentamtentí. Mne to však fakt nič nehovorí, pýtam sa načo toľko rozpitvávať kríže? Analyzovať a študovať ich z rôznych prameňov? Kde máte záruku, že práve ten váš je pravdivý? Pýtate sa Alue, odkiaľ má také informácie. Je jej zdroj vierohodný? Pritom je to tak jednoduché. Netreba hľadať hodiny v knihách, ale spýtať sa seba samého kde je pravda. Len s takouto pravdou budete schopní sa stotožniť.

Ikona diskutujiciho Míša 2012-09-02 21:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[33]: Nést svůj kříž je od Krista, když si ho nesl sám. Je tedy destruktivní kříž, pokud tu byl před Kristem?

Ikona diskutujiciho Tesinga 2012-09-04 13:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[34]:Hmm, ale veď som napísala, že sa môžem vyjadriť len ku kresťanskému krížu. Chceš povedať, že kresťanský kríž existoval pred Kristom? No, ale celé kresťanstvo vzniklo predsa po jeho smrti. Vtedy keď „niekto veľmi múdry“, kto ho nie celkom dobre pochopil (- dovolím si to takto povedať, ale je to len môj pohľad-), riekol: „Kristus trpel za nás všetkých a Boh ho spasil. Trpme teda aj my aspoň za seba a našu rodinu, nosme si svoj kríž rovnako ako on a tiež budeme spasení.“

Ikona diskutujiciho Tesinga 2012-09-04 13:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[34]: Prepáč, chcela som napísať: ak nosíš akýkoľvek iný kríž a robí ťa šťastnou. Snáď mi tento preklep odpustíš. :D 😉

Ikona diskutujiciho Míša 2012-09-04 23:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[35]: No, myslela jsem to tak, že kříž ve tvaru t existoval před křesťanstvím.

Ikona diskutujiciho Tesinga 2012-09-05 10:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[37]: Myslela som to tak, že kresťania budú trpieť, nosiť si svoj kríž, ktorý, áno, pripomína smrť Ježiška, jeho utrpenie kvôli ľuďom. Zároveň mám nutkanie ale dodať, že má pripomínať aj ich utrpenie na tomto svete. Moje dieťa má rakovinu, môj manžel je v kóme, sme chudobní, pokorne prijímam, je to môj kríž. Zhorel mi dom, pokorne prijímam, je to môj kríž, moje utrpenie na Zemi, týmto sa moja duša očisťuje od hriechov. Dovolím si povedať ešte raz, že je to trochu pokrytecké, pretože za to, že toto vytrpia na Zemi, chcú byť Bohom/Ježišom spasení a ísť do neba :D Mám to odtiaľto: http://sk.wikipedia.org/wiki/Kres%C5%A5anstvo  „Kresťanstvo je považované za náboženstvo spasenia, ktoré očakáva spásu od svojho zakladateľa Ježiša Nazaretského.“

Ikona diskutujiciho Míša 2012-09-06 00:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[38]: K tomu bych dodala jen, že není křesťan jako křesťan.

Ikona diskutujiciho Jitule 2012-12-14 22:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

S článkem souhlasím. Z jakéhokoliv kříže cítím destruktivní energii. Na krk bych si ho třeba nikdy nemohla pověsit, přímo by mě dusil. V kostelech cítím smrt a vyhýbám se jim. Vždycky mi v nich naskočila husí kůže a přisál se na mě chlad.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek