MAN: Video, které nám nastavuje zrcadlo

9.1.2013 v Zajímavosti 17

Toto video vyrobil Steve Cutts, jeho webovou stránku najdete zde: www.stevecutts.com

Umělec z Londýna, specializovaný na ilustraci a animaci… To co zde uvidíte, je nahá pravda, beze slov namalovaná do krátkého příběhu.

Člověku se úplně dělá zle z toho co vidí a uvědomuje si, že realita je stejně ještě mnohem horší.

Na konci filmu vyvstává otázka: Že si ten závěr nakonec zasloužil, po tom všem co provedl?

Komentáře

Ikona diskutujiciho Aran 2013-01-09 18:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Sakra, to je ze života.

Ikona diskutujiciho Adelaine 2013-01-09 18:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jestli je podle tebe realita horší, tak vážně nechci vidět svět tvýma očima. Jestli vidíš všechno zničený, lituji tě. Nedramatizuj to tolik, Aluš. Jinak to video je názorné a dobré. Asi tak vše.

Ikona diskutujiciho karel 2013-01-09 19:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zasloužil a není jediný…

Ikona diskutujiciho Eleonore 2013-01-09 19:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

nejsem schopna slova..,je mi z toho zle..

Ikona diskutujiciho Alue 2013-01-09 21:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Já tvoji lítost určitě nepotřebuji a nic nedramatizuji. Ale tebe to koukám asi vzalo.

Ikona diskutujiciho Terka 2013-01-10 00:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo, realita je ještě horší. Bez přehánění. A řešení? Je vůbec nějaké globální řešení? Ne, stálo by to moc peněz a lidé jsou líní. Aspoň že lokální snahy o obnovení flóry a fauny a vůbec životního prostředí jsou…

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2013-01-10 06:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Achjo… Fakt hnus… Nemám slov…

Ikona diskutujiciho martina 2013-01-10 09:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Při zkouknutí videjka se mi sevřelo na hrudi

Ikona diskutujiciho Myšák 2013-01-10 12:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tohle ale bylo jen to, co lidi dělají zvůřatům a co sobě navzájem ??

Ikona diskutujiciho Arriane 2013-01-10 15:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Řešení? Mě jako nejlepší řešení přijde to, co navrhuje V. Megre ve svých knihách-rodové statky.

Ikona diskutujiciho Black Blako 2013-01-10 18:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Smutné, až trochu strašidelné. No väčšina vecí je tak. A tí mimozemšťania.. neviem no..

Ikona diskutujiciho nicolkae 2013-01-10 21:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue dakujem za odkaz video davam zdielat smutne pre mna hlavne to ze ludia ani nemaju zaujem tieto veci vidiet!!! ale nezufam verim ze sa to zmeni Vdaka 🙂

Ikona diskutujiciho Anub 2013-01-11 12:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je tam holá pravda a nejsmutnější na tom je fakt, že je dávno venku hodně technologií, které by umožnili Matičce Zemi lépe dýchat a lidem spokojeněji žít, ale jak by řekli někteří: "Temné síly mají jiné úmysly…" Ale tak bohatě stačí vědět o tom, co dělám, proč to dělám a jak a snažit se nebýt ta s prominutím svině, jako je ten týpek v tom videu a hned přispíváte něčím lepším…dokud budeme tupé ovce, jsou takováto videa jen plýtváním času.

Ikona diskutujiciho martin29 2013-01-11 17:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Video je celkom zaujímavé, ale chýba mu to hlavné. Prečo človek všetko ničí? Vo videu to vyzerá tak, že mu to spôsobuje radosť. To je úplne vedľa. Nikto nemá potešenie z ničenia prírody. Skutočným problémom je egoizmus. Egoizmus a neschopnosť si uvedomiť, že v porovnaní so Zemou a vesmírom je človek absolútne zanedbateľný.

Ikona diskutujiciho Jirka87 2013-01-12 12:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak asi co já pokládám za nejhorší co se děje, je bezmezné kácení deštných pralesů, za posledních 30-40 let jsou pralesy na polovině stavu a dál ubývají a s nimi tisíce druhů zvířat, od mocných je bláhové si myslet že je tam znova vysadí, změněné klima na těch místech by umožnila výrust pralesů až za tisíce let, bez pralesů skončíme hodně rychle ani nám k tomu nebude muset nikdo pomahát, příklad jak může dopadnout "vyspělá" civilizace jsou Velikonoční ostrovy a jejich historie..

Ikona diskutujiciho Ivča 2013-01-13 17:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když jsem rodičům POSTIŽENÝCH dětí vysvětlovala, aby se připojili místo budovat výtah a nahoře v patře aby byl stacionář pro starší, kteří již nechodí do školy, a dole škola pro školou povinné, ´já navrhovala školu a stacionář ležícím dole, tím není potřeba výtah za milion, a pak energii na provoz výtahu. NIKDO to nepodpořil. VŠICHNI do jednoho chtěli nahoře stacionář a dole školu. A fňukají, jak nevyjdou s penězi: bodejď by vyšli, když podporují podobné "ptákoviny", a pak platí provozy výtahů, jejich opravy,… nebo svítilo 11 pater, navrhla jsem předělat vypínače, ať svítí jen patro, kam přijel výtah, nikoli všechna patra. OPĚT: NIKDO z 80 rodin mě nepodpořil: raději platili stále dražší a dražší elektřinu 18 let, než ser daly čidla, to předělání vypínačů by se do 3 let investice vrátila…. Developer dával těm, kdo již čekali na postavení domu nové katalogy s nabídkou nových projektů: kolik lidí si koupí další byt, když víc jak polovina jich pořizovala na hypotéku? Vše kolem výstavby se řešilo mailem: že do tehdy a tehdy si máme vybrat dlaždičky, pak dveře atd. A celá nabídka byla na jejich webu. Tedy místo katalogů, a tím ročně proplýtvaných 560 000 stran křídového papíru stačilo dát mail s odkazem na novou nabídku… Když jsem žádala o zbavení syna svéprávnosti k právním úkonům, neboť jeho postižení nedovoluje vývoj, je ve svých 18 letech stále miminko, bylo v žádosti: ležící, vozíčkář, neudrží hlavu, a neumí se podepsat´, OP bez podpisu. Předvolání k soudu mu přišlo doporučeně do vlastních rukou a jednání bylo ve 3.patře, v budově bez výtahu: Paní soudkyně jen bez jakéhokoli zamyšlení se naprosto rutinně plní předepsané postupy…. Jak se neustále přezkoumává zdravotní stav (což chápu: někde se ten vývoj po dětské mozkové obrně může posunout, a již není stupeň závislosti na druhých tak velký, takže toto chápu), chtěli, aby znova šel na vyšetření magnetickou rezonancí, která v jeho roce života odhalila příčinu: nevyvíjí se mu myelin, bílá hmota mozková, a to odhalí právě jen MR, nikoli CT, kde příčinu nezjistili, no tak chtěli, ať se znova podrobí té MR. Jenže je to drahé, nemůže mu to pomoci, jen to odčerpá peníze, které tak zoufale chybí všude. bodejť by nechyběly, když se všude "blbne", že? Nedovedete si představit, jak pracné bylo vymyslet dost argumentů, abych tam se synem nemusela: opět jen rutinně plnili předepsané papírování. Naštěstí jsem řekla tolik argumentů, že jsme nikde nebyli: jenže: kolik rodičů tak urputně argumentuje? Raději jak ovce se svým dítětem jdou… A pak kritizují, jak zoufale všude chybí peníze…. MYSLET je potřeba. Jenže mnohde chybí zdravý selský rozum, jen se prdelkuje předepsané, bez jediné vlastní myšlenky.

Ikona diskutujiciho Petr 2013-01-16 17:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vydržte ještě dva týdny, uvidíme jestli to půjde spíš do nebíčka nebo do peklíčka.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek