Máte pejska? – Z nových rozhovorů s Rudolfem Desenským budete nadšení!

4.9.2018 v Zprávy 8

Milí čtenáři,

dnešní příspěvek je určen zejména pejskařům, nebo lidem, kteří mají zájem o zvířata, zajímá je způsob výchovy psů, systém jakým pes myslí, vnímá, reaguje a metody jak s ním správně pracovat. Aby dělal co má a cítil se dobře. Rudolf je velmi moudrý člověk se zájmem o alternativní medicínu, kterou uplatňuje také při léčbě zvířat. Výborně mluví nejen o výchově psa a o jednoduchých řešeních prakticky jakéhokoliv problematického chování, má skvělé znalosti také co se bioenergetiky a léčitelství týká a s úspěchem své znalosti uplatňuje na svých svěřencích. Dnes vám nabízím dva čerstvé rozhovory které vyšly na youtube a velice se mi líbily. První je beseda s pejskaři, diskuze na téma výchovy a nápravy problematického chování a druhý rozhovor je o duševním a fyzickém zdraví pejsků. Rudolf zde však vyslovuje i věci, které mají hodně širokospektrální dosah a jsou v mnoha případech aplikovatelné na jakoukoliv živou bytost. Pokud máte chuť poslechnout si hodnotné povídání které vám opravdu něco dá, pusťte se do toho 🙂


Rudolf Desenský: Psychologie psů aneb praktické rady s výchovou

https://www.youtube.com/watch?v=1flmBxSBLeM

,,Rudolf Desenský http://www.psycholog-psu.com/ je český kynolog, etolog, psycholog psů a odborník na problémové psy. Díky soužití se psy vytvořil novou metodu jejich výchovy založenou na zvířecí komunikaci. Spočívá podle něj v odpozorování zvířecího chování (psího a vlčího) a jeho následné aplikaci při výchově či převýchově psa. Podle svých slov používá také tachyonovou energii – některým psům vkládá do obojků tachyonizované předměty.“

Rudolf Desenský: Alternativní medicína u psů ~ rozhovor

https://www.youtube.com/watch?v=zn8BTDNwXp8

„Největší mé hobby je náprava sebevědomí bázlivých, vystrašených a plachých psů, kde byli mými učiteli nejen samotní bázliví psi, ale i vlci, se kterými jsem žil.“

Komentáře

Ikona diskutujiciho Ježovka 2018-09-04 02:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jop, přesně. O "alternativní" metody výchovy psů už se chvíli zajímám a… Komunita na fb má s Desenským nějakej problém, jako hlavně takoví ti zarputilí cvičáci, jestli víte co myslím(no holt lidé posedlí pravidly a normami). Spoustu z nich nesnáší i alt. medicínu, to prostě mluví samo za sebe, lidi od psů umí být i pěkně zabednění, to ostatně ale všichni odevšud. S kým člověk nesouhlasí, ten je pro něj prostě zabedněnec :D takže je to oboustranný. Hrozně se do mě na fb pustili, když jsem hodila příspěvek někam do psí skupiny ohledně Desenského. Přitom když jsem se ptala na pádné argumenty, proč je to takový "debil co patří leda tak do ústavu", ničeho se mi moc nedostalo – je to jako s lidma, kteří jsou proti alternativním metodám výcviku koní, prostě se zasekli v mini Matrixu a já pro to nemám pochopení, je to jak hrůza z nových věcí(a z toho, že nemají pravdu. Jako kdyby snad o to v životě šlo. Fakt jak můj biologický otec, co se domnívá že má pravdu vždy, i když ji nemá. S takovými není důvod se víc bavit, jste podle nich totiž blbý vždycky furt a pořád a nenechají si nic ani pořádně vyprávět).

Ikona diskutujiciho Vodnářka 2018-09-04 06:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ačkoliv mám doma kocourka, na Rudolfa Desenského dost trpím, vlastně je to můj velký vzor. Podle mne to je člověk, co má nejen velký dar, ale i velkou moudrost. Vyzařuje z něj úžasná klidná energie a čistota. Jestli jednou budu mít pejska, tak největším úspěchem by pro mě bylo, mít s ním alespoň z poloviny tak harmonický a vyladěný vztah, jako má pan Desenský ke svým psům. :-)

Ikona diskutujiciho Dexter 2018-09-04 08:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Eh, tak nejak nevim, co si o panu desenskym myslet. Ano, vi o psech hodne a ma plno poradu. Jenze jsme ho take zadali o radu. Asi mel spatny den, protoze z nej lezlo jenom "nevim, to mi psi nedelaji" a v podstate nam nijak neporadil. Takze svoje psy zvlada, dokazs je vycvicit. Ovsem kdyz ma nekdo silne specificky, desensky poradit nedokaze.

Ikona diskutujiciho monika 2018-09-04 10:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky :-)

Ikona diskutujiciho Veronika 2018-09-04 11:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: teda už před dlouhým časem jsem viděla o tom i natočený pořad, jak jsou ti lidi úplně nenávistní a hledají, jak by toho pána poškodili, a přitom jsou to taky milovníci psů – asi jim jde spíš o jejich sebevědomí, než o ty zvířata..on pan Desenský se k tomu vyjádřil tak,  že v naší zemi se úspěch neodpouští..no to říká velmi mnoho lidí, co jsou veřejně známí.

Ikona diskutujiciho Alue 2018-09-04 13:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]:  No tak bych si mohla s Rudolfem podat ruku. Děláš něco pro lidi, ale vždycky se najde dost blbců, co si na tobě najdou nějaký imaginární šušeň, nebo budou donekonečna vymýšlet legendy.

Ikona diskutujiciho Tom 2018-09-04 22:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: To vam v psí řeči řekl že dvojice pes x paníček není kompatibilní a jeho usili by bylo zbytečné. ;-)

Ikona diskutujiciho Alue 2018-09-05 09:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]:  Nevidím důvod, proč snižovat hodnotu někoho za to, že něco neví, co by podle nás vědět měl. Taky mi chodí dotazy které opravdu nevím jak zodpovědět. Někdy jsou debilní (typu jestli může oplodnit morče králíka) a jindy je to prostě věc, kterou neznám, nebo nemůžu posoudit (proč má moje 75ti letá babička tu a tu nemoc…). Solidní člověk ti narovinu řekne že to neví, nezná, nezažil a nesolidní si bude hrát na boha a bude předstírat že má od všeho klíče a bude se vykrucovat a plácat nesmysly.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek