Metafyzikální vlastnosti přírodních křišťálů a jejich význam 2.díl: zakřivený, vílí led, delfín, oboustranný, dow

28.5.2019 v E-shop Alue.cz 8

Přírodní křišťály existují v mnoha různých tvarech. Mezi senzibily a lidmi kteří se podrobněji zabývají jejich vlastnostmi a léčitelskými schopnostmi, existují charakteristiky, které odhadují přesnější vlastnosti křišťálu podle jeho vzhledu a reliéfu. Tyto závěry vycházejí z osobního vypozorování citlivých jedinců a proto mohou mít subjektivní, často značně esoterický charakter. Přesto jsou to moc zajímavé poznatky.
Máte doma přírodní léčivý křišťál? Prohlíželi jste si jeho plošky a přemýšleli jste nad tím, jestli to něco znamená? Možná se to dočtete zrovna v dnešním článku. Pod každým popisem je přiložen ilustrační obrázek s ukázkou daného druhu křišťálu.1. Zakřivený
Tyto křišťály mají zakřivený tvar, nebo mají strany, které jsou zakřivené. Vzniká to při jejich růstu a jedná se o vzácnost. Někdy jsou jen některé strany zakřivené; někdy celý krystal vypadá, jakoby byl ohnutý. Někdy na sobě mají samoléčení do zakřivené, nebo ohnuté formy.
Zakřivené křišťály mají jemnou, ale výkonnou energii. Mohou být použity k vyčištění aury. Velice velké mohou být použity v čištění i nad aurou. Podporují flexibilní přístup.


2. Vílí led
Krystaly s vílím ledem v sobě mají zlomy, plošky a inkluze vzduchu, které tvoří krásnou vnitřní kresbu. Odrážejí světlo a někdy i duhují. Velmi krásné jsou vnitřní zlomy uvnitř jinak čistého průhledného křišťálu, kdy tato kresba vypadá doslova pohádkově a dají se v ní hledat různé obrázky, nebo postavičky a tváře. Někdy se jim říká ,,křišťály dévů“. Většina křišťálů má tuto vnitřní kresbu, které se říká vílí led.
Křišťály s vílím ledem jsou schopny spojit vás s přírodními bytostmi, vílami a dévami. Povzbuzují naše spojení s přírodou a potřebu starat se o Matku Zemi.

3. Delfín
Jsou to jsou křišťály, které mají menší krystal připojený ke straně většího, podélně. Není dost velký na to, aby se dal považovat za dvojče, ale vypadá to podobně. Někdy se tomu říká dítě, nebo boční výběžek. Pokud si představíte delfína se svým mládětem, které vždy pluje velmi blízko u těla rodiče, takhle v přirovnání delfíní křišťál vypadá – větší křišťál s menším křišťálem.
Křišťály s delfínem mají zábavnou, hravou, živou energii. Mohou také mít výchovnou, ochrannou energii. Představte si energii, která s láskou vede, učí a chrání potomka. To je energie delfíního krystalu. Kdykoliv se budete potřebovat spojit s hravou, energickou, milující energií, tak jako matky delfínů učí a vedou své mladé, můžete použít křišťál tohoto tvaru.


4. Oboustranný
Křišťály s dvojitým zakončením mají na obou koncích špičku. Tyto krystaly rostou ze základní molekuly oxidu křemičitého v jílu a pak rostou  v obou směrech. Nejsou uchyceny na mateřský základ. Energie v těchto krystalech proudí v obou směrech a pokud se spojí více faktorů dohromady, jako je například velikost a neopracovanost, bývají to nejsilnější křišťály, jaké se dají sehnat. Skuteční znalci si je často nechávají pro sebe. I když mají křišťály dvě zakončení, často je jeden konec pocitově vrchol a druhý je pocitově spodek. Dvojité křišťály, které jsou přesně stejné na obou koncích, nemají tento horní a dolní dojem, ale jsou dost vzácné. Oboustranné křišťály mohou být jednotlivé, nebo mohou být seskupeny z vícero do sebe vrostlých křišťálů.
Oboustranné křišťály podporují psychické schopnosti a vzpomínky na sen (protože posílají i přijímají) a jsou také využívány pro lepší vnitřní rovnováhu. Jsou užitečné v každé aplikaci, ve které chcete, aby energie proudila oběma směry.


5. Dow

Tato forma, nazvaná ,,Dow“ (pojmenované po Janeann Dow), je výborný přenašeč poselství a hodně se využívá při channelingu. Bývá těžší tyto křišťály správně identifikovat, dokud nespočítáte hrany jejich ploch na špičce.
Dow křišťál má na špičce vždy větší plochy, které mají 7 hran, mezi těmito většími plochami jsou menší plochy do tvaru trojúhelníku (mají 3 hrany).
Takže když budete na jednotlivých plochách počítat hrany, bude to jako sedm-tři-sedm-tři-sedm-tři. Perfektní Dow bude mít symetricky velké plochy a středově umístěnou špičku. Některé nebudou přesně symetrické, ale počet hran bude správný.
Dow křišťály v sobě nesou kombinaci perfektní vysílačky i přijímače poselství z vyšších sfér. Krystaly Dow mají speciální energii, která je ostrá, čistá a přímá.

Kvalitní přírodní křišťály určené pro práci s energií a léčitelské postupy, najdete v e-shopu Alue.cz. Každý křišťál byl ručně vybírán a individuálně změřen. Na výběr je ze tří základních druhů, podle jejich původu: Madagaskar, Himálaj, Brazílie

 

pokračování příště

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2019Komentáře

Ikona diskutujiciho Roman 2019-05-28 17:57:11 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já mám oboustranný od Alušky a jsem za něj moc rád, vždycky mi pomohl když mi nebylo dobře 🙂

Ikona diskutujiciho Zuzka 2019-05-28 17:57:51 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Takhle zakřivený jsem v životě neviděla :O

Ikona diskutujiciho brusinka 2019-05-28 17:58:13 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc díky za parádní články, už se těším na další díl!

Ikona diskutujiciho Silva 2019-05-28 17:58:46 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc krásné povznášející čtení

Ikona diskutujiciho aneta 2019-05-28 17:59:22 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám křišťálů více, těším se jestli je najdu v tomto seriálu úplně všechny

Ikona diskutujiciho béďa 2019-05-28 17:59:45 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc hezké, díky

Ikona diskutujiciho Radmila Cimpová 2019-07-22 02:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý den …velice zajímavé články. Chtěla jsem se podívat na eschop ..ale nedostanu se tam. Proč prosím.
Děkuji.
Radmila

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-07-22 08:42:20
Ikona diskutujiciho
sipka

dobrý den, tento odkaz vám nefunguje? https://www.alue.cz
co vám to píše? mně stránka jede normálně

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek