Miluji svou spolužačku, ale jak to má ona, netuším.

7.3.2013 v Poradna 10

Dotaz:

Ahoj Alue,
Chci se ti sverit, protoze uz nevim jak dal. Pripadam si jako troska. Jde o to, ze mam spoluzacku ve tride. Dost se mi libi a hrajem vzdycky na „kocku a mys“. Jde o to, ze vzdycky kdyz ji zacnu ignorovat, vzdycky se mnou zacne povidat a tak je to i naopak. Jenze me to nici ji ignorovat, kdyz vim, jak moc ji mam rad, ale jinak to nejde. Ztratila by zajem.

Dneska jsem ji chtel zkusit polibit, jelikoz jsem myslel, ze me chce (objimame se, seda si mi na klin, sahame na sebe skoro furt).

Dneska jsem ji chytl za ruku, ale sla dal a rikala, ,,budem se drzet za ruce?“ Já jsem ji rekl at se zastavi, ale sla dal…

Ale nejhorsi je, ze je prelitava. Jednou saha na jednoho kluka, jednou ignoruje jednoho kluka, s jednim neco vic. A abych pravdu rekl, strasne me to unavuje, jeden den se semnou bavi a skoro mi snese modre z nebe a dalsi den se na me ani nepodiva.


Nici me to, protoze si predstavuju, jake by to bylo, kdyby jsme byli spolu. Na nicem jinem by mi nezalezelo, cely svet by se mohl jit vycpat. Bylo by to jen ja a ona, jenze ona to tak asi neciti.

Premyslel jsem o sebevrazde, ale na to se mam asi moc rad. Jeste jsem nepoznal lasku a mrzi me to.

Muzes mi dat prosim nejakou radu?

dekuju za odpoved

Odpověď:

Ahoj,
Vypadá to, že tvoje ,,láska“ je potvůrka, která si s kluky jenom hraje. Pravděpodobně využívá své krásy či chytrosti, kluci okolo ní lítají a jí to dělá dobře. Touto hrou si je všechny udržuje jako ,,harém“, ale nikoho nepustí dál, protože buď nikoho z nich doopravdy nemiluje, a nebo se bližšího vztahu může i bát. (důvodů může být mnoho, včetně traumatu z minulosti)

Být tebou, už nežiju v nejistotě. Vem si ji bokem a zeptej se jí přímo: ,,Hele, já vidím jak si se všemi kluky hraješ, ale já nejsem na hraní. Já k tobě cítím něco víc, já tě miluji a chci s tebou chodit doopravdy. Ne se pořád oťukávat a každý den se ptát, jestli něco bude, nebo nebude, nebo jestli mě miluješ. Řekni mi na rovinu co ke mně cítíš a jestli o mě stojíš. Jesti ne, necháme téhle hry, protože z toho mám deprese.“
A počkej, co ti na to řekne.

Může tě poslat do háje, ale v takovém případě si buď jistý, že ona za to rozhodně nestála a jenom využívala tvé náklonnosti. A pro takovou holku se vůbec nemá cenu trápit, nebo nedejbože myslet na sebevraždu.
Taky se ale může stát něco, co jsi nečekal a ona se ti možná svěří s něčím, co už dlouho potřebuješ vědět. Třeba to žádná potvora není, možná má jenom strach a potřebuje si s tebou taky promluvit. To nevíš, dokud se jí nezeptáš.
Pokud to nedokážeš vyslovit, napiš jí dopis, nebo e-mail. Může to být pro tebe jednodušší, ale trvej na tom, aby na to nějak reagovala. Ty potřebuješ znát odpověď.

Být v nejistotě je to nejhorší. Stokrát lepší je slyšet NE a pak na ni zapomenout, nebo naopak ANO a být nejšťastnější na světě. Čím dřív tomu přijdeš na kloub, tím dřív budeš mít klid.

Určitě tuto situaci ale neber jako vrchol celého tvého života. Jste ve škole, jste mladí, všichni si zkoušíte, co vztahy a láska obnášejí.

Já tě plně chápu, já byla vždy ve škole jeden románek za druhým. Platonické lásky jako řemen, udělala jsem kvůli těm svým láskám spousty šíleností….. Dneska se po letech nad tím vším zamýšlím a říkám si ,,Sakra, co jsem na těch klucích vůbec viděla? Vždyť nebyli ani hezcí, ani inteligentní, no vlastně ani galantní ne…“

Tím chci říct jen to, že teď prožíváš hrozné utrpení a je to pro tebe primární záležitost, ale vůbec se této situace nemusíš bát. Za několik let už si možná ani nevzpomeneš, jak ta tvoje aktuální láska vypadá, protože můžeš mít oči pro nějakou úplně jinou a ještě se tomu budeš smát a říkat si ,,Je já byl ale hlupák, taky jsem si mohl všimnout, že za mnou celou dobu pálila nějaká úplně jiná a lepší“, nebo něco v tomto smyslu. Třeba se jednou taky budeš divit jako já, ,,co jsi na té holce vlastně viděl??“

Školní lásky jsou těžké, protože toho člověka máš pořád na očích, takže se špatně zapomíná, ale hned jak vyjdeš školu, všechno je úplně jinak, když přejdeš do jiného kolektivu, nebo do práce. Najednou jsou všechny tyhle románky takové malinké a vzdálené…. Někdy jsou malinké a vzdálené už po letních prázdninách a další ročník nevíš, kam se ta láska poděla.
Takže určitě vůbec nemysli na sebevraždu. Uč se z této chvíle, z této (možná tvé první) lásky a koukej na to trochu s nadhledem.

Pokud tě tato spolužačka odmítne, neboj se, přijde určitě spousta jiných, lepších, které si tě zaslouží a se kterými zažiješ spoustu krásných chvil. Stačí si jenom počkat na správný okamžik. Možná není teď, možná přijde za rok, za dva. A to uteče jako voda v potoce.
Jestli tě předají velmi depresivní stavy, opakuj si: ,,Tato situace mi za smutek nestojí.“

Hodně štěstí 🙂
Alue

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Poradna: Vztahy – ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Farah 2013-03-07 06:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A nestoji za to se trapit!… me kdyz bylo 18, tak jsem chodila s jednim klukem 2roky. Porad jsem si omlouvala, jak to ma doma tezky, ze musi obletovat maminku a segru a ze je z toho chudak celej bolavej…jenze, kdyz ja mela problem, tak se zacal chovat sobecky: joo, nemas chut? tak to jsem mohl parit s kamosema! Ale raminko nekoho, komu on by se mohl vyplakavat s bolistkama, to by chtel- permanentne, ale zapominal, ze zena ma take potreby a roozhodne obvykle nedela to, ze existuji jen jeji trable a jsou nejvetsi a nejdou resit a trable jinych jsou pakarny nebo neexistuji… dneska se dozvidam, ze z meho byvaleho je psychopat! Takze OPRAVDU- tez se divim, co jsem na nem videla a dekuju vyssim silam konstruktivnim, co zpusobily nas rozchod 🙂

Ikona diskutujiciho Aran 2013-03-07 10:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue,

Ikona diskutujiciho Sy_ 2013-03-07 13:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Projdi si tím naplno, chlapče. Není úniku. Má to tak být. Rady jsou zbytečné. Bude to v pohodě. Jestli se chceš zabít nikdo ti v tom nezabrání, takže nemá cenu to řešit.

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2013-03-07 15:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, díky za tu poslední větu. Je nádherně univerzální…

Ikona diskutujiciho night.shine 2013-03-07 19:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na některé ženy tohoto typu platí také ignrace… jsou zvyklé, že jsou obletované, líbí se jim, když cítí, jak po nich každý touží. Pokud je ale někdo, kdo po takové ženě vzdychal a najednou si jí ani nevšimne. Upoutá to její pozornost. Potom je fajn říct jí, co k ní cítíš, ale že netoužíš být jedním z mnoha.

Ikona diskutujiciho Skřítek 2013-03-07 20:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Věř že všechna tvoje bolest bude jednou tvoje nebe 😉

Ikona diskutujiciho Pavel 2013-03-07 22:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já si naopak myslím, že sebevraždě není nikdy pozdě zabránit a je proto milion důvodů, všichni víme a zvlášť Alue, takže se přidám a říkám, že tato "láska", která potrvá možná měsíc, možná pár let a za chvíli zmizí a ty se budeš sám sobě divit, proč si to bral tak vážně, ti nestojí ani za přemýšlení o něčem takovém jako je sebevražda. Je opravdu nejlepší si to s ní co nejdříve vyříkat, možná začne jedno z nejhezčích období tvého života (proč taky sebevraždou utíkat před všemi krás(k)ami, které tam někde venku čekají??) a v případě zdánlivě špatného výsledku prostě přenést pozornost jinam, protože i ta nejhorší zkušenost má své světlé stránky, tenhle svět je nádherný za všech okolností, jen stačí otevřít oči.

Ikona diskutujiciho iv 2013-03-08 20:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jen rychlé poděkování, pár vět tentokrát hlavně z komentářů) mi pomohlo víc, než bych od jednoho kliknutí čekala:)

Ikona diskutujiciho Eremi 2013-03-10 16:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nechal jsem jí být doufám že jsem aspoň někomu pomohl dímto mailem. Mír 🙂

Ikona diskutujiciho jarka 2013-03-13 21:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Povedz jej to! Ja som roky milovala spolužiaka, po škole sa naše cesty rozišli, občas sa vidíme, prehodíme pár slov, ale stále ho mám rada, nieje to zaľúbenie, ale akýsi cit zostal. A nedávno, po 30 rokoch som sa dozvedela, že on ma miloval, bola som jeho láska, no akosi sa neodvážil mi to povedať. On nevedel, že ho milujem, ja som nevedela, že on miluje mňa. Dozvedela som sa to náhodou, niekomu sa zdôveril.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek