Mocnejšia než chemoterapia: Bylinka na rakovinu, čo vám rastie priamo pod nosom

22.6.2015 v Léčba 9

Ide o jednu z najrozšírenejších kvetiniek, aká zrejme existuje. Rastie doslova všade, sú jej plné lúky aj trávniky na sídliskách, hlavne teraz na jar.

Rastie však po celý rok, dokonca sa neraz dá nájsť aj počas zimy, keď nie je zem prikrytá snehom.

Neexistuje snáď dieťa ani dospelý, ktorý by ju nepoznal. Napriek tomu o jej nesmierne silných liečivých účinkoch vie len málokto.

Áno, hovoríme o bežnej púpave

Čaj z púpavy pôsobí na rakovinové bunky tak silno, že už po 2 dňoch sa začínajú rozpadať. Zároveň nemá žiadne škodlivé účinky na zdravé bunky.

Táto rastlinka je aj napriek svojmu širokému medicínskemu využitiu často zanedbávaná.

Jediné, čo pre jej získanie potrebujete urobiť, je nazbierať ju z čistých miest, ktoré neležia príliš blízko cesty.

Naše staré mamy robievali z púpavových kvetov sirup, lebo vedeli, že má mnohé liečivé účinky. Čo však nevedeli bolo, že púpavový koreň dokáže pomôcť aj pacientom s rakovinou.


Koreň silnejší ako chemoterapia

Vedci objavili, že koreň púpavy je pri ničení rakovinových buniek účinnejší ako chemoterapia. Dokáže totiž kompletne usmrtiť rakovinové bunky bez toho, aby nejako poškodil tie zdravé.

Okrem protirakovinových účinkov má púpava aj nasledovné vlastnosti:

  • močopudné
  • vylučovanie žlče
  • detoxikácia pečene
  • pomáha pri alergiách
  • znižuje krvný cholesterol

Obsahuje veľa dôležitých vitamínov a minerálov, ako napríklad vitamín B6, tiamín, riboflavín, vitamín C, železo, vápnik, draslík, zinok, horčík a kyselinu listovú.

V jednej miske s 55 gramami púpavových listov nájdete až 535% potrebnej dennej dávky vitamínu K a 112% vitamínu A. To všetko sú fakty známe o púpave už celé roky.

Zázračný púpavový čaj

Výskum uskutočnený na kanadskej Univerzite vo Windsore dal nádej aj onkologickým pacientom. Zistil, že koreň púpavy efektívne zabíja rakovinové bunky a zároveň nemá žiadne vedľajšie účinky.

Čaj z púpavy má pomerne rýchly účinok. Už v priebehu 48 hodín po užití dochádza k dezintegrácii (rozpadu) prvých rakovinových buniek.

Odhaduje sa, že pravidelná dlhodobá kúra koreňom púpavy vie odstrániť väčšinu nádorov.

Kvôli týmto neočakávaným výsledkom, boli vedeckému tímu pridelené ďalšie prostriedky na pokračovanie výskumu.

John di Carlo, 72 ročný onkologický pacient, podstúpil intenzívnu liečbou agresívnou chemoterapiou. Po jej neúspechu ho lekári poslali domov umrieť v okruhu svojich najbližších.

Ako poslednú možnosť sa rozhodol pre liečbu pomocou čaju z púpavového koreňa. Len o 4 mesiace neskôr bol tento muž v remisii (ústupe rakoviny).

Ako pripraviť púpavový čaj

Púpavový čaj sa pripravuje zvyčajne zo sušeného pomletého koreňa. Použiť ale môžete aj na jemno nakrájaný čerstvý koreň.

Približne 1 až 2 čajové lyžičky koreňa (podľa chuti a závažnosti ochorenia) zalejte 2,5 dcl vriacej vody a nechajte vylúhovať približne 15 minút.

Čaj pite 2 až 3 krát denne, najlepšie pred jedlom. Užíva sa niekoľko mesiacov.

Niektoré zdroje uvádzajú, že aj listy púpavy majú určité protirakovinové účinky. Pre prípravu čaju preto môžete zvážiť použitie zmesi koreňa a listov.

Prevencia rakoviny podľa Dr. Mercolu

Púpavu, ako účinnú prevenciu rakoviny, zdôrazňuje na svojej stránke v tomto článku aj známy americký lekár Dr. Mercola.

Okrem nej, ako ďalšiu výbornú vec na prevenciu rakoviny (a obzvlášť rakoviny prsníka), odporúča v ďalšom článku superpotravinu spirulina.

Kvalitnú spirulinu kúpite na Slovensku a v Česku TUTO.

Dôležité pri nej však je, aby bola pestovaná v čistom a na nutrične látky bohatom médiu, akým je napríklad vulkanické podlažie. Vyššie spomenutý odkaz uvedené kritérium spĺňa.

Zdroj: This Amazing Plant is 100X More Effective Than Chemotherapy

zdroj pro www.aluska.org: http://www.badatel.net/mocnejsia-nez-chemoterapia-bylinka-na-rakovinu-co-vam-rastie-priamo-pod-nosom/

Dodatek Alue:

Užívání spiruliny určitě velmi doporučuji, je výborná a má celou řadu prospěšných účinků, nejenom protirakovinné.

O doktoru Mercola jsem se zmiňovala již dříve, když jsem doporučovala jeho skvělý ,,Test: Jaký jste stravovací typ?“ (ZDARMA! + Pouze pro čtenáře s alespoň základními znalostmi angličtiny)

Dodatek 2: Na podněty čtenářů upravuji – pupava je zde míněna jako Smetanka lékařská, pampeliška.

Kam dál:

• Kontakt: [email protected]

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

http://www.kramky.cz/alue/

Komentáře

Ikona diskutujiciho Mary 2015-06-22 07:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nedivim se ze to prelozil jako pampelisku. Vzdyt google mi to tak taky prelozil- a jeste neodborne :))

Ikona diskutujiciho dzejna 2015-06-22 08:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, už se to probíralo u TM, podle všeho JDE o naši pampelišku(nejrozšířenější rostlina,roste všude, listy plné vit. K2.. atd, je silně čistící, používá se kořen, ale i ty listy). Púpava je slovensky naše pampeliška.

Ikona diskutujiciho Sora 2015-06-22 10:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Oba odkazované články mají na fotce kořeny Smetanky lékařské a v angličtině ji jmenují dandelion, které se ve slovenštině říká Púpava lekárska. A tu opravdu pozná snad každý a roste všude.

Ikona diskutujiciho Respirateur 2015-06-22 11:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

tedy, máte to dobře pomotané. Text je slovenský a slovensky pampeliška se řekne pupava. I informace v článku hovoří pro pampelišku. Ještě jsem neviděl, že vy někdo z bodláku pupavy dělal sirup. Ta dužina pod okvětím je výtečná a chutná jako kedlubna. Jako kluk jsem se toho najedl dost.

Ikona diskutujiciho Fellien 2015-06-22 17:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já v tom měla při čtení dobrý guláš – která púpava to tedy je? Popravdě se mi taky zdálo, že to bude spíš pampeliška, kvůli té informaci, že je všude a že z ní dělávali naši předci sirup. O některých účincích pampelišky jsem věděla, ale že působí i na rakovinu jsem netušila, stejně jako že detoxikuje játra. To je super info, to by se mi zrovna teď hodilo, takže tuto informaci určitě využiji a čaj zkusím udělat! 🙂

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2015-06-22 21:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já teda nevím, ale mě naskočilo, že púpava je pampeliška. Možná proto, že já mám knížku o rostlinách, kde kromě českých názvů jsou i latinské a slovenské. Ale hlavně. Ten obrázek na začátku. To je jasná pampeliška. Ne nadarmo se říká, že obrázek řekne víc než tisíc slov.

Ikona diskutujiciho Přemek 2015-06-25 16:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Proti rakovině jsou mraky kytek, každá proti nějaké. I ta pampeliška působí jen na některé druhy. Chemoterapie se dělá z výtažků z kytek. Jen se toho do těla vpraví pořádná porce naráz. Třeba zrovna teď se v Čechách zkoumají výtažky z jedné rostliny – měly by účinkovat na některé druhy rakovin prsu. Problém je, když lékaři netrefí správnou chemoterapii, tj. špatně rozpoznají druh rakoviny.

Ikona diskutujiciho Stanislav Šťastný 2015-07-01 08:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pampeliška-smetánka lékařská je jedna z nejmocnějších léčivých bylinek.Jde použít snad na všechny nemoce i na problémy se žlučníkem spolu a vlaštovičníkem.Má zkušenmost.

Ikona diskutujiciho Mordor 2015-07-01 22:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: púpava sa píše s dĺžňom 😉

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek