Modelka Mariana Mendez: ,,Pigmentová skvrna na obličeji mě dělá jedinečnou, odmítám se za ni stydět“

1.7.2021 v Žena 1

Modelka Mariana Mendez Magalhães (28) říká, že mateřské znaménko na obličeji ji dělá jedinečnou a odmítá se za to stydět. Její mateřské znaménko, které je často zaměňováno za „tetování na obličeji“, Mariana považuje za svoji přednost.Mariana Mendes Magalhães z Juiz de Fora v Brazílii vzdoruje všem kritikům, kteří jí říkali, že její vrozený melanocytární névus je „ošklivý“ a „divný“. Věří, že její mateřské znaménko ji dělá jedinečnou a naučila se svůj obličej milovat, protože jí pomáhá odlišit se od ostatních.

V pěti letech podstoupila tři laserové chirurgické zákroky, které měly potlačit tmavost jejího névusu, protože se její matka obávala, že kvůli tomu bude Mariana šikanována.

Ale místo toho, aby byla v rozpacích, Mariana svou odlišnost přijala a předvedla svoji krásu v sebevědomé ohromující fotosérii.

Mariana, asistentka stylistky, řekla: „Cítím se krásnější a úplně odlišná od ostatních lidí, protože mám névus. Mít névus, který je tak velký, jako mám já, není běžné, takže samozřejmě existuje mnoho lidí, kteří zírají a kterým se to nelíbí, ale je mi to jedno. Mnoho lidí se mě ptá na mé mateřské znaménko, někdy si myslí, že je to makeup nebo tetování, ale nevadí mi to a vysvětluji jim to. Některým lidem se to líbí, jiným ne. Někteří to milují a jiní nenávidí – dostávám velmi smíšené reakce.
Několik lidí mi řeklo, že je to „ošklivé“, nebo „divné “, ale nevadí mi to.  Je to jen jejich názor a já si myslím, že je to krásné.
Nerozčiluji se, pokud se nějakému člověku nelíbí můj névus, pro mě je to normální jako kterákoli jiná část mého těla, takže si raději zapamatuji chválu, kterou obdržím.“

Mariana není jediná modelka, která má velké mateřské znaménko v obličeji.

,,Jsem hrdá na to, že mám névus, je to součást toho, kdo jsem a jak jsem se naučila mít ráda sama sebe.“

Velké vrozené melanocytární névy postihují jedno z 20 000 dětí a jsou způsobeny zvýšeným množstvím pigmentu pod kůží, což dává oblasti tmavší vzhled.
V roce 1998 absolvovala Mariana zesvětlovací terapie, které jí měly pomoci zmírnit její mateřské znaménko.
Řekla: „Když jsem byla dítě, ze strachu, že za to budu terč šikany, mě moje matka vzala k lékaři na laserové ošetření, aby se vyčistil můj névus. Jelikož jsem absolvoval jen několik sezení, výsledky byly velmi malé a téměř nepostřehnutelné.
Jsem ráda, že jsem s tím přestala, protože čím více sezení bych absolvovala, tím více by se to zmenšilo.“

Navzdory nejlepším úmyslům její matky, je Mariana šťastná, že nepodstoupila žádnou operaci a je ráda, že má stále névus.

Mariana řekla: „Nechci se toho zbavit, jsem ráda, že už na mém névusu nebyla provedena žádná další léčba. Laserové ošetření naštěstí příliš nepomohlo. Jsem za to vděčná, protože kdybych byla dost stará na to, abych to chápala, nikdy bych nechtěla, aby kdokoli měnil můj névus.“

Nyní Mariana doufá, že inspiruje i další lidi, aby přijali své fyzické odlišnosti. Mariana řekla: „Když mě lidé neznají, jen zírají a ptají se, co to je, ale lidé, kteří mě znají, říkají, že si ani neuvědomují, že mám toto veliké znaménko, pro ně je to jen další část mého těla.
Život s obličejovým névem mi připadá velmi snadný, protože se mi moc líbí a chci, aby se ostatní cítili stejně sebejistě jako já. Za svůj névus se nikdy nebudu stydět a budu se vždycky cítit dobře.“

Mariana začala s modelingem ve 24 letech poté, co se objevila v módních editoriálech ve vysokoškolských časopisech. Chce prošlapat cestičku i dalším odlišným lidem, jako je ona, v tomto velice náročném odvětví. Bojuje o vytvoření prostoru pro lidi, kteří neodpovídají obvyklé představě typické krásy.

Říká: „Dělala jsem modelku na vysoké škole pro módní editoriály, ale profesionálně jsem se tomu začala věnovat před dvěma lety, kdy mi značky začaly volat po rozhovoru odvysílaném v televizi. Přijala jsem to s úmyslem mít v médiích i někoho odlišného, a to jak na fotografiích, videích, tak i v televizi.
Když jsem vyrůstala, vídala jsem lidi, s nimiž jsem se nikdy nemohla identifikovat, v časopisech, filmech i módě. A dnes je mým největším cílem zprostředkování zastoupení odlišné krásy v médiích.
Odezva na mé fotografie byla velmi dobrá. S výsledkem jsem byla velmi spokojená, každý reagoval velmi dobře. A tehdy jsem se rozhodla zastupovat lidi, kteří vypadají jinak, protože být jiný je krásné a musí se to světu ukázat.“

© aluska.org 2021

 Komentáře

Ikona diskutujiciho JOjo 2021-07-01 07:47:36 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásná a její sebevědomí po dvou dětech bych brala… mám se stále co učit 🙂

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek