Moje zkušenost s kurzy tantry. Otřesná pravda, kterou vám na letáčku neřeknou. / Doporučuji

4.11.2017 v Spiritualita 102

Článek je určen výhradně dospělým čtenářům 18+

Pokud i vy máte hodnotnou zkušenost která by mohla druhým lidem pomoci či je obohatit na jejich cestě,

ráda vám dám také prostor v některém z příštích článků. V případě potřeby mi napište.

Ahoj všichni čtenáři Aluščina blogu. Nedávno tady vyšel článek o rizicích různých esoterických či spíš pseudoduchovních kurzů a Aluška vyzvala čtenáře, kteří mají k tématu co říci, aby se také zapojili. Tak se i já připojuji se svojí troškou do mlýna a sepíšu pro vás článek o mých zkušenostech se specifickým druhem „duchovních“ kurzů a to jsou kurzy tantry. Předem varuji, že to není pěkné čtení a pro některé to bude určitě šokující a nechutné, budu se snažit to podat co nejcitlivěji, ale zároveň nebudu skrývat, co jsem viděla a prožila. Všechno co zde napíšu vychází z mojí osobní zkušenosti, nejsou to žádné pomluvy, neuvedu ničí jméno, ani název ani místo konání kurzů. Vše, co se dočtete, je mnou prožitá realita.

 

Článek bych ráda věnovala všem, kdo slyšeli o kurzech tantry či tantra masáží a uvažovali o účasti na těchto kurzech – tak pro ně, aby viděli i odvrácenou stránku, o které se na pozvánce na kurz nedozví. A dále pro ty, kdo si podobnými kurzy prošli a nesou si z nich špatné zkušenosti anebo třeba „jen“ neodbytný nepříjemný pocit, že možná ne všechno, co se tam odehrálo, bylo v pořádku.

 


 

Co jsou to tantrické kurzy a co se na nich odehrává?

Kromě jednorázových kurzů různých tantra-cvičení existují i tzv. tantrické školy nebo série seminářů, které trvají rok až dva roky, kde se setkává pořád ta stejná skupina účastníků a společně na sobě „pracují“. Měla jsem tu čest si projít jedním takovým dlouhodobým „výcvikem“ u jednoho v ČR dost populárního zahraničního lektora. Je to na první pohled milý pán, na svůj věk pozoruhodně vitální. Dlouho jsem přemýšlela, co mi na něm nesedí, když se zdá být tak fajn, když mluví se skupinou nebo individuálně, vždycky zachovával svoji úroveň a mluvil velice kultivovaně a chytře. Až jednou jsem se šla v létě vykoupat do jezera a on jel zrovna sám v lodičce blízko břehu. Já jsem tam stála a chystala se do vody. A on na mě: „Chceš svézt?“ A já se úplně lekla najednou toho tónu a podtextu, který byl cítit. Taková slizkost a odpornost, že mi to začalo být jasné. Rychle jsem odsekla že ne, že se jdu koupat a mazala jsem daleko od něj. Tak jsem si začala dávat věci do souvislostí.

 

Tento kurz byl pro muže i ženy, pro páry i nezadané. V popisu kurzu bylo, že některá cvičení mohou být erotická, ale že nikdo nebude k ničemu nucen. Když jsme přijeli na první setkání (celkem jich bylo asi pět), na začátku to bylo jenom – meditace, povídání, pak kreslení s cílem pochopit a zpracovat nějaká vnitřní traumata. Přijížděli tam lidé s psychickými problémy a zároveň s touhou po prohloubení vztahu s partnerem, s touhou najít partnera a přestat být zablokovaný, vyřešit si své komplexy, poznat sebe sama, vyřešit si rodinné problémy, zkrátka klasické problémy, které lidi řeší, a to vše se na kurzu řeší v kontextu sexuality, čili skrze cvičení, která pracují se studem, snaží se dostat k traumatu a znovu jej vědomě projít, prožít a zbavit se ho. To všechno zní logicky a lektor o tom uměl moc poutavě vyprávět, bylo vidět, že má všechno odžité a že má letité zkušenosti se zpracováním vlastních traumat, protože sám měl těžké dětství. Bylo velice snadné začít mu důvěřovat, protože jednak byl skvělý řečník a také působil velice lidsky.

 

Kurz začínal pozvolna jak jsem říkala, meditacemi a pak se začala přidávat různá cvičení. Nejprve jsme se měli celá skupina svléknout. Pak jsme se měli navzájem osahávat. A nakonec došlo i na to, na co teď myslíte, ano. Vždycky nám zdůrazňovali, že máme znát své hranice a že nemusíme akceptovat všechno, jenže efekt skupinového myšlení fungoval tak, že když jste se první a druhý den nesvlékli ale všichni ostatní ano, tak jste se třetí den s úplnou samozřejmostí svlékli taky. A jak šla cvičení dál a dál, tak jsem viděla, že bez té nahoty by se člověk ani nemohl účastnit těch následujících cvičení, takže oni stejně počítali s tím, že nakonec poslechnete a uděláte co ostatní. Šlo to přes nahotu, osahávání s kým se vám to líbí až po intimní seance.

Představte si, že je šedesát lidí ve skupině, ti se dají do skupinek po pěti v jedné obrovské místnosti, každá skupinka dostane žíněnku, tam si jeden z těch pěti lehne, řekne ostatním, co můžou a co ne, a ti ostatní mají dvě hodiny na to, aby toho člověka osahávali, a mnohé další. Během tohoto dění se místnost zaplnila zvuky, příjemnými i méně příjemnými, křikem, pláčem, a na to se vždycky říkalo, to si léčíš trauma, to je v pořádku, prožij si ty emoce…a jelo se dál.

 

Bylo tam mnoho párů, které plánovaly v kurzu prohloubit svůj vztah, ale skončilo to tak, že ve cvičeních třeba ani nebyli spolu a všechny tyto věci tam dělali ve dvou různých skupinách v jedné místnosti. Tím se „léčila“ žárlivost a majetnictví. Došlo i k tomu, že žena jednoho účastníka se tam před jeho očima vyspala s někým jiným. Její muž brečel a říkal že tohle už je moc, proč mu to dělá, proč to nemůžou vyřešit normálně a ona mu na to řekla, že nemůže být bez sexu. Ti dva se pochopitelně rozešli a muž z kurzu odešel ještě před ukončením.

Takových párů tam bylo víc, během cvičení jste se mohli beze všeho s někým vyspat, bez ohledu na to, jestli ten člověk tam měl partnera, prostě všechno dovoleno a hrajte si, objevujte, tohle je léčení, říkali nám. Nebo tam byli nezadaní chlapi a ačkoli vykládali něco o duchovním rozvoji, tak se časem ukázalo naprosto nepřehlédnutelně, že si tam jezdili pouze za….t.

 

Říkáte si, jak je možné, že dospělí lidi, co mají rodiny, jsou chytří, většinou bohatí (toto byl zrovna dost drahý kurz a jezdili tam zámožní) se nechají takhle zmanipulovat?

Ono to totiž probíhalo velmi pozvolna a nenápadně. Kdyby nám hned první den řekli, že se máme nazí osahávat na žíněnkách, tak by to nikdo neudělal. Seance byly prokládané přednášením lektora (nebo guru, chcete-li, ale on sám se tak nenazýval) kde nám vždycky vysvětlil, co budeme dělat a proč. Dokázal lidi velice dobře naladit na svou vlnu a přesvědčit. Několikrát nám kladl na srdce, ať po příjezdu domů nikomu neříkáme, co se tam dělo, protože by nás ostatní lidi zvenku nepochopili, že toto pochopí jenom ten, kdo to zažil a že jsme jedna velká rodina která má své tajemství, které je důvěrné.

 

Asi v polovině kurzu jsem začala mít pocit, že toto nikam nevede. Páry kolem řešily krize, můj partner a já jsme se pochopitelně odcizili a pak se zase vášnivě dávali dohromady (naštěstí k nevěře v přímém přenosu nedošlo, aspoň to jsme dokázali ustát). Bylo mi divné, že lektor s jednou ženou individuálně před celou skupinou řešil její „problém“ ohledně toho, že je moc namachrovaná, ona se tam sesypala a upadla do deprese. Na dalším kurzu za dva měsíce ale pořád v té depresi byla! On jí vůbec nepomohl, normálně ji zničil a nechal ji tak, a ona mu tolik věřila že se v tom dobrovolně utápěla s tím, že je špatná.

Začalo mi být divné, že se nic nikam neposouvá, lidem se říkalo, že si řeší problém, ale oni ho nikdy nevyřešili, byli na tom stejně! Říkalo se tomu, že „jsou v procesu“. „Já mám teďka nějakej proces, zase to frčí.“ „No, ale tos ještě nezažil semináře s… (doplňte jméno)…, to je teprv fičák“.

Začala jsem chápat, že ti lidi to mají jako drogu, kterou jim lektor ochotně servíruje a jeho strategie je, prodávat pseudoduchovno spojené se sexem (to naláká dost lidí) zabalené do luxusního balíčku (pro luxusní zámožnou klientelu) a „na úrovni“ (lektor byl vystudovaný psycholog, který se učil od jednoho slavného indického gurua a navíc uměl vybraně a přesvědčivě hovořit v psychologických souvislostech, takže ti účastníci mu skutečně upřímně věřili, že to, co dělá, je dobré, že je to někam posune a vyléčí z traumat či zlepší vztah).

 

Jenže ti lidé asi neměli žádnou sebereflexi, jinak si to neumím vůbec vysvětlit! Jinak by si asi kladli otázky, proč to všechno, proč tam mají trápit partnera a předhazovat mu, že žárlí když oni si užívají v té samé místnosti s jinou, ptali by se, proč nejsou výsledky a hlavně by měli taky snahu něco sami pro svůj rozvoj udělat!

Namísto toho jsem o přestávkách slyšela jen tlachání jako v hospodě u piva a předhánění se v tom, kdo má více duchovních zážitků, kdo byl na jakém semináři, kdo už byl v Peru na ayahuasce a kdo zkoušel houbičky. Byl to prostě takový luxusní zážitkový kurz pro českou pseudoduchovní „smetánku“.

Pak jsem se doslechla, že i náš lektor se účastní rituálů s ayahuaskou. Začala jsem mít vážné pochybnosti. Na poslední kurz jsem nechtěla jet, řekla jsem si, že už toho bylo dost a že toto nemám zapotřebí. Slušně jsem sdělila, že to pro mě není.

 

Lektor mě začal přesvědčovat, jak to ostatně dělával se všemi, kdo chtěli odejít. Že to je moje ego a že se vyhýbám řešení svých problémů, že jsem zablokovaná atd. Rozhodla jsem se, že pojedu a řeknu jim osobně, co si o tom myslím.

Na posledním kurzu z této ďábelské série jsem tedy počkala na vhodný okamžik, kdy jsme jako obvykle při povídání seděli v kruhu a sdělila, že jim mám co říct. Cítila jsem v ten moment proud energie, jaký cítívám, když něco důležitého říkám a kdy cítím, že to je pravda. Úplně jsem se třásla, ale ne ze strachu, ale z té energie.

Řekla jsem té skupině šedesáti lidí, že to, co se tam děje, je řešení uměle vytvořených problémů, že to ve skutečnosti žádné řešení není a že lidem to způsobí nové problémy a nová zranění namísto vyřešení těch starých. Že není normální, aby byl někdo od prvního kurzu do posledního, během roku a půl, permanentně ve s….čkách. Že tomu programu nevěřím a že nevěřím lektorovi, že se mi to nelíbí a stojím si za tím.

A bylo ticho. Nikdo nic neřekl, až lektor. Obrátil se na mě s tím, že mám velké ego, že se bráním a že mám vážný problém a že je připraven ho se mnou řešit, pokud budu souhlasit. Já jsem nehnula brvou, věděla jsem jistě, že když kývnu, úplně se propadnu a ztratím se sama sobě. Ale bylo to snadné, protože já už jsem se rozhodla a byla jsem si jistá, že mám pravdu já a ne ten manipulátor.

Tím to pro mě skončilo. Po dvou dnech jsem si sbalila věci a už s těmi lidmi nejsem v kontaktu. S partnerem jsme se rozešli. Nikdo se před skupinou nepostavil na moji stranu, tak jsem myslela, že jsem jediná. Ale po kurzu za mnou přišli asi tři účastníci a říkali, že to cítí stejně jako já, ale nic neřekli protože…. ani už nevím proč. Jiní na mě plivali.

Lektor mi před mým odjezdem sdělil, že jestli budu někde vykládat, že jeho škola je „bullshit“, tak ať si uvědomím, že mluvím o sobě. Nekomentovala jsem to. Přišlo mi, že to celé je podvod, že ti lidi co tam jezdí jsou zbabělci a že sami sebe obelhávají.

 

 

Kdo je tantrik?

Dovolte mi malé zamyšlení o tom, kdo je to, podle mých pozorování, „tantrik“. Jsou asi tři druhy. Ten první je upocený, moc o sebe nedbá, prdí před vámi, je vegan a obráží všechny možné kurzy. Povoláním je nejčastěji masér nebo terapeut (nepochopila jsem, kdo by se nechal masírovat od smradlavého prdícího individua). Sbírá osvědčení z duchovních kurzů. Tento typ si dost věří a neustále vám hlásí, jak na sobě pracuje a kolik má tantrických milenek. Druhý typ je od pohledu člověk, který má mindrák, má nejistý a provinilý pohled a objíždí kurzy proto, aby na sobě pracoval. Nechá si všechno líbit a říká, že hodně věcí ještě nemá zpracovaných. Neustále omílá své nešťastné dětství / dospívání / jak mu ublížili rodiče nebo kamarádi ve škole. Třetí typ je seriózní, velmi sebevědomý, luxusně oblečený a hmotně zajištěný. Jezdí na ty nejdražší kurzy se zahraničními lektory. Má pocit, že čím dražší a slavnější lektor, tím rychleji získá duchovní osvícení. Už byl v Peru a Brazílii u šamanů a za měsíc jede zas, ale ne jen tak k nějakým komerčním šamanům nýbrž k těm co to dělají jako jediní správně. Má manželku, děti a mnoho milenek. Pokročilí tantrici (co se tomu věnují dlouho a například to i sami v nějaké míře učí) mají jeden společný rys, a to je jakási slizkost. Mají tendenci vás na přivítanou objímat a líbat a automaticky předpokládají, že toto vítání provozujete taky.

 

Zbývá ještě dodat, že mnoho z účastníků tohoto konkrétního kurzu je samo lektory nebo terapeuty a mnohdy i dost slavnými v naší republice. Mnohým z nich se rozpadlo manželství, jiní žijí i v pokročilém věku jako singl a mají akorát milenky nebo milence, které po měsíci až půl roce střídají. Nedaří se jim ve vztazích. – Tak ty semináře jim asi moc nefungují, že? – Asi jich ještě obrazili málo.

 

Mechanismus této „seminářové turistiky“ funguje tak, že lidi jedou poprvé, podruhé, jsou zpočátku nadšení z nějakých nadpozemských zážitků a pak už nemůžou přestat, potřebují ještě tento kurz a pak ještě další, kde už si konečně vyřeší to a to. Jenže nikdy nic nevyřeší. Je to past. Jedete si dobít baterky a po nějaké době to zase potřebujete, tak seženete peníze a jedete zase meditovat, a příště jedete naučit se ještě jinou „techniku“. Po několika letech ježdění na kurzy většinou tito lidé mají pocit, že už těch osvědčení mají dost a sami začnou pořádat své semináře, kde své naučené programy předávají dalším lidem. Tak si vlastně vyrobí továrnu na energii, místo aby jezdili meditovat na cizí kurzy, tak vedou své vlastní a nechávají si za to platit. Nejčastěji se prezentují jako terapeuti, tantra maséři, lektoři meditací nebo všelijakých podobných duchovních technik. A jakmile si na tom postaví živnost, tak už v tom jedou i existenčně, je to jejich obživa, pohodlný životní styl, životní filozofie, mají v tom své přátele a pak už opravdu horko těžko někdy prozřou, to už je v tomto stadiu skoro nemožné. A jakmile začnete zpochybňovat jejich praktiky, ohrožujete jejich existenci a oni se postaví proti vám.

 

Co je to vlastně tantra?

Tantra se nám v západní Evropě prezentuje jako duchovní učení z Indie, které je přizpůsobené pro moderního člověka, Evropana. Co bylo původní tantrické učení v Indii se asi nikdy nedozvíme, ale co jsem zjistila o evropské tantře je to, že je to učení překroucené, každý lektor si z něj v podstatě může udělat co chce a často slučuje techniky skupinových meditací (nejvíce podle Osha) a jiných terapií které kopírují rodinné konstelace, individuální terapie, velmi často masáže, v podstatě s čímkoli se to dá zkombinovat a všechno se propojuje se sexem. Účelem je, podle těch, kdo tantra kurzy nabízí, vyléčit sexuální traumata, zbavit se studu, být lepší milenkou nebo milencem, získat kvalitnější prožitek při milování, získat atraktivitu a osobní a duchovní růst.

To, co většina tantrických adeptů na kurzech hledá – pocit hlubokého souznění a lásky v partnerství, zbavení se tíživých traumat a svobodné prožívání vlastní sexuality – jim kurz stejně není schopen dát, protože toto jsou věci, které přicházejí jen pokud jste psychicky zdraví a vyrovnaní, máte rádi sami sebe a jste schopni si věci uvědomovat a ne se pořád za něco schovávat, hrát si na duchovní rozvoj a spoléhat se na nějakého guru, který vám řekne, jak na to.

Tyto kvality se podle mých zkušeností začnou projevovat v dlouhodobém zdravém partnerském vztahu, kde je vzájemná úcta a důvěra a kde partneři mají zvládnuté základní věci jako je sebeovládání, úcta k druhému a zdravý vztah k sobě. Tantrické kurzy tomuto nenapomáhají. Hlubokou lásku v partnerství vám určitě nepřinese promiskuita ani to, že budete partnera záměrně trápit nevěrou!!!

 

A výsledek?

Výsledkem kurzů tantry podle mých dlouhodobých pozorování jsou lidé neuvěřitelně promiskuitní, nezodpovědní, kteří se neštítí zranit svého partnera ve jménu „osobního rozvoje“. Nebyla jsem svědkem žádného osobního růstu u spolu-účastníků, naopak byla vidět stagnace a neschopnost si uvědomit a přiznat si jádro problému. Neustále se spoléhali na vnější autoritu, která jim dá rozhřešení a řekne jim, co mají jak dělat, například jestli se s tím partnerem mají rozejít. Jelikož na kurzu nás učili „bez omezení projevovat své emoce a nic nepotlačovat“, přijali účastníci za normu, že k vám můžou přijít a začít na vás sypat své emoce, křičet na vás u oběda nebo vás kritizovat a ponižovat, protože oni jsou přece tak vyspělí, že své emoce umí vyjádřit. Ve výsledku se z nich stali lidé labilní, bez sebekontroly, kteří se svými projevy přibližovali rozmazleným děckám. Jestli je toto slibovaný osobní rozvoj tak potěš koště.

(pozn. Alue: Vaše svoboda končí tam, kde začíná svoboda druhého člověka. Vaše osobní důstojnost končí tam, kde by narazila na důstojnost druhého člověka. Vaše projevování skutečných citů a emocí končí tam, kde by druhému ublížilo. Duchovní rozvoj není omluva ani ospravedlnění pro asociální chování, nebo chování na pomezí zákona. A kdo toto nepochopí, nikdy se ze svých mindráků nevyhrabe.)

 

A co já?

Po odchodu z tohoto kurzu, už je to pár let, jsem si na nějakou dobu dala pauzu od veškerého duchovna. Potřebovala jsem si sama srovnat věci v hlavě a dát se psychicky i fyzicky dohromady. Podařilo se. Jsem mnohem vyrovnanější než dřív, mám krásný dlouhodobý vztah s partnerem, kterého mi snad poslalo nebe (a který mimochodem stál celou dobu opodál a čekal, až vystřízlivím!). Doteď se mi stane, že mi vyplave z podvědomí nějaká myšlenka, o které vím, že je z té doby, že jsem se to naučila tam. Tak si ji zpracuju. Ale už je jich velice málo. Tato zkušenost mě na jednu stranu dost poznamenala, ale na druhou stranu jsem jí prošla se ctí, i když jsem se několikrát pustila do experimentů, které mi dnes přijdou nechutné a už bych je nikdy nechtěla opakovat, tak toho zpětně nelituji a jsem vděčná, že jsem pochopila o co šlo. Poznala jsem odvrácenou stránku pozlátka duchovních kurzů, pochopila, co s lidmi dělá manipulace, dnes ji dokážu dobře rozpoznat a lidi ve mém okolí varovat.

Přeji i vám, ať umíte dobře zvážit, komu se svěříte s důvěrou do péče. Pseudoduchovní kurzy a terapie mění lidem myšlení a v důsledku toho potom ovlivňují jejich jednání a osobnost a bohužel člověk potom v zaslepení může udělat chyby, které už nejdou napravit.

 

Komentáře

Ikona diskutujiciho Alue 2017-11-06 19:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[48]:  ahoj iri, v této diskuzi není ani jeden vymazaný komentář, ani spam, nic. Takže nevím co jsi psala, ale očividně se ti to nepodařilo odeslat.

Ikona diskutujiciho Alue 2017-11-06 19:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[50]:  Neboj daisy, já jsem taky totálně mimo mísu :D

Ikona diskutujiciho Daisy 2017-11-06 19:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[42]:Děkuji za odpověď!Teď už se tam nechystám,ale asi tak před dvěma lety jsem o tom uvažovala.Tak jsem ráda,že bylo pořád něco,takže nebyl čas?Dnes nezbývá než poděkovat Konstruktivní síle Vesmíru za ochranu!Děkuji!

Ikona diskutujiciho Renata 2017-11-06 19:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

mne to neda, ja to sem strelim, aj ked je to v AJ :-D

Ikona diskutujiciho Vika 2017-11-06 19:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[50]:Na youtube si najdeš videa Ivanky Adamcové ze Starých Křečan(což je obec, kde se to natáčelo), je to několik dílů,

Ikona diskutujiciho Daisy 2017-11-06 19:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[52]: :-)  :-) Aluško,přidávám se k Verči a moc děkuji,že sem dáváš tyhle články,jsou pro nás všechny velikým přínosem-je to vidět i na diskuzi k tomuto článku.Díky moc!

Ikona diskutujiciho Alue 2017-11-06 19:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[49]:  No, já bych třeba i zpublikovala něco dřív, ale je to závislé na ochotě lidí se podělit o svoje zkušenosti. Já se o ty svoje sice dělím, ale nikdy nemůžu napsat něco z tohoto druhu zkušeností, protože na takové věci prostě nechodím a zdaleka se jim vyhýbám.. vlastně ne, jednu masáž co mi napovídá že asi šlo o nějakou pofidérní napodobeninu tantry jsem kdysi dostala od Jirky Maška a to nedopadlo moc dobře, neb byl poslán někam, když se zvrhnul… mám to sepsané, tehdy jsem se chtěla pomstít tím že to vykecám u sebe, když mě na svém webu pomluvil, nakonec jsem to neudělala že neklesnu na jeho úroveň, ale pořád to co se mi stalo je trapný slabý odvar, který se může jít zahrabat v porovnání s tímto.

Ikona diskutujiciho Alue 2017-11-06 20:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[54]:  Díky žes nám to našla, už tady o tom byla řeč :D

Ikona diskutujiciho Daisy 2017-11-06 20:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[55]:Děkuji za odpověď!Ale tohle není moje cesta,to cítím celým srdcem.

Ikona diskutujiciho Verča 2017-11-06 20:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[49]: děkuju za tvou zkušenost!..teď je vag. mapování strašně v módě, provozují to i "terapeutky" ve spolupráci s institucí "Ženy ženám"…jejich stránky jsem mívala ráda..

Ikona diskutujiciho Siren 2017-11-07 10:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je mě z toho na bliti kolik věci se ve světě děje a mi o většině z nich ani nemáme tušení.

Ikona diskutujiciho jirik 2017-11-07 11:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[61]: možná by babička měla dědovi raději koupit knihu o Kamasutře a bude to daleko lepší investice

Ikona diskutujiciho Doktorka se srdcem 2017-11-07 17:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[49]: O_O Nestačím zírat… Znovu mě to utvrzuje v tom, že jsem měla velké štěstí a zas tolik se mi vlastně nestalo, byť mi to tak ještě před časem nepřipadalo… To je děs!

Ikona diskutujiciho Jakub 2017-11-07 20:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[49]: Je mi líto, že to tak dopadlo. Popisované centrum dobře znám, znám i mnoho masérek, ale tak špatné to tam snad nebylo. Je pravda, že šéfová holky dusila a dusí, neplatí je fér a už dávno tam není dobrá atmosféra.

Ikona diskutujiciho Netantrička 2017-11-07 21:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[64]:Nejsem si jistá, zda oba hovoříme o tom stejném podniku. Nemůžu říct, že bych se cítila ze strany majitelky jakkoliv dušená, vydělala jsem jí za ty roky tolik peněz, že se ke mně chovala vždy velmi slušně, i když byla křivá. Finanční ohodnocení bylo rovněž dost férové. To, o čem mluvím, je fakt, že vědomě pouštěla masérky v prokazatelně velmi špatném psychickém stavu ke klientům. Že k nim pouštěla i děvčata, která neovládala ani základní masérskou anatomii. Že klientům vědomě lhala, jak má kvalifikovaný personál, ačkoliv trénink neprobíhal po mnoho měsíců, jak tvrdila, ale obnášel v řádu hodiny velmi pofidérní kvality. Že se ve skutečnosti nezajímala o to, co masérky trápí, čeho se bojí, s čím potřebují pomoct, místo toho je pomluvila, vysmála se jim za zády a pak je veřejně zostudila… a to vše ve jménu peněz. To by možná mohlo být v pořádku ve výrobně náhradních dílů, ale tady? To, že se vůbec nestarala o bezpečnost svých zaměstnankyň ( a že se při nočních masážích alkoholem posilněných arabů bylo čeho bát), i když – jak trefně poznamenala jedno z děvčat, ochranku mají i v obyčejném bordelu. Mluvím o té odporné přetvářce, pokrytectví a lžích, které se tam dnes a denně odehrávaly. Ta samá duchovně "vyspělá" masérka, která se smrtelně vážným výrazem a důstojně sepjatýma rukama pronesla, že tantra nehodnotí a nesoudí a ke všem přistupuje stejně, úplně běžně velmi nemilosrdně hodnotila velikost a pevnost mužství klienta, kterého zrovna měla a věřte, že když na tom nebyl nejlépe, nijak ho nešetřila, k velkému pobavení ostatních. A nebyla sama, běžně se tam pomlouvali tlustí či neatraktivní lidé – ti samozřejmě měli tu smůlu, že jim byla cíleně krácena intimní masáž, jak jinak, když to byly šeredy, neměly nárok :-D Objevila-li se nová, atraktivní masérka, samozvaný koncil jí bez jediného důkazu obvinil z toho, že nabízí souloží s klienty a už to jelo, protože znamenala ohrožení jejich vlastních zisků.

Ikona diskutujiciho Netantrička 2017-11-07 22:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[63]:Rádo se stalo! Kdyby to otevřelo oči i třeba jen jednomu člověku, tak to mělo smysl sepsat! Musela jsem pousmát těm řečem o tom, že se nic nesmí vynášet ven, protože by to nikdo nepochopil, také nám to říkali, i ty cinty o jedné velké rodině :-D

Ikona diskutujiciho Verča 2017-11-08 10:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[65]: to jsi napsala krásně a naprosto souhlasím…milování z lásky je zázračný level, na který si žádné tantrické učení nesáhne. Pamatuju si, jak tady Aluška dala článek, ve kterém Kalia psala, že sex pro sex je jen nevědomé PŘEHAZOVÁNÍ VLASTNÍ BOLESTI na druhého.Často na tu definici myslím, je v tom obrovská pravda. Hodně s tebou soucítím a naprosto rozumím, co to znamená, že Ti tahle práce vezme všechno – duševní síly a zdraví. Jinak to ani být totiž v této oblasti nemůže..

Ikona diskutujiciho Kamala 2017-11-12 21:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Asi jsem chodila na nějakou jinou tantru,i když jsem si tam řešila celkem závažné věci, jako byl pokus o znásilnění,potraty, těžký porod a odcizení ve vztahu s partnerem ( to jsme věděla již před tím  a proto jsem tam šla), tak mě cesta tantry posílila a mnohé mi pomohla vyléčit. Nějakou dobu jsem i vedla skupiny, ale vadila mi komercionalizace těchto kurzů a i když jsem měla spokojené žáky, tak jsem přestala. Cítila jsem, že práce s kundalini je velmi náročná a já musela řešit svoji vlastní cestu a rodinu. O tantru se zajímám již od první poloviny 90. let a je pravda, že jsem narazila na několik mužských učitelů, kteří svoje postavení zneužívali.U svého hlavního učitele Johna Hawkena jsem přes všechny jeho chyby, které nezakrýval, nikdy nic podobného nezažila. Je mi líto, že máte takové špatné zkušenosti. Ale stále nosím v hlavě jednu věc: počet tantriků je karmicky omezen, je to těžká cesta, která klade velký nárok na to naučit se přijímat své temnoty a pracovat se svými démony. Osobně se domnívám, že se na tuto cestu dalo mnoho lidí, kteří se nechali nalákat na reklamu, povrchní sliby sexuálních prožitků a někteří se nechali ovlivnit těmi, kteří nadšeně vyprávěli o svých zážitcích. Já osobně poznala i jiné tantriky, ty kteří přistupují k sexualitě s úctou a vnášejí ji nejen do partnerství, ale celkově do vzájemného vztahu mezi pohlavími. Pro  mě je tantrická cesta především o míru mezi muži a ženami. Díky ní jsem s mužem, který i když je netantrik co se týče kurzů, má krásnou a hlubokou duši a pomáhá mi svojí moudrostí. Beru  vztah s ním jako nádhernou odměnu na své tantrické cestě, i když už dávno na žádné kurzy nejezdím, neboť to k filosofii tantry od jisté chvíle nepotřebujete. Namasté.

Ikona diskutujiciho Jana 2017-11-13 08:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajimave, prosla jsem tim samym a za cele 2 roky jsem nemela potrebu se s nikym z ucastniku vyspat, a rozhodne jsem nemela pocit, ze by nejaky z muzu mel potrebu uslintane tlacit na sex…

Ikona diskutujiciho Petr 2017-11-13 09:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zde se vyjadřuji, jakožto absolvent obsahově identického výcviku, který absolvovala dotyčná osoba, jen v následujícím období. Celý výcvik v délce 18 měsíců má celkem 7 samostatných částí. Je překvapivé, jak tato traumatizovaná osoba byla schopna takovou dlouhou dobu v tomto "pekle" vydržet. Proč neodešla, když jí to nevyhovovalo, jak se může divit, že při tantrickém výcviku se setkává s nahotou, dotýkáním. Je to místy až arogantní snůška pocitů vycházejících z vlastních traumat a specifického vidění situace. Pro mne jsou tento a podobné výcviky, pracující s tělem a sexualitou skutečně hlubokým propojením se sebou samým. Bez vlastní zkušenosti však písmem nepředatelným.

Ikona diskutujiciho Michal 2017-11-13 19:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Rad se pripojim jako ucastnik tohoto vycviku se svym pohledem.

Ikona diskutujiciho Sonia 2017-11-16 05:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Popravde Tantra mi pomohla celkove v mem zivote. Diky kurzum sem se naucila hlidat svoje hranice a tim i citit hranice ostatnich. Musim rict ze jsem byla na jednom vykendu kde toto nerespektovali a tak jsem odjela. Na druhou stranu jsem byla na hodne jinych kurzech kde je toto ten nejdulezitejsi zaklad. Je na kazdem z nas jak chceme prijmat a davat, urcite bych to nehazela na tantru. Je urcite hodne lidi co pod tantrou ma jen sex s vice lidmi ale z me cesti a uceni mich ucitelu je to ba naopak. A neni nic krasnejsiho mit bezpecne misto kde se da poznat sama sebe.

Ikona diskutujiciho :) 2017-11-25 21:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdenka i Ivanka to jsou kapitola sama pro sebe, staci jedno video a moc se na to koukat neda, je to max nezazivne, nudne, bez prozitku a jasneho sdeleni kdy je videt, ze clovek o tom o cem tam mluvi si tim absolutne vubec neprosel, jen mele a mele…nechapu ze se na to vubec nekdo jeste diva.

Ikona diskutujiciho Lu 2017-11-28 12:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslím, že by bylo fajn přiblížit o koho se jedná. :-)

Ikona diskutujiciho Cossete 2018-02-02 22:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aljusko, diky moc za napsani tohoto clanku!

Ikona diskutujiciho Liběna 2018-02-04 12:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když jsem si přečetla tento článek, první, co mi bliklo hlavou je TROLL. Pak jsem si ale řekla: Liběno, nesuď, protože autorka ten článek napsala v souladu se svým postojem, zkušenostmi a současnou duchovní úrovní. Takže za ten rozbor tantrického kurzu děkuji. Co z přečteného vyplynulo? Pochopila jsem to tak, že autorka v určité životní fázi svého hledání narazila na duchovní směr zvaný tantra. Zřejmě jí to nějak oslovilo, takže se rozhodla tento kurz na pokračování absolvovat. Určitě tam nejela jako úplný neználek, ale něco si o tantře nejdříve přečetla, nastudovala, případně se s někým poradila. Pravděpodobně se snažila získat informace i od nějaké osoby, která již tento tantrický seminář absolvovala. Jenže tady je malý zádrhel a to v tom, že absolventi těchto kurzů jsou vázáni mlčením. Každopádně autorka nějaké informace o tantře měla a musela tudíž vědět, že tantra není o koukání do očí, ale že se tam pracuje s tělesnými prožitky. Tyto prožitky je potřeba získat na fyzické úrovni. Ano, je pravda, že vysocí tantrikové si umí tyto prožitky vyvolat na mentální úrovni a dokonce jsou schopni prožít mentální bezdotykový orgasmus. Jenže jak se dostali na takovou úroveň? Tak, že nejdříve ty prožitky museli mít na fyzické rovině. Ve 3D realitě to tak prostě je. Narodili jsme se do tohoto hmotného časoprostoru proto, abychom získali fyzické zkušenosti.

Ikona diskutujiciho Miloš 2018-02-20 07:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

su to bludy, a to i z jednej i z druhej strany..

Ikona diskutujiciho Martin 2018-02-20 19:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je vtipny jak lidi hledaji potvrzeni vlastnich nazoru, kolik chytraku si tady notuje a plive fuj to je odporny ja bych se nikdy pred nikym nesvlekla… Holt ze mas mindrak ze sveho tela je jenom tvuj problem.

Ikona diskutujiciho naivka 2018-04-13 10:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ako je to pekne referovat o takych podvodoch, a chapem ze ludia mozno nieoedy hladaju vchodisko a pomoc inde. No zacat by mali u seba, iba presvedcenim sameho seba, a zmenou svojich podvedomich pohnutok sa clovek moze naozaj zbavit bordelu. Treba sa do toho vnorit, prejst, rozobrat, a pripadn odpustit, alebo sa naladit na to pozitivne po com tuzime. ako s fajcenim. Prestat treba preprogramovanim svojho navyku. Mne sa to takto podarilo a odvtedy som pochopil ze vsetko co je v nas, je v nasej hlave, a teda mozme s tym pracovat len my!, nikto iny. Takze v zufalosti chodit na taketo kurzy je proste naivita, lenivost a presvedcenie ze niekto vase problemy vyriesi za vas. Tak uz konecne zacnite od seba, sami so sebou. :-)

Ikona diskutujiciho naivka 2018-04-13 10:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

nahliadol som do komentarov, a zas len taa kratkozrakost ludi,,hned odsudia tantru ako zvrhlost. boze moj,, to ze niekto zhovadi a zneuzije cosi magicke, a urobi pred naivkami z toho morbiditu, je jedna vec, a ozajstny vyzbam a spravne postupy vec druha. Pre autorku clanku,, Aluska, mali by ste si uvedomit ze clanok mate napisany stylom kde dehonestujete tantru. Tantra je ok, len to treba asi vediet ze jo. Stacilo aspon uviest ze napriek tejto skusenosti verite ze ste len narazili na nespravneho "ucitela". Tak by to aspon malo neutralny podton. Takto manipulujete obrazotvornost a tvorbu nazorov u mnohym nedomyslavych ludi. Co na to,, skoda toho. Nato ze mate takyto web by ste si mali taketo veci uvedomovat.

Ikona diskutujiciho Alue 2018-04-13 11:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[80]:  Vážený anonyme, toto je autentická zkušenost čtenářky kterou mi zaslala a nebudu do toho zasahovat ani to přepisovat aby se ti to hodilo do krámu. Napsala to popravdě jak to zažila a jak to cítí a nevidím důvod proč by jí to někdo měl cenzurovat.

Ikona diskutujiciho Jakub 2018-06-14 22:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alu. Když jsem si přečetl odstavec "A co já?" nemůžu neříct, že i takovýhle Tantrakurz může mít obrovský význam. Gratuluju k velkému duchovnímu posunu a pochopení. A jestli tak jak popisuješ řešíš problémy s partnerem i vůbec, chtěl bych Tě mít za partnerku. Měj se a já si jdu hledat svůj tantrický kurz.

Ikona diskutujiciho Jana 2018-06-19 16:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alu, úplně vám věřím. Pro spoustu lidí je tantra droga. Já sama jsem byla na několika seminářích, dost mi to dalo, a přesně, už jsem cítila, že dost. Tantra, jak se v čechách podává, může člověku hodně dát, když si z učitele nebude dělat gurua a bude se soustředit fakt jen na "ten svůj problém." A důvěřovat intuici. Jakmile zavelí DOST, tak dost.

Ikona diskutujiciho gaia 2018-07-13 13:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Semináře Alana Lowena

Ikona diskutujiciho ondrej 2018-08-20 14:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj,

Ikona diskutujiciho Josef 2018-09-17 16:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ono je to vlastně pořád stejný scénář. Vezme se nějaké učení, třeba tantra, a z toho se vezme jen něco, co se hodí. Do toho se přimíchá nějaká teorie, třeba Kramer nebo šamanizmus. A vznikne něco jako sekta …

Ikona diskutujiciho jochanan 2018-09-22 00:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zmiňovaného lektora znám osobně, včetně mnoha dalších. Má  bývalá žena totiž kdysi těmhle individuím naletěla. Skončilo to rozvodem. Podepisuju se pod každé slovo článku.

Ikona diskutujiciho Maya 2019-09-22 13:11:51
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý den, už jsem vícekrát narazila na tento článek, a tak jsem se rozhodla až teď odpovědět, kdy tento článek ke mě opět doputoval. Jsem tantrická masérka, terapeutka, bodyworker pracuji se šamanskými technikami, yogou i meditacemi, dělám semináře, což vše je součástí tantry. Jsem taktéž dokumentaristka a poměrně uzemněný člověk, ne úplně tzv. ezo. S článkem v jistém pohledu souhlasím a zároveň tam vidím velké nepochopení, co to tantra vlastně je. Neotantra, která se učí v Evropě a navazuje svým způsobem na staré tradice, o kterých je také třeba něco vědět. Kámásútra bez tantrického vhledu, je jen snůška poloh stejně jako pornografie. Je třeba také něco vědět o taoismu apod.. Neotantra je v našem světě nutná cesta k tomu, jak se bavit všech závojů, nánosů, které nám zanechalo náboženství, rodinná traumata, či zvyky apod.. Nevidíme to, co se skrývá v našem podvědomí a dělá nám právě neplechu ve vztazích i v životě. Nepřijímáme se, neznáme své hranice, nevidíme na druhých naše projekce atd., a to se učíme i na seminářích. Nemáme vědomí člověka před 5tisíci lety. Osho také říkal, že tantra=láska a meditace. Součástí tantry je nejen terapeutická práce, ale také meditace, rozpouštějící i posuzování, odsuzování, a vedoucí k lásce a soucitu, což tantra je a navíc také rozpouští „jed v nektar“, což je podstata i alchymie a hermetismu, starodávných nauk. Navíc je to i cesta sjednocení protikladů i jednoty v sobě. Vytvoření tzv. androgynní bytosti, kterou byl i Ježíš a ostatně se o tom píše i v bibli. K mé cestě ve zkratce. Prošla jsem si všemi možnými vývoji i kontroverze mi či nepřijetím tantry a toho, o čem píšete. Není to o tantře, ale o nás samotných. Prošla jsem i 1.výcvikem J.Kramera, krom toho i kambo tréninkem v džungli včetně všech možných šamanských medicíny. Vždy jsem to dělala proto, abych byla lepším člověkem a pomohla druhým. Setkala jsem se i s tou sexualitou, tak jak ji popisujete i na bdsm workshopech, zneužíváním šamanů apod.. Setkala jsem se s ezoterickými cestovateli za sex. či příjemnými zážitky ne za tím, že se chtějí pohnout z místa. Je to jejich věc. Je důležité se soustředit na sebe, co od toho sami očekáváme a kam jdeme. Byla jsem i v celibátu, a nevidím moc přínosu v tom, si na seminářích měnit partnery, navíc i po terapiích s vaginálním mapováním vnímám energetické přenosy všech partnerů do našeho těla. V polyamorii to je cesta, a může v nějaké životní fázi pro mnohé být i přínosem. Na tantrických seminářích v tomto ohledu bych byla velmi opatrná, nevíme, co se v kom skrývá za trauma. Ale je to o tom, že i toto je v tantře zakódování, nelpění, žárlivost jako nemoc apod.. Jen to za šťastnou cestu nepovažují, ale budiž, zkusili jsme si to a vidíme, že výsledky nejsou zrovna pozitivní a jde i o mužskou cestu. Právě proto Osho říkal, že tantru mají učit ženy s muži. Máme jiný pohled na sexualitu. OM tat sat, ano vše je perfektní, ač se nám to nejeví. A cestu tantry nenajdeme na seminářích, ale ve svém srdci, až se odprostíme od všech sraček i hodnocení, což není lehké uvidět sám na sobě. V partnerském vztahu se neustále učíme, ale je tam také spousta projekcí a iliuzíi, které nevidíme, a stejně dříve nebo později vyplavou na povrch. Ave tantra, love i sexualita, ve které se odráží naše největší stíny. A já jsem šťastná za všechny učitele, i ty dobré i „špatné“ i meficínám, kteří mě navedli na cestu lásky, což ovšem neznamená být jen v lotosové pozici a ne vyjadřovat své city a emoce, i kdyby se navenek nejevily zrovna pozitivně. Největším darem je přijetí všeho jako učení, ať se mi to líbí nebo ne. Vše je kosmická hra, kterou bereme smrtelně vážně. Chápu i to, co vám říkali duchovní guru, jestli jsou opravdovými guruy, také by se zřekli jakéhokoliv hodnocení vaší osoby a učili by vás tím znehodnotit ani ostatní. Což není lehké. A chápu i finanční odměny. Je to velmi náročná práce, s toxickými odpady naší mysli i těla, a těch není málo. Navíc i peníze vnímám jako formu energie, kterou jsem schopna investovat být lepším člověkem, a to se mi vždy vrátí. V opačném případě se moc nemůžeme pohnout z místa a neznáme ani my svou vlastní hodnotu, ani toho, co činíme. Ať se nám všem daří, tantra za nic nemůže, za vše si můžeme opravdu jen my sami a vše je učení. A máme nárok i s něčím nesouhlasit a na něco upozorňovat. Tak to jen k tomu. Ave love! 🙂

Ikona diskutujiciho Joker 2018-12-17 11:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý den, byl jsem na třech seminářích s A.L. a dosah byl nad očekávání.

Ikona diskutujiciho Kateřina 2018-12-27 13:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Super článek,

Ikona diskutujiciho Modrý 2019-07-21 20:19:58 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tohle rozhodně není pomluva. Rád bych věděl, kdo ty kurzy vede. Není to náhodou Petr Chobot? Pokud to je tajné, nebo máte strach to z nějakých důvodů zveřejňovat, mohla byste mi to prosím napsat alespoň do emailu? Děkuji

Ikona diskutujiciho Modrý 2019-08-13 07:40:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A já se asi nedozvím, kdo ty kurzy vede? 😀

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-08-13 07:48:42
Ikona diskutujiciho
sipka

to je přece úplně jedno… tantru dělají jenom úchylové a prasata.

Ikona diskutujiciho Jitka 2019-09-21 11:05:40 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím,
jsem psycholožka a do mé poradny přišla dívka 18 let (zakřiklá, vyhublá, nteligentní), která od spolužaček jako dárek obdržela tantrickou masáž, zúčastnila se jí. Před návštěvou panna, během „akce“ došlo k manuální perforací. Za mě to mělo všechny znaky znásilnění…

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-09-21 12:59:53
Ikona diskutujiciho
sipka

Doufám, že to byla ohlásit na policii.

Ikona diskutujiciho martin 2019-09-24 22:46:02 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

zaujmave . ale v podstate nie prekvapujuce .( tak nejak som mal z tychto kurzov divny pocit ) nebravym ze niekde neni seriozny ale co som natrafil ja tak to bolo vzdy intuicne ze ten ,, kurz ,, nepotrebujem od nejakeho plateneho sprostredkovatela . Tieto veci som zacal vnimat davno v mladom veku este ked vobec neboly trendy . Potom co som si napr. nieco o ,, tantre ,, precital ma potesilo ze tie veci su preskumane a aj vysvetlene co kedy a preco … akurat som nerozumel ze co na tych kurzoch . Vzdy som to vnimal ze to ,, jemnohmotnejsie ,, vnimanie a koncentracia pozorovanie a dovera s tym sa da dostat ,, hlboko ,, . A tantricka masaz za peniaze ? WTF ( jemne technicke hladkanie so svieckami a divadlom bez prepojenia bez vnimania : ) ) Ale co uz vsetko je vyvin asi

Ikona diskutujiciho Květa 2020-04-16 12:04:45 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Někdo se tu ptal, jak je na tom Mohendžodáro v Lažankách u Brna. Dá se na to odpovědět?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-04-16 14:23:20
Ikona diskutujiciho
sipka

V Lažánkách je takovej odpornej tlustej sumec, co nabírá jenom mladý hezký ženský a po večerech je tam objíždí. Prosimtě Květo, vůbec tam ani nepáchni!!! To je sekta jako řemen.
Však se podívej, co ten magor dává na youtube za videa!
https://www.youtube.com/watch?v=KXkctgieV14&list=PL9HQGSFpAI-QaHzsW2hHp8Ia5O827psBK
Velebnosti jdu blejt!

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-04-16 16:16:14
Ikona diskutujiciho
sipka

tyhle kraviny vůbec nepotřebuješ… buď samostatná a bude se ti dařit 🙂

Ikona diskutujiciho Lili 2021-10-23 15:54:18 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tantra prišla z Indie..Samotná masáž nie je zlá ,je to energetická masáž po kt.sa človek cíti ako v Eufórií.Len ľudia tu na Sk tomu nerozumejú,robia z toho niečo iné,príliš upadajú do ezoteriky,výmyslov..Ludia na to nie sú pripravený,ponuka salónov nerobí tantrickú al.erotickú masáž.Sme iná mentalita ,Tu sa k tomu stavajú inak ,masérky sú odsudzované spoločnosťou,klientami,jedna druhou,ale aj sami sebou..Výchova na Sk je iná ako výchova v Indii.Preto by sa kultúry nemali miešať.

Ikona diskutujiciho Jiří 2022-03-06 18:29:56 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, neouhlasím, je to o léčení, byť bolí, stejně si uvědomíš vnitřní samotu

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek