Na hromnice o den více

5.10.2011 v Doporučení 6

Na hromnice o den více

Co byste dělali, kdybyste měli možnost prožít jeden den třeba stokrát? Kolik pokusů člověk potřebuje, než dotáhne takový všední den k dokonalosti?

Hlavní hrdina tohoto filmu (Phil) dostane lekci. Možná osudovou, kdoví. Nicméně se vzbudí každé ráno v té samé posteli na místě, kde už dávno být nechce. To, co se stalo včera, se nestalo, zato včera je dnes a zítra už nebude.

Jak se s tím Phil popere? Po počátečním šoku projde různými fázemi. Radostí, řáděním, odevzdaností, znuděností, depresí, sebevražednými plány, zločinem, nebo balením hezkých žen. Když přejde k fázi ,,klaďase”, který je v každou chvíli na správném místě, protože předem ví, co přesně se stane, přijde změna.

Z otráveného nafoukaného idiota, který nemá rád nic a nikoho se stane dobrodinec a úplně nový člověk. Phil totiž konečně pochopil to nejdůležitější a osud si s ním od té chvíle přestane pohrávat. Kdyby tento den prožil jen jednou, odjede domů jako ten samý idiot, kterým byl. Díky časové smyčce je z něj ale úplně někdo jiný, díky čemuž hodně získal.

Tato komedie je všeobecně dosti známá, přesto v sobě skrývá mnoho moudrosti.

Oficiální text distributora:

Samolibý a vším otrávený moderátor počasí Bill Murray je pověřen natočením reportáže o každoročních oslavách Hromnic. Na cestě z města se dostane do ohromné bouře, která přeruší dopravu. Od té chvíle se ocitne v časové smyčce, díky které má spoustu času, aby se nad sebou mohl zamyslet… V městečku Punysutawney se vždy 2. února za svítání koná tradiční slavnost. Pomocí místního maskota – sviště Phila, se má zjistit blížící se začátek jara. Tuto kuriozitu již po několikáté se svým štábem natáčí a komentuje televizní specialista na meteorologii – jmenovec populárního sviště – Phil.

Blazeovaného snoba a cynika tato záležitost nudí a naléhá na okamžitý návrat, který je znemožněn sněhovou kalamitou. Phil odmítne pozvání své mladé produkční Rity na večírek v místním hotelu a odchází spát. Ráno se probudí a je opět 2. února – opět se odehrává slavnostní ceremoniál, který je potřeba natočit. Čas se zastavil a jediný, který si to uvědomuje, je Phil. Zprvu je touto situací zaskočen, pak se začne cynicky bavit, ale když se události 2. února stále opakují, začne využívat svých znalostí o tom, co se ten den stane, také i ve prospěch svého okolí. Philova povaha se mění a on získává Ritiny sympatie. Když se jednou společně probudí, je před nimi nový den…

Ukázka:

Kam dál:

Další doporučené filmy – ZDE

Znáte skvělý film, který stojí za zmíňku? – Doporučte mi ho ►mailem◄

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

Komentáře

Ikona diskutujiciho Martina 2011-10-05 14:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

znám, není to špatné 🙂

Ikona diskutujiciho Vesmírná Sestra Khalia 2011-10-05 14:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ještě jsem to neviděla, ale zní to dost zajímavě, určitě se na to mrknu! 🙂

Ikona diskutujiciho li 2011-10-05 14:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

je to maličko podobné jako zfilmovaná ztráta paměti- 50x a stále poprvé- taky docela zajímavý film. 🙂

Ikona diskutujiciho Tigris 2011-10-05 14:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak na to se musím podívat, protože myslím, že jinak o dost přicházím.

Ikona diskutujiciho Martina 2011-10-05 20:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]:  50x a stále poprvé je daleko lepší 😉 dle mého názoru 😛

Ikona diskutujiciho Katrin 2011-10-12 12:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuju za tip, na film jsem se koukla a obohatil mě:) Viděla jsem v tom fáze, co různí lidé prožívají, když si začínají uvědomovat, že jsou nesmrtelní a život je jen program co jede dle tvého zadání.. Proto se dnes chovají lidé zvláštně a každý jinak, dle toho v jaké fázi jsou. Takže nakonec snad dospějeme ke stejnému výsledku?:)

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek