Na snímku z lesa se mi zjevila záhadná postava

19.11.2015 v Čtenáři 19

Dopis:

Ahoj Alue,

zajímal by mě tvůj názor ohledně této fotografie. Včera jsem byla v lese a vyfotila pár fotek a zrovna tahle byla vyfocena náhodou, protože jsem si měnila režimy.

Večer jsem fotky procházela a když jsem tuhle uviděla, především „to“, co je v pravém rohu, trochu mě zamrazilo.

Já osobně v tom vidím bytost, i doma mi to potvrdili, ale kamarádka větvičky stromů.

V lese jsem byla cca 2 hodiny, takže kdyby to bylo něco útočného, mělo příležitost. Nic se mi ale nestalo.

Je to pro mě záhada, protože kromě pár malých ufo, která se mi podařila vyfotit přes den, jsem nic podobného nepotkala/nevyfotila.

Pokud by jsi měla čas a na fotografii mrkla, byla bych moc ráda. 🙂

Předem moc děkuji a přeji krásný den. 🙂

Tara


Fotografie (originál)

Fotografie: detail

Odpověď

Ahoj,
Větvička je celkem dobré a střízlivé vysvětlení, ale i já bych se přikláněla spíš k tomu, že jsi vyfotila nějakou bytost. Mám totiž dojem, jakoby schovávala levou ruku za kmen stromu… zkrátka ta postava celkem zapadá do svého okolí. Je to opravdu zajímavý snímek, děkuji za poslání 🙂

s pozdravem
Alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Mára 2015-11-19 03:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vidím větvičky :D

Ikona diskutujiciho Victoria 2015-11-19 09:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nevím, mně to spíš připadá jako obyčejný list, možná dubový :-). Ale těžko říct :-).

Ikona diskutujiciho Renata 2015-11-19 11:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

mojim znamym sa raz v lese na opekacke tiez podarilo "nieco" vyfotit, akurat ze tam bolo zjavne na viacerych fotkach ze sa jedna o mladu zena, uplne vyrazna tvar, crty a vyslovene sa s nimi fotila, bola v zaberoch s postavami. Podla mna to bolo volanie o pomoc nejakej zabludilej dusicky, kazdopadne znamy hned ako si fotky spatne pozerali tam na mieste sa vydesili a mazali prec a fotky si vymazali z fotaku a nebolo im z toho nejak veselo.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-11-19 11:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Vzkaž jim že příště než to smažou, tak mi to mají poslat :D

Ikona diskutujiciho BE 2015-11-19 11:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Indiáni hovoria, že fotenie kradne dušu. Svet sa vrhnul na fotenie …, načo ? Mňa keď niekto chce fotiť dala by som mu cez hubu ! Záblesk blesku fotiaku mi robí ako by ma prebodlo šíp elektriny. Fuj.

Ikona diskutujiciho Alena 2015-11-19 13:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to zlomená větev,je tam vidět i klacek na kterém visí. Fotím hodně,takže vím,že se často takové výklady nabízí.Nejsem skeptik,vím,že existují bytosti,které běžně nevidíme,ale toto není nic nadpřirozeného.Zkuste jít na to samé místo,možná se přesvědčíte,že je to větev.

Ikona diskutujiciho Vesi 2015-11-19 14:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vypadá to jako mozkomor z Harryho Pottera.

Ikona diskutujiciho Myšák 2015-11-19 16:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vidím větvičku ;-) A svítí tam Slunce, což jde taky vidět. Takže z logické stránky by to černé mohly být stíny jiních větví anebo i něco jiného :-)

Ikona diskutujiciho Anchor 2015-11-19 21:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: Ty taky? :D Nás s kamarádkou divočáky strašili rodiče, jednou jsme dokonce slyšely chrochtání, ale kdo ví, co a jestli vůbec něco to bylo :D

Ikona diskutujiciho Alue 2015-11-19 22:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: Jednou když jsem byla děcko, vylezli jsme s partou dětí u dědiny na strom a místní začali povídat jak je zdejší les plný prasat co vycházejí hlavně v noci a jak jsou agresivní, vyskočí met r a půl do výšky a různé storky k tomu… Mezitím se setmělo…. A pak jsme dvě hodiny nemohli slézt dolů z nejvyšších větví, jak jsme se báli.

Ikona diskutujiciho malé srdce 2015-11-19 23:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]:Jsi mi připomenula, jak jsem toto léto do tří divočáků téměř vrazil. Přes léto někdy šlapu přes hory asi 10km do práce. Když jdu pěšky, tak z domu vyrážím v 5 hodin ráno. U nás v horách za vesnicí je plno divočáků. Vídávám je pravidelně, ale vždy jsem se na ně díval z dálky. Vím velmi dobře, kde se pohybují, znám jejich oblíbená místečka, ale toto léto jsem na ně málem doplatil. Našlapoval jsem si to lesní pěšinkou celkem rychlým krokem a když jsem vyšel z jedné zatáčky úplně mne zamrazilo! Dva metre přede mnou dva dospělý velcí divočáci a vedle mne vpravo jejich pruhované mimčo. Takže jsem se dostal do té nejnebezpečnější situace, do jaké jsem se dostat nikdy nechtěl. Jediné štěstí bylo, že jak chodím po přírodě tiše a jak jsem se z té zatáčky pro divočáky nečekaně vynořil, trošku se lekli a popoběhli o šest metrů dál. Jenže to jejich mimčo zůstalo vpravo od mé nohy a snažilo se vyštverat do svahu. Ten jeden divočák mě popodběhl z levé strany a skryl se do houští a nebezpečně se přiblížil ke mně až jsem slyšel jeho funění. Přiznám se, chvilku jsem tam z toho šoku zmatkoval a šel jsem dopředu a pak dozadu a pak zase dopředu a potom jsem se otočil dozadu a pelášil jsem jako blázen a ohlížel jsem se jestli to hebedo neběží za mnou! Přiznám se, byl jsem hodně rozklepanej. Takto zblízka jsem je viděl vůbec poprvé a jsou docela velcí! Tehdy jsem do práce přišel asi o jednu hodinu později, protože jsem se tou stejnou trasou už bál jít. A tak jsem musel jít výš do hor a prakticky jsem musel celou jednu horu úplně obejít. Ale byl to neskutečný adrenalin! A přesto vím, že až přijde zase léto, opět budu chodit do práce pěšky. Nebezpečí je totiž vyvažováno nádhernou přírodou plnou nejrůznější zvěře. A u nás je hodně zvěře. Potkávám srny na každém kroku, žije tam jeden dvanácterák, potom lišky, divocí králíci a mnoho mnoho další zvěře. Každopádně vždy před cestou se pomodlím k duchu tamějších hor za ochranu. Pevně věřím, že jen díku tomu se mi při takto blízkém setkání z divočáky nic nestalo.

Ikona diskutujiciho Anchor 2015-11-20 05:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Jéééj, to věřím! :D Schválně si najdu na youtube, jestli ta prasata skutečně mohou podávat takové skvělé atletické výkony :D

Ikona diskutujiciho Alue 2015-11-20 12:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: To se divím, že ti nenaklepli šunky. Asi viděli dobrou energii, tak věděli že jim nikdo jejich malýho nechce šežrat. Prý zvířata na vegetariány reagují mírněji, že se jich tolik nebojí… Jsi vege?

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2015-11-20 18:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Diviaci niesu nebezpečný, keď v lese (teda skôr na okrajoch lesov) na nejakého narazím tak utečie. Agresívnejší sú keď majú mladé. Toto nikdy neskúšajte, lebo keby to malé zakvičalo… http://m.mojevideo.sk/1h4o

Ikona diskutujiciho malé srdce 2015-11-20 21:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]:Ahoj, pravdou je, že jsem byl 20 let skutečně poctivým vegetariánem. Poslední dva roky jsem však do jídelníčku zařadil ryby a občas šunku. Co se týká stravy snažím se vždy řídit vnitřní intuicí. Až pocítím opět návrat k vegetariánskému způsobu života, nebude to pro mne žádný problém, nakolik i nyní jím jen skutečně velmi omezené množství masa ve formě ryb a občasných plátečků šunky a 20-letá zkušenost s ryze vegetariánským způsobem života se také neztratí jen tak. Po dvouletém přerušení vegetariánského způsobu života však opět cítím potřebu vrátit se k vegetariánství. Já si pokaždé velmi silně uvědomuji, že když si vezmu do úst například pláteček šunky, nějaká živá bytost, se musela nechtěně vzdát svého života ve prospěch mého žaludku a není mi to lhostejné.

Ikona diskutujiciho kobruk 2015-11-20 21:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, ať je to duboví list nebo lesní bytost je to hlavně Tvá fotografie a Tvoje myšlenka co to může být, protože určité věci se dějí jenom pro toho kdo je zrovna vidí nebo je jejich součástí. Ostatním většinou určena není a proto v nich vidí něco jiného. Trochu mě to připomenulo film nekonečný příběch, kde se fantazie lidí ztrácí a s ní i postavičky, které díky lidské fantazii vznikly a žily svými životy, ale jen do doby než jsme fantazii a snění vyměnily za materiální nesmysly. Rozumiš mi, viď. Já sám mám podobné zážitky a proto Ti rozumím. poďme snít a fantazii probuďme na maximum a to platí pro všechny

Ikona diskutujiciho Jitka 2015-11-21 14:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Sem napište komentář

Ikona diskutujiciho Honza 2017-08-10 14:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jasný strom…..nic jiného v tom fakt nevidím….:-)

Ikona diskutujiciho Tomas 2017-08-10 14:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vis jak to zjistíš, že se tam vrátíš…..;-)

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek