Návod, jak nám strom může poskytnout svoji energii

14.5.2007 v Zajímavosti 1

Následující odstavce jsou vybrány z knihy Aura stromů léčí, kterou napsal Manfred Himmel a u nás ji vydalo Nakladatelství Alternativa v roce 1999 a 2001 (dotisk). Volně navazují na příspěvek Přítel strom.

Obálka knihy

My lidé máme snadno sklon k zamotávání a oslabování svých energetických proudů. Už jen nekontrolovaným přeskakujícím myšlením vyvoláváme ve svém energetickém systému velký nepořádek, protože jemné silové proudy sledují i naši pozornost. Tak utrácíme zpravidla zcela bez užitku vysoce transformované mentální energie. Pokud se nám podaří myšlení uspořádat nebo přechodně silně omezit, může se náš organismus jemné substance rychle vzpamatovat.

Velké tělo

Toto cvičení můžeme obvykle provádět všude a poskytne i začátečníkům okamžitý přísun energie. Nejúčiněji však působí v lese nebo pod stromem.

Pokud jste na svém „svatém místě“, nejprve se po pozdravném rituálu očistěte padhastásanou. Opřete se hlavou a zády o kmen stromu, paže visí volně podél těla. V této poloze pomalu sklouzněte nohama dopředu tak, aby se záda odpoutala od kmene. O kmen zůstane opřený jen zátylek a drží celou váhu těla. Již po krátkém čase začne svalstvo reagovat: hlava a krk se začnou chvět. Toto chvění může přejít až do třasu.

Až budete mít pocit, že to stačilo, pomalu, velmi pomalu tělo narovnejte. Ucítíte, jak se vám ze zátylku nahrne do hlavy krev. Zátylek je dnes u téměř všech lidí místem, které bývá zatuhlé. Po této přípravné poloze může energie opět volně procházet krkem do hlavy. Odstupte nyní od kmene stromu a postavte se tak, aby byl kmen od vás vzdálený aspoň 3 m severním nebo východním směrem. Protřepejte nejdříve pravé zápěstí, jako byste oklepávali z ruky vodu, pak levou ruku, pak pravou a levou nohu. Tím se povzbudí proud energie v těle.

Pak následuje vlastní cvičení s koncentrací na sedm oblastí hlavy, hrudi, břicha, obou dlaní a obou chodidel. Pokud se vám podaří udržet pozornost v těchto sedmi bodech, už nebudete mít čas na přemýšlení. Éterické tělo se může okamžitě regenerovat a vědomí se rozšíří do éterického těla. Nejdříve pocítíte, jak se ruce zvětšují dvoj- až trojnásobně, pak i ostatní části těla.

Tento jednoduchý postoj vede, pokud je proveden důsledně k tomu, že éterické tělo okamžitě neomezeně přijme a zpracuje okolní energii. Při pravidelném provádění má posilující a omlazující účinek na celý lidský organismus. Pochází z taoistických „Klášterů bez bran“ a byl po staletí zachováván v přísné tajnosti. Můj učitel dr. Kuang No mi ale dovolil, abych jej po jeho smrti předal dál. Přeji si, aby přinesl všem čtenářům velký užitek a požehnání.

Pentagramové postavení

Další cvičení, které povzbuzuje zesílenou cirkulaci éterických sil jemné substance, je pozice pentagramu. Posiluje hlavně čakru v solárním plexu a v pupku a nervové pleteně v těchto oblastech.

Na cvičení se připravíte stejně jako na cvičení „velké tělo“. Pak se postavíte s roztaženýma rukama a nohama čelem na sever nebo na východ. Hlavu mírně zakloňte, pravá dlaň směřuje nahoru, levá dolů nebo podle pocitu opačně. Pentagramové proudění začíná v čakře na čele, plyne dolů k pravé noze, pak nahoru k levé ruce, protéká klíčními kostmi do pravé ruky, prochází opět dolů do levé nohy a odtud nahoru k éterické čakře na čele.

Tato pozice zvyšuje vyzařování jemné substance z očí a zvyšuje i osobní magnetismus. Zvyšuje tedy vaši přítažlivost pro ostatní lidi. Pozici pentagramu nacvičovali dříve druidi v pentagramech v životní velikosti, které byly vytesány do skály – aby tím zvýšili svou přítažlivost. V odlehlých místech Pyrenejí, např. poblíž Oloronu, jsem společně s několika přáteli měl možnost v zachovaných pentagramech toto cvičení provádět. Svou pozornost zaměřte na tvar těla při pozici pentagramu.

Pozn. Padahastásana je poloha jógy a je popsána v knížce na jiném místě:
… Nyní si představte, že vše, co vás zatěžuje, nohama proniká do země. Pak se sehněte k zemi. Ruce umístěte před nohama, dlaně položte na zem. V joze se tato pozice nazývá padahastásana.
Tak nevím, ale s tím asi budou problémy… :-))). Předklonit se a s napnutýma nohama se opřít o dlaně tak, aby se vlastně dotýkaly špiček prstů u nohy, to je docela výkon…

Knihu lze koupit v internetovém obchodě nakladatelství, dále u Dobry v Celetné ulici, ale i leckde jinde.

Jinak tedy bych ráda dodala, že energie stromu se dá nasosat i mnohem jednodušší formou. Stačí si někam vyjít a rozhlížet se. Když vás nějaký strom zaujme, příjděte k němu a zeptejte se ho, zda by byl tak moc hodný a daroval vám část svojí energie. Většinou jsou stědří a energie do vás hnedka hukne. Ale jindy řekne, že nedá, že má málo, nebo neodpoví a nic vám nedá. – V takovém případě jděte dál a hledejte. A pokud obdržíte od někoho jeho energii, tak mu ji zkuste vrátit. – Pokud tedy víte jak. Aby pak neměl nedostatek. Ale musím se přiznat, když jsem úplně hotová, jazyk na vestě a dostanu energii, většinou se pak propojím se svými andílky, nebo padnu do jiného stavu vědomí, takže energii nevrátím. 😛 Ale většinou se snažím mu jeho ochotu oplatit. Ráda se vracím pořád ke stejným kamarádům. 🙂

Komentáře

Ikona diskutujiciho Pajos 2011-09-28 01:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pěkný….

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek