Návod k čištění brazilského křišťálu

2.7.2017 v E-shop Alue.cz 10

Surové neopracované křištály jsou vzácné a velmi cenné zboží, které lze používat k různým účelům, ať už harmonizace energie, energetické očisty, nebo při specifických zdravotních problémech. Je náročné je sehnat, protože většinou člověk najde příliš malé, špatně uražené, nebo ohlazené, které nemají sílu. Když se ale poštěstí a my si nějaký dobrý kousek odneseme domů, je nejen potřeba vědět jak s ním správně zacházet, ale také jak ho správně čistit, aby nám dobře sloužil. Pokud nebudeme křišťál správně čistit, přesytí se a ztratí sílu, protože destrukci vtahuje hlavně do sebe a tu je vždy potřeba dodatečně odstranit.

K tématu doporučuji prostudovat: Základní data ohledně surových křišťálů

1. Křišťál: Kde a jaký sehnat?

2. Křišťál: Možnosti použití a údržba

Další očistné a ochranné rituály najdete popsané v knize Anděl strážný.

Konkrétně v druhém odkazovaném článku najdete jednoduchý návod ke správnému čištění, ale postupem let jsem přišla na jeho jednoduché vylepšení. Než se pustíme k vylepšení, cituji co již bylo dříve řečeno:


Čištění:

Po použití každého křišťálu je nutné ho vyčistit. Pokud to nebudete dělat, začne ztrácet sílu. Myslete také na bytost, která v něm žije, protože těm se nikdy nelíbí, když je necháte bez očisty. Mohou se i urazit.

Postavte křišťál špičkou dolů do umyvadla a na jeho spodní plochu nechte stékat ledovou vodu. Ideální a doporučená doba čištění je 20 minut, pokud byl problém silný. Minimum je 10 minut.

Aby křišťál nespadl, je dobré podložit jeho špičku houbičkou na mytí nádobí, nebo menší utěrkou. Myslete na to, že nesmí spadnout a jeho špička se nesmí nešetrným zacházením odlomit. Ujistěte se, že stojí stabilně, v rámci vašich možností.

Dbejte na to, aby voda, kterou necháte křišťál čistit, byla skutečně ledová. Teplou vodu totiž nenávidí a může se vám stát, že sám v umyvadle odskočí z jejího dosahu.

Není nutné, aby proud vody byl silný, stačí slabý pramen.

Tímto se křišťál zaroveň energeticky vyčistí a obnoví se i jeho léčivá síla. Zásadně varuji před snahou ho nějak dodatečně nabíjet, kódovat, nebo dokonce vystavovat na slunci. Tohle je nejen zbytečné, ale také mu to není ku prospěchu. Pokud mu chcete projevit vděk za jeho pomoc, stačí poděkovat.

Při čištění by měl dát křišťál pod tekoucí vodu ten, kdo ho použil. Pokud uchopíte použitý křišťál (hlavně v případě, že je ještě teplý) do ruky po někom druhém, můžete cítit bolest, nevolnost, nebo jiné nepříjemné pocity.

Vyvarujte se sahání na cizí použité křišťály. Pokud je to ale potřeba, vezměte ho přes látku, aby se nedotýkal vaší kůže. Tím se od něj částečně izolujete a nebude vám dělat zle. Sahat na cizí kameny se nedoporučuje všeobecně, v tomto případě to platí také.

Pokud máte velký a silný křišťál, je těžké podložit ho správně tak, aby voda volně odtékala, aby vám nespadnul a byl stabilní. Z houbičky ty velké obvykle padají a utěrka zase ucpává odtok, to také není dobře. Čím větší a těžší máte křišťál, tím větší je riziko, že pokud vám v umyvadle spadne, může se poškodit, zejména je důležité chránit jeho špičku.

Pokud tedy chcete svůj křišťál čistit bezpečně, použijte tento jednoduchý trik:

Seberte doma prázdnou PET lahev.

Z lahve odřízněte dno, nebo ji přeřízněte v půlce. Jde to nůžkama, ale mně se nejvíc osvědčil keramický nůž, ten projede plastem raz dva a řez je pěkně čistý.

Kolik plastu odříznete záleží na tom jak velký máte křišťál a jak vysoko máte v umyvadle kohoutek. Pokud máte malý křišťál akorát do dlaně, postačí vám jen horní polovina lahve. Pokud je křišťál hodně velký, raději uřízněte pouze dno.

Seřízlou petku postavíte do umyvadla hrdlem dolů, dovnitř postavíte křišťál spičkou dolů a pouštíte na něj ledovou vodu. Pokud vám petka nedrží stabilně na místě, nebo se nemůžete trefit pramenem vody přímo na křišťál a teče vám to po stěnách, podložte ještě dno petky houbičkou, ale tak, aby zakrývala jen půlku hrdla, jinak ty bránila odtoku vody. Ta lépe stabilizuje lahev a zvýší polohu křišťálu, takže se na něj s vodou lépe trefíte, pokud je malý.

Výsledné dílo vypadá takhle:

K čištění velkého křišťálu je lepší mít vysokou lahev:

U křišťálu do dlaně stačí jenom horní půlka lahve a případné podložení houbičkou:

Dodržujte ideální dobu čištění 20 minut.

Nikdy nezapomínejte křišťál po každém použití vyčistit, aby se zachovala jeho plná síla.

Návod se sice jmenuje ,,čištění brazilského křišťálu“, ale samozřejmě, že dobré léčivé křišťály se těží i z jiných míst a tento návod pro ně také funguje. Hlavně nesmí být opracované a zahlazené… Ty nejlepší však pocházejí z Brazílie, další kvalitní doly se nachází v Rusku.

Komentáře

Ikona diskutujiciho Brusinka540 2017-07-02 09:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky moc za tip, už na mě na poště čeká jeden krasavec a tohle určitě využiji :-)

Ikona diskutujiciho Alue 2017-07-02 09:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]:  To jsem moc ráda 🙂

Ikona diskutujiciho zdeněk 2017-07-02 11:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pro ty, kdo máte přístup k dílně a máte základní znalosti práce se dřevem můžu doporučit udělat nějakou základnu dřevěnou, natřenou nějakým venkovním lakem (aby byla odolná vodě), která uplně znemožní, aby Vám i větší křišťál spadl. Vytvarovat tak, aby sedlo do Vašeho umyvadla a pak dělat vhodnou díru – našrubovat petku a je to. :-)

Ikona diskutujiciho LenkaL. 2017-07-02 14:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Chci se zeptat na odkřtění teda nejlépe funguje jaký?:) z té tvé nabídky na netu. ( jestli si něco odpovídala do zápisničku, jak jsem se ptala ohledně křistalu, tak to tam nemužu najít – asi kuvli tomu, že je nový měsíc) Díky.

Ikona diskutujiciho Veronika 2017-07-02 14:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za návod, myslím, že jsem někde četla, že je možné krystal vyčistit i umístěním do potoka, je to tak? V.

Ikona diskutujiciho Alue 2017-07-02 14:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]:  Na odkřtění se používají velké, speciálně silné. Na netu je u každého popis, kde je jasně řečeno, jestli na to jde nebo nejde použít. Aktuálně tam takový není.

Ikona diskutujiciho Alue 2017-07-02 14:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]:  To určitě jde, ale rozhodně bych s potokem neriskovala, abys ho pak našla…

Ikona diskutujiciho Alue 2017-07-02 14:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]:  btw. minulý měsíc je tady:

Ikona diskutujiciho lenka f 2017-07-04 16:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dneska jsem si vyzvedla na poště brazilský křišťál a musím ti napsat, že jsem z něj NADŠENÁ. Něco tak silného jsem ještě neměla v ruce. Ani jsem nečekala, že bude tak velký i poměrně těžký. Děkuju :-)  :-)

Ikona diskutujiciho Amélie 2017-07-05 10:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

vybrala jsem si jeden kamínek,moc děkuji…nejsem si jistá špicí…na jedné straně je užší, na druhé je krásně hladká, čistá, ale širší…

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek