HLAVA
Bolest hlavy a migréna: Pokud bolest hlavy postupuje ze zadní části hlavy přes temeno směrem k čelu, dáme jednu svíci na třetí oko (mezi obočí nad kořen nosu).
Pokud jde bolest ze zadní části hlavy přes spánky, dáme svíci na spánek, kde je bolest silnější. Vždy dáme jen jednu svíci za den.
Preventivně můžeme dát jednu svíci týdně na spánek nebo na třetí oko.
Rýma a nachlazení: První den dáme dvě svíce. Jednu na brzlík, druhou na třetí oko mezi obočí. Druhý den dáme 2 svíce na oba spánky. Položte se na bok a z každé strany, na místo spánku, dejte jednu svíci. Třetí den dáme dvě svíce. Jednu na brzlík, druhou na třetí oko mezi obočí. Svíce mají téměř okamžitý účinek.
Zánět dutin, sinusitida: Vedlejší dutiny se nacházejí v kosti čelistní (pod okem) a v kosti čelní (nad obočím). V případě zánětu dutin v kosti čelistní (pod okem), aplikujeme celkem dvě svíce pod každé oko přímo na čelistní kost. V případě zánětu dutin v kosti čelní (nad obočím), dáme nad každé obočí na čelní kost jednu svíci za den.
Je dobré též použít jednu svíci na brzlík. Svíce aplikovaná na místo brzlíku pomáhá aktivovat imunitní systém a posiluje tělo v boji proti infekcím.
Při akutních zánětech dutin provádíme denně, dokud problém neustoupí. Po aplikaci svící je možné a žádoucí, že se spustí odchod hlenů z nosu. Prevencí je pravidelná aplikace na místa, kde se zánět dutin projevuje nejčastěji, alespoň dvakrát týdně.
Zánět středního ucha: Svíce dáváme každý den za ušní boltec, maximálně 3 svíce denně.
Tinnitus: 1x za 14 dnů dáme za obě uši po jedné svíci. Nedáváme přímo do ucha.
Zuby: Na podporu hojení zánětů, váčků, po extrakci zubu, vrtání, na zpomalení průběhu paradontózy apod.
Dáváme denně jednu svíci na okolí rtů a na tváře, lokálně na bolavé místo. Nikdy nedáváme přímo na dáseň nebo sliznici. Opakujeme 3-5 dnů po sobě.
Umístění vedlejších dutin v lidském těle (obr. nahoře)
PLÍCE
Kašel vlhký: Na vlhký kašel se dává jedna tělová svíce denně na místo ve vzdálenosti 3 prstů od krční jamky na hrudní kost. Aplikaci provádíme pět až sedm po sobě následujících dnů.
Pokud se kašel vyskytuje dlouhodobě, jako prevenci jednou měsíčně, dáme svíci do místa 1 cm nad pupík a druhou svíci na místo ve vzdálenosti 3 prstů od krční jamky na hrudní kost.
Kašel suchý: Na suchý kašel dáme dvě svíce denně, tři dny po sobě. Další tři dny aplikujeme po jedné svíci. Přikládáme na místo ve vzdálenosti 3 prstů od krční jamky na hrudní kost.
Prevence je jedna svíce do místa 1 cm nad pupík a jedna svíce na místo ve vzdálenosti 3 prstů od krční jamky na hrudní kost jednou za měsíc.
BŘICHO
Trávení: Na podporu trávicího systému: Aplikace tělové svíce na pupek, nebo na oblast žaludku. První den aplikujte jednu svíci do místa 1 cm nad pupek a druhou pod pupek, lokálně na střeva kde cítíte problém, nebo kde bolí. Druhý den stejně. Třetí den neaplikujeme, máme pauzu. Poté zopakujeme celou proceduru znova.
Nadýmání: Dáme 1 – 3 svíce denně na místo 1 cm nad pupek nebo přímo lokálně, kde se pohmatem nebo bolestí plynatost projevuje nejvíce. Aplikujeme ihned po sobě nebo s rozestupem max 2 hodiny.
První den 3 svíce lokálně, nebo 1 cm nad pupek. Druhý den 2 svíce. Třetí den jednu svíci. Čtvrtý den neaplikujeme.
Poté po dobu 14 dnů lokálně přikládáme jednu svíci obden. Další týden neaplikujeme. Po dalším týdnu, v případě potřeby, celý postup zopakujeme.
Prevencí je pravidelné přikládání svící 1x za 14 dnů 2-3 ks denně.
Ledviny: Aplikujeme vždy po jedné svíčce na každou stranu v oblasti ledvin hned při zjištění problému (zánět, nachlazení). První den dáme jednu svíci na každou stranu do oblasti ledvin.
Druhý den aplikujeme jednu svíci na oblast cca. 5 cm pod pupek. Třetí den opět přiložíme jednu svíci na každou ledvinu. Čtvrtý den aplikujeme jednu svíci na oblast cca. 5 cm pod pupek.
Pátý až desátý den přikládáme jednu svíci na oblast bederní páteře mezi ledviny.
Při vleklých potížích s ledvinami můžeme dávat svíce jako prevenci, 1x týdně aplikovat svíce na obě ledviny a jednu cca. 5 cm pod pupek.
Čtěte také: Tělové a ušní svíce: Jednoduchá pomůcka na každý neduh, kompletní návod k použití
Umístění ledvin a močového měchýře v lidském těle (obr. nahoře)
PODBŘIŠEK
Mestruace: Při menstruační bolesti dáváme svíci na bedra i podbřišek a představujeme si, jak tělo opouští napětí, jak se uvolňuje. Můžete dávat jednu a jednu, nebo na bedra dvě naráz tam kde jsou na zádech důlky a pak na podbřišku přímo na dělohu, nebo na oba vaječníky. Záleží kde to zrovna víc táhne a jak moc to bolí. Svíce se dává lokálně tam kde bolí.
Vaginální mykóza a výtok: První den dáme jednu svíci 1 cm nad pupek a druhou na podbřišek. Druhý den dáme dvě svíce hned po sobě na podbřišek. Třetí den dvě svíce 1 cm nad pupek a druhou na podbřišek. Čtvrtý den dvě svíce hned po sobě na podbřišek. Celý postup opakujeme další čtyři dny. Další týden vynecháme a pak celý postup zopakujeme.
Prevence je jednou týdně jedna svíce na podbřišek.
Cysty: Na místo, kde je cysta, aplikujeme svíce takto: První den 3 tělové svíce lokálně. Druhý den 2 tělové svíce. Třetí den 1 tělovou svíci. Čtvrtý den neaplikujeme. Poté dva týdny lokálně přikládáme jednu tělovou svíci každý den. Další týden tělové svíce neaplikujeme. Po dalším týdnu celou proceduru opakujeme.
Jako prevenci můžeme dávat tělové svíce do míst, které mají tendence cysty vytvářet, a to 1 x za 14 dnů, 2-3 tělové svíce denně.
Močové cesty: Při infekci a prochladnutí močových cest aplikujeme první den tři svíčky na místo ve vzdálenosti čtyř prstů pod pupek. Druhý den opakujeme. Třetí až sedmý den použijeme denně jednu až dvě svíce na stejné místo. V případě potřeby opakujeme celý postup.
Prostata a jiné urologické problémy u mužů: První den se dá jedna svíce na levé tříslo, jedna na pravé tříslo, jedna doprostřed nad močový měchýř ke genitáliím. Druhý den aplikujeme stejně. Třetí den svíce nedáváme. Čtvrtý den se dá jedna svíce na levé tříslo, jedna na pravé tříslo, jedna doprostřed nad močový měchýř ke genitáliím.
Pátý den se dává jedna svíce doprostřed nad močový měchýř ke genitáliím.
KŮŽE:
Otoky: Aplikace tělových svící při zmírnění otoků: Na otoky, vzniklé zvýšenou fyzickou námahou, mechanickým poškozením (úraz, štípnutí hmyzem apod.), zavodnění těla, otok lymfatického systému, kopřivkový otok, aplikujeme dle potřeby. Vždy používáme maximálně jednu svíci denně, abychom místo nepřehřívali. Aplikujeme na otok, ale nikdy na otevřené rány. Je-li otok právě díky ráně, svíce dáváme do vzdálenosti 1 cm od rány. Četnost aplikace svící se doporučuje tři po sobě následující dny. Pokud po třech dnech nenastane zlepšení, aplikujeme další tři dny.
Pokud se otoky vyskytují pravidelně, např. z důvodu zavodnění, lymfatické otoky, otoky kloubů apod., je vhodná pravidelná prevence při aplikaci svíček, což je jedna svíčka za týden na místo otoku.
Akné: Na akné je třeba provést aplikaci několikrát. První týden 1x denně jednu svíci na nejvíc postižená místa. Druhý týden svíce neaplikujeme. Třetí týden opakujeme proceduru z prvního týdne. Čtvrtý týden neaplikujeme. Pátý týden obden přikládáme svíci na postižená místa.
Dále děláme preventivní ošetření jednou měsíčně, v jednom týdnu aplikujeme obden po jedné svíčce na postižená místa.
Lupénka a Ekzém: Nepřikládáme svíce přímo na postižená místa na kůži, ale vedle nich. První týden aplikujeme denně jednu svíci na nejvíce postižená ložiska. Můžeme zvolit až tři místa za den. Druhý týden neaplikujeme. Třetí týden opakujeme proceduru z prvního týdne.
Čtvrtý týden neaplikujeme. Pátý týden obden přikládáme svíci na postižená místa. Dále děláme preventivní ošetření 1x měsíčně, kdy v jednom týdnu aplikujeme obden po jedné svíci na postižená místa, maximálně tři svíce denně. Denně použijeme max. 3.
Opar na rtu: Nikdy neaplikujeme v den, kdy se opar objeví. Druhý den aplikujeme jednu svíci za ucho na straně obličeje, kde se opar nachází. Třetí až pátý den aplikujeme přímo do místa, kde se opar nachází ve vzdálenosti 1 cm od okraje oparu.
Lze provádět i prevenci, jednou za 14 dnů přikládat za každé ucho jednu svíci.
Celulitida: Svíce pomáhají v okysličování buněk a vitalizují postižené místo. Celulitidu můžeme svícemi zřetelně zlepšit. Prvně denně aplikujeme max. 4 svíčky na postižená místa po dobu 14 dnů.
1x pravé stehno, 1x levé stehno, 1x pravá strana hýždí, 1x levá strana hýždí.
Pak jeden týden svíčky neaplikujeme. Po týdnu kůru zopakujeme.
Umístění brzlíku v lidském těle (obr. nahoře)
NERVOVÝ SYSTÉM
Spánek: První dva dny aplikujeme tělovou svící nad pupík, 2-3ks po sobě. Dalších 5 dnů aplikujeme jednu svíci nad pupík. Opakujeme dle potřeby či zlepšení stavu. Efekt by se měl dostavit za 3-4 dny.
Nebo 3 dny po sobě aplikujeme 2 svíce po sobě, první nad pupík a druhou nad brzlík. Poté 7 dnů vynecháme a můžeme zopakovat podle potřeby.
Únava: Dáme 1-2 svíce 1 cm nad pupek. Můžeme aplikovat denně, dokud únava neustoupí.
Stres a nervozita: Dáme 1-2 svíce na místo 1 cm nad pupek. Provádíme denně, dokud problém neustoupí.
POHYBOVÝ APARÁT:
Zablokovaná krční páteř: Důležitá je poloha těla při aplikaci. Zcela uvolníme krk a hlavu narovnáme. Vhodná je pozice vleže na břiše nebo vsedě, obkročmo na židli, kdy je hlava opřená o opěradlo židle.
Dáváme jednu svíci lokálně na místo blokace. Pokud je blokace v horních obratlech C1, C2 nebo C3, přikládáme svíci na horní část krční páteře. Pokud je blokace na spodních krčních obratlích C4, C5, C6 nebo C7, přiložíme svíci na spodní část krční páteře.
Pokud je blokace ve spodní i horní části krční páteře, aplikujeme nejprve 1-2 svíce na spodní část krční páteře a poté 1-2 ks na horní část krční páteře.
Pokud si nejste jisti, kde se blokace nachází, přiložte 1 svíci na prostřední část krční páteře. Denně můžete použít 3-4 svíce. Až se problém částečně zlepší, stačí dávat jednu svíci denně, a takto pokračovat až do vymizení problému.
Preventivní aplikace je jedna svíce na krk týdně.
Namožené, ztuhlé, nebo spastické svaly: Svíce přikládáme lokálně na bolestivé místo, max. 4 ks denně. Podle potřeby opakujeme i druhý den.
Artritida, osteoporóza a revma: Můžeme použít až 4 svíce denně, lokálně. Pokud se artritida projevuje na více místech na těle, rozprostřeme aplikaci tak, že aplikujeme jednu svíčku na až čtyři místa. Provádíme tři dny. Preventivně aplikujeme svíčky na místa, kde se artritida projevuje, jednou za 14 dnů.
Tenisový loket: Onemocnění šlach a svalových úponů, pomocí kterých se svaly připínají je kostem. Postižené mohou být kromě lokte i jiné šlachy, jako v rameni, zápěstí nebo koleni.
Při akutním projevu dáme 2 svíce denně na bolestivé místo. Pokud je loket fixovaný sádrou nebo obvazem, přikládáme na nejbližší volné místo na kůži. Provádíme do zmírnění bolesti. Poté dáváme jednu svíci denně obden do vymizení zánětu.
Prevence je jedna svíce na loket jednou za 14 dnů.
OSTATNÍ
Nízký krevní tlak: Dáváme na tři místa na těle: krční páteř, brzlík, 1 cm nad pupík. Při velmi nízkém tlaku se dává tři po sobě následující dny vždy po jedné svíčce. 1.den nad pupík, 2.den na brzlík, 3.den na krční páteř. Poté týden svíce neaplikujeme a pak zopakujeme. Postup můžeme dělat jednou za dva měsíce.
Vysoký krevní tlak: Při extrémně vysokém krevním tlaku se nedoporučuje žádná aplikace. Nikdy nedáváme na oblast trupu, hlavy, ani na místa, kde jsou žíly a tepny.
Oslabená imunita: Častý výskyt viróz, záněty, angíny, alergie, ekzémy, přecitlivělost organismu na stres.
V případě prevence: První den aplikujeme 1 svíci nad pupek. Druhý den 1 svíci na brzlík. Děláme opakovaně 1 týden v měsíci.
V případě probíhajícího akutního problému: První den dáme 1 svíci nad pupek a 1 na brzlík. Druhý den 1 svíci nad pupek, 1 na brzlík a opět 1 nad pupek. Opakujeme do zlepšení potíží.
V případě zvýšené teploty až horečky nad 37,5°C svíce nikdy nepřikládáme.
Video ukázky aplikace svící:
https://www.youtube.com/watch?v=Z3CvAVgJFvs
https://www.youtube.com/watch?v=AIHG–w2mN8
https://www.youtube.com/watch?v=QwHLh6IDJNw
Tělové svíce nenahrazují péči lékaře, o správné terapii vašeho onemocnění se vždy poraďte s odborníkem.
Poslední komentáře
-Alue K. Loskotová Moc dobrý článek. Stoicismsus si myslím, že je…
-Lu Super článek, akorát jak to má fungovat?
-Klarisa Van Kotrcka Skvělý článek
-Klarisa Van Kotrcka Bála jsem se pozvednout oči. Ve dne bylo…
-není