Tělové a ušní svíce: Jednoduchá pomůcka na každý neduh, kompletní návod k použití

13.4.2021 v Doporučení 17

Ušní a tělové svíce se používají při alternativní léčbě různorodých nemocí. Blahodárně působí i na psychickou a fyzickou pohodu, harmonizují energetické i éterické tělo, tlumí bolesti, uvolňují stres, napětí a neklid. Původu ušních a tělových svící není úplně jasný. Údajně byly používánymnoha přírodními národy jako třeba domorodými indiány, ale i vysoce vyspělými, například starověkými Egypťany a Kelty. Používaly se už v dobách před naším letopočtem. Původně se vyráběly z kůry stromů, nebo z velkých listů rostlin. Dneska jsou při výrobě využívány modernější materiály a těmi jsou: včelí vosk, plátno, nebo tenký papír, kurkuma a různé esenciální oleje z léčivých bylin.Jsou dlouhé, uvnitř duté, zpravidla válcovitého či kónického tvaru, díky čemu u nich dochází k lepšímu komínovému efektu. Během komínového efektu se účinné látky, obsažené ve svíci, dostávají do podkoží a vzniklým podtlakem uvnitř svíce dochází k vytahování toxinů a škodlivin z těla, také k eliminaci bolesti, podlitin, zánětů, kamenů, nebo cyst.
Ušní svíčky jsou užší, aby spodní konec šel vsunout do ucha, tělové jsou širší.

Nejsilnější skalární tělové svíce v úzké i široké verzi koupíte exkluzivně pouze v eshopu Alue.cz – Prohlédnout nabídku

 

Naši předkové naslouchali svému tělu  mnohem víc, než my nyní a přišli  na to, že neduhy, nemoci a bolesti svědčí o nedostatečném toku životní energie. V jednoduchosti je krása a tělové svíce jsou opravdu jednoduché na aplikaci, přitom přináší skvělé výsledky. Jejich hlavním přínosem je, že aktivují lymfatický systém organizmu, aktivují  tok energie v těle a účinně podporují celkovou detoxikaci těla.  Uvolňují také energetické bloky v těle a tím spustí samoléčebný proces v organizmu. Životní energie pak proudí i do těch míst, která byla až dosud zablokována. Když svíce prská, uvolňuje údajně energetické bloky z těla.
Při hoření vzniká komínový efekt, při němž se účinné látky obsažené ve svíci dostávají do podkoží a vzniklým podtlakem uvnitř svíce dochází k vytahování toxinů a škodlivin z těla, ale také k eliminaci bolesti, podlitin, zánětů, kamenů, nebo cyst. atp.

Tělová svíce, která se zapálí a umístí na ošetřovanou část těla, stimuluje teplem a jemným sacím účinkem reflexní body, které se na těle nachází. Při hoření vzniká uvnitř dým, který proudí směrem dolů do místa aplikace. Tento dým obsahuje účinné látky z včelího vosku, kurkumy a případně bylinného extraktu. Po zahřátí svíčky se obrátí tah a dým začne stoupat vzhůru. Naváže s sebou z těla bolesti, záněty, škodliviny, podlitiny, otoky a mnoho dalších neduhů na vnitřní stěny. Tělové svíce pomáhají uvolnit i energetické bloky v těle.

Tělová (nebo ušní) svíce se aplikuje velmi jednoduše. Připravíme si pomůcky: svíci, misku s vodou, zapalovač, pinzetu a kousek gázy jako podložku pod svíci (nebo kapesníček, ubrousek). Ošetřovaný si lehne do vodorovné polohy, jemně se mu promasíruje krouživými pohyby postižené místo, na to místo položíme papírový ubrousek či kapesníček a pak přiložíme svíci. Svíci zapálíme nahoře na rozšířeném konci. Držíme ji lehce mezi  palcem a ukazováčkem (ideálně levou rukou) rovně, aby plamen svíce směřoval vždy kolmo vzhůru. Svíci necháme vyhořet cca na posledních 5 cm a uhasíme v připravené misce s vodou. Odpadu uvnitř svíce bychom se pak neměli dotýkat přímo prsty. Svíci si můžete podržet na postiženém místě i sami, ale jen na takovém místě, kde na svíci dobře uvidíte.

Kam svíci přikládat podle typu problému:
přímo na bolestivé či oteklé místo
pro detoxikaci organizmu do pupku, nebo postupně na střed dlaní (začínáme levou)
pro čištění lymfatického systému do pupku (lymfa dolní části těla), do středu dlaní (začíná se levou a čistí se tak lymfa horní části těla), přímo na lymfatické uzliny, nebo pomalu pohybovat svící (stále podloženou papírovým ubrouskem) např, od podkolenní jamky směrem k srdci (ošetřovaná osoba leží samozřejmě na břichu)
začínající nachlazení, rýma zánět čelních dutin: na čelo (mezi obočí, nebo mírně nad obočí)
chřipka: na čelo nebo na prsní kost (ne však blízko k srdci)
bolest v krku: do důlku pod krkem
zánět dýchacích cest: na plíce nebo do důlku pod krkem
astma, stav po zánětech plic nebo dýchacích cest: na prsní kost
zánět zubů nebo dásní: na tvář (v místě bolesti)
žaludeční potíže: na žaludek
gynekologické problémy: na podbřišek, na vaječníky (i přímo na cysty) nebo do pupku
problémy s prostatou: na podbřišek
zánět močového měchýře nebo močových cest: na podbřišek
opar: pod ucho
potíže se sluchem, stav po zánětech středního ucha: za ucho
unavené oči a pro zlepšení zraku: mezi obočí nebo na vnější koutky očí (začínáme levým)
štítná žláza, problémy s komunikací: do důlku pod krkem
modřiny: přímo na modřiny, nebo vedle nich
hemoroidy: na začátek rýhy mezi půlkami zadku (k doléčení nekrvácejících hemoroidů)
alergie a ekzémy: na játra
bolesti krční páteře, k uvolnění trapézových svalů: za krk
bolesti hlavy: za krk do důlku (kde začínají vlasy)
hojení jizev: vedle jizvy.

Významným energetickým centrem těla je pupek. Proto aplikace svíce přímo do pupku řeší i víc potíží naráz, např. nespavost, poruchy trávení, hubnutí, vysokou horečku (lze aplikovat svíci i na hrdlo), povzbuzení pohlavní svěžesti, ale i deprese, nervozitu (lze aplikovat svíci i na brzlík) a ženské problémy (2 cm pod pupkem).

Nedoporučuje se aplikovat svíce těhotným ženám a dětem do 3 let (existují svíce pro děti  s kratší dobou hoření, lze použít i polovinu této svíce), osobám s alergií na včelí produkty, osobám s výrazně vysokým krevním tlakem, v oblasti srdce, na sliznice nebo do otevřených ran (ani na krvácející hemoroidy). Pokud chceme použít k léčení uší tělové svíce, dáváme je před ucho, nebo za ucho. Do ucha se dávají pouze ušní svíce, které jsou užší. Nepoužívat při protržení ušního bubínku a při akutním zánětu středního ucha

Hořením ušní svíce dochází ke změkčení ušního mazu vlivem tepla a jeho posunutí společně s nečistotami ven z ucha díky podtlaku vzniklému komínovým efektem. Ušní svíce stimuluje akupunkturní body umístěné hluboko ve vnitřním zvukovodu v blízkosti bubínku. Tyto body jsou jinak téměř nedostupné. Vždy ošetřete obě uši z důvodu vyvážení hemisfér. Začínejte levým uchem. V případě akutního zánětu středního ucha ošetřete nejdříve zdravé ucho, protože v době nemoci je zdravé ucho mnohem více namáhané. Do nemocného ucha ušní svíci nedávejte dovnitř. Dejte jí před nebo za ucho.

O čem vypovídá způsob hoření tělové svíce
Klidný a jakoby tančící plamen nám ukazuje, že tělová svíce uvolňuje zablokované energie. Když tělová svíce prská a plamen hodně skáče, znamená to, že na místě byla nějaká fyzická i citová poranění, nebo tam máme nastřádané emoce a destruktivní energie. Vysoký a silný plamen znamená, že tělová svíce „má co na práci“. Nízký a slabý plamínek nám ukazuje, že místo svíčku nepotřebuje, nebo tělová svíce nepracuje. Je i možné, že ošetřovaný nechce emoce a bolesti uvolnit, drží si je.

Co prozrazuje barva plamene tělové svíce
Když je plamen žlutý a jasný, je to dobré znamení. Plamen, který je temný a tmavě oranžový nás upozorňuje na to, že jsme hodně zanešení a málo pijeme. Když tělová svíce hodně čoudí a jde z ní černý kouř, upozorňuje nás na psychické problémy.

Z toho co svíčka vytáhne se dá zjistit, jaký byl v těle problém
Ve zbytku dohořelé svíce se nahromadí odpad vytažený z těla a z jeho složení a zabarvení můžeme vyčíst původ našich potíží. Po uhašení svíce na obrousek vyklepneme odpad, případně svíčku rozstřihneme, nebo rozbalíme. Většinou se objeví  jemný světlý prášek, který ale obsahuje bakterie a škodliviny vytažené z těla. Často se objeví i hrudky a ztvrdliny  nejrůznějšího zabarvení a velikosti.
Jemný, většinou světlý prášek, bývá z otoků a při virových infekcích. Žluté až hnědé značí hnis v těle. Růžové až červené značí čerstvé krevní sraženiny, tromby. Oranžové jsou živé bakterie (odpadu se nedotýkejte holýma rukama). Šedé až černé značí kameny a písek v těle.
Po několika dalších aplikacích  se hrudky postupně zmenšují, až se nakonec úplně ztratí. Z řady zkušeností terapeutů, kteří aplikující klientům svíce, bylo zjištěno i za pomoci RTG či ultrazvuku, že došlo i k úplnému odstranění cyst, nebo kamenů.

Barva, tvar a velikost zbytků vosku:
Tmavěžlutý až do hněda ukazuje na usazeniny v těle. Vosk s barvou do zelena ukazuje na hnisavé usazeniny. Červenohnědý zbytek vosku poukazuje na krevní sraženiny nebo tromby. Šedý až černý vosk upozorňuje na kameny a písek.
Několik malých kousků voskové barvy je normální produkt hoření svíce. Velké kusy ve větším množství upozorňují na drobná zánětlivá ložiska. Větší hrudky vosku bývají většinou u chronických záležitostí. Při jejich nálezu aplikaci opakujte až do jejich vymizení. Podle barvy se může jednat i o rozsáhlejší zánět.

Michal Ježek: Tělové a ušní svíce – vytáhnou z těla zánět i bolesti
Velice pěkná praktická přednáška i s ukázkou – vřele doporučuji pozorně zhlédnout

Jak často aplikovat
Každá přírodní metoda vyžaduje čas a trpělivost. Pokud máme potíže dlouhodobé, chronické a úporné, nemůžeme očekávat, že jedna svíce naše potíže hned odstraní. Obvykle stačí přikládat jednu svíci denně na postižené místo až do úplného vymizení potíží, ale při akutní bolesti je třeba přiložit svíce na stejné místo dvě až tři po sobě (doporučuje se několik minut až hodinu mezi jednotlivými svícemi počkat, ale záleží na tom, jak se ošetřovaná osoba subjektivně cítí). Jestliže aplikujeme ve stejný den na jedno a to samé místo dvě až tři svíce za sebou, je nutné příští den (nebo i další den) vynechat. Pokud aplikujeme svíce vždy na jiná různá místa na těle, můžeme tak činit denně bez omezení. Časová prodleva se tedy týká jen když aplikujeme tři svíce za sebou na totéž místo.
To nejjednodušší použití svící, pokud nás akutně netrápí žádný problém, je aplikace svíce do uší (začínáme levým), čím harmonizujeme celé tělo, nebo pro pročištění horní lymfy aplikujeme svíce na střed dlaní (začínáme levou) a pro pročištění dolní lymfy dáme svíci do pupíku. Zásadou je, že pokud aplikujeme svíce na orgány, které máme v páru (jako jsou oči, uši, ledviny), vždy dáváme svíci na oba orgány a začínáme vždy levým, i když nás trápí právě orgán na pravé straně.
Po skončení aplikace svící celý proces samoléčení organizmu ještě nějakou dobu dobíhá a ta doba  je úměrná hloubce procesu nastalých změn (někdy trvá dny, jindy týdny). Během 24 hodin nepalte více jak pět tělových svící.

Tělové svíce posílené ve skalárním poli koupíte exkluzivne v e-shopu Alue.cz Zde

připravila © www.aluska.org 2021 | k přípravě článku byly použity zdroje: -1.-, -2.-, -3.-, -4.-, -5.-.Komentáře

Ikona diskutujiciho Renata 2021-04-13 07:09:17 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V článku je spoustu nepřesnosti.
Především velmi nedobra je informace, ze se mají dávat do pupku – je to velmi nebezpečné! Do pupku se dávat nesmí nikdy a za žádných okolnosti!
Mám certifikaci na manipulaci se svicemi a dělám terapie. Napsala jsem k tomu i e-book, kde jsou vypsána i místa, kam nikdy svice nedávat. Atd

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-04-13 08:24:02
Ikona diskutujiciho
sipka

z jakého důvodu se to nemá? my jsme je kdysi dávali a nic špatného se nám nestalo

Ikona diskutujiciho JOjo 2021-04-13 17:48:20 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo ušní svíce jsou fakt skvělé. Pomohly mému vnoučkovi, když ho v noci začalo bolet ouško. Moc plakal, a když viděl, že na něj vytahuji hořící svíci, začal plakat ještě víc- od maminky nic takového neznal. Ale utěšovala jsem ho a když pocítil úlevu, tak byl z toho tak šťastný, že si štěstím chtěl povídat až do rána :)…na ten zvrat nikdy nezapomenu 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-04-13 22:34:03
Ikona diskutujiciho
sipka

Já už týden dostávám obden dvě na záda a je to teda síla 😀 Škoda že si tam nedosáhnu sama… ale včera jsem si krásně vypálila dvě na koleni a paráda.

Ikona diskutujiciho leeth 2021-04-14 11:08:01
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, v čem je to síla pro Tebe? Já poslední měsíce také hodně pálím a je to moc příjemné, už mi došly desetileté zásoby, na které jsem před tím skoro nikdy nesáhla. 😀 Tak chci začít znovu.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-04-14 12:14:50
Ikona diskutujiciho
sipka

Táhne to pěkně z hloubky a efekt poznáš hned.

Ikona diskutujiciho Hanka Šmídová 2021-04-14 20:04:08 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško, do pupíku to většina lidí mít může, někdo však ne. Chce to poslouchat intuici. Osobně tam pro sebe mám „stopku“ – cítím, že pupík je energeticky citlivé místo podobně jako korunní čakra (tam se taky svíce dávat nesmějí), ale někomu svíce na pupílku může udělat dobře. Je to bod doporučovaný pro psychické zklidnění (se stejným záměrem se na pupík přikládá i baňka při baňkování) nebo pro detoxikaci. Svíčky vyrábím a prodávám (archandělské tělové svíce) už několik let,vydala jsem o nich knížku, krásně jdou používat ve spojení se záměrem. Fungují na intuitivní lidi, i na ty, kteří se teprve potřebují o účinnosti přesvědčit na vlastní kůži.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-04-14 20:33:15
Ikona diskutujiciho
sipka

Aha, takže to není nějaké pravidlo z tčm nebo jinýho systému.. je to prostě individuální věc, že to tam někdo nechce.

Ikona diskutujiciho Hanka Šmídová 2021-04-15 16:24:53 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, je to tak, že jsou „zakázaná místa“ či případy, kam nebo u koho se svíce používat nesmějí. Nedávají se: na korunní čakru, přímo na srdce (na srdeční čakru je to však ok), na čerstvé pooperační jizvy, na oči, na sliznice, tělové svíce se neaplikují ani do uší – do zvukovodu (lze kolem ucha – do uší je potřeba pořídit vysloveně ušní svíce, mívají dole filtr),, na štítnou žlázu (využívá se „svíčkovací bod“ krční čakry – ten je v krčním důlku), na pihy, puchýře či otevřené rány, na pohlavní orgány, kardiaci nesmějí dávat svíčku na reflexní bod srdce – ten je na dlani, těhulky nesmějí na oblast podbřišku, a děti do 3 let jsou „ze zákona chráněny“, takže v masérně nelze, ale jde maminku vyškolit v používání a může dítě svíčkovat doma (k tomu vyrábím speciální dětské svíce, jou energeticky jemnější). Pak jsou body, které jsou co do použití „někdo ano – někdo ne“ (výrobci ani maséři apod. se v tomto 100% neshodují), takže tady dopořučuji spolehnout na naši intuici, na naše vnitřní vedení – patří sem už zmiňovaný pupík, střed čela – třetí oko (někdo to vysloveně zakazuje, já mám zase výborné zkušenosti, že se tady krásně uvolňují dutiny, bolesti hlavy i emoční stres nebo mentální přetížení, nespavost aj.) a taky ledviny. Aplikovat svíce na záda, přímo na ledviny, bývá pro většinu lidí nepříjemné, až bolestivé (dle čínské medicíny jsou ledviny „druhým srdcem“, takže trochu logiky v tom lze najít, když srdce je k aplikaci zakázané). Výborně se mi osvědčilo využít místo toho reflexní bod ledvin na rukou (párové orgány se VŽDY musí svíčkovat oba, i když je potíž třeba jen na jedné straně).

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-04-15 17:01:52
Ikona diskutujiciho
sipka

Já dostávám na záda. Mám je natažený od práce a efekt se dostaví hned. Kámoš si to dal na třetí oko – říkala jsem mu že je jelito, že to je citlivý bod.. opáčil tím, že mu to udělalo dobře, že to tam chtěl. Došel se žlutým kolečkem na čele, tak jsem se smála že vypadá jak krišňák 😀 To dělá asi kurkuma. Teď máme žlutý kolečka na sobě všichni. Jiný zase dával na obě ledviny – vytáhlo to prý spoustu hnusu a bylo mu pak dobře… ještě je záhada to, že jeden zdroj říká že se vždycky u párového orgánu začíná nalevo, jiný zdroj zase řekne že podle tčm se u muže začíná vlevo a u ženy vpravo. Tak si asi můžu hodit korunou.

Ikona diskutujiciho Hanka Šmídová 2021-04-15 17:50:44 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nu, je fakt, že některá místa jsou pro „sebesvíčkování“ nedostupná, jako třeba záda, obličej nebo kotník – to aby člověk ze sebe udělal hadí ženu, osvíčkovat si vnější kotník😄. Jde to si ale poradit i jinak (přes reflexní body, vhodné jsou jen některé, přes svíčkování s automatickou kresbou a záměrem, dokonce jde druhého „osvíčkovat na dálku“ – učím to na kurzech). Žluté kolečko může být od kurkumy. S tou tolik zkušeností nemám (svíčky dělám barevné + s programem). Stávalo se mi na kurzech, že mi lidi hlásili, že během svíčkování cítili, „kudy běží čistění“, měli svíčku třeba na podbřišku a cítili, že jim sbírá zátěže až z nohou. Jedna paní si na kurzu nechala svíčkovat záda, měla tam nehojící se ekzém. A ze svíčky vypadl tuhý útvar, co vypadal jako zvířecí noha nebo packa. Viděli to všichni. „Tak já vím to teda povím, “ začala nesměle, “ před několika týdny jsem si přinesla z útulku kočku, Podrápala mě na zádech. A od té doby tam mám tuhle vyrážku.“ No…. a když jsme koukli na její rameno, měla tam už jen 1/3 původní vyrážky. Po jediné svíčce (myslím tehdy použila svíci Raziel). Svíčky prostě krásně fungují i v tom, že leckdy otevřou v našem vědomí souvislosti – a to zesiluje účinek svící. Není to jen mechanická, fyzikální záležitost.

Ikona diskutujiciho Hanka Šmídová 2021-04-15 17:54:23 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A ještě k tomu pořadí – doporučuje se začít tou stranou, kde jsou větší potíže, větší zátěže. Myslím však, že i tady není třeba z toho dělat vědu – stačí se na sebe navnímat, zeptat se své intuice. Nesetkala jsem se za celou svou letitou praxi s tím, že by si klienti někdy „špatně vybrali stranu“ pro začátek. Tož tak.

Ikona diskutujiciho JOjo 2021-04-16 15:25:37
Ikona diskutujiciho
sipka

Jé to je, ale nových zajímavých informací…paní Hanko, moc děkuji. A s dovolením, mohu se optat, lze se svíčkou vyladit sníženou funkci št. žlázy? Odmítám jíst chemii, momentálně se léčím čínskou med. a hledám vše jak ji nakopnout, vlastně ne, spíš ji restartovat, nakopnutá už byla dost :). Píšete, že se to nemá dávat přímo na štítku, ale do důlku na krku, ještě je k tomu něco důležitého vědět? Děkuji za ochotu…

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-04-16 16:15:51
Ikona diskutujiciho
sipka

nejíst žádné umělé hormony ani fytoestrogeny (pokud nejsi po přechodu) a nejíst nic s chemickým jodem – pozor je i v kupovaném pečivu… ale to se spíš bavíme o prevenci

Ikona diskutujiciho JOjo 2021-04-16 18:08:11
Ikona diskutujiciho
sipka

Umělé hormony do sebe necpu, ale v klimakteriu zrovna jsem :)…

Ikona diskutujiciho Hanka Šmídová 2021-04-17 04:13:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

JOjo, svice se daji pouzit i na toto. Chcete-li, napiste mi na e-mail, najdete mne na netu.

Ikona diskutujiciho Emily 2021-05-11 13:21:31 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ptala jsem se na ten pupík kamarádky, jelikož její mamka zrovna dělá kurzy a má tam i svíčkování. Ta lektorka prý říkala, že se bere ten pupík jako „jizva“ s Gaiou nebo tak něco. Proto raději doporučuje pár centimetrů nad, nebo pod. 🙂 Takže asi záleží na intuici hlavně. 😀

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek