Nebezpečí překřížených nohou

15.6.2014 v Zdravověda 13

Vypadá to možná svůdně a smylně, vyučuje se to dokonce na kurzech pro moderátory, vidíme to často v televizi, ale skutečně stojí za to se zamyslet: Co se vlastně všechno děje v našem těle, pokud sedíme s překříženými nohami?

Anatomické hledisko

Když si překřížíme nohy, vzniká v oblasti stehenní kosti páka (v noze která je v horní pozici) a malými vibracemi (které vznikají z visíci nohy ve které pulzuje krev) se kost pomaličku začíná vysouvat z kyčelního kloubu. Když poté člověk vstane, zatnuté svaly zabrání opětovnému správnému usazení kosti do kloubu. Tímto způsobem se nám noha pomaličku prodlužuje.

Proces jde pomalu, ale je zhoubný a velice nezdravý. Ze začátku se nic neděje, ale postupem času nás začne pobolívat v kříži.

V dnesní době má skoro každý člověk jednu nohu o něco delší. Není to však normální stav, je to často zapříčiněno nesprávným sezením. Pokud chodíme s jednou nohou delší, způsobuje to degeneraci našich zad, páteře a může to vést až ke vzniku skoliozy.


O jeden cm prodloužená noha nutí poté člověka sedat s překříženými nohami, aby tak odlehčil trpící páteři, která je díky tomu v nepřirozené poloze. Je to jako začarovaný kruh, díky kterému se poté stav postupně zhoršuje.

V důsledku toho stehenní kost zasazuje zvětšenou kloubní mezerou ,,mikroúdery“ kyčelnímu kloubu. Z toho mohou vznikat záněty (Člověk někdy na tento problém reaguje i nevědomým obranným postojem. Stresované tělo/klouby mají vliv na psychiku člověka.)

Překřižování nohou neškodí pouze kloubům, ale má vliv i na cévní systém a působí tak destrukčně na všechny tělesné orgány. Cévy a žíly jou nepřizeně stlačené, díky tomu jsou nohy nedobře prokrvené a vznikají křečové žíly, výrůstky na patě, nestabilita v kotnících (člověk občas upadne, zakopne, nebo špatně stoupne).

Nohy otékají, protože srdce nemá možnost rozvádět po těle krev tak, jak je od přírody nastaveno. Z toho může vznikat i dušnost, srdeční arytmie, ale i cévy v mozku jsou špatně zásobené krví. To způsobuje poruchy koncentrace, nedostatečné prokrvení mozkových hemisfér a migrény.

Nonverbální komunikace

Z tohoto hlediska je poloha překřížených nohou projev snížené sebedůvěry, strach z otevřenosti a chuť manipulovat své okolí.

Z energetického hlediska bráníme energii země, aby proudila volně přes naše tělo a tak jej léčila. Překřižováním nohou si v podstatě blokujeme přirozený samoléčebný proces, hlavně pokud jsme zrovna venku v přírodě (jak je známo, v betonovém domě toho zemského magnetismu moc není). Tímto způsobem si vytváříme energetické blokky a důsledkem je nemoc spojená s oslabenou psychikou.

Tento článek je částečně založen na skutečnostech uvedených na www.2012rok.sk

Kam dál:

Otevřít rubriku ZDRAVÍ: ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Fox 2014-06-15 03:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A když sedím s nohama nataženýma na židli, nebo ležím v posteli a hodím si je přes sebe v nataženém stavu tak to vadí nebo nevadí? Díky

Ikona diskutujiciho Karel Havlík 2014-06-15 08:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jeden můj bývalý kolega, velice hubený a ohebný, nejen že seděl s překříženýma nohama, ale také a nechápu jak je to anatomicky možné, tou nonou nahoře, úplně omotal tu nohu dole. Bylo to velice srandovní, nebojím se říci, výstavní! :D

Ikona diskutujiciho Míša 2014-06-15 09:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavé, to jsem nevěděla

Ikona diskutujiciho Alue 2014-06-15 09:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Zkřížení v kotníku (ne přes kolena) při natažených nohách podle mě na kyčel tlak nevytváří, navíc nohy jsou položené a nevisí dolů, takže nevznikne ta zmiňovaná páka.

Ikona diskutujiciho Alue 2014-06-15 09:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

….. Dneska jsem vyrobila svůj první domácí šampon 🙂 Večer ho rovnou testnu.

Ikona diskutujiciho Pavel 2014-06-15 12:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoja.

Ikona diskutujiciho JiKa 2014-06-15 12:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přesně tohoto zlozvyku se potřebuju zbavit, občas si to ale neuvědomím a zase křížím.. Takže díky za článek, snad se mi to vryje hlouběji do paměti :-) Souvisí to nějak s přenášením váhy na jednu nohu při stání? To dělám taky často, ještě potřebuju vypozorovat jestli takto ulevuju jen jedné noze nebo je aspoň střídám…

Ikona diskutujiciho Babe 2014-06-15 13:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2014-06-15 14:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Skoliózu už dávno mám. He. Nejšpíš ještě z doby,než jsem nohy začala křížít. Dát si nohu přes nohu je přece výsadou dam a ne dětí. Ale je pravda, že poslednáí dobou se to snažím nějak omezovat.

Ikona diskutujiciho V. 2014-06-15 22:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavé. Nikdy jsem neměla potřebu tak sedět a už alespoň vím proč 🙂

Ikona diskutujiciho Annie7 2014-06-16 22:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ale turecký sed by měl být z energetického hlediska v pořádku ne? Když se tak sedí při meditacích..

Ikona diskutujiciho Vanilková 2014-06-18 20:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Chceme receeeept:-)

Ikona diskutujiciho Danek 2014-07-01 11:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, jsem fyzioterapeut a to s překříženýma nohama není pravda. Neprodlužuje se kost, ale pákou se posunuje skloubení "vzadu na pánvi" mezi kostí kyčelní a sakrální. Změnou v tomto kloubu může docházet k natočení pánevní kosti a tím se "prodlouží" končetina. Nicméně je to reverzibilní.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek