Nebezpečí přílišného sdílení: 8 věcí, které byste si vždy měli nechat pro sebe

25.3.2022 v Doporučení 15

Lidé o sobě rádi mluví, ale některé věci bychom si měli nechat pro sebe. Je skvělé mít přítele, za kterým můžete zajít, když potřebujete poradit, ale mnohé nejniternější věci, které chceme sdílet, bychom sdílet vůbec neměli. Bez ohledu na to, jak moc je vám někdo blízký, o níže uvedených věcech byste neměli mluvit. Nechte si tyto věci pro sebe a uvidíte, jak daleko se dostanete. Přílišné sdílení vašeho soukromí vám totiž v životě udělá velké problémy.Věci, které bychom si měli nechat pro sebe:

Vaše problémy ve vztahu
Pokud vás někdo bije, tak to každopádně někomu sdělte, ale pokud si na svůj vztah pouze stěžujete, PŘESTAŇTE. Vaše vztahové problémy by se měly řešit v rámci vztahu. Zapojování dalších lidí do těchto neshod, vám v určitém okamžiku vybouchne do obličeje.

Vaše dobré skutky
To, že jste udělali něco dobrého, neznamená, že o tom musíte říkat celému světu. Uznání není tak důležité, jak si někteří lidé myslí.

Váš osobní život
Jistě, sdílet něco ze svého osobního života je v pořádku, ale nesdělujte každý detail. Nastavte si hranice a nepřekračujte je. Mluvte jen o věcech, o kterých je vám příjemné mluvit.

Vaše finance
Vaše finance jsou něco, s čím se musíte vypořádat sami. Neřešte je s přáteli, ani s rodinou. To, jak jste na tom s penězi, se netýká nikoho jiného, než vás.

Váš majetek
I když mluvit o věcech, které máte, může být zábavné, je to také chlubení, které může vzbudit závist. Jednou za čas je to v pořádku, ale nepřehánějte to. Vám se může dařit dobře, ale někdo jiný může mít problémy a váš bohatý život mu může lézt na nervy.

Vaše rodinné problémy
Rodinné problémy jsou velkým NE. Pokud se děje něco vážného a musíte se o tom zmínit, ujistěte se, že jde o někoho, komu důvěřujete. Jinak se držte při zemi. Nenechte takové věci uniknout ven, způsobí vám to víc problémů, než si umíte představit.

Vaše problémy a vaše slabé stránky
Nikdy nikomu nesdělujte něco, co by mohl použít proti vám. Vaše slabosti a boje musí zůstat uvnitř vás. Čím více se o ně podělíte s okolními lidmi, tím větší je riziko, že je proti vám použijí.

Vaše životní cíle
Sdílení vašich životních cílů snižuje pravděpodobnost jejich naplnění. Prostě dělejte věci co je potřeba dělat, ale mluvení o tom, ještě nikdy nikomu nic nepřineslo. Činy mluví hlasitěji, než slova.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Irca 2022-03-25 04:44:11 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Uzitecny clanek, diky.

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-03-25 07:23:58 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Naše „realita“, já myslím spíš hra je založená na tom, že se učíme z vlastních chyb a možná i z chyb ostatních. Alue máš určitě pravdu s těmi radami, nicméně většina z lidí si to potřebuje tzv. zažít na vlastní kůži a pak teprve pochopí, co jim sděluješ. Ale když si tím už prošli, tak je to může rozhodně podpořit.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-03-25 19:36:47
Ikona diskutujiciho
sipka

No jo no. Kdo nezažil na vlatní kůži psychopata, nebo vymaštěného magora, ten si nedokáže představit, čeho jsou schopní, jak dokážou zneužít jakýkoli detail. A to proto, že jsou schopní věcí, které normálního člověka v životě ani nenapadnou. Myslíš si, že říct jakou máš oblíbenou kapelu, nebo jídlo, je neškodné – i to proti tobě někdo může použít, pokud je dost na hlavu.

Ikona diskutujiciho Jo 2022-03-25 12:08:05 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Sdílené informace dokáže zneužít psychopat a manipulant. Ti dokážou napodobit empatickou osobu. Nasbírají informace od své oběti, roztřídí si to ve svým chorým mozku do šuplíků jako v archívu. A vytahují si to vždy, když potřebují té dané osobě ublížit. Parkrát jsem se s tím setkala a je to šílené zjištění. Takovému člověku se nedá už nikdy důvěřovat. I přesto, že se vždy snaží znovu a znovu vytvořit atmosféru, že se mu můžete s čímkoliv svěřit.

Ale s těmi body v článku naprosto souhlasím. Je dobré si občas připomenout a chovat se víc uvědoměle. Taky na to zapomínám. Vidím v každém člověku ihned kamaráda a pak se divím, cože to je za křiváka. Nj, ta naivita… 😄 Díky za moudrý článek.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-03-25 19:28:01
Ikona diskutujiciho
sipka

Terčem těchto psychopatů jsem se opakovaně stala i já a skutečně je neuvěřitelné, jaké detaily si chorý mozek dokáže vytáhnout a vykonstruovat z naprosto neškodné krátké věty nebo záběru. A to jsem ty hnusáky ani nenabrala ve skutečném světě, vyslídili si mě přes internet, zacílili a už jeli.

Ikona diskutujiciho Diana 2022-03-26 08:35:13
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano ano, je to naprostá pravda. Ještě pořád se dostávám z následků vztahu s psychopatem, a tento komentář je něco, co jsem potřebovala.

Ikona diskutujiciho Jo 2022-03-25 12:09:45 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

*manipulátor ne manipulant 😄

Ikona diskutujiciho Aneta 2022-03-25 12:14:25 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

nesmysl, přesně tyhle věci s kamarádkami řeším 😂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-03-25 19:28:51
Ikona diskutujiciho
sipka

Chytrý člověk si na horkou plotnu sáhne, aby si ověřil, že skutečně pálí. Moudrý člověk se poučí ze skušenosti chytrého a už na plotnu sahat nepotřebuje.

Ikona diskutujiciho Jo 2022-03-25 21:19:46 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kdo dokáže zneužívat svěřené informace, ten je vážně buď manipulátor, psychopat, člověk s hraniční poruchou nebo intrikářka. Když dokážou zneužít i naprosto nevinný informace, to je opravdu k nepochopení. Sama mám potíže rozpoznat na začátku, jestli můžu někomu důvěřovat. A nerozumím vůbec ženským, který se snažej v rozhovoru z vás vytáhnout informace ze soukromí, vztahový věci atd. Je mi výsostně nepříjemný bavit se o problémech ve vztahu nebo dokonce probírat sexuální stránku. To je téma, který patří jen těm dvěma. A když je ve vztahu problém, má se řešit a vyřešit. A jede se dál.

Ale lidi co zneužívají důvěru, aby těmi získanými informacemi záměrně ublížili, tak ti si nezaslouží žádnou pozornost. Fuj, hnus. A takový člověk zůstane jednoho dne úplně sám, protože mu už nikdo nebude věřit.

Ikona diskutujiciho Marie Anna Eva 2022-04-05 09:02:34 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám kamarádku, to má vlastně skoro každý, ale ne každá kamarádka leští kliky psychiatrických ordinací jako ta moje. Chodí se tam vykokodákat a nafasovat háfo psychofarmak. Ta doma pak konzumuje a zapíjí alkoholem. Pan doktor ji vyslechne a hlavně, vše co říká, pečlivě zapisuje.A tak se skoro všichni z jejího okolí dostávají do spisu – děti, vnoučata, já a mnoho a mnoho dalších. Osobně si myslím, že by stačilo řídit se podle starého přísloví „malej dvorek a dlouhej bič“. Nenechat jí jen vejrat na TVbednu. ale taky něco smyslplného a užitečného dělat a nehrabat se sama v sobě. Dříve si babky ventilovaly svoje „problémy“ v kostele u zpovědi a odcházely naprosto spokojené.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-04-05 09:13:17
Ikona diskutujiciho
sipka

Ne 🙂 jen co vylezly z kostela a přestaly se přetvařovat, tak zase chlastaly, pomlouvaly a mluvily sprostě. Většinou prvních 10 metrů od kostela, hned po skončení mše, už to mezi nimi jede.

Ikona diskutujiciho Fanny 2022-04-05 13:02:03 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ALU,máte pravdu,mohu to potvrdit z vlastní zkušenosti,můj manžel má kamaráda,(kterého já mimochodem upřímně nesnáším)jemu se svěřuje se vším co se týká naší rodiny,vztahy,finance,sex,atd.jsem z toho dost nešťastná a když mu říkám,že se mu to jednou vymstí,ještě mi vynadá.
Nejsem zlá,ale přála bych si,aby na to doplatil a konečně pochopil,kde dělá chybu.Mám kamarádku,se kterou kamarádím už 40 let,přesto si své intimnosti a trable nechávám pro sebe,nemám důvod,aby to věděl ještě někdo jiný,k čemu mi to asi bude dobré.
Říká se,že vyzradit své tajemství,je nerozum,vyzradit cizí tajemství je špatnost a ti se řídím.
Děkuji za hezký a pravdivý článek,ten by si v dnešní době fb měl přečíst každý,pak by možná nemusel být překvapen,že na něj lidé ví všechno,když na sebe vykecá i to co není pravda,ještě jednou děkuji F.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-04-05 13:27:23
Ikona diskutujiciho
sipka

No to je super. Takže si třeba celá hospoda povídá o tom kdo u toho jak skučí a pak aby se tam člověk bál vlézt… Já to mám ještě lepší. Když na mě nikdo nic nemá, tak si nějakou blbost vymyslí a ještě mě s ní zkouší šikanovat 😀

Ikona diskutujiciho martin ****** 2022-04-08 20:04:14 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To skrývání určitých informací je docela složité téma. Já už dlouho nikomu nic neříkám, jedna určitá osoba by to hned překroutila a použila proti mně. Zas na druhou stranu čím víc věcí člověk řekne tím méně věcí, kterými by byl člověk pomlouvatelný nebo vydíratelný. Asi nemá cenu tajit věci, které jsou někde napsané. Když už něco člověk říká, tak by to mělo být popravdě a celé. Když jsem něco řekl, tak to bylo z důvodu, že jsem chtěl, aby mě ten člověk pochopil. Člověk by se neměl do nekonečna schovávat. Když někdo chce někomu něco sdělit, tak by to měl pečlivě zvážit co a komu řekne, já se to snažím tak dělat.

Je to tak jak se říká: Lepší je mlčet a vypadat jako blbec než promluvit a potvrdit to.

Tímto už po druhé zjišťuji, že jsem v pasti.
Proč je člověk vždycky něčím v pasti? Nebo to tak mám jen já?

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek