Nech stromy ať ti pomůžou

14.11.2013 v Zdravověda 9

Milí čtenáři, nabízím vám dnes velmi pěkný převzatý článek o léčivé síle stromů, pro obohacení našeho oblíbeného téma…

Stromová terapie je neuvěřitelně stará a tradiční metoda, která ti může pomoct od různých problémů, pokud ji budeš dělat pravidelně.

Dnešní doba je hodně uspěchaná a v hodně věcech umělá a nepřírodní. Pokud je člověk nemocný, dává se přednost farmakoterapii (léčbě pomocí léků), což je často chyba, protože ne každý nemocný léky potřebuje. V těch méně vážnějších případech, u nemocí, které nás neohrožují na životě a jsou závislé hlavně na naší psychice, bychom se měli snažit najít řešení, které spočívá i v přírodě.

Stromová terapie je neuvěřitelně starou a tradiční metodou, která ale postupně upadla v zapomnění a dnes ji nevyužívá tolik lidí jako dřív. Je to hlavně kvůli již zmíněné uspěchanosti – člověk věčně nemá na nic čas, trápí ho termíny, má plný diář. Jednou za čas si udělat volno a jít do přírody by ale neměl být pro nikoho problém a měli bychom se snažit svůj program tomu přizpůsobit. Pokud totiž tuto terapii budeš dělat dobře a pravidelně, zjistíš, že ti v lecčems může pomoci.

Stromová terapie spočívá v myšlence a v základním přesvědčení, že každý stroj žije, má svou duši a sílu, která je životodárná. Dříve, spoustu století nazpět, lidé využívali tuto sílu tak, že zakládali stromové háje, které často působily jako rituální prostředí. Sídlili tam podle jejich přesvědčení dobří duchové, kteří jim čas od času poradili a snažili se vyřešit jejich problémy. Jakékoliv ubližování stromům bylo špatné a lidé věřili tomu, že ten, kdo stromu ublížil, bude potrestán.


Vliv stromů potvrdili i vědci
Lidé, kteří chtějí fakta nebo prokazatelné údaje, nad stromovou terapií mávnou rukou a řeknou si, že je to jen další výmysl potrhlých věřících a lidí, kteří naivně v něco doufají. Do dnešní doby se ale udělalo již nespočet výzkumů, podle kterých to úplný výmysl není.

Je dnes již dokázáno, že osoby, které pobývají pravidelně delší dobu v lese a v blízkosti stromů, mají vyšší imunitu a lépe se tak uzdravují. Výzkum probíhal v souvislosti s léčbou rakoviny, kdy finští vědci prokázali, že pobyt v lese sice nemá samotný účinek, ale může zesílit léčbu.

Mezi stromy se také prokazatelně odbourává napětí a stres, svalová únava a nebo třeba deprese. V Rusku také výzkumy potvrdily, že sibiřská jedle snižuje množství mikrobů v těle až o 50 procent, což je při léčbě doopravdy vysoké číslo. Borovice zase dokáže pomoci při léčbě plic a dýchacích cest.

Objímání stromů
Obejmout strom ti sice může připadat jako bláznovství, naivita a můžeš pochybovat, že něco takového působí, jednou za čas je ale dobré oprostit se od materiálních věcí a zajít do přírody si nějaký ten strom obejmout nebo se o něj jen opřít. Můžeš vnímat energii, která proudí do tvého těla a pomáhá ti, naplňuje tě.

Je hloupost vyrazit do lesa objímat stromy, pokud jsi skeptická a jdeš tam jen kvůli tomu, aby sis potvrdila své ironické poznámky, abys později mohla říct: „Nefunguje to!“

Vyjít si jen tak na procházku do lesa, pobýt si u stromů, odpočinout si – to je to, co mnohým lidem dnes chybí. Proto se zamysli nad tím, jestli to není i tvůj případ a jestli by nebylo čas od času lepší zavřít počítač a vyjít si na hezkou procházku do přírody.

Zdroj: krasna.nova.cz


Kam dál:

Otevřít rubriku ZDRAVÍ: ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Veronika 2013-11-14 11:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, nemáš v té liště "aktuálně" špatné datumy?

Ikona diskutujiciho Alue 2013-11-14 11:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: No vidíš to. Chybí jednička a už jsme o 10 dnů v minulosti. Na Aluška.org prostě neexistuje čas! Haha :D

Ikona diskutujiciho aves passeri 2013-11-14 13:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Články energii stromů jsou pro mě vždycky inspirativní… díky.

Ikona diskutujiciho Domča 2013-11-14 14:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Týjo zrovna jsem na netu četla, že prý chtějí na Slovensku udělat povolení pro vstup do lesa…to je šílený! za chvíli budeme snad už platit i za to že dýcháme vzduch…:(jinak moc pěkný článek;-)

Ikona diskutujiciho Karel 2013-11-14 14:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krátký a krásný informační článek… takové mám nejradši 🙂

Ikona diskutujiciho Elemona 2013-11-14 22:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, můžu potvrdit, sama moc ráda chodím do lesa a mám ráda stromy. Objímání stromů a komunikace s nimi je moc fajn, nejlepší je, když si najdete nějaký váš oblíbený, nebo snad i více. 🙂 Proti nemocem věřím, že to též hodně pomáhá.

Ikona diskutujiciho Tomak 2013-11-19 22:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Od malička, jako syn a vnuk lesníků, jsem žil v lese. Stromy pro mě jsou nejen uklidňující, před zkouškama jsem mezi ně chodil, aby mi pomohli vybičovat energii.

Ikona diskutujiciho Lysnyt 2013-11-22 23:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dovolte mi reagovat na temu prijimania energie od stromov. Ked vkrocim do lesa, citim do velkej dialky, citim obyvatelov lesa, silnych a slabych, i to kde sa energia sustreduje. Preco to vsak hovorim ? Pretoze citim ich unavu. Lesy mali kedysi energiu, ktora sa dala doslova krajat. Teraz je to vsak casto iba slabe vyzarovanie v bezprostrednej blizkosti povrchu ci uz zeme, alebo stromu. Ked sledujete kam vedie energia stromu, pocitite nieco ovela vacsie. Nie je mnoho veci, s cim to mozete tu porovnat. Ja "to", resp. "ju" nazvem familiarne Gaia. Ako kazda vysoka duchovna bytost pojde az nadoraz, pokial bude moct bude drzat pokope to co my kazdodenne nicime (nielen fyzicky ale i myslienkami). Stromy su ako jemne chlpky, ako anteny i prijimace zaroven. V tomto svete sme nastaveni ako konzumenti, chceme iba prijimat. Robime to nevedome. Uvedomte si prosim, ze nic nie je vecne, prepojenie Zem-stromy-ludia ma tiez svoje zakonitosti. Kracate do lesa, ked ste smutni ked ste sklesli. Les absorbuje tuto energiu, ta poputuje do Zeme. A ta je coraz viac a viac pretazena cistenim. Uvedomte si prosim, "dobra" dusa vas vypocujete ak mate problemy, ci uz z vlastnej naivity, alebo z vyssieho pochopenia. Nechce za to od vas nic. Polozim vsak otazku. Kolko z vas ide do lesa aj ked ste stastni a prekypujete "laskou" ?

Ikona diskutujiciho Lenka 2014-08-09 11:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem k tomu trochu skeptická, ale když jsem si to jednou "jen tak ze srandy" zkusila, cítila jsem se trochu zvláštně. Možná na tom něco je :-) Díky za článek

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek