Nemůžu přestat kontrolovat holku, která chodila s mým klukem

2.3.2013 v Poradna 13

Dotaz:

Zdravím Tě Alue,

právě jsem dočetla poslední článek z poradny – Jasně cítím, že nejsem odtud. A moc mě potěšila zmínka o vyzařování, které ostatní odrazuje… protože jsem ještě neslyšela o nikom, kdo by to měl stejně, a to čekuju Tvoje stránky docela pravidelně:) Těch pár přátel, které mám, mi to potvrzují, že na ostatní takto působím, stylem že to vypadá, že nikoho nemám ráda. Ale já to beru jako dobré, protože ve svém okolí nemám hodně kamarádů, kteří by mi nic nedávali, o to víc si vážím těch, které mám. Takže na to se dá zvyknout a brát to v dobrém:)

Ale zároveň jsem to vzala jako vhodný čas požádat Tě o radu. Opravdu jsem to odkládala co to šlo a doufala, že tomu přijdu na kloub sama. Ale je to pro mne po tak dlouhé době natolik spletité, že si myslím, že potřebuji poradit. Ale prosím, pokud bys brala můj dotaz za zbytečný, tak mi nemusíš odpovídat, pochopím to a budu ráda že čas věnuješ někomu jinému… nevím totiž, zda je moudré žádat o rady, když to je určitá zkouška pro mne. Proto to nechám na tvém posouzení.


Jedná se o jednu dívku. /Snažila jsem se už jednomu příteli svěřit, popsat mu ten podivný vztah co k ní cítím, ale věřím že jsem to tak úplně nezvládla./ Je o rok mladší než já, chodí na stejnou školu (mě bude 19). Před dvěma lety chodila s mým současným přítelem, a to po dva měsíce (právě jsem si uvědomila, že to je možná i PŘESNĚ na měsíc před dvěma lety).

Když s ní chodil, začali jsme se už po sobě koukat my dva, a naše první schůzka byla ještě za dob kdy s ní byl. Vím, že mi tehdy hodně ublížilo, když mi vyprávěl kam až s ní došel při intimnostech (ne až k sexu) a já jsem tehdy nebyla ještě ani tam. Vytvořil se mi z toho docela blok a dlouho trvalo, než jsem se vůbec dokázala svléknout. Hodně jsem si ji tehdy prohlížela a brala ji jako soupeřkyni, samozřejmě. Ale já-lev-skrytý egoista (znamení) se radoval, protože zanedlouho se s ní rozešel a hned jsme začali chodit spolu.

Hodně jí to ublížilo. Cítila jsem se i přes tu radost opravdu provinile. Na té holce bylo zvláštní to, že vypadala i chovala se téměř přesně tak, jaká jsem vždycky chtěla být. Měla hodně přátel, větší prsa, rovné zuby, postavu jaká se mi líbila, bavila se s klukama, blá blá. Ale vyjadřovala se docela hulvátsky, takový rebelský, bezstarostný typ. Já mám pořád nějaké strasti 😀 (například s ní, že) Cítím to tak, že právě tehdy se mezi námi vytvořilo jakési pouto. Cítím k ní závazek, nebo závist, nebo co já vím. Od té doby je to moje posedlost.

Dívám se na její fotky ve slabé chvilce, znám její rozvrh, pohybuji se po škole tak abych ji zahlédla. Komentuji co má na sobě a jaké má vlasy, jako by to byla moje přítelkyně, ale jenom sama pro sebe. Snažím se od ní úplně odstřihnout, nedívat se na fotky, nesledovat co dělá, s kým chodí, má mi to snad být jedno ne? Nemyslím, že by ona ke mně měla podobný vztah nebo něco, ale pokaždé co se potkáme (není to často, asi co dva týdny, je na jiné budově) je to jasné, je tam pořád taková bývalá nenávist z její strany, je to cítit všude kolem ve vzduchu. Rozbuší se mi srdce a já prostě opravdu nevím proč. Tak tím bych to asi ukončila, i teď jsem docela rozrušená vůbec že na ni myslím.

Z mých názorů na věc to může být buď že jsem si to celé utvořila v hlavě a neznamená to nic, je to jenom posedlost které je třeba se zbavit. Ale – z toho mám strach, že co když s ní mám něco nevyřešeného vyloženě tak, že mě to bude pronásledovat ještě dlouho? Je to šílené, opravdu šílené, veškeré problémy a zkoušky vždy rozluštím a poperu se s nimi, ale tady jsem bezradná.

Taky mne napadlo se jí ozvat, třeba až skončím školu (za chvíli budu maturovat) s prosbou zda se nechce sejít, nebo jakkoli navázat kontakt. Někde tam cítím, že bych se s ní ráda znala, ale taky myslím, že mé představy o ní už mohou být za tu dobu značně zdeformované oproti realitě. Myslím že tím skončím, už tak jsem z celého mailu naprosto vysílená, je to nejdelší mail v mém životě. Ani jsem si nikdy nikomu až tak nestěžovala, ale už teď cítím že se mi aspoň trochu ulevilo. Pokud Tě cokoli napadá, prosím poraď. (a docela se bojím, že odpověď nebo řešení je velice jednoduché…ale měla jsem potřebu napsat i detaily)

Opravdu Ti děkuji za Tvůj čas a (poněkolikáté) také za vše, co skrze své stránky děláš pro všechny. Máš mou úctu.

Přeji ať se Ti daří a hezký den,

M.

Odpověď:

Ahoj,
To je opravdu zvláštní situace. Ty tu dívku obdivuješ a na druhou stranu si ji hlídáš, protože ji vnímáš jako někoho, kdo tě pořád ještě může ohrozit. Proto ji pořád sleduješ. Je to vnitřní nejistota 🙂
Já tě chápu, umím si to celé v barvách představit. Na tvém místě bych udělala toto:

První zajdi za svým přítelem a zeptej se ho, jestli tě opravdu hodně miluje a jestli je hloupé, že máš sklon ,,žárlit“. Vysyp mu to polopatě, on stejně všechny detaily vědět nemusí a ani by je nemusel pochopit.
A on ti samozřejmě řekne, že tě miluje a že jestli na někoho žárlíš, tak jsi hloupá, protože má oči jenom pro tebe. – Ty se tím ujistíš a bude ti trochu líp.
(Pokud on ale neumí dát najevo nijak pořádně své city, a ani ti neřekne, že nemáš důvod žárlit, tak ten vztah asi moc vážně nebere.)

Jestli ji tajně sleduješ, určitě máš na ni mail. – Napiš jí dopis.
Vysvětli jí, že tě moc mrzí celá ta zamotaná situace co mezi vámi byla, že nechceš být žádná její soupeřka ani někdo, koho má nenávidět, protože – a to zdůrazni – nikoho nemůže ani jedna z vás přinutit k tomu, aby miloval, nebo nemiloval. Vybral si ten kluk, byla to jeho volba. Ty nemůžeš za to, jak se rozhodl.
A navíc okolo dvaceti let je věk, kdy mladí lidé pořád bývají přelétaví a vztahy nemusí dlouho vydržet, takže tohle všechno není konec světa.

Určitě se jí omluv za všechno, co si myslíš, že kvůli tobě prožila, nebo si tě s tím spojuje.
A samozřejmě jí nezapomeň napsat všechno, co si myslíš, že by měla vědět, nebo to v tobě už úplně vře a chce to ven. – Třeba jestli máš to nutkání, klidně řekni, že je moc krásná a že na ní i nějaké věci obdivuješ…
A v tomto věku, v době kdy se lidé na školách oťukávají a málokdy ta chození jsou na celý život, ti to určitě za to nestojí, dělat si nepřátele. Holky přece drží spolu. – Přátelství bych jí však nenabízela. Představ si, že se začnete scházet, do toho ty budeš mluvit o svém příteli a ji by to akorát zbytečně pudilo. To by nefungovalo…. To by ses s ním první musela rozejít, aby s tebou chtěla kamarádit. – A to ještě kdovímožnácoby…

Dopis bych neodkládala na maturitu, napiš ho hned další večer, až jí budeš zase ,,skenovat“ fotky a profily.
Bez ohledu co ti napíše (Její reakce mluví jen o ní, takže kdyby to bylo špatné, nemusíš se s tím vůbec ztotožnit. Ty budeš mít svědomí čisté.), by se ti mělo dost ulevit.
Osobně si ale myslím, že určitá míra ,,rivality“ mezi vámi i tak zůstane. To ukončí jedině případné dostudování, případně rozchod s přítelem. Dokud je to tak jak je, úplně se toho nezbavíš 🙂

My ženy jsme takové. Každá z nás ve větší či menší míře sleduje své teoretické ,,sokyně“. Podle toho, jak moc jsme nebo nejsme žárlivé. A která říká, že nic takového stoprocentně nedělá, to dělá ještě víc než ostatní. (,,Prolezu jí aktuální profil, co když tam někde bude vyfocená s mým klukem… Dneska vypadá dobře, jen aby si toho ten můj nevšiml a nebylo mu líto, s kým se to vlastně rozešel…“ – Nehoní se ti nějaké takové podobné myšlenky hlavou?)

Tato dívka kterou sleduješ, tě určitě v tuto chvíli učí, být si jistá sama sebou. – Čím víc ji sleduješ, tím víc ti ukazuje, že si nejsi jistá, případně máš strach (že ti ho přebere zpátky), případně žárlíš, nebo směs všeho dohromady. A můžu tě ujistit, že to JE normální. Určitě nejsi žádný šílený stalker s paranoidní představou.
Tuto lekci zvládneš ve chvíli, kdy ti ona začne být jedno. – A to zvládneš jedině prací na vlastní sebejistotě.

Dopis si dobře rozmysli a nespěchej na něho, klidně ho piš dlouho. – Nejvíc ti totiž uleví samotný proces. Jeho odeslání a případná reakce už jsou podružné.

Hodně štěstí 🙂
Alue

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Poradna: Životní směr“ pro další otázky a odpovědi – ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Farah 2013-03-02 06:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Obecne plati rovnice> cim vice nejistoty, tim vic neklidu. Ja teda taky radeji, kdyz uz vim, na cem jsem, at uz je to dobre nebo spatne. Eh, tak treba zkousky- nejhur mi vzdycky byvalo cca tak 10minut pred obdrzenim zadani a po tom, kdy jsem vedela, co budu muset resit, tak to vsecko opadlo…UFF! Nebo zprava pritele> mluvil jsem s rodici, no povypravim odpoledne…( :D DO HAJE! Tak on to nakousne a ja ted nemuzu se soustredit na nic, protoze proste NEVIM, o co jde..)Ale prinejmensim mam aspon jistotu, ze ODPOLEDNE uz vedet budu, takze to trapeni nejistoty taky nebude dlouhe. Slecna udelala dobre, ze se zeptala, cim dyl se veci nechaji zahnit, tim se nejistota obecne prohloubi a to napeti!

Ikona diskutujiciho Sy_ 2013-03-02 08:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj M., tohle je skvělé:

Ikona diskutujiciho aneta 2013-03-02 14:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

holka se nám zamilovala:)

Ikona diskutujiciho vladimir22 2013-03-02 15:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Už som ti raz písal.AK Máš záujem poradím ti kto ti dá na akú koľvek tvoju otázku odpoved od anjelov a iných pozitívnych bytostí z vyšších dimenzií.Ja tiež nie som odtiaľto.Už som to Aluške aj písal.Žije sa mi ťažko a zároveň aj ľahko preto že viem kto som ,s ksde som a čo tu robím atd.Mám 300.hodín nahrávok v odpovediach na moje otázky.Ak chceš tak napíš.Ked budem mať čas tak sem ešte o sebe a o mojích roznach zážitkoch napíšem.vladimir22

Ikona diskutujiciho Maia 2013-03-02 16:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá M., děkuji Ti, že ses odvážila svůj problém formulovat do souvislého dotazu a Alue, Tobě děkuji za jeho zveřejnění a radu. Pročítám Tvé stránky čas od času, rozhodně jsem však netušila, že bych se tu dočetla o potíži, která trápí téměř dva roky i mne, vyrostla ovšem z trochu jiného podhoubí. M. bych tedy ráda ujistila, že s poutem, které si ke slečně vytvořila a do kterého se zamotala, není sama. Je jistě dobře, že si uvědomuje, že se vše také může odehrávat jen v její hlavě vůči imaginární osobě a že problém může být jen jednostranný.

Ikona diskutujiciho Sy_ 2013-03-02 16:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Napiš víc, zajímá mě to.

Ikona diskutujiciho Jíťa 2013-03-02 20:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No, hlavně je hnusárna přebrat jiné ženské chlapa. Randit s ním, když je zadaný… Spíš bych se bála toho, že se ti to jednou vrátí jako bumerang. ;o)

Ikona diskutujiciho Štěpánka 2013-03-02 22:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: jj, myslím si to samé :-)

Ikona diskutujiciho viola 2013-03-03 13:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ďakujem milej osôbke, že sa odhodlala popísať svoje prežívanie verejným spôsobom. Ja si tiež niečo podobné silne prežívam. Môj terajší priateľ bol s dotyčnou už asi mesiac rozídený, keď som ho stretla, no ešte ju občas navštevoval. Najskôr som sa o ňu nezaujímala, no ona sama mi napísala niekoľko mailov, poslala ako darček vlastnoručne vyrobené náušnice.Potom ma vraj videla, ako som ju bola astrálne navštíviť(býva v inej krajine), a nakreslila portrét mojej duše, ktorý keď som uvidela, tak sa to u mňa úplne prelomilo. Osobne som ju stretla len dva razy v živote, ale dlhé obdobie som k nej prežívala taký silný citový vzťah, možno až posadnutosť jej osobou, a ešte doteraz z toho len pomaly    vychádzam.Z toho, ako ma nareslila, sa dotkla mojej duše možno ako nikto predtým, lebo videla niečo, čo bolo v ozajstnom jadre, predtým, ako to vyklíčilo napovrch. Dotyčná osoba je slobodná umelkyňa,hrá na ulici a spieva nádherným hlasom svoje piesne, maľuje obrazy z rozprávkových a bytostných ríší, vyrába rôzne bábky a šperky. Celkovo sa mi zdá, akoby bola mojou duchovnou sestrou, akoby sme pred zemským životom žili na spoločnom mieste. Dokonca aj na našich obrazoch (ja tiež maľujem) sa občas vyskytla tá istá duchovná bytosť, ktorú  nezávisle od seba obidve dôverne poznáme. S dotyčnou osobou už nie som v kontakte, má teraz novú lásku, s ktorou je skutočne šťastná; nechcem ju rušiť v jej šťastí a pripomínať hlas minulosti. V slabých chvíľach chodím na jej stránky, pozerám jej fotografie, či počúvam jej piesne. Vedome by som sa chcela od nej už odpojiť, ide o jednostranný kontakt, ktorý prežívam dosť bolestivo Viem, že v tej "zavisnutosti" na jej osobe je aj výrazný pocit menejcennosti a nerozvinutosti oproti nej, ktorý sa u mňa vyskytuje, keď strácam spojenie s nojou skutočnou povahou. Niekedy som si až myslela, že som snáď zaľúbená tejto zázračnej byosti viac, než do môjho priateľa, a prežívala dosť silné vnútorné konflikty.Mám skrytý sen, že sa stretneme a budeme spolu tvoriť niečo krásne, no múdra skutočnosť naše cesty nespája, a vo mne ostáva istá bolesť a mocná túžba rozviť samu seba, a niekedy stáť pred ňou ako rovnocenná tvorivá bytosť, radostná a o sebe nepochybujúca.

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2013-03-05 17:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Něco podobného jsem si taky prožila. Dotyčná slečna byla bývalá mého tehdejšího přítele. Snažila jsem se ji brát jako kamarádku, necítit k ní nic špatného… Taky jsem ji obdivovala, snažila jsem se být jako ona. Přítel ji měl pořád hodně rád. Dnes už vím, že to celé pramenilo z šílené nejistoty, nebo spíš přesvědčení, že ona s ním byla první a proto je lepší a on se k ní nakonec vrátí.

Ikona diskutujiciho night.shine 2013-03-07 19:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: taky mě to zajímá… chci vidět, bytost, která dá odpověď na každou otázku a tím naruší přirozený vývoj a průběh lidského života…

Ikona diskutujiciho vladimir22 2013-03-10 19:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]:Niľ tým nenaruší.Ona do ničoho nezasahuje len poskytuje odpovede na otázky.Kažý kto si čo zaseje to aj zožne Ide o to či je to o mesiac,rok,10.r albo v budúcom živote.Nič sa nestratí.

Ikona diskutujiciho night.shine 2013-03-11 15:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: možná tato moje odpověď už nebude zobrazena, protože se netýká přímo diskuze u článku, takže vlastně už spamuji… Ale některé odpovědi na otázky musí zůstat skryty. kam by potom směřovaly naše životy, kdybychom znali odpovědi na naše otázky? Nijak bychom se v životě nemohli posunout, neměli bychom šanci růst, kdybychom věděli vše.. Neměli bychom možnost padnout na zem a znovu vstát. Neměli bychom možnost se poučit z minulosti.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek