Stále více lidí nosí sluneční brýle, i když zrovna nesvítí slunce, přestože je známo, že šišinka mozková pro svou správnou funkci potřebuje přirozené světlo.
Například článek Dr. Ornsteina v Let’s live Magazine (ze kterého čerpá i tento článek) už v říjnu 1980 vysvětloval, že denní světlo je velmi důležité.
Pro správné fungování šišinky mozkové, což je malá endokrinní žláza nacházející se hluboko v mozku (v epithalamu, kde se spojují obě mozkové hemisféry), je nezbytné přirozené sluneční záření.
Světlo je elektromagnetická energie ze slunce, která vstupuje do těla optickými nervy přes oči, kde stimuluje epifýzu (šišinku), což je fotoreaktivní orgán.
Šišinka mozková pak přeměňuje světelnou energii na elektrochemický impuls, který se přivádí přímo do hypotalamu. Hypotalamus je část mozku, která zprostředkovává všechny životně důležité procesy v těle prostřednictvím svých bezprostředních a přímých spojení s hypofýzou a autonomním nervovým systémem.
Hypotalamus obsahuje buňky citlivé na světlo, které přeměňují elektromagnetický signál světla na neurochemický impuls, který je pak přenášen přímo do hypofýzy. Hypofýza zase zpracovává a vylučuje hormony v těle, čímž udržuje homeostázu.
Oči se dokážou slunečnímu záření přizpůsobit a regulovat jej. Umělá zářivka však přirozené denní světlo nenahradí.
V knize Nature’s Detox Plan – Program for Physical and Emotional Detoxification od Roye Mankovitze se píše: „Nevýhodou nošení slunečních brýlí je, že tím zasahujeme do části endokrinního systému zahrnujícího epifýzu, která reaguje na světlo. Úplně ještě nerozumíme fungování epifýzy, ale z toho, co víme, si s tím nechcete zahrávat.“ (strana 145)
Jiný článek, publikovaný na compmed magazine, týkající se sezónní afektivní poruchy nálad (podzimní a zimní blues), píše: Omezte dobu nošení slunečních brýlí, protože sluneční brýle omezují průchod světla z očí do epifýzy. Brýle a kontaktní čočky vás obírají o energii tím, že blokují některé ultrafialové paprsky, které putují očima do epifýzy“, píše Patricia McCormac.
Šišinka mozková je spínač hypofýzy, který řídí stárnutí. Melatonin je klíčový hormon, který šišinka mozková produkuje. Více přirozeného slunečního záření během dne, je snadný způsob, jak zvýšit produkci melatoninu.
© aluska.org 2024
Článek má informativní charakter a nepředstavuje návrh léčby.
Poslední komentáře
-Klarisa Van Kotrcka Tzv. „ismy“ mi nejsou ve výrazech zrovna moc…
-***** Asi by bylo dobré se první s věcí…
-Alue K. Loskotová Já ze žádného „ismu“ nadšený nejsem. Stoicismus, to…
-***** Změna systému se blíží, právě proto je velká…
-armag