Nová studie: Herbicid Roundup působí fatální onemocnění

8.7.2013 v Prevence 10

Nová studie: herbicid Roundup působí celou řadu fatálních onemocnění

Obrovská nebezpečí spjatá s vystavením herbicidu Roundup od koncernu Monsanto se stávají nevyvratitelnými. Nedávno byl tento smrtící chemický koktejl opět obviněn v nové veřejně přístupné studii, která vyšla v časopisu Entropy. Badatelka z Technologického institutu Massachusetts a její nezávislý kolega zjistili, že navzdory tomu, co tvrdí průmysl, glyfosát, aktivní součást Roundupu, zasahuje do lidského trávení a biosyntézy živin, což může způsobit spoustu fatálních onemocnění.

Většina chronických chorob, které trápí západní společnost, vznikají jako důsledek reziduí, a mohou vzniknout i při vystavení Roundupu. Tento udivující fakt vyvolává závažné otázky o bezpečnosti základních potravin, z nichž mnohé se vyrábějí z GMO plodin anebo obsahují přísady z nich, a právě tyto plodiny jsou stříkány Roundupem. Jinými slovy, když rozsáhlá většina dnešních rozšířených nemocí má stejné dlouhodobé projevy jako následky vystavení Roundupu, máme zde velmi reálnou krizi veřejného zdraví.


Nezávislý vědec a konzultant Anthony Samsel a badatelka Stephanie Seneff z MIT provedli velké množství vědeckých zkoumání ohledně glyfosátu, a získali údaje o tom, že tento toxin ničí mikrobiální rovnováhu ve střevech, narušuje transport sulfátu, a potlačuje normální aktivitu četných členů skupiny enzymů CYP, které tělo využívá k eliminaci toxinů a tvorbě krve. Tito vědci zjistili, že negativní vlivy glyfosátu na savce, to jest i na člověka, jsou těžce podceněny.

„Inhibice cytochromu CYP je přehlíženou složkou toxicity glyfosátu pro savce,“ píší autoři v resumé studie. „V základních potravinách lidí na Západě se nachází mnoho reziduí, zejména v cukru, kukuřici, sóje a pšenici … Následkem je většina nemocí a stavů spjatých se západní stravou, mezi něž patří gastrointestinální choroby, obezita, diabetes, srdeční choroby, deprese, autismus, neplodnost, rakovina a Alzeimerova choroba. „

Vystavení Roundupu je spjato s mozkovými poruchami, reproduktivními problémy a s rakovinou

Objev, že glyfosát přímo inhibuje aktivitu enzymu CYP, je významný, protože tato třída enzymů je odpovědna za regulování vlastního metabolismu. Když je enzymům CYP zabráněno v jejich funkci, může vzniknout stav známý jako dysbióza, která může vést k zánětlivým stavům vnitřních orgánů a chronickým gastrointestinálním poruchám. Tyto poruchy, jak možná již víte, jsou často spjaty se spektrem autistických poruch a s různými dalšími mozkovými poruchami.

Kromě toho bylo dokázáno, že Roundup přímo zasahuje do reproduktivních funkcí. Je známo, že Roundup je chelátor, a při postřiku plodin je nejen zbavuje živin, ale také blokuje jejich absorbci z půdy. Když glyfosát a jeho rezidua vejdou do trávicího systému, způsobují stejné poškození u lidí, protože ničí a snižují biodostupnost důležitých reproduktivních živin jako cholesterol sulfát a zinek. Bylo rovněž dokázáno, že glyfosát prochází placentou a poškozuje vývoj lidského života v mateřském lůně.

„Je běžně rozšířeným omylem, že glyfosát je pro lidi relativně neškodný. Avšak dostupná fakta dokazují, že glyfosát je možná nejdůležitějším faktorem při rozvoji četných chronických chorob a stavů, které jsou rozšířeny v západní společnosti,“ vysvětlují autoři v diskusi.

„I když glyfosát evidentně není jediným environmentálním toxinem, který přispívá ke vzniku těchto nemocí a stavů, jeho schopnost ničit střevní bakterie a zabránit sérovému přenosu sulfátu a fosfátu a zasahovat do enzymů CYP logicky musí vést k množství chorobných stavů v běžných biologických procesech.“

Abstrakt studie zde:
http://www.mdpi.com/1099-4300/15/4/1416

Celá studie zde:
http://www.mdpi.com/1099-4300/15/4/1416/pdf

Další zdroje článku:
http://www.mdpi.com/1099-4300/15/4/1416
http://www.mdpi.com/1099-4300/15/4/1416/pdf
http://www.huffingtonpost.com

Ethan A. Huff
Natural News
7. květen 2013
Zdroj: http://www.prisonplanet.com/roundup-herbicide-causes-smorgasbord-of-fatal-diseases-new-study-concludes.html

Překlad: OrgoNet

Zdroj článku: http://orgo-net.blogspot.sk/2013/05/nova-studie-herbicid-roundup-pusobi.html

Kam dál:

Otevřít rubriku ZDRAVÍ: ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho kiki 2013-07-08 07:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

roundupem se stříká plevel ne plodiny, co se pěstují, protože ven chvíli, kdy zasá hne rostlinu, ta začne schnout a umírá.

Ikona diskutujiciho Firzen 2013-07-08 13:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: To je sice hezké, ale to neznamená, že se ty látky nedostanou do půdy, a z ní do těch rostlin, co rostou kousek vedle.

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2013-07-08 15:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Za chvíli se prokáže, že Roundup je stejně nebezpečný jako DDT

Ikona diskutujiciho znojmo-spirit 2013-07-08 17:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Hm, a co takto GMO, aby plodina byla odolná aktgivním látkám roundupu. Bylo to v nějakém filmu o GMO sóji a kukuřici. Postříkáš roudupem a pole máš "čisté", ale pěstovaná plodina roste vesele dál.

Ikona diskutujiciho Firzen 2013-07-08 19:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Nevyhnutelně musí škodit. Ať už se na to přijde jakkoli, tak prostě takto pěstované rostliny jsou podle mě ovlivněné tím, že kolem nich je utrpení a smrt.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2013-07-08 21:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to hrozné keď vidím tie paničky ako majú na chodníku pred domom pár buriniek a miesto toho aby ich vytrhli sypú na to herbicídy. Sused s tým zalieva celý svoj pozemok, má tam samú burinu a týmto ju likviduje. Ktovie či tým neškodí aj susedom ktorí veďla majú záhrady.

Ikona diskutujiciho Alue 2013-07-08 21:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Můj soused je horší. Každý den tu řve s motorovkou. Uřízl korunu mému oblíbenému stromu a každý den si do zbytku jeho kmene dělá jakési zářezy a něco tam vyrábí.

Ikona diskutujiciho Adivé 2013-07-08 23:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A budeme něco proti tomu dělat, nebo jen kecat ?

Ikona diskutujiciho Firzen 2013-07-09 13:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Myslim, ze bude postacujici, kdyz se budeme chovat podle toho, co vime a svym detem budeme vzorem v tom, co delat a co nedelat. Potom casem dojde ke zmnene spolecnosti.

Ikona diskutujiciho Adivé 2013-07-09 18:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]:Mám vizi se odstěhovat od americko-evropských problémů hodně daleko.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek