Nově v krámku: Náramky a náhrdelníky s vílami

15.4.2013 v Aluška.org 14

V obchůdku je nově spousta krásné bižuterie

Při čekání na jaro a trochu toho slunce, mě chytila inspirace pro tvorbu nové bižuterie. Měla jsem poslední dobou trochu více času než obvykle díky mým jarním očistným a ozdravným kůrám.

V této době jsem raději doma, odpočívám a věnuji se příjemným věcem. Zkrátka když už pečuji o tělesné zdraví, dopřeju si zároveň i odpočinek duševní. Výhodné je, že články na stránky lze psát kdykoliv odkudkoliv, tak se to na internetové aktivitě ani moc nepodepíše. Navíc když člověk umí při nějaké tvůrčí aktivitě relaxovat, nakonec se mu tvoří nejlépe a výsledky pak stojí za to, protože to z nich vyzařuje.

Chytila jsem slinu, udělat nějaké krásné romantické náhrdelníky s motivem víly a povedlo se 🙂 – Udělala jsem několik v zelené a jeden v tyrkysové, pak mi bohužel došly skleněné kamínky, ale určitě zase přidělám, až doplním stavy.

Taky jsem si sehnala spoustu různých druhů zapínání pro bižuterii a už začínám experimentovat. Hlavně u náramků, dost mě nadchlo zapínání na magnetku. – Že se to k sobě jenom přiloží a oba dílky se samy přicucnou k sobě.

Dá se s tím i trochu vyblbnout, jako s každým magnetem. Z toho budou určitě nejpraktičtější náramky, protože si je zapne každý, i nejvíce nešikovný, kterému to jinak vůbec nejde… Doplním stavy a určitě ještě nějaké udělám.

Do té doby jsem objevila jiné, na zacvaknutí. To se mi dost líbí, protože je to stříbrné a když se to navlékne v kombinaci s korálky, které mají uvnitř stříbrný průvlek, tak to zapínání jakoby ,,splyne“ a nejde moc vidět. Perfektně se to k sobě hodí.

Začala jsem kromě skla používat do náhrdelníků i skutečný křišťál. Je to můj nejoblíbenější kámen, taky proto, že je dost univerzální. S tím jak je čirý, se hodí úplně ke všemu a pro každého. Mám teď v zásově pořádnou hromadu kamínků na navlékání, tak si s ním ještě můžu dlouho hrát. Nevýhodou je, že pořizovací cena skutečného křišťálu je poměrně vysoká, ale kameny všeobecně jsou dražší než sklo. S tím se holt člověk musí smířit.

Vím, kde se dá sehnat víc druhů kamenů, ale to si nechávám zase na později, až přijde nové tvořivé období a trochu vyčerpám aktuální materiál, který mám ještě k dispozici.


Bavím se tím, jak když něco udělám, tak se mi to líbí, že mám sto chutí si to nechat. – Párkrát už jsem zhřešila a některé výrobky si schovala pro sebe, ale to co všechno navléknu, bych stejně nikdy sama neunosila. A navíc ta radost… ta radost, když si někdo nějaký výrobek vybere a pak píše, jak mu to sluší. – Ta je větší, než když si to nechám. A pak z té radosti mám ještě větší motivaci si hrát dál.

Například s radostí vzpomínám na jednu paní, která si koupila náhrdelník s myšlenkou, že to bude její suvenýr. A pak mi napsala, že má pocit, že jí opravdu nosí štěstí… Hm… Kdyby to tak spolehlivě uměly všechny kousky, to by bylo super. Ověsila bych sebe a všechny své kamarády od hlavy až k patě 🙂

Taky sleduji, že se postupem času zlepšuji. Je v tom obyčejný cvik. Rychleji navlékám, líp se mi to vymýšlí a i s fotografováním jsem se zlepšila. Zkrátka už chytám mouchy, co v tom lítaly. A taky jak si člověk různě odzkouší s čím se tvoří nejlíp a co určitě už nebrat, má to jednodušší se sháněním materiálu. Už mám svoje oblíbence a to jsou právě ty nepravidelné zlomky, jedno jestli skleněné, nebo křišťál. A taky mě hodně baví ty malé korálky se stříbrným průvlekem.

Kam dál:

– Otevřít rubriku ,,Oznámení“ – ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

– Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Natália 2013-04-15 09:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tie náhrdelníky sú krásne 🙂

Ikona diskutujiciho eliss 2013-04-15 10:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško, mám od tebe náhrdelník s křišťálem a je překrásný, někdy s ním i spím jak je mi s ním dobře. Takže doporučuji všem a přeju hodně radosti do dalšího tvoření :-)

Ikona diskutujiciho Alue 2013-04-15 11:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Jojo, vím o který jde, ten první se moc povedl 🙂 – Jsem ráda, že se tolik ujal

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2013-04-15 14:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám takový pocit, že stejně nakonec skončíš u přírodních kamenů :-)

Ikona diskutujiciho Merrie 2013-04-15 18:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásne náhrdelníky, vidno, že si nad nimi strávila veľa času. Zlepšuješ sa 😉

Ikona diskutujiciho Gray 2013-04-15 19:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Stále mám u sebe Tebou vytvořený "Podzimní náhrdelník", ačkoliv spát se s ním trochu obávám – aby se nepoškodil. Opravdu z něj cítím něco, jakoby přírodního. :-) Patří mezi mé oblíbené.

Ikona diskutujiciho Andrea 2013-04-15 19:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

je to krasne nemam slov

Ikona diskutujiciho andrea 2013-04-15 19:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ahoj alusko je to krasne a mas prekrasnou knihu,sama bytustky zeme zatim jen citim,nejsem jeste tak cista abych je mohla spatrit,hodne co vnimam a citim jsou draci obri nevim proc ale je to tak  ja vim ze je muzem vydet jen s cistym srdickem.snad dokazu prekonat sve chyby abych snimi mohla mluvit.jinak lide vne neveri ale ja neverim.ale na sto procent vim ze jsou tu snami na zemi a staraj se o prirodicku,nesnasim slovo neverim clovek ma vedet a citit pravdu pravdouci tak ahojky andrea

Ikona diskutujiciho reflections 2013-04-15 22:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluška, prosím, nemala by si náhodou ešte len zopár semičaok ruskej uhorky?

Ikona diskutujiciho Alue 2013-04-16 09:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: Ahoj,

Ikona diskutujiciho Jituš 2013-04-16 18:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásná práce! :O 🙂

Ikona diskutujiciho Eileen 2013-04-16 21:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásné, to mě potěšilo! 🙂 Určitě si hned nějaký objednám, jsou kouzelné!

Ikona diskutujiciho andrea 2013-04-17 20:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ahoj Alusko krasne video uplne mne to naplnilo a hodne pomohlo,a stou televizi mas pravdu pravdouci,ty videa mne oteviraji oci a televizi zrusim ta nam nic neda jen nam bere energiji a cas,alusko prosim te chtela bych se te zeptat na skritky zviratek treba psu protoze vim ze zvirata maji sve skritky,muj pejsek je plachy od prirody ma to v povaze takze se hodne boji lidi,ale bytostnych bourek a vetru se vubec neboji,vencim ji jen na voditku ale chtela bych ji poustet trochu na volno,ale mam oni strach ze mi utece a nevrati se mam ji moc rada a bojim se oni co bych proni mohla udelat alusko,nemas nakou radu a alus jeste bych se chtela zeptat skritkove nebo elfove kdyz dostanou prikaz tak se muzou nekterym lidem ukazat a nekteri se i vic zhmotni treba hejkel lesni chodim do lesa a citim jak mne pozoruji,alusko a co Kral VALHALI nevim jestli jsem to napsala dobre ale je to kral bytostnych vis prosila jsem o vspomenuti na bytostne protoze citim a vim ze je znam.promin ze hrubky ale mne nezalezi na chytrosti ale na moudrosti.dekuji ti za odpoved andrea

Ikona diskutujiciho baru 2013-06-15 17:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, prosím tě kde sháníš komponenty a korálky na výrobu náhrdelníků? Máš nějaký tip? děkuji

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek