Co to jsou Čakry?

11.8.2006 v Energie 5


Čakry:

Slovo čarka pochází ze sánskrtu a znamená kolo nebo disk. Hinduistické texty, zabývající se prouděním energie v lidském těle, používají tento výraz pro centra v našem těle, která mají schopnost přijímat energii, určitým způsobem ji přetvářet a opět vyzařovat. Čakry nestojí samostatně, navzájem odděleny, naopak jsou propojeny sítí „kanálů“, takže kvalita fungování jedné z čaker se nutně odrazí i na ostatních.


Tradičně se uvádí sedm hlavních čaker, umístných nad sebou ve střeu trupu. Zobrazují se jako lotosové květy, z nichž každý rezonuje o jiných frekvencích a odpovídá určité barvě duhy. Dale je pak 40 čaker vedlejšícha ostatní (cca 88 000) jsou menšího významu. Jednotlivé čakry se otáčejí buď doleva nebo doprava.


Čakry které se u muže otáčejí doprava (ve směru hodinových ručiček), se u ženy točí doleva a naopak. Směr otáčení se také mění od čakry k čakře. První – základní čakra muže se otáčí doprava (u ženy doleva), druhá čakra muže doleva (ženy doprava) atd.
Pravotočiost a levotočivost čaker se střídají a tvarují muže a ženu rozdílným způsobem, což vede k doplňování energií v každé životní oblasti a k vyvážení jin a jang. Vědomosti o otáčení čaker se uplatňují při některých formách léčení (např.: aromaterapii a léčení drahými kameny apod., kdy se napodobuje otáčivý pohyb čaker.)

Komentáře

Ikona diskutujiciho Míša 2011-11-27 20:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nemyslím si, že by u čaker, a u toho, kam se točí, záleželo na tom, jestli jsem muž nebo žena.

Ikona diskutujiciho Míša 2011-12-03 22:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak jo, zrovna jsem si toto také přečetla v knížce paní Machkové. Já jen že mám jinou zkušenost. Stále se mi většina točí doprava. Ty co se točí doleva by odpovídaly mým zablokovaným. Vím jaké mám problémy a tak. Když jsem koumala, co znamená, když jsou jednotlivé čakry zablokované, přesně to odpovídalo. Snad se dá pochopit, jak jsem to myslela 🙂 No, je to celé podivné.

Ikona diskutujiciho Undertaker 2012-03-28 19:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mam otazečku ke bereš veškere sve informace napr o astráním cestovaní energie meditace atd. Ano na internetu je spoustu info ale např u meditace neustale zminky o budhovi a dalši informace o ničem. Hledal jsem knihy o energii ale nikde jsem je nemohl najít tak tě prosím zda by jsi mi sve zdroje nesdelila stači mi pouze mnou uvedené přiklady. Díky. omlouvam se za žadne hacky a čarky :D

Ikona diskutujiciho Undertaker 2012-03-28 19:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jeste dodatek táké čakry zda mužeš dekuji

Ikona diskutujiciho F 2013-08-04 13:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Chybí tu zdroj 😉

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek