O vílách poněkud reálněji

17.4.2007 v Zajímavosti 0

Někteří se nyní možná trochu diví, že píšu o vílách. Bohužel drtivá většina lidí bere víly jako vymyšlené pohádkové postavičky a nevěří v ně a pokud ano, i z nich se najdou jedinci myslící si, že jsou zlomyslné potvůrky, které nechávají bloudit lidi v lesích, kradou apod. Skutečnost je však jiná. Víly nejen že existují, ale pomáhají lidem, rostlinám, zvířatům a ochraňují a pečují o naši Zemi.

Nevěříme-li ve víly, jsou v nebezpečí, neboť, aniž bychom si to uvědomovali, boříme jejich domovy – utrhneme-li divokou rostlinu nebo porazíme strom, také tím, že rostliny postřikujeme pesticidy, víly ničíme. Mají totiž lehoučké fyzické tělo, jež má mnoho podobných potřeb jako naše lidské. Představte si, že nějaká víla sedí na květině a najednou přijdete vy a stříknete na ni jakousi chemii. Radostí rozhodně skákat nebude. Aby víly „nepřišly k úrazu“, varujte je předem, než vstoupíte na trávník, nahlas nebo v duchu.

Víly jsou stejně jako andělé Božími tvory, jen se pohybují v hustší rovině. Patří do skupiny elementálů, mimo ně sem patří skřítci, trpaslíci, stromolidé atd. Jsou velice vnímavé k myšlenkám a citům ostatních. Jelikož jsou tak citlivé, dokáží uzdravit bolest všech živých tvorů – naši, zvířat i rostlin. Pečují o přírodu a chrání ji, ale úplně to nestačí. Potřebují taky naši spolupráci. Proto prosím neházejte odpadky na trávník, ale hezky do koše, recyklujte odpad, používejte ekologicky šetrné mycí a čistící prostředky a nepodporujte používání pesticidů.

Mezi vílami je nám moc krásně. Naplňují nás radostí, hravostí, bezstarostností a smíchem. Stačí jít na louku, do lesa nebo k zurčícímu potůčku. Jsou skvělé léčitelky a mohou vám pomoci vyléčit bolístky na srdíčku. Lehněte si do měkké trávy (nebo sněhu, je-li zima) a v duchu je oslovte a poproste, aby zapracovaly na vašem problému. Za okamžik je pravděpodobně ucítíte, možná vás jakoby „připoutají“ k zemi a pak už si můžete užívat příjemného šimrání a hlazení. Třeba vám ukáží obrazy a vzpomínky uchované hluboko uvnitř vás. Budu ráda, když mi napíšete vaše zkušenosti ohledně víl i andělů…

Komentáře

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek