Občané ve Velké británii zapalují věže s 5G signálem. Prý za to můžou divoké konspirační teorie šířící se po internetu

17.4.2020 v Zprávy 27

Občané ve Velké Británii, poté co nikdo nerespektoval jejich nesouhlas se spuštěním 5G sítě, vzali spravedlnost do vlastních rukou a začali útočit na antény mobilních telefonů. Následuje překlad z místního tisku:

Věže s 5G signálem Velké Británii začaly hořet poté, co se rozšířila konspirační teorie, která spojuje tyto věže s pandemií coronaviru. BBC hlásí, že za poslední týden byly zapáleny nejméně tři věže s 5G signálem, vyjela k nim policie i hasiči.Mluvčí společnosti Vodafone UK potvrdil, že jenom za posledních 24 hodin proběhly útoky občanů na čtyři 5G věže. Policie zahájila vyšetřování, aby zjistila jak tyto věže vzplály. Jedna věž v Birminghamu, provozovaná společností EE, která ani neposkytovala 5G signál, byla také zapálena.

,,Naši technici posuzují příčinu požáru u jedné z našich věží v Birminghamu. Pokud se ukáže, že to bylo žhářství, které vypadá v tuto chvíli velmi pravděpodobně, budeme se snažit, abychom pomohli policii West Midlands identifikovat viníka,“ říká mluvčí EE. „Tato věž sloužila tisícům lidí v oblasti Birminghamu a poskytovala životně důležité připojení 2G, 3G a 4G, jako tomu bylo po mnoho let. Pokusíme se obnovit co nejrychleji pokrytí, ale poškození způsobené požárem je značné.“

Na Facebooku se sdílí videa s hořícími 5G věžemi.

Teorie o souvislosti mezi zavedením 5G a šířením koronaviru byly rozšířeny především prostřednictvím sociálních médií. Na Facebooku a Nextdoor existuje celá řada skupin, kde tisíce členů opakují nepravdivé a zavádějící tvrzení, že 5G je údajně škodlivé.

Jedna teorie tvrdí, že nový koronavirus vznikl ve Wu-chanu, protože čínské město nedávno vyvinulo 5G. Nyní se údajně šíří do dalších měst, která také používají 5G. Tyto falešné konspirační teorie opomínají zmínit, že vysoce nakažlivý virus by se přirozeně rozšířil více v hustě obydlených městech s přístupem k 5G a že by pandemie koronaviru zasáhla i země jako je Írán a Japonsko, kde se 5G dosud nepoužívá.

Neexistují žádné vědecké důkazy, které by spojovaly pandemii coronaviru s 5G, ani žádné bezprostřední destruktivní účinky na zdraví spojené s 5G. Full Fact, nezávislá charitativní organizace provádějící kontrolu faktů ve Velké Británii, prozkoumala tato tvrzení poté, co je britské bulvární noviny nedávno zmínily. 5G používá vyšší frekvenci rádiových vln než 4G nebo 3G, ale kontroloři ve Velké Británii zaznamenali úrovně elektromagnetického záření 5G značně pod mezinárodními směrnicemi.

To však nezabránilo šíření těchto divokých konspiračních teorií. Někteří lidé dokonce obtěžují pracovníky, kteří pokládají kabely z optických vláken pro instalace 5G, a tvrdí, že když je zapnuté 5G, tak „zabije každého“.

Britští operátoři se domnívají, že tyto útoky narušují bezpečnost státu. ,,S lítostí oznamuji, že vandalové provedli řadu žhářských útoků na vysílače mobilních telefonů během této doby národní krize,“ říká Nick Jeffery, generální ředitel společnosti Vodafone UK. ,,Teď je to otázka národní bezpečnosti. Policejní a protiteroristické orgány to vyšetřují. “

Žhářské útoky zjevně způsobily značné škody, které ovlivní služby v Birminghamu, stejně jako pohotovostní služby britské národní zdravotnické služby (NHS), které spoléhají na mobilní sítě. ,,Jsem naprosto pobouřen a znechucen tím, že lidé útočí proti infrastruktuře, kterou potřebujeme k řešení této mimořádné situace,“ řekl ředitel NHS Stephen Powis na denním briefingu ve Velké Británii.

Ministerstvo pro digitální kulturu, média a sport (DCMS) označilo tyto konspirační teorie za „potřeštěnost“ a upozornilo na to, že obdrželo zprávy o poškození telefonních stožárů a obtěžování telekomunikačních techniků. DCMS obvolává správce sociálních sítí za účelem kontroly šíření dezinformací. ,,Potřebujeme vidět, že společnosti sociálních médií jednají odpovědně a podnikají rychlé kroky, aby zabránily šíření nesmyslů na svých platformách, které podporují takové činy.“

Mobilní sítě jsou ve Velké Británii klasifikovány jako kriticky důležitá národní infrastruktura, ale jedna skupina na Facebooku byla speciálně vytvořena s cílem povzbudit lidi k podpalování věží s 5G. Peter Clarke, odborník na infrastrukturu mobilních sítí ve Velké Británii, ohlásil skupinu na Facebooku, ale společnost ji včas neodstranila. Po zvýšení nátlaku byla skupina zrušena, ale mnoho dalších skupin je stále v provozu s jejich falešnými informacemi a povzbuzují tisíce lidí, aby spálili 5G věže.

Britský regulační úřad Ofcom také tento týden varoval Uckfield FM, komunitní rozhlasovou stanici, aby pozval nějakého představitele „s potenciálně škodlivými výroky o coronaviru“. V únoru se ve dvacetiminutovém pořadu objevil host označený jako „registrovaná zdravotní sestra“ a tvrdil, že 5G vysává kyslík z plic lidí. Tento pořad také rozšířil klam, že 5G a koronavirus jsou spojené nádoby. Klipy ze zmíněné rozhlasové show byly od té doby na Facebooku široce sdíleny.

 

přeložila Aluška.org © www.aluska.org 2020
ze zdroje: https://www.theverge.com/2020/4/4/21207927/5g-towers-burning-uk-coronavirus-conspiracy-theory-link
originál vyšel 4.4.2020

Dále originál zprávy psal o tom, že za všechno můžou rusové, že tato dezinformace pochází od nich. Rusko může prostě za všechno. Za záplavy, i za hlad v Africe. 😀 Zbytečné překládat.

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Pěkný 2020-04-17 07:21:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, přijde mi to chaotické, nevím co si mám o tom myslet. Zdřejmně nemáš doma ani wifi, tak 5G bys určite podporovat nechtěla.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-04-17 07:50:50
Ikona diskutujiciho
sipka

Co je chaotické? Pointa je o tom, že v Británii lidé zapalují 5G věže. Protože toho mají už dost. To je celé.

Ikona diskutujiciho nagualista 2020-04-17 08:13:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Konečně si lidé ve VB uvědomují, že nejsou jen tupé grilovací masíčko, co je řídí toliko sračkomety o bezeškodnosti grilovací trouby a elektromagnetického smogu likvidujícího buňky sítěmi 5 G. Ostatně v ČR se spuštění připravuje od června – července 2020. To je tak, když na prvním místě je byznys a adrenochrom a až na tom posledním životy a zdraví lidí . Takže palec nahoru.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-04-17 08:43:55
Ikona diskutujiciho
sipka

Je zajímavé, že v Británii je to tak velká věc. Četla jsem v diskuzích, že i lidi, co na tyhle věci vůbec nevěří, mají problém. Že když postojí venku na ulici u věže, tak začnou cítit jakoby je něco pálilo a je jim zle, ale když se hýbou a jenom projdou tak to není tak zlé. Proto to tam vzali útokem. Zkrátka ty symptomy už nemůžou přehlížet ani ti co obvykle nemají o nic zájem, nic necítí a nic je nezajímá. Najednou se zajímat musí. Dočasná snaha médií vysvětlit lidem, že to co cítí nemůžou cítit, bude asi jenom poslední záškub hydry předtím než zdechne.

Ikona diskutujiciho iva 2020-04-17 09:56:20 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Takhle to dopadá, když vlády lidem lžou a kašlou na ně. Potom se diví, že se lidé uchýlí ke krajnímu řešení.
Kdyby byly současné vlády co k čemu, 5G okamžitě zakážou a lidem vše vysvětlí.
K zavádění takového technologie není sebemenší důvod!!! (když pominu ty důvody, které má Zlo jako prostředek zotročení lidí), a kdo si dosud myslí, že Systému jde o blaho lidí a aby si lidičky mohly sjíždět filmy aj ve vysoké rychlosti – tak takového blázna je mi z duše líto.

Ikona diskutujiciho Miluška 2020-04-17 10:08:07 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím všechny. Nemohu uvěřit, že někomu nedochází co se děje a bude dít s 5G . Nejjednodušší je sledovat televizi a nechat si 24 hodin denně pouštět do hlavy ty nesmysly a lži. Ale proč ne-účel to plní=lidi mají strach! A co třeba tohle : https://www.arfa.cz/zacina-projekt-nejvetsiho-sledovani-lidi-v-dejinach-cr-armada-v-pohotovosti-nemecko-se-s-tim-nepare-za-odpirani-karanteny-proti-koronaviru-alou-do-blazince-pridavaji-se-i-dalsi-zeme/#.XpldtcgzaHt . Bude se nám to líbit?
Podívejte se i na toto: https://veksvetla.cz/video-jmm-koronavir-a-elektro-magneticka-informacni-valka/ . HLEDEJTE INFORMACE, nečekejte na krásné balení, která vám „darují“ media. Aluško díky, již jsem měla možnost shlédnout. Jen nechápu, jak se jim to daří provést – i vzhledem ke svému věku bych šla „do první linie“ 🙂

Ikona diskutujiciho Jirka 2020-04-17 12:39:03 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Smutný akorát na tom je to obrovský neporozumění škodlivosti 5G u běžnejch lidí. Spousta z nich si tam žádnej problém neuvědomuje a vnímají to jako neškodnou technickou novinku.

Ikona diskutujiciho martin martin 2020-04-17 13:25:33 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásná práce 👏, takhle to doufám bude po celém světě, na nic se nás neptaj, tak my se taky ptát nebudem.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-04-17 13:34:53 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak aby im tá bojovnosť vydržala. Spáliť vysielače je asi jediná možnosť ale nemusí ich to zničiť, len poškodiť a za chvílu to majú zas opravené, boj s veternými mlynmi. Možno by na to bola lepšia nejaká EMP zbraň ale to je zas nepraktické a neprenosné.
https://youtu.be/FIU8WZR9DNA

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-04-17 13:53:03
Ikona diskutujiciho
sipka

Asi je to pro veřejnost jediný způsob, jak si protlačit svou, když je vláda neposlouchá. Petice a osvěta jim byly na h., dopisy vládě taky… no a tohle je výsledek. Jestli to někoho griluje tak že nemůže ani spát, tak mu bude jedno, jestli to bude chodit ničit každý týden znova. To nebudou přespolní. To budou místní co bydlí kousek od toho a nemůžou to vydržet.
Nebo se vystěhují. To bude sranda, až budou města s 5G vylidněná a vláda se bude ptát co máte za problém? Však se tady nic neděje a hodnoty jsou v normě.. ani náhodou nejsou. A nenechte se ukolébat, v Česku v centrech měst úplně normálně naměříte RF nad 5GHZ – a to NENÍ norma. Kdokoliv si to může snadno ověřit. To je prostý fakt.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-04-17 15:26:15 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

no né, zrovna, když se zajímám o Británii… každopádně, už i jeden méně známý britský umělec (hudebník) je proti 5G, to mě včera fakt překvapilo.

Ikona diskutujiciho hanka 2020-04-17 20:26:47 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V ČR se plánuje spuštění v červnu-červenci? Myslím, že na některých místech je už spuštěno. Z našeho měření vyplývá, že 5G pravděpodobně je ve městech ve vytipovaných zónách, kde je velká koncentrace lidí. Nejvíc – nádraží, náměstí, nákupní centra. Tam jsme naměřili tak vysoké hodnoty, že se přístroj vynuloval a intenzita byla stabilně vysoká (ne jak u wifiny, kde to občas vystřelí do vysokých hodnot). Taky už při krátkém pobytu na těch místech mě rozbolela hlava (je to bolest kterou znám z dřívějška když jsem byla v blízkosti wifi routru, takže vím, že to není klasická bolest hlavy.) Být takovému záření vystavena celý den bez možnosti úniku, tak taky hledám způsob jak ty antény zničit. Člověka to přivádí k šílenství. Je ale fakt že jsme neviděli při měření, že by padaly včely nebo ptáci. Holubi dokonce kolem těch vysílačů normálně kroužili jakoby nic. Takže asi to není spuštěno s takovou intenzitou. Možná je to strategie, ať si lidi zvyknou a nebouří se, protože když se tomu vystavujete, postupně vás to otupí.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-04-17 21:25:16
Ikona diskutujiciho
sipka

O2 vysílá reklamu kde tvrdí, že má pokrytých 98% č.republiky. Nabízí i nástroj online ověření konkrétní adresy, ale musíš k tomu zadat svůj mobil a oni ti pak mají volat s nabídkou prodeje služeb – tak do toho nic nezadávám.
Jestli je to pravda, tak jsme všichni v hajzlu. Kdo to nemá doma, stejně občas musí vyjít ven. Já doma měřím nulu. Nula RF vln, nula zem. magnetismu, nula elektromagnetismu. Otázka je, jestli to tak i zůstane. Pak se můžu jít ještě někam zahrabat, třeba ke krtečkovi, nebo vystěhovat do Ruska.
Stačí si popojet k nemocnici pět kiláčků do městečka a 5GHZ naměřím v pohodě i ze silnice pár set metrů od budovy. A to vůbec není velký město, spíš větší vesnička.

Ikona diskutujiciho Tauri 2020-04-17 21:48:56
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj alue,
Nula RF není možné dosáhnout..Je tu plno rádií, vln ze satelitů, letadel..to, že něco člověk nenaměří-nevidí, neznamená, že to neexistuje…Když člověk dočasně opustí Evropu a zaletí na ostrov, najednou cítí ten „rádiový klid“ i když tam taky mají pár rádií a vysílače na mobily..Ale není to tam tak agresivní a snést se to dá.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-04-18 07:50:20
Ikona diskutujiciho
sipka

0,02 … kup si měřák a uvidíš.

Ikona diskutujiciho hanka 2020-04-18 11:42:05
Ikona diskutujiciho
sipka

Uvažuju nad tím stejně. Přemýšlíme, jestli žít ve středně velkém městě, kde si vytvoříme na základě měření no-go zóny (ale stejně se záření úplně nevyhneme) a budeme riskovat svoje zdraví, anebo se stáhneme někam do lesa ale s tím, že nebudeme moct dělat práci kterou chceme a budeme žít tak nějak sobecky sami pro sebe. Kdyby mi tak někdo řekl, že to fakt spadne v dohledné době a antény se odinstalují, bylo by to super. Ale takto člověk neví, jak dlouho tady to 5G bude než se projeví ve společnosti změna k lepšímu. Co to je za svět kde člověk musí bojovat o holé přežití a nemůže ani v klidu pracovat v normálních podmínkách. Doufám že ti kdo to dovolili budou pohnáni k zodpovědnosti.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-04-18 20:14:59
Ikona diskutujiciho
sipka

No pořád se můžeme učit rusky a pak se vystěhovat. Tam mají místa dost. Klidně bych mohla dál pracovat na dálku. Já se dobrovolně usmažit nenechám. Od vynalezení 4g nemůžu nikde cestovat, nikde přespávat, nemůžu do měst, do davů… Už je toho záření moc.

Ikona diskutujiciho Leňa 2020-04-18 20:26:44 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Má nějaký smysl nemít doma v paneláku wifi? Je to dostatečná ochrana? Wifi chytají všichni podsousedi i nadsousedi. Takže když já vypnu nebo nebudu mít doma wifi, tak stejně to ozařování tam probíhá? Jak to vyřešit doma s internetem?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-04-18 22:28:25
Ikona diskutujiciho
sipka

přes zeď od souseda je pořád menší zátěž než když si to dáš domů taky. i by pomohlo vědět ve které místnosti to má a podle toho si odstěhovat postel. net se dá normálně natáhnout optickým kabelem. nebo se dá wifi hodit na střechu aby zářila ven na vysílač a do baráku od ní vést jenom kabel.

Ikona diskutujiciho hanka 2020-04-19 09:05:01
Ikona diskutujiciho
sipka

Má to určitě smysl, jak jsme měřili Trifieldem, tak v bytě kde byl vypnutý wifi routr ačkoli kolem sousedi měli wifinu, jsme naměřili minimální hodnoty. Jakmile se zapl v bytě routr, zvedlo se to a úplně nejhorší je to přímo u routru, to je zabíjení lidí, nechápu jak někdo může mít routr hned vedle PC a u toho sedět. Takže to první co má člověk udělat je odinstalovat si doma wifi a natáhnout kabel. Je to opravdu obrovský rozdíl.
Taky jsme zjistili, že zástavba, nejvíc cihlová a úplně nejvíc kamenná to záření odstiňuje. Např. na ulici jsme naměřili vysoké hodnoty z wifin, ale uvnitř domu nic. Nebo na náměstí 5G ale zajdeš 2 metry za starý kostel za jedinou zeď a nenaměříš nic. Pohlcují to taky stromy a dřevo. Takže obložit si doma ložnici dřevem by bylo možná dobré nouzové řešení.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-04-24 21:21:24
Ikona diskutujiciho
sipka

Pomohlo by znížiť výkon wifi routeru? V nastaveniach sa to dá znížiť na nejakých 70-50% tušim i 30% ale to je už príliš slabé. Väčšina ľudí sa v nastaveniach nevyzná tak ani nevedia že to ide znížiť a majú to od výroby na 100%

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-04-24 21:37:54
Ikona diskutujiciho
sipka

určitě je lepší to stáhnout na 30 než nedělat nic a smažit se dál stovkou

Ikona diskutujiciho martin martin 2020-04-19 07:43:49 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A hele je https://www.novinky.cz/internet-a-pc/clanek/konspiracni-teorie-o-5g-a-covid-19-zaplavuji-internet-40320843#seq_no=11&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.web.nexttoart&dop_req_id=AZxUWPPgaoD-202004190538&source=article-detail

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-04-19 08:08:18
Ikona diskutujiciho
sipka

podívej se do diskuze, horní příčky… jde lidět, že lidi se zajímají, mají načteno, ne všechno teda znají přesně, ale jde u nich vidět snaha… popírají sice spojitost mezi virem a 5g, ale zároveň píšou, že 5g skutečně škodí. tak to lidi u nás nebudou úplně blbí 🙂

Ikona diskutujiciho martin martin 2020-04-19 16:00:08
Ikona diskutujiciho
sipka

Na novinkách už celkově pozoruju, že lidé přestávají být ovce…

Ikona diskutujiciho Nika 2020-04-19 08:54:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

https://zive.aktuality.sk/clanok/146414/ake-silne-je-ziarenie-pri-5g-vysielacoch-odpoved-hladalo-bbc/

Mrk na toto

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-04-24 23:47:44 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

čim víc to tu čtu, tim víc přemýšlím o měřáku, tyvado.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek