Obrázkový speciál: CO DĚLÁTE O VÁNOCÍCH?

24.12.2013 v Zajímavosti 9

Milí čtenáři,

Dlouho jsem uvažovala, co vám letos ,,nadělit“ na webu k Vánocům. Nakonec jsem se rozhodla pro obrázkový speciál, protože na Vánoce jste asi všichni natěšení na dárečky, rozjetí a na nějaké dlouhé texty se asi moc soustředit nebudete.

Tak mi tedy dovolte alespoň stručně něco vzkázat: Moc vám děkuji za vaši obrovskou přízeň. Moc vám děkuji také za obrovské množství objednávek na moji knihu Svítání. Já jsem v tomto byla sice hodně optimistická, ale váš zájem o knihu dost překonal moje původní očekávání. Od října prakticky nevycházím z údivu. Opravdu mě moc těší představa, kolik set lidí si pod stromkem letos rozbalí moji druhou knížku a moc si tohoto gesta vážím.

Takže si užijte dnešní den jak nejlépe to půjde, pokud možno bez hádek, bez stresu, přesně tak jak si to vy přejete a ne tak jak musíte, nebo jak to od vás čekají jiní. – Zkrátka po svém.

Ať už to letos budete/nebudete slavit tak jak chcete/nechcete, zde je slibovaný článek pro pobavení:

CO DĚLÁTE O VÁNOCÍCH?

K období Vánoc patří samozřejmě hlavně to, že se sejdete se svojí rodinkou. (Pokud nejste jako já, a nekašlete na všechny obecné zvyky, co se vám nehodí do krámu.) Buď je všechny objedete nějak předtím či potom, nebo se sejdete dohromady všichni, právě 24. Jenomže to také obnáší i setkání s těmi příbuznými, kteří jsou trošku zvláštní:

… a víte dobře, proč se s nimi nescházíte.

Setkání s lidmi, které za normálních okolností nevídáte, nebo které třeba ani pořádně neznáte, či nemáte rádi, obnáší občas i pár trapných momentů, jako tohle zpackané podání ruky:

Nebo tento druh setkání:

Dost nepříjemný je i scénář, kdy se všichni někam najednou vytratí a vy zjistíte, že jste jako na potvoru zůstali sami právě s tím jedním divným člověkem a vůbec nevíte, co máte říkat.


Jindy se zase rozhodnete Vánoce propařit, protože chcete zkusit něco nového a chcete slavit po svém…

Proč? – Protože vám to poradila Alue na těch internetech:

Vždycky se ale v kolektivu najde nějaký mamlas, co předvede stokrát lepší show než vy a na vaše oslnivé taneční kreace, si už nikdo ani nevzpomene.

Anebo ten, co vždycky vymyslí něco takového a vy to pak po něm musíte uklízet:

Když se ale chytne dobrá parta, dají se ty kolektivní hrátky i hezky sladit. Zkuste si zahrát třeba autobus, když se začnete náhodou večer v tom rodinném kruhu nudit:

Když pominou všechny ty povinné návštěvy u příbuzných, tak se tak moc těšíte dom, že je vám už úplně jedno, kde je silnice, nebo čím tam vlastně pojedete. – Hlavně se už to máte za sebou, dáte si doma nohy hezky na stůl, pustíte pohádky a nazdar.

Mnoho lidí dodržuje na Vánoce jednoduchý zvyk: Procházka před večeří… A jdou pěšky, protože nemají tank a tím pádem nejsou tak cool jako vy, co sedíte už u televize a koukáte na ty pohádky:

Po večeři a stromku zbývá ještě zkontrolovat ty internety, jestli se tam náhodou něco nestalo zajímavého (nestalo) a můžete jít konečně spát.

… A příští rok zase znova 🙂

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Srandičky“ – Zde

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho aralklovkyne 2013-12-24 11:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Veselé Vánoce! Pěkné obrázky :-)

Ikona diskutujiciho Melisa 2013-12-24 11:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

super !!! nejvic se mi líbila hra "autobus" :-) :-):-) Velmi roztomile setkani s medvedem a pak chudacek unaveny kralicek…:-) Díky za super psaní ! Me se totiz dnes na to rodinne setkani nejak fakt nechce. Vubec by mi nevadilo byt si jen tak sama doma…

Ikona diskutujiciho Petra 2013-12-24 12:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, teď jsi mě upřímně rozesmála. Ty animace samy o sobě nejsou ani moc vtipné, ale ty jsi jim svými komentáři dodala ten šmrnc. :D

Ikona diskutujiciho hajcus.ka 2013-12-24 16:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

:)) šťastné a veselé Aluško! 🙂

Ikona diskutujiciho B 2013-12-24 18:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, si pašák. :-DD

Ikona diskutujiciho Veronika 2013-12-24 21:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, super, díky!!! :D moc mě to pobavilo. Jinak i já nadělovala na Štědrý den knížky. A tak se to zajímavě semlelo, že knížku dostali jiní lidé, než kterým jsem ji plánovala dát. A jednu jsem si samozřejmě nechala pro sebe. Dobrá práce! Díky!

Ikona diskutujiciho Veronika 2013-12-24 21:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo a nezdá se taky někomu z Vás, že toto je rok zázraků? Všechno je strašně rychlé a přání jakoby se zhmotňovala rekordním fofrem…. Když se ohlížím za rokem 2013, nevycházím z údivu a nadšení…. 🙂

Ikona diskutujiciho Naty 2013-12-24 23:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak krásné a veselé Vánoce, Alue. Napsala bych ti nějakou kratičkou vánoční básničku, ale chce se mi tak spát že sotva napíšu tenhle komentář.

Ikona diskutujiciho Števo 2013-12-25 18:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to už raz tak, každý je nejaký, ale myslím, že vždy sa dá s každým prehodiť reč. Len sa treba naladiť na jeho vlnu.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek