Obrovské hory jsou ve skutečnosti stromy z předchozího věku 6.díl: Jak skončil křemíkový život

20.3.2022 v Záhady 15

A teď to začne být už opravdu hodně divoké. Komu z toho ještě doteď nešla hlava kolem, ten po dnešním dílu odletí do vesmíru, protože autor těžce popustil uzdu své fantazie…
Nyní se pozorně podívejte na nejvyšší pahýl stromu na této planetě, který se podle teorie o křemíkovém věku zlomil po nárazu tlakové vlny. Je to hora Everest… Ano, dovtípili jste se dobře. Podle této teorie, pokud uznáme že je vše z doposud předložené teorie přesné a pravdivé, pak vlastně žádné velké skály na této planetě neexistují. Všechno by mohly být trosky gigantických stromů, ze kterých zbyly jen rozervané pařezy.Můžete koukat na miliony obrázků hor, ale kromě pozůstatků křemíkových forem života nic jiného neuvidíte.

Everest:

Porovnejte si to. Jak vysvětluje původ hornin oficiální věda? Teď už asi chápete, proč nás skály tak moc fascinují. Proč bývají žádané nemovitosti umístěny poblíž skal. Proč je ekologickým materiálem pro stavbu obydlí „kámen“. Proč je pobyt uvnitř skal léčivý. Protože ačkoli tyto „skály“ již nežijí, nadále vyzařují silnou léčivou energii ochraňující naše životy. Kámen je totiž most mezi křemíkovou a uhlíkovou formou života.
Skála je tvořena kusem rozervaného kamene, s charakteristickými výstupky čnícími do nebe, jako zlomená stromová vlákna.

Takže podle této teorie by vlastně žádné sopky, hory a skály neexistovaly. To by znamenalo, že naprosto všechny horniny na této planetě pocházejí z dob křemíkové éry.

Autana Tepuy, Venezuela. Tepui (nebo Tepuy) je stolová hora (mesa), která se vyskytuje pouze na Guayanské vysočině v Jižní Americe, zejména ve Venezuele. Slovo tepui znamená v domorodém jazyce Pemonů, původních obyvatel Gran Sabany, „dům bohů“. Autana znamená „strom života“.

Jsou to všechno padlé stromy? Ne, ne všechny.
Spousta hornin odkazuje na zkamenělá zvířata a lidi! Toto téma je obrovské, budeme se mu také postupem času věnovat. Ale i bez bližšího komentáře asi pochopíte, kam mířím, když vám dám orientačně pár fotek:

Hlava?

Nohy?

Ruka?

Kamenožrout?! 😀 (ta je spíš pro zasmání)

Je třeba také poznamenat, že ne všechny stromy mají buněčná hexagonová vlákna, jako Čertova věž nebo Obří stezka. Mnohé ze skal, které jsme zmínili, tvoří pláty, nebo mají houbovitou strukturu.


Od našeho světa se tyto formy života hodně lišily. Křemíkový svět byl tak úžasně pestrý, že většinu druhů a poddruhů prostě nelze určit, nebo někam zařadit.

A teď se pohodlně usaďte, budu vám vyprávět příběh. Představte si divokou krásnou přírodu, jako z filmu Avatar, jen znásobenou co do rozmanitosti a mnohem větší.
To vše kvetlo a množilo se, dokud nepřišli nějací padouši. Nejprve pokáceli vybrané stromy (značkovou motorovou pilou), aby je použili jako biopalivo pro velký generátor, kterým změnili teplotu a atmosféricky tlak uvnitř planety! A to byl začátek konce křemíkového života.
Po změně klimatu veškerá flóra zkameněla, na rozdíl od části fauny, která tomu ještě nějakým způsobem dočasně unikla. Vegetace pak už nejevila žádné známky života,  těla všech postupně ztratila veškerou pružnost a nakonec je smetl horký výbuch, který zničil vše, co mělo kořeny.
Protože byla celá planeta pokrytá lesy, tyto stromy popadaly, slehly a utvořily skály a kameny, které vidíme dnes.


A nyní si představte objem padlého stromu, pokud byla jeho výška 100 kilometrů. Umíte si představit, kolik kamení z toho je, když nepočítáme pařez? Kam se to vlastně všechno podělo?


Na tuto otázku odpovídá badatel Pavel Uljanov, který si myslí, že po ničivém výbuchu vše živé padlo, zkamenělo, pak přišli znova ti samí darebáci se svou zajímavou technikou a doslova seškrábli ze všech kontinentů několik set metrů horní vrstvy „kamene“. Tito darební tvorové požírali jeden kontinent za druhým jako nějaká rakovina, plenili tuto zemi a nadělali v ní jámy v planetárním měřítku. To, čemu se dnes říká Grand Canyon je ve skutečnosti bývalý důl. Pouště jsou údajně také jejich zásluha.


Technologie, kterou měli k dispozici, se s naší nedá vůbec srovnat. Ani vyspělostí a už vůbec ne velikostí, protože my jsme v porovnání s nimi malincí liliputi. Když si vezmete třeba náš největší těžební stroj, není to nic oproti těžebním strojům, které měli oni.
Představte si úroveň a velikost mimozemské technologie, která zvládne uříznout strom, co je 100 km vysoký. To je prostě mimo lidské chápání.

Vraťme se k naší těžební technice. Z těžební techniky mají lidé k dispozici Bagger 288. Pracuje na principu těžby v horizontálních pásech, přičemž k tomu využívá obrovské kolo opatřeno lžícemi. Je to nejtěžší pásové vozidlo na světě s hmotností 13 500 tun. Každý den za jednu ssměnu dovede vytěžit ekvivalent plochy fotbalového hřiště s výškou 30 metrů. Bagger 288 na délku měří 240 metrů a sahá do výšky 96 metrů.


Tohle je diamantový důl v Kanadě:


Tohle je v Austrálii, prý přírodního původu, říká se:


A takhle vypadá Grand Canyon:

pokračování příště

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022 

Komentáře

Ikona diskutujiciho adria 2022-03-20 04:41:36 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

no o grand canyonu uz jsem slysela, ale nemuzu ten clanek najit … ze jde vlastne o vyrubanou těžěbní lokalitu …
ten pán měl na svých sránkách dost zajímavých článků na toto téma … zkusím pohledat

Ikona diskutujiciho Marcel 2022-03-20 07:39:07 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A čo skamenelý obor na Morave? http://www.wmmagazin.cz/zkamenely-obr-na-morave-i/

Ikona diskutujiciho SlovEli 2022-03-20 08:42:49 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hmm… zajímalo by mě, jak by chtěl teda vysvětlit existenci pásů pohoří a horských hřebenů.
Tohle stranou, v karanténě rozjeli zajímavou hru jménem Genshin impact, která u mě dostala šanci díky jejím inspiracím několika věcí podobným tématu na tomto webu.
I když mě baví se přes ni učit o jiných kulturách, jako zdroj jsem ji nikdy nebrala. Tahle série mi ale připomíná způsob fungování tamějšího světa, kdy energetické linie (žíly) země jsou v podstatě součástí jednoho velkého stromu, který se na a pod povrchem rozdělil na menší (podle jedné postavy se však v podzemních světech dají najít i kilometry vysoké). Při pátrání toho, kde vzali tento nápad se mi nepodařilo dopátrat, jak přišli na stromy, ale něco mi říká, že to tam nedali jen tak, zvláště když sebou nese každé jejich poškození katastrofu.
Nemá tady někdo nápad, jak by tedy mohly být žíly propojené s těmito stromy? Kdesi jsem četla o záměrném poškození kolektivní paměti země, a zničení těchto stromů by k tomu podle Genshinu jen přispělo.
Nebo se možná jen rozhodli pro zajímavou herní mechaniku, i když dost věcí je tam podezřelých.

Ikona diskutujiciho mike 2022-03-20 10:25:29 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ahoj alue, pridavam do kotla, smiech. https://www.the-sun.com/wp-content/uploads/sites/6/2020/08/sleeping.1200×800.jpg?strip=all&quality=100&w=1200&h=800&crop=1. Toto nevymyslis, je jasne, ze by to musela byt velka zhoda okolnosti, ze hora vyzera presne ako clovek. A vieme, ze ziadny zhody nahod a okolnosti nie su.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-03-20 18:15:09
Ikona diskutujiciho
sipka

Tahle fotka mi při tvorbě série vyskakovala pořád dokola, ale nepodařilo se mi dohledat jestli to skutečně je photoshop nebo ne.

Ikona diskutujiciho mike 2022-03-20 19:15:28
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to mozne, usmev. Nasiel som este toto.

https://i.pinimg.com/736x/4c/df/54/4cdf543f1cb1e0b881d7576c6b9205e2–sleeping-women-sleeping-beauty.jpg

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-03-20 17:44:11 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Skvělá práce, tohle už zvládne strávit asi jen málokdo. Rád bych tedy cestoval v čase do doby, kdy něco takového bylo možné a viděl tu krásu. Jen mě napadlo, jak by asi na něco takového reagovali trolové, kteří napadají vše, co se jakkoliv vymyká jejich pojetí normálu. No já myslím, že Alue nám těmi články chce sdělit něco víc, něco tam je mezi řádky.

Ikona diskutujiciho vcelka 2022-03-20 22:48:22 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Take jedna zkamenela cast tela a dokonce u nas 😀

https://www.jiznicechy.cz/files/target/1121/d923017d1a7c10b7e15f368f182df74a.jpg

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-03-20 23:15:52
Ikona diskutujiciho
sipka

https://cz.pinterest.com/pin/20407004551959747/

…. a myslíš, že zkameněl, zrovna když ka..l? 😀

Ikona diskutujiciho vcelka 2022-03-21 10:48:41
Ikona diskutujiciho
sipka

Urcite, ma totiz vytazene tricko 😉

😀 😀 😀 BBC?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-03-21 14:57:10
Ikona diskutujiciho
sipka

😀

Ikona diskutujiciho Juan Matus 2022-03-20 23:13:41 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ty stroje přijdou znovu. Občas, velmi výjimečně mám sen, který se cca za 20 let stane skutečností. Jsem už starý člověk a několikrát jsem ve snu viděl věci, které se pak staly. Jeden podobný jsem měl asi před 5 lety.
V tomto snu se na Zemi objevily obří válce, které se otáčely velkou rychlostí a mlely na prach všechno na povrchu planety, města i lesy + do toho silně pršelo. Utíkal jsem ještě s několika lidma ke studni, která vedla do podzemí, kde se ta apokalypsa dala přežít.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-03-20 23:17:49
Ikona diskutujiciho
sipka

To zní velmi povzbudivě 🙂

Ikona diskutujiciho PetrC 2022-03-21 00:16:43
Ikona diskutujiciho
sipka

Měl jsem před rokem podobný sen. Byl jsem zrovna s kovidem v bezvědomí tři týdny na ventilátoru a zdálo se mi toho na několik románů. Jeden ze snů byl, že v jsme se jako lidstvo pokusili osvobodit a vyhlásili jsme válku vesmírnému impériu „Neptunská dračí aliance“, jehož protektorátem jsme nevědomky byli. Válka prý trvala deset vteřin a prohráli jsme ji. Všechny televizní přenosy pak byly zrušeny a na obrazovkách se objevila rozvířená planeta Neptun a z ní se pomalu vynořoval obrovský drak. A z televize zároveň nějaký hlas říkal, že za to, co jsme si dovolili bude celá planeta Země potrestána. Byl zrovna pátek večer. Hlas pokračoval, že budeme platit reparace a škody formou technologických celků, materiálu a určitých výrobků. Polovina planety, že bude pracovat na těch reparacích a druhá polovina bude pro výstrahu zničena. Trest prý začne v pondělí. Pak byly ukázány záběry – prý z Brazílie – jak se jakýsi obrovský podivný plochý stroj, vysoký několik set metrů a široký celé kilometry, sune pomalu krajem a seřezává celou vrstvu džungle, půdy i s vegetací a vesnicemi v tlouštce asi 200m hluboko a lisuje to do úzkých pásů divné hmoty silné dva centimetry. Za ním zůstávala jen holá kamenná a hlinitá pláň. Tak takhle vesele jsme snili na ventilátorech. Podobné hororové sny měli i další spolupacienti a nikdo z lékařů o tom nevěděl. Koukali na nás jako na blázny, když jsme něco takového přiznali. Doufejme, že to nebyla žádná vize budoucnosti (i když to nakonec pro lidstvo vlastně dobře dopadlo), ale jen hrozný sen.

Ikona diskutujiciho Helen 2022-11-09 16:02:07 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nadheré až prekvapujúce zistenie. Som v nemom údive,ale stotožňujem sa stýmto zistením a dôkazmi o prastarých stromoch. Ďakujem za fantastické rozprávanie založené na faktoch. Teším sa na ďalšie pokračovanie.👍👏👏👏💞

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek