Takže podle této teorie vlastně všechno, co zůstalo na povrchu planety po konci křemíkového života, bylo seškrábáno megastroji a ještě byla země i těžena do hloubky. To, co nám zbylo z křemíkové éry, jsou tedy zejména kamenné pahýly stromů, či jiných živočichů, což jsou dnešní skály.
Složení hornin nebylo vždy z obvyklého oxidu křemičitého (SiO₂), ani se vždy nejednalo o polodrahokamy. Jsou to všechno pozůstatky křemíkových forem života… Už chápete, kde se vzal park zkamenělých stromů a proč jsou z nich dnes polodrahokamy?
Jak zjistit, který kámen byl živý a který ne? Inu, v křemíkovém světě prý vlastně žádný kámen nebyl. Takže naprosto každý balvan, který na světě najdete, je kus odštípnutý z nějakého tvora, který žil v křemíkové éře.
A kam se podělo to ohromné množství kamene? Možná byl odvezen ze země, jak se mnozí teoretizující domnívají? Kdepak, nic se nevyvezlo.
Kámen byl potřebný uvnitř planety pro velkolepou stavbu století… Co se dá z tak velkého množství kamene postavit? Základny? Pevnosti? Města?
A tady k závěru už to jde s teorií z kopce. Autor je totiž fanda teorie ploché země, takže naznačuje, že se všechno sebralo, křemík se přetavil na sklo a tak vznikla obří skleněná kopule z „božího skla“. Má to být nějaký poklop, který nás chrání. Tuto teorii si dovoluji prohlásit za naprostou kravinu, ale zmiňuji ji, protože ji popisuje zdroj a je to zřejmě hlavní důvod, proč byla tato jinak zajímavá teorie v zahraničí odsouzena. Přitom je to škoda, protože prastaré stromy vlastně s teorií ploché země vůbec nesouvisí a spíš se to jenom někomu hodilo do krámu, tak to spatlal dohromady a je na nás, abysme si z toho zkusili vzít pravdivé jádro.
Teoreticky by se taky mohlo říct, že ten přebytečný materiál dotyčný lumpové „odpařili“, protože pokud je nějaká civilizace tak strašně pokroková, určitě by neměla problém s dematerializací přebytečné hmoty. I tak tu ale zůstalo mnoho obrovských stromů.
A nebo mě napadá ještě další verze, žádný povrch se nikdy neseškraboval, všechno zůstalo na svém místě, jak to leželo tak to zvětralo a veškerá teorie o odvozu křemíkové zkamenělé masy by tím pádem byla úplně mylná.
Co ještě by nemusela být pravda? Autor tvrdí, že sopky jsou jen hromady průmyslového odpadu, který tu zůstal po pustošení Země. Toxické chemikálie v nich reagují, vytvářejí žár a oheň a občas dojde k výbuchu.
Po tom, co jste absolvovali, asi nebude divu, když uvidíte strom úplně ve všem. Ale co když právem? Co je v tom skrytá pravda?
Třeba tohle můžete vidět v Namibii. Připadá vám to víc jako kus kamene, nebo spíš jako obrovský strom?
Vykreslená teorie by mohla vysvětlit i tento nález obřího nefritu. Položili jste si taky někdy otázku, proč mají polodrahokamy pravidelnou kruhovou nebo vodorovnou kresbu? Může to být pozůstatek stromu z křemíkové éry, který se přeměnil na polodrahokam? To zní parádně divoce.
Tohle je třeba řez nádherným malachitem. Podle divoké autorovy teorie by to mohla být zkamenělá větev, když říká, že veškerý kámen býval živý. Ale spíš jde o důkaz fraktálního vesmíru, kdy se vzorce opakují a příroda opakuje stejnou kresbu v průřezu lnu, stromu i polodrahokamu.
Tento zkamenělý strom je na ostrově, který leží na západ od Afriky. Jmenuje se Pico do Cão Grande. Vidíte skálu, nebo spíš strom? A zatímco na internetu o ní najdete články a různé pěkné fotky, na Google Earth je jakási vycenzurovaná do tvaru placky. Proč? Někomu se do map nehodila, nebo je to jenom náhoda?
A co tohle? Obyčejný kus kamene, nebo zkamenělý strom?
Tohle je ve Španělsku:
Na Islandu je také „skála“, která je zformovaná do vláken ve tvaru hexagonu:
A tohle je také foceno na Islandu:
To samé je v Austrálii a to musel být opravdu gigantický strom:
Podobně zajímavou formaci najdeme také na pobřeží poblíž Los Angeles. Pokud to byla rostlina, možná se vnější obaly mezi jednotlivými hexagony už rozpadly a takto mohly vzniknout pravidelné sloupy:
Popsané formace najdeme i u nás.
Takto vypadá Panská skála u Kamenického šenova:
Panskou skálu také tvoří hexagonové sloupy… nebo jsou to spíš vlákna prastarého stromu?
A co zvláštní porézní skály, které mají houbovitou strukturu? Je to náhoda, nebo to kdysi bylo živé? Co když to byl živočich a nedíváme se na skálu, ale na něco, co zbylo z jeho kostí? Nebo by to mohlo být rostlinné pletivo?
Závěrečné shrnutí
Známé rčení, že je naše planeta živá, nebo že vše na tomto světě je živé, najednou získává poněkud jiný rozměr. Trochu to zavání černým humorem.
Jestli vás zajímá můj názor na tuto teorii, co se týče Ďáblovy věže, to mi připadá naprosto jednoznačné. To byl strom a tečka. Na Google Earth je nádherně nasnímaný ze všech stran a je to opravdu pokoukáníčko, račte se přesvědčit zde.
A pokud bychom tedy mohli všeobecně uplatnit teorii hexagonových struktur, znamenalo by to, že můžeme stromy z předchozího věku poznat podle nich. Všechno ostatní je ale podle mě divoká fantazie, zejména tvrzení, že všechny hory a kameny byli kdysi živočichové a tvrzení, že Grand Canyon byl kdysi důl pro mimozemské darebáky, co tady těžili zeminu, že zkamenělý povrch odklidili a že by z toho dělali poklop nad plochou Zemí. Jestli byl třeba Grand Canyon někdy skutečně dolem, pak to mohl být lidský důl z předchozího matrixu, ale určitě tam netěžili nějací mimozemští darebáci.
Hluboko v podzemí, třeba v laboratořích co jsou 30 km hluboko, je všechno čistý kámen. Z toho důvodu zkrátka nemůže být pravda, že by všechny kameny byly kdysi živé. Je to nesmysl.
Podle mě teorie o existenci kilometr vysokých stromů vůbec s teorií ploché Země nesouvisí a je to znásilnění původně zajímavé a atraktivní myšlenky. Nemyslím si, že všechny stolové hory na světě byly stromy, ani nevěřím tomu, že by Mount Everest byl kdysi strom. A nevěřím na stromy o výšce 150km, o kterých autor vyprávěl v 5. díle v části o Africké stolové hoře a údajné největší rostlině na světě na ostrově Buyan na jižním pólu. Jednak jsou to podle mě prostě a jednoduše jenom hory, zadruhé jsem vůbec na jižním pólu nenašla zmíněný Buyan a to jsem hledala i přes Google Earth, takže nevím, kde to autor vzal… ale zase jsem to nemohla z překladu vynechat, protože na to pak autor navazoval svá další tvrzení.
Navíc v originálu, ze kterého série čerpá, se autor několikrát plete a uvádí nepravdy, které jsem pro tento seriál musela ověřovat a vyhledávat z jiných zdrojů. Například už v prvním dílu, kde tvrdil, že přežil jediný Sekvojovec, přitom se ve skutečnosti zachovala celá rezervace, takže jsem to musela přepsat.
V originálu je také tvrzení, že je Fuji v Japonsku stará skládka, ve které občas reaguje toxický odpad, tak příležitostně soptí. Ačkoli nejsem žádná konzerva a ráda si vyslechnu jakýkoli odlišný názor, tohle bylo moc i na mě, takže jsem to ze série prostě vyškrtla. Na tom bylo jednoznačně vidět, že se autor akorát snaží nesmyslem zakrývat logickou díru ve své divoké teorii. Když vám někdo řekne, že všechny hory byly stromy, logicky se zeptáte na sopky, takže vám už v předstihu předhazuje toto šílené „vysvětlení“ a tím zásadně degraduje původně pěknou teorii o zkamenělých stromech.
A dále si hodně protiřečil v části, kde upozorňoval čtenáře na to, že je náš svět fraktální, tedy že se vzorce opakují od největšího po nejmenší. Tak pokud už tedy operuji s takto zásadním zjištěním, je potřeba ne jenom tupě opakovat co řekl někdo jiný, ale skutečně pochopit, co je tím řečeno! Pokud vidíme na obloze kulaté slunce, kulatý měsíc a další kulaté planety, je jasné, že bude kulatá i naše Země.
Autor hodně v originálu píše o velkém odhalení nakonec, ale na konci svou teorii uzavírá jakousi starou bajkou a jednoznačně neříká nic, závěr jeho bádání tím vyšumí do ztracena a slibovaný velkolepý konec tedy vůbec nenastal. Nakonec se člověk musel samostatně dovtípit toho, že má na mysli stavbu skleněného poklopu nad plochozemí, což je ale v zásadním rozporu s tím, co řekl ještě o pár řádků výš.
I přes tyto všechny kixy a podělaný závěr, však velmi oceňuji to, že měl někdo snahu téma podrobně rozebrat a vysvětlit. Překlad mě hodně bavil. Když jsem pak o něm vyprávěla, jeli jsme zrovna v autě a mihlo nás v protisměru vozidlo s poznávací značkou, na které bylo napsáno slovo STONE.
To je konec seriálu. Napište, co si o teorii křemíkového světa myslíte vy 🙂
© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022
Všechny zdroje:
https://secretenergy.com/are-these-giant-prehistoric-trees/
https://www.youtube.com/watch?v=WWorX7kqC9g
https://cs.wikipedia.org/wiki/Národní_park_Sequoia
https://cs.wikipedia.org/wiki/Strom_generála_Shermana
https://cs.wikipedia.org/wiki/Meteor_Crater
https://cs.wikipedia.org/wiki/Národní_park_Petrified_Forest
https://cs.wikipedia.org/wiki/Devils_Tower
https://cs.wikipedia.org/wiki/Giant%27s_Causeway
https://cs.wikipedia.org/wiki/Salar_de_Uyuni
Poslední komentáře
-armag ... nebo naopak můžeš žít blaze a meditovat,…
-Alue K. Loskotová Souhlasím, současná doba je velice nebezpečná a duchovní…
-Silentus Někdo někdy řekl, že věda je to, co…
-není Vhodným synonymem by mohl být termín moudrost, či…
-Alue K. Loskotová