Obývali tuto planetu obři? 3. díl: Křemíkoví titáni

28.3.2022 v Záhady 13

Stvořili tedy naši Zemi obři, jak uvádějí starověké texty, nebo je to prostě přírodní jev? Pokud chceme toto téma studovat vážně, pak musíme použít vhodné vědecké techniky a přistupovat k tomuto tématu racionálně, ale zároveň otevřeně a ne ho odsouvat jako spekulaci, nebo iracionální teorii. Teorie vždy mají svůj základ v mýtech a náboženských knihách, jako je kniha Henochova, ve Starém zákoně rasa Anakin nebo Nefilim, v řecké mytologii rasy Titánů.Jsou zde dochovány úžasné pozůstatky humanoidů, zvířat a draků. Nezapomínáme ani na svět obřích stromů, které mohly dosahovat i 10 mil do nebe. Dnes z nich zbyly pouze pařezy a jsou roztroušeny po celém světě, od Venezuely, Austrálie, po celém africkém kontinentu, a vědci jsou při snaze o jejich vysvětlení bezradní. Možná, že tyto dávné stromy byly z křemíku a byly téměř stejně tvrdé jako kámen.

Proč to tedy vědci nepovažují za nevyřčenou historii, proč to vyvracejí, nebo krčí rameny při náznaku, že by to mohla být pravda? Je před námi ještě dlouhá cesta, ale pro nezávislého badatele je odpověď snadná. Není třeba magisterského nebo doktorského titulu, abychom získali odpověď na to, co vidíme.

Nelidské otisky rukou byly nalezeny v prehistorickém skalním umění
Nová studie zjistila, že zhruba 8 000 let staré „ruce“ namalované na skalní stěně v saharské poušti vůbec nejsou lidské, jak se vědci původně domnívali. Místo toho přišli s teorií, že se jedná o šablony z předních nohou pouštního ještěra varana.


Je tu ale jeden větší problém. Když si ověříte, jak vypadá otisk varanovy nohy, hned zjistíte, že zřejmě vědci nevěděli co si s tím mají počít, tak si vymysleli nesmysl o otiscích ještěra a zřejmě doufali, že se tím zbaví nevysvětlitelného problému.

Tento otisk obrovské ruky zase najdete na Machu Picchu:

V Alžíru najdeme zábavný útvar, kterému se přezdívá kamenný ježek:

Tento zajímavý útvar připomínající ještěra, draka nebo gryfa, je v Brazílii:
Planeta gigantů
Byly doby, kdy zemi vládli obři. Tito králové měli drobné poddané, kteří jim sloužili, stejně velké jako my: byli to naši předkové. Prověřit každou mystifikaci na téma obrů je samozřejmě docela náročné. Ale všechny informace nemohou být nesmysly. Velká osmisetstránková kniha „Zakázaná archeologie“, kterou napsal Michael Cremo, uvádí stovky případů. Předpokládejme, že polovina případů není pravdivá, což by bylo hodně a přesto by se zbylým 400 stranám dalo věřit. Tak proč archeologové stále hledí jinam?
Minulost, ve které mezi lidmi chodili obři, není až tak dávná. Těm, kteří si to myslí, doporučujeme, aby se podívali na to, jak jistí lidé používali elektrické lampy ve starém Egyptě, nebo ve Francii v době renesance. Nebo jak je dosvědčena existence létajících strojů ve starověké Indii a v Mezopotámii za vlády Šalamouna a ještě blíže k nám, v Anglii, během 17. století.

Jeden badatel z minulého století přetvářel mytologie na archeologická fakta. Následuje popis jeho teorie, což je teze o měsících. Podle tohoto badatele Země měla několik měsíců a každý z nich odpovídal měsíci geologické éry. Když je měsíc zničen, Země čeká na nové nebeské těleso, které projde dostatečně blízko, aby bylo zachyceno její přitažlivostí. Když je Měsíc velký, nebo když je nejblíže k Zemi, gravitace Země se snižuje a vše živé na ní roste. Když se Měsíc vzdálí, nebo když je zničen, gravitace Země se stává příliš silnou, neúnosnou pro velké bytosti, které díky tomu chřadnou a vymizí. Tato jeho původní teze se nesetkala s ovací publika, protože autor rozvinul ještě další, až příliš odvážné hypotézy, které se rychle zdiskreditovaly.

V roce 1964 byl potvrzen zákon nebeské mechaniky, který objevil francouzský vědec Roche v roce 1850: přirozený satelit planety se k ní nemůže bez nebezpečí přiblížit na vzdálenost menší než 2,75 násobek jejího průměru. Zákon byl ověřen pro planetku, která sice stále obíhá kolem Marsu, ale očekává se, že její pád nastane v příštích staletích.
Pokud nedojde k nějaké kosmické nehodě, která by způsobila obnovení její dráhy ve vesmíru, je osudem každé družice zřícení na její planetu. Stejně jako je osudem každé planety ztroskotat na své hvězdě. Současní vědci předpokládají, že našemu měsíci zbývá ještě hodně času.

S každým dalším oběhem se údajně planetka trošku přibližuje k tělesu, které obíhá. Naši vzdálení předkové podle legend tedy zažili katastrofu v důsledku pádu obíhající družice na Zemi. Tato družice působila na Zemi značnou přitažlivostí a určovala gigantismus přírody i člověka, jehož velikost byla asi čtyři metry.


Čtyři metry platilo pro poslední obry. Ale velikost našich vzdálených předků byla mnohem větší, podle mýtů měřili kyklopové 53 metrů. Kdo jiný by mohl umět skládat monolity o váze 200 tun? Pro obra o výšce 53 metrů je to jenom otázka zručnosti.

Dévy ve staré Indii měly podobnou velikost, jako dvacetipatrová budova. Díky relativně nízké gravitaci byly předměty mnohem méně těžké, krevní oběh snazší, docházelo k menší únavě celého těla a člověk se tehdy těšil mimořádné dlouhověkosti. Měl vyvinutější mozek a schopnosti, což způsobilo, že si osvojil jiné vědomosti, než my.
Dlouhověkost, lepší okysličení mozku, to jsou podmínky rajského Edenu. Vše, co by nám podle badatelů chybělo k tomu, abychom se znovu stali bohy.

pokračování série ZDE

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Jo 2022-03-28 09:36:27 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak ten kůň je přesnej. 🙂

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-03-28 16:28:18 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky to mohli být obrovití šikovní kameníci, kteří svoje a zvířecí podobizny prostě jen vytesali do kamene, místo teorií o katastrofě. Ale proč by chtěli vytesávát pařezy stromů to nevím. Jinak je to příjemné zpestření od současného dramatu. Ale vypadá to, že se opravdu blíží velké finále. Dvě zkoušky máme víceméně za sebou. Kdo se nenechal ošálit, nasbíral hodně bodů. A do třetice všeho dobrého je tu další zkouška, pevně věřím, že poslední. Ti, kteří se nenechali vykolejit, třetí zkouškou zřejmě projdou docela v pohodě. Pro ostatní se to drama určitě ještě vystupňuje. Trojka a snad závěrečná bude spočívat v tom, přesvědčit, že naše vnímání je nastaveno spíš spirituálně, než materiálně. Lehká zkouška? Myslím, když se rozhlédnu kolem sebe, že právě naopak.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-03-28 17:25:16
Ikona diskutujiciho
sipka

No jistě, překlady o záhadách mi dělají psychicky dobře. Vrací mě to do doby, kdy jsem kupovala pravidelně enigmu a kdy svět ještě nějak relativně normálně vypadal.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2022-03-28 17:46:55
Ikona diskutujiciho
sipka

neasi, přesně, Aluško

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2022-03-29 09:18:21
Ikona diskutujiciho
sipka

Aká tretia skúška, preboha 😀 A aká bola tá druhá? Ale nechajme to tak, asi to bude niečo o čom sa nesmie priamo písať. Obávam sa že sme ešte žiadnou skúškou neprešli, nič ešte neskončilo.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-03-29 10:15:32
Ikona diskutujiciho
sipka

Jestli to Samuel myslel na nás všechny, jakože co na nás systém nachystal, tak to je hodně zkoušek. Určitě víc než jenom tři, když do toho nepočítáme naše soukromá osobní dramata.

Ikona diskutujiciho Jo 2022-03-28 21:44:42 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to síla a na psychiku hodně náročný prožívat to co se děje. Ono se to dělo už od dávných dob, ale prostě jsme určitý věci neviděli, neměli vidět, nechtěli vidět nebo na ně i neměli čas je vidět. Prostě jsme si žili ten svůj hmotný matrix a o duchovní podstatě jsme spíš jen fantazírovali. Ono je snadný žít duchovně, když se hmotná realita hroutí. Větší test je se udržet ve vysoký vibraci a v nezlomným klidu, když je kolem nás to pomyslný tornádo. Je to obrovská zkouška ducha. Málokdo obstojí. Jen co začnou vydírat, že bez vakcíny si ani nenakoupíte, tak uvidíte tu frontu na to znamení smrti Ducha a duše. Kdo obstojí? Kdo najde způsob jak přežít, i za cenu být vyřazený ze společnosti. Doufejme, že tyhle temné plány jim nevyjdou. Máme v sobě obrovskou moc, ta se skrývá v tvořivé pozitivní a konstruktivní síle. Takže vyvažování energií tak jak to dělá například Aluška svými články je něco co svět potřebuje. Neexistuje pouze temnota. Temná strana má taky svou tvořivou sílu, tu destruktivní. A taková síla není věčná, protože se obrací v sebedestrukci. Zlo nakonec sežere samo sebe. Dobro je věčné. V téhle době máme jediný záchytný bod a ten je uvnitř nás. Vše ostatní může být klam, takže odmítnout všechno vyhrožování, nátlaky, rozdělování, hrátky s pocity provinění (přes nemoce), digitální propojování těla, atd. Jde tu o naše duše především.
Udržet mysl v klidu za každou cenu. Často se věnovat vědomému dechu. A často si uvědomovat, že nejsme sami, je nás mnoho, jako my. Jsme telepaticky propojení.

A máme ty hodné obry, přeci. 😄

Ikona diskutujiciho Jo 2022-03-28 22:08:24 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

*jsem to tam trochu zmatlala, omlouvám se. Místo:
Ono je snadný žít duchovně, když se hmotná realita hroutí.

Jsem chtěla napsat, že je snadný žít jako duchovní člověk, když se kolem nás nic neděje a je jakoby vše v pořádku. Ale když přijde určité fyzické ohrožení, tak tam se má ta duchovní teorie ukázat v praxi. Zůstat stále nad tím vším, ale zároveň udržet jasnou mysl. Netrénují to ti pánové v oranžových hábitech někde tam ukrytí v klášterech odříznutí od civilizace? Jo, to se jim to trénuje v lůně přírody. Jen co by kolem kláštera poskakovali šílení vědci s vakcínou a šílenci se zbraněma, no, chci vidět to duchovní mistrovství v praxi. 😄

Asi to musíme brát z nějakého nadhledu, vše to má nějaký význam.

Rozhodně platí rčení:
Co zaseješ, to sklidíš. Takže karma se vrací za celou minulost. Zřejmě i za minulé životy. Proto je těžké něco hodnotit. Jen být naladěný na vyšší dobro. A mít v sobě naději.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-03-29 08:51:05
Ikona diskutujiciho
sipka

Já to mám naopak. Čím líp se mám, tím víc si žiju ten svůj normální život. A čím jsou okolnosti horší, tím víc se upínám na duchovno a důvod je jasný. Když je život příliš krutý, tak v duchovním světě najdeš oporu a útěchu. Pak jsi schopná přežít věci, které obvykle jiné lidi zabijou. Myslím si, že od toho skutečně duchovní rozvoj/povědomí je. Aby tě podrželo v těžkých časech.

Ikona diskutujiciho kiana 2022-04-01 22:22:45
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue: přesně, mám to podobně

Ikona diskutujiciho Bom 2022-03-29 14:26:22 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Horní čtveřice fotek, ta vpravo nahoře má i obočí: nejlepší příklad.

Ikona diskutujiciho Radek 2022-04-01 10:12:42 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jmena mesicu jsou Leyla, Fata, Luna

Ikona diskutujiciho Radek 2022-04-01 10:14:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Doporucuji ke shlednuti na YouTube serial s nazvem Nova chronologie dejin lidstva

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek