Očista od solí pomocí bobkového listu

16.3.2013 v Výživa 8

OČISTA OD SOLÍ POMOCÍ BOBKOVÉHO LISTU
Podstata bobkového listu je horká a suchá. Má schopnost rozpouštět a drobit. Rozpouští kamínky a pomáhá při všech nemocech močového měchýře. Pomáhá při trombose jater a rozpouští zatvrdliny sleziny. Rozhání otoky. Pro nejrůznější jedy působí jako protijed. Pomáhá při bolestech v kostech, kříži a při bolestech sedacího nervu.

Pro naše účely připravujeme odvar bobkového listu následujícím způsobem:
5 g bobkového listu dáme do 300 ml vody a po dobu pěti minut vaříme a pak necháme odstát v termosce. Odvar slijeme a v průběhu dne malými doušky pijeme. Nesmí se vypít celé množství najednou, protože by mohlo dojít ke zhoršení potíží. Celou tuto proceduru opakujeme tři dny po sobě. Po týdnu ji pak můžeme zopakovat.


Nedivte se, jestliže se objeví vylučování růžově zabarvené moči, k němuž může docházet i každé půl hodiny. Jde o to, že se soli začnou tak rychle rozpouštět, že močový měchýř dráždí. Přesvědčit se o tom, že se soli skutečně dobře rozpouštějí, je možné za jeden až dva týdny. Jestliže jste měli nepohyblivé nebo bolestivé klouby nebo jste trpěli bolestmi závislými na počasí, pak se přesvědčíte, že bolesti mizí a pohyblivost se zlepšuje.

Natalie Nikolajevna, 47 let, Moskva: ,,Kúru s bobkovým listem jsem si udělala pětkrát a osteochondróza krční páteře prakticky zmizela.“

Léčivé účinky bobkového listu

Bobkový list podporuje trávení. Vavřínové esence a masti se používají k vnějšímu léčení revmatismu a odpuzování hmyzu (odpuzuje škůdce mouky). Olej se používá při podvrtnutích a pohmožděninách. Ve formě čaje snižuje cukr v krvi u diabetiků, pomáhá při dně. Obsahuje silice, glykosidy, alkaloidy, hořčiny, tříslovina a další.

Hořčiny z bobkového listu povzbuzují tvorbu žluči, což je důležité u jater, poškozených dlouhodobým užíváním chemických léčiv.

Vysvetlenie lekára: Osteochondróza je degenerácia medzistavcovej platničky, ktorá podmieňuje druhotné zmeny na krycích plochách susediacich stavcov (tieto zmeny sa nazývajú aj Modic I, II alebo III, hlavne pri MRI zobrazovaní). Ťažká osteochondróza vedie k bolestivosti a zníženiu hybnosti chrbtice v danom úseku, môžu sa pridružiť tiež postihy vystupujúcich koreňov miechových nervov v príslušnom segmente chrbtice a na svete je hotová neurologicko-ortopedicko-rádiologická diagnóza. Pritom na maródku to nie je, aj keď máte bolesti. Dlhodobé užívanie liekov tlmiacich bolesť vedie k poruchám vnútorných orgánov a iným problémom.

Kam dál:

Otevřít rubriku ZDRAVÍ: ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Gábi 2013-03-16 05:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Očista bobkovým listem výborná věc. Je i spousta jiných detoxikačních a očistných metod např.: očista jater, ledvin, střev…atd. Více najdete v knize: Totální detoxikace – Úplná očista organismu od autora G.P.Malachov.

Ikona diskutujiciho Farah 2013-03-16 06:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dekuji Alus za dalsi prinosnou radu. Jak to delas, ze se tak dobre trefis do noty? 🙂 No dobre, mozna treba toto resi hodne lidi, vic nez si myslime, jen to neni videt, asi dilem toho, ze se malo mluvi (stale malo) o bylinkach. Tez me obcas chyta kriz, protoze tam mam tu skoliozu na nem, takze co chvili menim polohu, zestoje do sedu nebo lehu atd, pak je to dobry. Jen se asi budu bat, az prijde tehotenstvi, tusim potiz kvuli razantnim zmenam teziste a vzrustu zateze na tuto oblast.

Ikona diskutujiciho Martin 2013-03-16 10:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V této době je jakákoliv očista potřebná, jen když vidím to složení v obchodech.. a ta sůl už je opravdu všude. Dokonce i v džusech.

Ikona diskutujiciho Alue 2013-03-16 11:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Akorát bohužel nemám zdroj textu. Došlo to v mailu a nenašla jsem ho.

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2013-03-16 17:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Info k tématu z webu zdravi.az.cz:

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2013-03-16 19:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Bobkový list já jednou snědla nasucho. Žádný vývar. A nic mi po něm nebylo. Stejně jako nepiju kávu. Jen jednou do roka chroupu ty zrna. Když nejsou moc upražžená a mají krásnou hnědou barvu, tak ani nejsou moc hořké, jako když to člověk zaleje horkou vodou a přepálí ty esenciální oleje. Ale to je zas něco jiného.

Ikona diskutujiciho Durino 2013-03-16 19:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Na skoliózu vyskúšaj SM systém. Dosahuju sa s ním výborné výsledky. http://www.smsystem.cz/

Ikona diskutujiciho Jimi 2013-03-18 23:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tady jsou návody …

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek