Odstraňování blokací a harmonizace čaker

11.8.2006 v Energie 8


Existuje mnoho způsobů jak zjistit možnou blokaci jednotlivých čaker. Nejjednodušší, spolehlivé a „snadno“ proveditelné jsou tyt způsoby: kyvado, cítění rukama a pozorování aury. Pozorování aury však většinou není možné, bez předchozího nácviku a tréninku a zatím ne každý dokáže vidět auru. Podobné je to i s osaháváním čaker rukama, kdy můžete cítit sílu proudící energie. Nejvhodnější a nejjednodušší je tedy použití kyvadla. Harmonická čakra způsobuje velké kruhy, opisování ve směru otáčuvého pohybu čakry, nad narušenou čakrou kyvadélko opisuje kryhy malé, nebo dokonce žádné.


Drahé kameny nosíme v blízkosti čakry, kterou harmonizujeme nebo si připravujeme k pití „kamennou“ vodu. (voda pramenitá, do které vložíme kámen, který chcete, aby vás ovlivňoval, necháte nejméně 3 hodiny nabít na slunečním svitu, pijeme 3 krát denně hrnek)


Barvy používáme tak, že se oblékáme do barev té čakry, kterou právě harmonizujeme (zejména v místě, kde se na těle nachází), konzumujeme potraviny těchto barev ( červená – řepa, jahody / oranžová – pomeranč, mrkev / žlutá – ananas, žlutá paprika, apod…), pijeme barevnou vodu.

Při práci na čakrách bychom si měli uvědomi, že se jedná o propojený systém. „Rozhýbáním“ jedné čakry ovlivníme i čakry bývající. Abychom předešli nežádoucím účinkúm, ať je topřílišné utlačení jedné energie na úkor jiné, nebo naopak nekontrolovatelné projevy nadměrně vybuzené čakry, nezapomínejme na harmonizační cvičení. Ta mohou mít podobu vizualizace a sladění jednotlivých čaker, zpěvy mantry „om“ – základního zvuku vesmíru nebo prodýcháváním kanálu (středu páteře, respektive středu míchy), na němž jsou hlavní čakry umístěny a kterým proudí meti čakrami energie.

 

Komentáře

Ikona diskutujiciho crazy.cockroach 2006-10-15 21:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ahoj, nejlepsi na odblokovani caker a jejich harmonizaci je prevadeni sve energie do nich a kontrola mylsi. udrzovat si pozitivni mysleni a hlidat si to. tu energii do caker preneses lehce. staci myslet na to misto, kde je cakra umistena. po case zacnes citit v tom miste energii. a vubec nejlepsi je na odblokovasni caker reiki. ja si pomoci reiki harmonizuju cakry co nejvic. dobra je kombinace reiki s drahymi kameny :))

Ikona diskutujiciho Honza Sevis 2006-11-20 19:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No ..jako moje sestra pravě taky  dela cakry a reiki ..no strasne ji to pomaha na uklidneni a vubec se uz nestresuje jak predtim ..zajimavy ale ja bych asi na tohle moc nebyl dobrej .)..tak páček

Ikona diskutujiciho Vyacheslav Kozin 2008-01-06 00:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Diskusní forum serveru SELFFREEING

Základy energetiky člověka

O čákrách, kanálech, energetickém systému celkově

http://www.agni.cz/cs/index.php?option=com_joomlaboard&Itemid=61

Ikona diskutujiciho Beith 2011-04-07 13:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Také je dobré čištění pomocí drenáže. Stačí si představit, že v těle máme jakousi nádobu,která se plní negací. Já nejprve kolem ní stáhnu bílé světlo,aby mi negativní energie neunikla do prostoru a pak nádobu odšpuntuju a negaci hezky pomaloučku odvedu do světla,kde se vyruší. Je to nejjednodušší způsob,který může dělat i úplný začátečník 🙂 Jen nesmíte zapomenout nádobu vyčistit i zevnitř a poté ji práznou zase uložit na místo!

Ikona diskutujiciho Kyra 2011-06-08 19:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]:Jasně kam jde tvá pozornost, tam jde i tvá síla, takže logicky tím tu čaktu posiluješ, ale zdá se mi to stejné jako u jiných technik. Jedna paní (Lenka-automatické písmo) mi doporučila nezatěžovat se nějakými technikami, být hlavně ve svém středu a z něj se rozhodovat vždy z toho klidu svého. Jeden pán z nové duchovní cesty doporučuje cvičit pět tibeťanů, jelikož jde o cvičení, které nám vylaďuje trvale čakry, je to kosmické cvičení. A jelikož jsem zjistila, že pouhé myšlenkové ladění čaker nestačí, nejlepší je to tak nějak kombinovat a zjistila jsem, že výborné je satori dýchání, často dýchat hodinu denně podle satori dýchání, dýchat je fakt moc důležité, hodně se odplavuje (energ. čištění), další třeba dýchání do čaker nebo chakra sounds, to vše je spojeno i s tělem, které potřebuje obrovskou péči, takže jen myšlenky teď nestačí. Fyz. zátěž na úrovni čakrového čištění je to nejsilnější a když takto budeme pracovat na svém vzestupu, pak můžeme i požádat vyšší sféry o bioenergie a vždy se nám jí dostane podle toho jak na sobě pracujeme a v tom má ten pán z nové duchovní cesty pravdu. Mluvim z vlastní zkušenosti. Doporučuji podívat se na tyto stránky, je tam i včetně Aluščiných hodě o přírodě a principech, cítím je jako velmi čisté stránky a to se mi dlouho nestalo: http://www.novaduchovnicesta.cz/

Ikona diskutujiciho Kyra 2011-06-08 19:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A ohledně reiki, též z vlastní zkušenosti a varování druhých jako např. Alue, věštkyně Marios a pán z nové duchovní cesty musím říct, že Reiki ani Shamballa nikomu nepomůže ba naopak, dáváte dobrovolně své energie, svou životní tvořivou energii do rukou cizím zasvěcovatelům ani o tom nevíte, taky můžete mít vetřelce ve vnitřním já. Já mám od té doby problémy se srdeční čakrou a to nemluvim o bezprostředním dění po zasvěcení, bylo mi čím dál divněji. Tohle nikdo nepotřebuje je to strašný podvod, a navíc nebezpečný vašemu zdraví ať už se vám to jeví jakkoliv (zatím)!! více můžete najít třeba zde: http://www.novaduchovnicesta.cz/zkusenosti-z-duchovni-lecby-a-karmicke-ocisty/jak-funguji-systemy-reiki-a-sambala-/

Ikona diskutujiciho Petra 2014-06-03 18:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jojo, sama sem si odblokováním prošla. Doporučuju:

Ikona diskutujiciho Asteracea 2015-11-10 20:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Tahle nová duchovní cesta to je taky pěkná sektařina…přestože tam pořád mluví o světle apod. Na toho chlápka bych si dala pozor. Honí se,až se mu uši třepotají a prej,že to je bohulibá činnost, že aktivuje hadí sílu…když si pročteš jeho web, zjistíš, že tam něco smrdí.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek