Oil Pulling Method: Přírodní bělení zubů a detoxikace z pohodlí domova

18.6.2014 v Léčba 26

Oil Pulling Method (zkráceně OPM) je skvělý způsob, jak si udržet zdravou ústní dutinu a u toho detoxikovat z pohodlí domova. Spočívá v převalování malého množství oleje v ústech, po dobu dvaceti minut.

Ayurvéda nejvíce doporučuje používat k tomuto účelu sezamový olej, ale nejvíce oblíbený a vlastně i nejchutnější je olej kokosový, do kterého se rozhodně vyplatí investovat, protože jeho využití je širokospektrální (Smažím si v něm i domácí hranolky :D), je také známý jeho bělicí účinek.

Detoxikační a bělící schopnosti mají všechny oleje, avšak kokosový je v tomto ,,machr“ mezi oleji a také jeho chuť je obecně asi nejlepší, i nejlehčí. Lidé ho díky tomu lépe snášejí.

Převalování oleje by se mělo dělat v době, kdy máte prázdný žaludek, detoxikační účinky jsou poté silnější. Když je žaludek prázdný a máme hlad, v našich ústech se v té době vyskytuje nejvíce bakterií (které olej vytahuje a které se také přes noc množí) v momentě kdy něco sníme, bakterie se ve velkém množství s jídlem dostávají do žaludku. Proto je dobré dát se do toho ráno, už před snídaní.

BONUS: Našla jsem úžasné video od překrásné sexy Youtuberky s názvem holistichabits, která má perfektně srozumitelnou angličtinu a moc dobře vysvětluje i Oil Pulling Method. Rozhodně stojí za vidění (a odběr), k jejím videům se budu ještě v budoucnu vracet, je tam spousta inspirace… A co si budeme povídat, moc dobře se na ni kouká, protože skvěle reprezentuje i své rady. Nejhorší totiž je, když vám o zdraví radí někdo, kdo zdravě vůbec nevypadá. 😀 A že takových ,,rádců“ je kopa.

Proto je mi její podání těchto přírodních postupů tak moc blízké. Pokud jí nerozumíte, vůbec nevadí, základní fakta z videa přepisuji, jsou totiž více než zajímavá… Ale určitě si video pusťte, je to kočka se zářivými zuby a má navíc super vlasy:

https://www.youtube.com/watch?v=mL3NUJYycEw&list=TLuwirIPkuZpYzZYWxGPivFNaOO6E9Iwi_

Hlavní účinky detoxikace s Oil Pulling Method: Pomáhá při zažívacích obtížích, udržuje zdravé zuby i dásně, bělí zuby, zmírňuje artritidu, zlepšuje stav kůže a pleti, pomáhá při zánětech v dutině ústní, celková detoxikace organismu, posílení imunitního systému (a mnohem více…)


Dobré vědět: Problémy se zuby znamenají zdravotní problémy v těle. (A naopak samozřejmě také platí, že zdravé zuby znamenají zdravé tělo!) Ve vašich ústech se nachází více bakterií, než lidí na celé planetě Zemi. Ve vašich ústech žije asi 600 rozličných druhů bakterií. Ústní bakterie každého člověka se individuálně liší. Samotné čištění zubním kartáčkem stačí jen na cca 60% celkového povrchu zubů. Jen malinký kousíček zubního plaku obsahuje asi 10-100 milionů bakterií.

Jak jde na to Alue:

O převalování oleje už jsem slyšela i četla z více stran, ale představa oleje v ústech mě celkem odrazovala. Přesto jsem se rozhodla to nakonec vyzkoušet, protože zlepšení svého zdraví mi za to určitě stojí. Nakonec jsem nelitovala.

První pokus opravdu nebyl příjemný

Přirozeně jsem použila kokosový olej. S tímto olejem mám dobré zkušenosti, když na něm něco smažím, jeho chuť je příjemná. V minulosti jsem ho i trochu ujídala přímo ze sklenice za syrova, ale jednou jsem to trošku přehnala, udělalo se mi z něj zle a od té doby už jsem od toho upustila. Přestože jsem tedy na jeho chuť zvyklá, první převalování mi neudělalo dobře.

Pocit tvrdé hrudky v ústech, kterou je první potřeba rozpustit, rozehnat, rozkousat u mě hned vyvolal pocit na zvracení. To jsem vydržela, vyplivla jsem půlku ven a držela se jenom jednoho malého kousíčku, se kterým už jsem to dokončila.

Podobně tomu bylo i u kurkumy, že se mi první udělalo zle, ale když jsem vydržela, žaludek se uklidnil a pak mi naopak kurkuma začala chutnat. Olej funguje také tak, ale to asi každá jiná přírodní metoda, kde se vyskytují nezvyklé chutě a konzistence.

Rutina a doporučení

Když se kokosový olej zezačátku trošku nahřeje a nedává se do pusy tuhá hrudka, není to tak zlé. Také použití menšího množství oleje, než se doporučuje, je lepší (alespoň pro mne). Jednak pro začátek, zadruhé mám malou pusu a jedna velká lžička je na mě strašně moc, po smíchání se slinami to nejde v ústech udržet.

Navíc je potřeba olej v ústech popohánět. Není to o tom, dát si do úst jednu lžíci oleje, nechat tak a za dvacet minut vyplivnout. Olej je potřeba prohánět mezi zuby, pohybovat s ním. Takže zaplnit si hned na začátku ústa olejem není dobrý nápad, protože na prohánění oleje mezi zuby potřebujete prostor. Proto osobně doporučuji zkusit ho dávat spíš méně než více a až si zvyknete a budete mít potřebu, klidně si ho přidejte.

Každé další převalování oleje bylo lepší, až jsem si nakonec zvykla i na rozkousávání kokosové hrudky. Co se mi extra osvědčilo, je převalování kokosového oleje hned ráno a po převalování si pak vyčistit zuby kurkumou. Kurkuma u mě prakticky vytlačila úplně zubní pastu, už se nečistím pastou ani po aplikaci kurkumy. Po Oil Pulling Method jsem si všimla, že při čištění kurkumou jde ze zubů a z úst skutečně cosi táhlého, co jsem nevyplivla po oleji. Bez OPM nic táhlého jen při čištění kurkumou nesleduji. Funguje to tedy perfektně.

Po zakončení OPM se doporučuje, vyčistit si vždy zuby, nebo je propláchnout alespoň slanou vodou, aby se toxiny s bakteriemi, které ještě zůstaly na povrchu dásní a zubů, dostaly pryč. Samozřejmostí je, nepolykat převalovaný olej, nepolykat ani sliny po jeho vyplivnutí, ale rovnou vypláchnout ústa vodou a dát se do dalšího čištění. Buď pastou, nebo slanou vodou, v mém případě je to kurkuma. (Článek o bělení zubů kurkumou najdete ZDE)

Když člověk ještě není na dvaceti minutách a už by potřeboval vyplivnout, samozřejmě je v pořádku to udělat a nabrat si olej nový.

Oil Pulling Method stačí provádět jednou denně (ideálně ráno), pokud jste nemocní, potom 2x denně.

Jak to funguje?

Oil Pulling Method funguje na jednoduchém principu, olej funguje jako ,,magnet“ na bakterie, které jsou na povrchu pokryté Lipidy (jednoduše jsou mastné). Ochranná vrstva bakterií, kterou si samy vytvářejí, je chrání. Je to třeba důvod, proč bakterie v pohodě žijí i v extrémě kyselém prostředí našeho žaludku, který je jinak schopen strávit kdejakou jedůvku, kterou sníme, ale na bakterie jsou naše kyseliny krátké.

Je to právě díky ochranné vrstvičce, díky které se na bakterii vlastně žádné kyseliny nedostanou. Aby bylo možné bakterii zabít, je nutné nejprve rozrušit její ochrannou vrstvu (což umí řada antibakteriálních i přírodních prostředků)… Podobně je tomu i v ústech, kde by bakterie bez své ochranné vrstvy nepřežily.

Olej a olej se mísí, to znamená, že olej do sebe všechny bakterie nabalí. ,,Pomazané a mazané bakterie“ se proti tomu nemají jak bránit.

Pokud se pravidelně, každý den budete zbavovat těchto mazaných bakterií, vaše tělo bude mít mnohem lepší podmínky k tomu, aby se celkově ozdravilo. Je obecně známo, že čistota je půl zdraví a naše ústa jsou nejšpinavější částí celého lidského těla. Zde se tedy speciální péče převelice vyplatí.

linka

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Přírodní krása“

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Dara 2014-06-18 10:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, kde kokosový olej kupuješ? Já mám jeden z DM, ale už mi dochází, nemáš nějakou osvědčenou internetovou stránku?:)

Ikona diskutujiciho Kai 2014-06-18 10:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kokosový olej by se neměl vyplivávat do odpadu, protože tuhne, nejlepší je prý do pytlíku a do koše, tak bacha abyste si neucpali umyvadlo…:)

Ikona diskutujiciho Bubble 2014-06-18 14:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alu, vím že ty i ona jste říkali že jakýkoliv olej, ale stačí třeba i ten obyčejný slunečnicový?

Ikona diskutujiciho avenetas 2014-06-18 15:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, takže ty ten kokosák skladuješ normálně v ledničce?

Ikona diskutujiciho lady Lianna Ellusive 2014-06-18 15:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

S tím kokosovým olejem by to nemuselo být tak hrozné:-). Asi se nechám ukecat.

Ikona diskutujiciho Babe 2014-06-18 16:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Myslím, že nejlepší je kompost.

Ikona diskutujiciho Eliška 2014-06-18 20:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, mám otázku do dotazníku. Nedávno jsem četla, že léky na AIDS, které dostávají nemocní v Africe, jsou ve skutečnosti škodlivé, lidé po nich více umírají a je to jenom tah farmaceutického průmyslu na zvýšení svých zisků. Slyšela jsi o tom? Jak se vůbec dá léčit AIDS?

Ikona diskutujiciho Tak jsem to zkusila 2014-06-18 20:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Super návod, ale po mé první zkoušce mi bylo celkem špatně :D

Ikona diskutujiciho Alue 2014-06-19 12:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Já ho nenakupuji na internetu.

Ikona diskutujiciho Michaela 2014-06-19 22:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Výborný kokosák z internetu je na wolfberry.eu , nakupuji tam i další věci, je to trochu dražší, ale mají třeba moc fajn bezlepkové mouky (hlavně kokosovou! a mandlovou), nebo tam kupuji chlorelu a spirulinu – a to nejsem prosím jejich obchodní zástupce nebo tak něco, jen spokojený zákazník :-) takže zkus mrknout tam..

Ikona diskutujiciho Mína 2014-06-20 09:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Aluško:-)),děkuji za zajímavé příspěvky na výše uvedené téma a jemu podobné….velmi mně to zaujalo.Chtěla bych se tě zeptat ještě na čištění kurkumou.Mám paradentózu a jde hlavně o to nemít v ústech zubní kámen,který paradent.způsobuje.Pomáhá kurkuma i na tento problém?Moc děkuju za tvou odpověď.Měj se krásně.Míša

Ikona diskutujiciho Alue 2014-06-20 11:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: Paradentozu způsobují zubokazné bakterie, je to nedostatkem správné hygieny v ústech. Takže rozhodně Oil Pulling každý den, ideálně 2x a místo pasty kurkumu, ta je také proti bakteriím. Případně používat MMS, o něm tu bude článek za pár dnů.

Ikona diskutujiciho Lenka 2014-06-20 21:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo to znám, už dáávno jsem zkoušela, ale teda ten olej jsem v tý puse prostě neudržela, je mi to strašně nepříjemný, protivný a nechutný, vždycky se mi zvedl žaludek ať už to byl olej jakýkoliv:D

Ikona diskutujiciho Kopretina 2014-06-20 22:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alu, já mám zas na zubech takové černé flíčky. Kaz to není, je to prý nějaká usazená sůl či co, říkal zubař… Toho bych se taky tímhle mohla zbavit?

Ikona diskutujiciho Alue 2014-06-21 11:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: Máš tu na webu na výběr. Kurkuma – olej – MMS. A další ještě budou. Zkus postupně všechno a uvidíš.

Ikona diskutujiciho Kopretina 2014-06-21 17:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]: Tak ten čaj to docela vysvětluje :D

Ikona diskutujiciho Alue 2014-06-21 21:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]: No jasné, ten zubař je debil a nerozumí tomu, vždyť tmavé fleky jsou vždycky z čaje, nebo vína atp. Usazeniny ze soli, to by byl zubní kámen a ten má žlutou barvu.. Většinou. Nevím, co studoval, ale možná to ani není zubař, leda nějaký šarlatán. 🙂

Ikona diskutujiciho Morwen 2014-06-22 09:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: Já mám (bohužel vepředu na řezáku) tmavočernohnědý flíček, mám ho tam odjakživa a že prý to je nějaká porušená mineralizace zubu. Celkem by to sedělo, že to je problém uvnitř zubu, protože oil pulling ani kurkuma s tím ani nehla 🙁

Ikona diskutujiciho Alue 2014-06-22 10:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[18]: Olej je na bakterie a kurkuma čistí vnější sklovinu. Na vnitřek zubu musíš jít vnitřní detoxikací organismu. Mně se třeba bílé fleky na zubech spravily přes jonášovu metodu samy od sebe, za pochodu.

Ikona diskutujiciho Morwen 2014-06-22 12:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[19]: No nevím, za poslední rok a kus, kdy se žiji tak zdravě jako ještě nikdy předtím (kromě čokolády :D ), se s tím nic nestalo, naopak mi tuhle mamča říká, že jí to přijde ještě tmavší. Možná by to mohlo být kvůli mechanickému poškození, protože jako mrně jsem prý při lezení po čtyřech vrazila čumákem rovnou do radiátoru :D

Ikona diskutujiciho Kamienky 2014-06-23 09:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

MôžE umývanie zubov s kurkumou poškodiť sklovinu resp. ju narušiť?

Ikona diskutujiciho Alue 2014-06-23 12:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]: Ne.

Ikona diskutujiciho Hmm 2014-06-24 11:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Začal som praktizovať toto "cvičenie". Kokosový olej chutí super, ale je to dosť plytvanie vzhľadom na jeho cenu. A tak som mal po ruke aj slovenský slnečnicový olej lisovaný za studena a skúsil som ho.A je super, chutí ako lisované slnečnicové semienka.Hnusnú chuť má asi ten rafinovaný, tak isto aj rafinovaný kokosák by bol asi bez chuti a nič moc. Tým pádom človek nemusí míňať drahý kokosák, ale stačí mu slnečnicový lisovaný za studena, ktorý stojí liter niečo medzi 2-3 €. Tak to robím teraz tak, že si dám iba trošku kokosového a zvyšok slnečnicový, ale asi prejdem iba na ten slnečnicový.

Ikona diskutujiciho sus 2014-06-24 11:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A co kari, které obsahuje kurkumu? Od tý doby, co jsem si u tebe na blogu přečetla, že kurkuma pomáhá na vybělení zubů, aplikuju si kari.

Ikona diskutujiciho Zuzka 2015-01-18 13:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, jak často se tahle metoda má provádět? Každý den? A nestačil by i olivový? Protože kokosový olej je celkem drahá záležitost.. 🙂

Ikona diskutujiciho Zuzanka 2015-04-08 17:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahojte,

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek