Okultní význam písně Run Run od Shenseea: Obětování se pro slávu

1.6.2022 v Symbolika 18

Ve svém prvním videoklipu po podpisu smlouvy s velkým vydavatelstvím se Shenseea účastní pekelného rituálu, který končí obětí. Zdá se, že video „Run Run Run“ (utíkej) potvrzuje fámu, která už nějakou dobu koluje na Shenseeině rodné Jamajce: Zaprodala svou duši okultní elitě.

Když píšu o novém umělci, který je náhle populární, obvykle stručně popíšu cestu, která ho přivedla do mainstreamových médií. A od jednoho umělce k druhému je tato cesta nápadně podobná. Nejprve je umělec nepodepsaný, ale má značný počet příznivců a vyvolává značný rozruch. Pak umělec podepíše smlouvu s velkým vydavatelstvím (často Interscope Records) a všechno se změní: Umělec najednou začne při focení dělat jednooké znamení a vydá rituální video plné okultní symboliky.Přesně touto cestou se vydala Shenseea – populární jamajská umělkyně, která se dostává do mainstreamu. Po vydání remixů a spolupráci s populárními umělci (včetně Seana Paula a Christiny Aguilery) vzrostla Shenseeina proslulost na Jamajce i po celém světě. V roce 2019 podepsala Shenseea smlouvu s Interscope Records. Krátce poté se věci dostaly do velmi okultního směru.
Několik měsíců po podpisu smlouvy s Interscope nečekaně zemřela Shenseeina matka, což byla událost, která byla na Jamajce široce medializována. Zatímco několik umělců jí projevilo podporu, intenzivně se šířily zvěsti o tom, že Shenseea svou matku obětovala pro slávu.

Symbolika jednoho oka.

Psalo se o tom v časopisu Buzz Carrabean. Shenseea musela řešit přetrvávající fámy týkající se údajného obětování její matky.
Ačkoli se tento druh obvinění těžko dokazuje, Shenseea svým prvním videoklipem Run Run Run jen přilila oleje do ohně. Proč? No, pro začátek, zobrazuje rituální oběť samotnému Satanovi. Všimla si o toho i média a další celebrity, vycházely články s tvrzeními, že je daný klip démonský a že dotyčná prodala svou duši.
Shenseea se stala kontroverzní postavou v dancehallové komunitě, protože někteří věří, že byla „vyvolena“, aby ji nakazila nemocí okultní elity.

Symbolické video
Klip Run Run režíroval jeden z oblíbených režisérů elity: Christian Breslauer. Jeho nejnovějšími videoklipy jsou Industry Baby od Lil Nas X a Sacrifice od Bebe Rexhy, který je o mučeném a obětovaném chlapíkovi… zatímco Rexha pije krev.
V klipu Run Run udělal Breslauer velký inovativní krok, když natočil video o muži, který je mučen a obětován. Je v něm také spousta obrazů, které připomínají Montero od Lil Nas X, kde se doslova sestupuje do pekla.
Run Run zkrátka není o umění, ale o vnucování přesně stejných obrazů lidem. Shenseea byla prostě vybrána, aby tyhle hnusy přivezla na Jamajku.

Stejně jako nespočet dalších písní vydaných popovými hvězdami v posledních letech je i text písně Run Run o člověku, který udělal něco špatného. A to ospravedlňuje kruté scény pomsty, kterých jsme svědky v celém videoklipu.

Zatímco text písně je o tom, že Shenseea utíká před chlapem, protože je zlý, video zobrazuje zcela opačnou situaci: Chlap utíká před Shenseea, protože se úplně zbláznila.
Shenseea jede v terénním voze a pronásleduje muže, přičemž v ruce drží obětní nůž. Ten nůž lačně olizuje.


Tecpatl, neboli obětní nůž, byl důležitým prvkem aztéckých rituálů. Aztéčtí kněží používali tecpatl k otevření hrudi lidských obětí, aby z ní vyňali srdce, které mělo nakrmit bohy, v naději, že oběti přinesou lidem požehnání. Nejrozšířenějším obětním postupem u Aztéků bylo vyjmutí srdce. – Wikipedia, Tecpatl

Shenseea muže dostihne, vezme mu srdce které nesl a tím jeho trable začnou.


Pak tančí, zatímco lapený muž je za ní zavřený v kleci jako zvíře. Nenechte se zmást. Tady nejde o žádný feminismus. Tady nejde o posílení postavení žen. Tady jde o přesný opak! Jde o zotročení a krvavé oběti temným silám.

V další scéně se Shenseea nachází v bujné vegetaci, která připomíná rajskou zahradu. Shenseea se koupe ve vodě (křest/rituální očista) a před iniciačním rituálem si nasazuje křišťálovou „korunu“ představující panenskou kandidátku. Shenseea se tak připravuje na pekelný rituál.
U toho dělá znamení jednoho oka, abyste pochopili, že to, co se má stát, bylo sponzorováno okultní elitou.


Mezitím je polapený muž také připravován na rituál. Shenseeini stoupenci, oblečení v černém, ho svážou stejně, jako elitní psychopati svážou otroky MK Ultra.

Pak se otevřou brány pekla. Doslova. Shenseea má ďábelské rohy, sestupuje do pekla se svým obětním beránkem a zatracuje jeho duši. Jakmile jsme svědky této pekelné scény, uvědomíme si, že Shenseea je ve videu záporák. Ona je něco jako ďábel. Také si uvědomíme, že ona je tím zlým v textu své písně. A tím padouchem by mohl být sám Satan.

V první sloce písně se zpívá:
Už nikdy nechci vidět tvou tvář.
Nechci být chycena tvým kouzlem.
Jak mě donutíš projít živoucím peklem?
Znovu a znovu

„Chytat lidi do kouzel“ a „vystavovat je peklu“ je něco, co by udělal Satan. Shenseea tyto věci dělá ve videu. V refrénu Shenseea popisuje věci, které by také dělal ďábel:

Chlapče, nutíš mě cítit se tak, že mě moje tělo ovládá.
Dáváš mi ten oheň, teď hoří, hoří, baby
Podívej se, co mi děláš, přebíráš mou energii
Měla jsem vědět, že nikdy nebudeš dobrý milenec pro mě
A teď mě nutíš, musím.

Mluví o ovládání těla, spalování ohněm, přebírání energie. To všechno jsou věci, které by dělala nadpřirozená síla, jako je Satan. Po pobytu v rajské zahradě pak drží Shenseea hada. To je velmi symbolické.

V příběhu z knihy Genesis je had, který pokouší Evu, ve skutečnosti Lucifer. Výše uvedená scéna představuje Shenseea, která stojí na straně Satana proti Bohu. Také čiré krystaly, které nosila ve vodě (představující čistotu), jsou nyní černé (představující zasvěcení na temnou stranu).
Po své proměně sedí Shenseea na trůnu, který představuje pozemskou moc udělenou těm, kdo prodají svou duši. Vedle ní je srdce (které se zdá být zčernalé) obklopené hady. Tento výjev představuje obětování lidského života/duše Satanovi – reprezentovaného hady.
Video končí tím, že k trůnu přistoupí muž, poklekne a nabídne Shenseea obětní nůž. Je také ve vlastnictví Satana.

Video ponechává některé detaily nezodpovězené, jako např: Čí je to srdce? Kdo přesně je ten muž? Je to ve skutečnosti Shenseeino alter ego? Proč jí vlastně podává nůž? Chce, aby ho s ním dorazila? … Nakonec tyto detaily nejsou až tak důležité, pokud člověk pochopí hlavní poselství videa: Okultní elita nyní vlastní Shenseea a ta je nyní využívána k prosazování satanistické symboliky na svém cílovém trhu.

Závěrem
Ve svém prvním videoklipu po podpisu smlouvy s velkým vydavatelstvím prochází Shenseea rituální proměnou, kterou jsme viděli už nesčetněkrát. Ne nepodobně svým předchůdkyním, jako jsou Rihanna a Beyoncé, se Shenseea řídí příběhem „hodné holky, která se stala zlou“, kdy ve videoklipu symbolicky odevzdává svou duši ďáblu.

Na těchto videích není absolutně nic uměleckého, nebo kreativního. Jen před několika týdny vydal Lil Nas X videoklip, v němž také sestupuje do pekla s rohy na hlavě. Ta repetitivnost je udělaná záměrně. Tady nejde o umělecké vyjádření, tady jde o indoktrinaci. Jde o zaplavení rozhlasových vln stejnými pekelnými obrazy, aby se prosadil jediný narativ. Stejně jako se Shenseea obrátila na temnou stranu, chce okultní elita, aby celý svět prošel stejným rituálem… aniž by si to uvědomoval.

překlad © Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022 / podle Zdroje

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Julka 2022-06-01 07:36:20 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě tahle moderní mainstreamová hudba vůbec nic neříká, takže nemám absolutně ponětí kdo právě teď “frčí”. Jinak jsou tyto články zajímavé, jak to celé do sebe zapadá..nikdy nepochopím jak tohle může někdo udělat, upsat svou duši pro tak pomíjivé věci jako jsou prachy, sláva, luxus a ještě kvůli tomu nechat vědomě obětovat vlastního rodiče..tohle neudělá nikdo normální. Je to hnus.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-06-01 08:39:15
Ikona diskutujiciho
sipka

Čím dýl tady jsem, tím víc mi tenhle svět připadá absurdní. Když jsem byla malá, myslela jsem si, že to bude naopak a že si na to prostě zvyknu. Ale čím hlouběji do té králičí nory vlezeš a čím víc toho vidíš, tím víc se sebe ptáš, co to je za bordel.

Ikona diskutujiciho dodo 2022-06-01 11:48:58
Ikona diskutujiciho
sipka

Žijeme v dobe kedy je všetko dovolené, stačí sa pozrieť okolo seba. O tejto dobe Biblia hovorí ako ako posledných dňoch, alebo ako o súdnych dňoch. Táto doba je tiež popisovaná ako druhý príchod Krista. Sme v nej od roku 1996 a dobá má trvanie 50 rokov. Bolo to tak vždy, pretože existuje pravidelný cyklus ničenia a tvorenia. Len pre zaujímavosť tri slová na jedno-dolárovke „Novum Ordo Seclorum“ pochádzajú od rímskeho básníka Vergilia, a sú staré dve tisícky rokov. Túto frázu používali celkom bežne v stredoveku kresťania, ktorí ju využívali k popisu sveta po druhom príchode Krista. Existuje človek, archeológ, ktorý prvý krát po 2600 rokoch odomkol (dekódoval) skrytý význam Biblických textov a popisuje udalosti v tomto období, ktoré sa ešte len stanú. Podľa opisu je to niečo diametrálne odlišné od Star trekovej budúcnosti.

Ikona diskutujiciho AaQby 2022-06-01 09:40:51 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Podobné videoklipy, které se nyní vynořují doslova jak na běžícím pásu, nejsem schopen ani dodívat do konce a to i při zcela ztlumeném zvuku toho, co se opakovaně vydává za formát údajně poslouchatelné hudby. Výtečný rozbor, děkuji za překlad.

Ikona diskutujiciho Tinka 2022-06-01 10:04:15 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hm a já jsem si před časem říkala jakto že je najednou tak komerční a její hudba je najednou tak nudná. To už nemá s jamajskou kulturou nic společného… škoda jí

Ikona diskutujiciho Nini 2022-06-01 10:25:44 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Poslední dobou to ale fakt přehání. Vypadá to, že už se ani nebojí, že by na to lidi přišli. Je to úplně všude. Celá Eurovize byla jedno velké satanistické představení. I České číslo toho bylo plné. Snad bude brzo symbolismus konečně jejich pádem!

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-06-01 14:10:44
Ikona diskutujiciho
sipka

máš někde url na to české číslo?

Ikona diskutujiciho Nini 2022-06-01 14:48:05
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to na YT…vkládám odkaz ze semifinále. Ten symbolismus byl skoro v každém čísle i ve vystoupeních jiných celebrit jako hostů.

https://www.youtube.com/watch?v=QMoX6oPSnws&ab_channel=EurovisionSongContest

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-06-01 17:36:40
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky za poslání. Myslela jsem si, že si u toho v klidu zchroustnu bueno a udělám si pauzu ale zhořklo mi v puse… Jako vlastenku mě ten klip uráží. Zaprvé to že se ČR v soutěži neprezentuje svým jazykem a zadruhé ty animace vyprávějící o kompletní dominanci a následné destrukci lidstva, tedy spíš ČR. A zpěvačky si myslím že rozhodně taky máme nějaké lepší.

Ikona diskutujiciho Jana 2022-06-01 21:28:14
Ikona diskutujiciho
sipka

Presne to pchanie angličtiny všade už lezie na nervy aj mne. Tak pre zmenu posielam link na naozaj krásnu slovenskú pieseň z Eurovízie, naspievanú v našom ľubozvučnom jazyku. Príjemné počúvanie 🙂 https://www.youtube.com/watch?v=kghCqyMLPFA

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-06-01 21:50:52
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem věděla že pošleš tuhle ještě než jsem to rozklikla 😀 TOP
Ale tam dělá hodně i kvalitní zpěvačka která opravdu umí zpívat… ne jak ten český paskvil výše.
Na příští soutěž by se Slováci mohli vytáhnout i s tímhle. To sjíždím pořád dokola: https://www.youtube.com/watch?v=FfIPefZe-bg

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-06-01 21:58:17
Ikona diskutujiciho
sipka

Nebo toto: https://www.youtube.com/watch?v=47jAWZm9olM

a tohle: https://www.youtube.com/watch?v=x8zBm265v9Y

Vždyť my máme krásnou hudbu. Proč se s ní neprezentujeme? Je to ostuda.

Ikona diskutujiciho Jana 2022-06-02 08:45:54
Ikona diskutujiciho
sipka

A myslím si, že Horehronie mohlo vyhrať, doteraz má u ľudí z celého sveta dobrú odozvu asi práve preto, že na rozdiel od moderných nič nehovoriacich piesní má svoju atmosféru v slovách aj v melódii, takže podobné príjemné pocity vytvára v nás ako aj v ľuďoch, ktorí jej nerozumejú. Také piesne rezonujú s dušou a tvoria v človeku obraz ako o tom píše napr. V. Megre, v tom majú silu a všeobecne väčšiu odozvu, len nie sú tak pretláčané mainstreamom, takže to tak na prvý pohľad nevyzerá. Aspoň ja v to tak nejak dúfam, veď tá dnešná akože moderná kakofónia sa nedá počúvať. Čechomor a viacerých folkových umelcov mám veľmi rada, vedela by som to tu zaplaviť linkami, ale pošlem len niečo 😀
https://www.youtube.com/watch?v=o9LA1i3SjZs
https://www.youtube.com/watch?v=Pv4968BElPU
https://www.youtube.com/watch?v=lvGjm3oOQ8s
a je u nás veľa umelcov, ktorí majú pekné skladby a sú zároveň populárni, napr. https://www.youtube.com/watch?v=aLhGCI1PKuc

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-06-02 10:41:09
Ikona diskutujiciho
sipka

Písně které jsou o lásce k vlasti mají speciální energii. viz třeba

https://www.youtube.com/watch?v=e12rGRO4JuA

https://www.youtube.com/watch?v=1bgMl3NQwS4

Ikona diskutujiciho Danny 2022-06-01 12:07:15 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě nejvíc děsí, že to poslouchají malé děcka 10-13 let a jsou na ty odporné satanictické softpor…ové videoklipy zvyklé.

Ikona diskutujiciho Koblih 2022-06-01 14:12:29
Ikona diskutujiciho
sipka

To je problém. Když mu to zakážeš a nedáš mu mobil tak mu to stejně ukážou spolužáci nebo to uvidí jinde na návštěvě. Jsem rád že jsem vyrostl v době kdy jsme si hráli venku a tohle zlo na nás díky tomu nedosáhlo.

Ikona diskutujiciho Simona 2022-06-01 14:15:02
Ikona diskutujiciho
sipka

Rodiče by měli víc tlačit na média aby zajistila cenzuru oplzlých výjevů. A když na to rodiče nechají děti koukat tak je to jejich špatná výchova a jejich vizitka. Ale pak se nemůžeme divit že si haranti ve škole klidně na učitelku otevřou rypňu nebo ji tajně natočí a pak udají za nepohodlný názor. Špatným příkladem vychováváme malé zrůdičky.

Ikona diskutujiciho Diana 2022-06-01 18:36:09
Ikona diskutujiciho
sipka

Není ani tak potřeba cokoliv cenzurovat ani zakazovat, ale MLUVIT o tom. Mluvit, mluvit, mluvit. Zdůvodňovat, proč je to či ono špatné. Začít s tím od nejútlejšího věku. Nezastrašovat, hovořit o výhodách i nevýhodách. Například: Ano, s3x je fajn. Je příjemný a je to způsob vyjádření blízkosti k partnerovi, ale pozor na rizika, jako je přenos nemocí (začít i s rozebíráním, proč jsou ty nemoci špatné a jak tomu předejít) a otěhotnění. Nebo když vezmeme právě tu satanistickou hudbu. Ano, někomu to může přijít fajn, ale když se na to podíváš blíž… Každý si určitě najde svůj způsob.
A pokud by někdo chtěl zareagovat, že takhle nejde vychovávat malé děti… Ano jde. Se mnou takto táta mluvil od narození a prý se, když mi byly tři, divil, že už přicházím s vlastními názory a rozumně o nich diskutuji. A nejsem výjimečné dítě, můj táta je výjimečný rodič.
Odmalička mi vyprávěl o dr0gách, o jejich účincích, chemickém složení, o výhodách i nevýhodách – naprosto neutrálně, jakoby mu bylo jedno, jestli budu brát, nebo ne. Ale přitom mě zahrnul dostatkem informací a já jsem se rozhodla, že na drogy ani nesáhnu. Takže nezakazujte, mluvte.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek