One Direction? – jen další produkt

11.6.2012 v Poselství 56

Všude se na mě valí slovní spojení ,,One Direction“. A už je to pěkně dlouho, nemůžu se ho zbavit.

,,Idol dnešních puberťáků“, fan blogy… pořád jsem si říkala, jestli to třeba není nějaký další blbý seriál, co běží v televizi, ale byla to jen má domněnka.

Až někdo konečně zmínil magické slovo ,,kapela“.

– ,,Ha! Konečně tedy zjistím, o co jde! Konec domněnkám a konec všem těm otazníkům!“

Najedu na Youtube, abych se s novou hvězdou seznámila a… Bohužel mé zjištění bylo také velkým zklamáním.


Tímto bych si ráda opět pořádně odplivla na adresu mainstreamu. Už zase si totiž ,,vyrobil pár hvězdiček na zakázku“, které vydělají spoustu peněz pro své manažery a pro své loutkovodiče, kteří jim nadiktují, co dělat, co zpívat a jak se oblékat. Výroba je snadná:

Dala se dohromady skupinka slaďoušků, co mají image jako Justin Bieber, nastrkali se do povrchních videoklipů, dali jim noty a dostali za úkol tvářit se mile.

Každých několik let, až když se konzumní společnost nasytí jednou hvězdou, vyletí zase nová, která používá úplně ty stejné způsoby, jak být populární: Teplé oblečení, teplý účes a teplá hudba.. to je to, co hýbe světem.. jo a ještě sex.

Vážně někdo věří, že přišlo jentak pět kluků do jakéhosi X faktoru a všichni vypadají, jakoby bydleli v cukrátkové zemi v domečku z gumových medvídků? A všichni jsou sladcí a hezcí? – Lidi proberte se, je to jenom další uměle vyrobená hvězdička. Další umělý produkt mainstreamu.

Mají všechno, co má konzumně úspěšná skupinka mít… tak si je mládeži užijte, než vám vyrobí zase nějaké další Justiny Biebery. Klidně si poslouchejte hvězdy z umělé hmoty, které mají smlouvy s velkými společnostmi a které budou propagovat to, co se zrovna bude loutkovodičům hodit. Klidně subliminály, stejně jako Lady Gaga, Rihanna, Miley a jim podobní. Subliminály o satanismu, sexu, drogách, násilí a smrti. Teď jsou sladcí, nevinní a jejich klipy jsou o balení holek… ale to teprve přijde.

… Čekala jsem něco lepšího od skupiny, která vzbuzuje takovou davovou psychozu, ale to by přece jinak nebylo v mainstreamu.

Pět kluků, kteří jsou všichni sladcí a umí krásně zpívat je úplná ,,náhoda“, v tom určitě žádná podbízivá manipulace nebude. – Věříte tomu? Skutečně? Nezdá se vám ani podezřelý název s překladem ,,jeden směr“? – Náhoda?

Asi se také odstěhuji do cukrátkové země plné sladkých hošíků, kde je vše náhoda.

Kam dál:

Otevřít rubriku: ,,Zamyšlení“ – Zde

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

Komentáře

Ikona diskutujiciho Míša 2012-06-11 18:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já ani neměla potřebu zjišťovat, po kom to všichni šílí. A asi jsem dobře udělala. Když ale koukám na fotku, měla včera zrovna jedna slečna sousedka status na téma, jak jim všichni ubližují tím, jak je nesnáší.

Ikona diskutujiciho kirma-lee 2012-06-11 18:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nenávidím je a myslím, že máš naprostou pravdu. Říkám jim: 5 zpívajících Bieberů, protože tohle přesně jsem si myslela, když jsem na ně narazila. Jen tak pro zajímavost, u nás ve třídě je poslouchají i někteří kluci a přítel mojí spolužačky. Nechápu to. 21. století je plno umělotiny, za kterou by se nemusela stydět žádná želatina.

Ikona diskutujiciho AranisLea 2012-06-11 18:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jistěže, davová psychóza… slepiček. U nás ve škole je taktéž jedna taková, na počítačích seděla hned vedle mě, sluchátka v uších, teď jí to tam řvalo, já myslela, že ji zabiju. Nezabila jsem, pustila jsem si sluchátka taky a jen se modlím, aby tyhle "hvězdy" zase rychle zašly…

Ikona diskutujiciho hanya 2012-06-11 18:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Popravdě jsem se úplně zděsila, když jsem je viděla poprvé.. Další kopie Justina Bobra, který je stejně ''úžasný'' jako oni. Je mi z nich na zvracení. :// Nechápu, jak do světa mohli pustit takové s*ačky, kdo to může poslouchat? Samé pop a disney hvězdičky (samozřejmě k nim patří světově známá Hannah Monatana alias Miley Cyrus, blonďatá Ashley Tisdale, Lady Gaga a já nevím jaké další hrůzy). Kvalitní kapely zanikají (anebo zanikly) a místo toho jdou na scénu tady tyhle eňoňuňo kapelky, které si myslí, že jsou kdovíjak úžasné… Tomu říkám ''super'' období. Co teď my normální lidé (kteří mají velikou averzi vůči tady těm hollywoodským princezničkám) budeme poslouchat??!

Ikona diskutujiciho Míša 2012-06-11 18:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Teď jsem zjistila, že tři jsou o rok mladší než já a jeden o rok starší. No, hádala bych jim tak 12, 13 … ne k devatenácti.

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2012-06-11 18:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Občas si poslechnu nějakou tu taneční hudbu (Rihannu, různé Dj apod.)…

Ikona diskutujiciho nikča99 2012-06-11 18:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

konečně na tohle někdo zareagoval! souhlasím s tebou ,ale už mě to přestává bavit ,jak nám diktují co poslouchat a manipulují s námi..

Ikona diskutujiciho naivni-pipinka 2012-06-11 18:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Máš naprostou pravdu. Někdo kdo si napatlá modrou barvu na ksicht a všichni ho za to žerou? WTF?

Ikona diskutujiciho Danny 2012-06-11 18:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo, tak s tímhle stoprocentně souhlasím. Také dost pochybuju, že umí vůbec zpívat. 🙂

Ikona diskutujiciho Daysy 2012-06-11 18:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobře řečeno. Já to nikomu neberu, ale názor mám podobný.

Ikona diskutujiciho Ally♀ 2012-06-11 18:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám je ráda, ale nejsem šílená fanynka. Taky si myslím, že něco tu určitě bude pravdivé… Ale jinak, hezký blog :-)

Ikona diskutujiciho Klaranovotna 2012-06-11 18:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na mou věkovou kategorii jsou velmi mladí,soudě dle jejich vizáže máš s tímto člávnkem pravdu.I má neteř je do nich blázen,ale to neznamená,že to nemohou být uvnitř hodné bytosti.

Ikona diskutujiciho Melanie 2012-06-11 19:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moje kámoška je jejich velká fanynka a musím říct, že už mi z toho trochu hrabe, jak mluví pořád jen o nich a je do nich zbouchnutá, a když o nich něco nevím, tak hned – jak to můžeš nevědět? Nějaké jejich písničky se mi líbí, ale že bych z těch kluků nějak šílela, to se fakt říct nedá. (Ani jeden se mi nelíbí, i když moje kámoška furt pěje ódy na Harryho)

Ikona diskutujiciho Molly 2012-06-11 19:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ano, ano, ano!

Ikona diskutujiciho Monica Otmili 2012-06-11 19:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je jak Oreo, všude je toho plno, le co na tom všichni mají? Podle mě má obojí menší kvalitu, ale najdou se lidi, kterým se to líbí a stejnětak jim chutnají ty sušenky…

Ikona diskutujiciho Anub 2012-06-11 19:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A čemu se divíš? Mě taky nikdo nevěřil, když jsem se smál rádobyfanynkám, že jejich Tokio Hotel jsou stoupající hvězda ovšem s palivem na krátký let a vida, slehla se po nich zem. Kvalitní hudba od srdce vznikala od 60.let 20.století do roku 2000, pak už to šlo s hudebním světem pěkně z kopce…ale i nyní se občas najdou zpěváci, co opravdu UMÍ, ale je jich tak málo, že mainstreamové rychlokvašky je kolikrát zastíní…a to je škoda 🙁

Ikona diskutujiciho Moonxy 2012-06-11 19:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak s tímhle plně souhlasím… já sice proti nim nic nemám, ostatně ani proti Bíbrovi ne, ale jen prostě nemůžu pochopit, co ty miliony fanynek(třičtvrtě z nich jsou dvanáctky:D) na nich vidí…já měla jednu písničku od nich v mobilu, asi 2x jsem ji poslechla a hned poté smazala.To je snad poprvé, co jsem to udělala… :D

Ikona diskutujiciho Farah 2012-06-11 19:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na doucku jsme se slecnou z KSA dosli ke jmenu Justin Timberlake- ptala se me, co znamena Timberlake. Pomaham ji s anglictinou a matematikou, rekla jsem ji, ze to je jmeno a pak mi na mysl vlezl ten VLEZLY Bieber :D ouch! Obe jsme pak najednou rekli: I hate this. No neda se na nej koukat a neda se to ani poslouchat. Takze i v arabskem kontinente je Bieber velmi nepopularni 😉

Ikona diskutujiciho Jarda 2012-06-11 19:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nabídka odpovídá poptávce. To je zákon trhu. Situace se změní, až se změní to co většina lidí bude chtít poslouchat. Já osobně neuznávám hudbu, která vznikla pro vydělávání peněz a zisk. Mám rád originální hudbu, která neútočí na lidské slabosti a vznikla pro potěšení lidí.

Ikona diskutujiciho nat 2012-06-11 20:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ja naozaj nemám rada tieto hviezdičky, po ktorých idú davy…ale v tomto si trochu protirečím, pretože ich skladby sú niekedy naozaj chytľavé 🙂 sama som bojovala proti sebe, aby som ich nepočúvala…no nakoniec som si od nich jeden song aj do mobilu dala…holt, asi už blbnem :D

Ikona diskutujiciho Ferko 2012-06-11 20:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Väčšinu dnešných "bežných" dievčat zaujímajú buď svalnatý býci alebo chlapci s nejasnou sexuálnou orientáciou, ako hoši z one direction.

Ikona diskutujiciho Lenka 2012-06-11 20:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Doteď jsem šťastně nevěděla, kdo to je. A je mi to šumák i nadále. Pobavila jsem se u článku, vtipně napsané, ale nezbývá nám než je prostě ignorovat. Takových pitomců jsou mraky, kdybychom se měli nad všema rozčilovat… Chce to klid 🙂

Ikona diskutujiciho Niy 2012-06-11 20:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co jste všichni tak zaujatí? Někoho vidíte jen v televizi nebo v nějakém článku na internetu a hned ho tak nenávidíte… Máte nějaký názor, někdo vám k němu řekne svůj a vaše nenávist (či nesnášenlivost) se ještě znásobí.

Ikona diskutujiciho nigga 2012-06-11 20:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

supr článek. Abych pravdu řekla, takhle jsem se nad tím zamyslela až teď a dává to smysl. Nesnáším 1D.

Ikona diskutujiciho Septik 2012-06-11 20:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jojo, pro anglicky mluvící je jejich název docela výstižný, viz http://9gag.com/gag/3050840

Ikona diskutujiciho Tania 2012-06-11 20:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Neznám je.

Ikona diskutujiciho Alyumin 2012-06-11 21:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám je ráda, velmi je mám ráda, poslouchám je, líbí se mi. Je mi jedno, že jsou jen pouhá komerce, uvědomuji si to. Ale co v této době komerce není?

Ikona diskutujiciho Aran 2012-06-11 21:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hm, tak to jsem aspoň 100 let za opicema.

Ikona diskutujiciho Krasivija 2012-06-11 21:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ježiš to jsou odporní hoši.  Vypadají jak třinácctiletí. To má být vrchol sexuality? To si raději pustím Metalicu, nebo něco podobného. Sice jsou už staří, ale pořád se to dá poslouchat.

Ikona diskutujiciho Avene 2012-06-11 22:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mainstream – či co, nemusím přesně vědět, co to je, abych věděla, že je to něco špatného. Já nevím, možná, ale o ni nejsou jen ty hvězdičky.

Ikona diskutujiciho surikata 2012-06-12 08:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Soudě podle komentářů tady, budu asi starší ročník, než ostatní diskutující, tudíž tahle konkrétní pitomost mě až do ted míjela. Jejich tvorbu naštěstí neznám, ale vypadjí jako parodie na chlapa. Tento illuminátský kult celebrit vnímám velmi skepticky a myslím, že konkrétně pro děti, což je cílová skupina je krajně nevhodný /myšleno všeobecně/ Táky nechápu proč musí všichní vypadat jak teplouši, nejsem žádná pruda a každého orientace je jeho věc, ale proč jsou v dnešní době pořád veřejně propagováni narozdíl např. oproti klasické rodině?

Ikona diskutujiciho Eileen 2012-06-12 09:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Souhlasím s článkem. Kolikrát zjišťuju, že ani většinu těchto mainstreamových 'hudebníků' neznám a setkávám se s divnýma pohledama okolí. A je mi to úplně jedno, nepotřebuju něco takového vyhledávat, ani se o to zajímat…

Ikona diskutujiciho Lucidité 2012-06-12 14:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

když vidím lidi jako Bieber, tak si říkám – no v nejhorším půjdu skládat hudbu a zpívat… Co to sakra je??? Kde to všechno spěje??? No to vím kam…tam kde slunce nesvítí.

Ikona diskutujiciho Jan 2012-06-12 14:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ale aspon nefnukaj a neseděj doma a něco dělaj.

Ikona diskutujiciho Babe 2012-06-12 14:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tvůj článek mi připomněl film Simone, který je o vytvoření filmové hvězdy. Všimla sis, že každej z nich má v podpisu kříž? Jedna další taková talentovaná zpěvačka je Katy Perry. Ta mi ze všech těchto připadá nejvíc nechutná.

Ikona diskutujiciho Adlik14 2012-06-12 17:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to s tebou musím souhlasit! Nedalo mi to a ( se zdrojem ) jsem si to zkopírovala na FB 😉

Ikona diskutujiciho onni 2012-06-12 18:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo, tohleto je nejspis parodie na hudbu a na chlapy jakbysmet, jenomze jsou to porad jenom kluci a poslouchaji je mladi lidi. Ti, kteri maji rozum, z toho proste vyrostou, ti kteri rozum nemaji – ted proste neni pomoci a je uplne jedno, co budou poslouchat a koho uctivat 😉

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2012-06-12 19:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

One direction-len daľšia sračka podobná Bieberovi, podobný sú aj český NightWork. No baby a gayovia po takýchto cukríko-chlapčenských kapelách úplne šalejú, je to určené im, nieje to nič pre metalistku ako ty Alue:-).

Ikona diskutujiciho Arriane 2012-06-12 19:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]:taky bych je tipovala tak max na 14:-).

Ikona diskutujiciho onni 2012-06-12 19:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]: dovolim si nesouhlasit. S Tokio Hotel se stala pouze jedina vec – prestaly je poslouchat pubertacky. Znam celkem dost lidi v mem veku (je mi 26) co je dal poslouchaji a sleduji vyvoj jejich kariery. Pokud vim, prestehovali se do USA a pokracuji tam. Krome toho se stali i modnimi ikonami. Takze tvrzeni, ze to byly jen jednosezonni hvezdicky neni pravda, jen proste se posunuli dal, vyrostli a prestali byt idoly nactiletych.

Ikona diskutujiciho myší královna 2012-06-12 20:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hlavně je to jedna z přehršele "kapel" (jestli se to tak dá nazvat). Už i ti Jonas Brothers, ti alespoň hrají na nástroje.

Ikona diskutujiciho myší královna 2012-06-12 20:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mimochodem, najděte si na youtube "Novyj god" (jestli to píšu správně, v ruštině už plavu:))

Ikona diskutujiciho Primula 2012-06-12 21:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Chlapci proste žijú svoj život. Prečo ste takí neprajní? Z akého dôvodu si myslíte, že máte právo súdiť ich a kritizovať. Prečo sa spolu s nimi netešíte z ich úspechu? To ste dobrí ľudia? Vy všetci čo ste tu napísali tieto komentáre…

Ikona diskutujiciho Cherryna 2012-06-13 00:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No…podle mě není moc na místě takto odsuzovat lidi. Vždyť i taková Lagy Gaga či Rihanna můžou být skvělé osoby uvnitř, jen média a bulvár z nich dělají horší lidi. Já si ráda poslechnu novodobou hudbu. Pokud se mi ta hudba líbí a cítím se jejím posloucháním dobře, tak neřeším, jestli to je Bieber či operní zpěvák…:) One Directions mi nic neříkají, taky nemám ráda tyhle komerční šílenosti…ale i takový slaďoušek z OD může být skvělý kluk ;).

Ikona diskutujiciho Archandel 2012-06-13 16:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak o nich ted slysim poprve az odsud. Skoda ze dnes je vetsina kapel silne komercnich… i Nightwish :-)

Ikona diskutujiciho greta 2012-06-13 17:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

tohle už není hudba taková avril lavigne to je kvalitní hudba aspon pro mě jo.ale tohle je na jedno brdo

Ikona diskutujiciho Hanach 2012-06-14 13:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hodně výstižný článek, mám prakticky stejný názor. Jen se trochu děsím, co za "hvězdy" přijde po těchto pěti Justin-Bobrech…

Ikona diskutujiciho Yuuna 2012-06-15 20:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja ich mám rada, ale vidieť že sláva a peniaze ich menia, jednoducho showbiznis.

Ikona diskutujiciho Avene 2012-07-09 17:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mimochodem, ten 'strašně destruktivní' křížek v jejich jméně je písmenko X jako pusinka, běžně se to používá jako třeba xoxo :D

Ikona diskutujiciho Veronica 2012-09-14 18:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

je smutný ,že sem ani nepotvrdíš další koemntáře.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek