Otřesné případy týrání drobných zvířat na českém Youtube / video

16.9.2017 v Nezařazené 10

Po menší pauze pokračuji dál s morčoseriálem, tentokrát jsem se zaměřila na ožehavé téma a to je způsob jakým se zejména malé děti chovají k drobným zvířátkům. Do kompilace jsem schválně nedávala drasťáky, krváky a krmení hadů živou potravou, aby bylo video koukatelné a člověk si z něj odnesl i něco jiného než šok, vztek a pocit bezmoci. Jediný opravdu fungující způsob jak tomuto předcházet, je vzdělávat veřejnost o správném chovu a varovat děti, které se k případům týrání nejčastěji nachomýtnou. Právě děti mají největší moc tomu zabránit a týraným zvířátkům pomoci, protože rodiče to nejhorší většinou nevidí.

Někteří lidé a hlavně malé děti si z drobných zvířat dělají hračky. Nejen že s nimi zacházejí jako kdyby to byli jenom plyšáci, ale ještě mají tu drzost si své počínání nahrávat na video a sdílet veřejně na Youtube. Týrání zvířat je však trestný čin, který nesmí být přehlížen a ignorován veřejností. Nezáleží na tom, jestli je zvíře malé nebo velké, všechna si zaslouží humánní zacházení. Pokud jste svědky týrání zvířete, trvejte na nápravě. Zde najdete také pokyny a formulář, kde můžete týrání nahlásit: http://www.kozmokra.cz/podezreni-na-tyrani-zvirat-115

Otřesné případy týrání drobných zvířat na českém Youtube

https://www.youtube.com/watch?v=7UF6_B7OTBY


Komentáře

Ikona diskutujiciho grétka 2017-09-16 09:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je vyloženě otřesný.Z tou kočkou mě to asi vzalo nejvíc to morčátko se bálo.Pouštění z výšky překážkový dráhy atd…opravdu hnus.Ale bohužel tohle je o rodičích aby vysvětlili dětem jak se mají chovat ke zvířátkům jedině opakováním a vysvětlováním získají děti empatie a cit.

Ikona diskutujiciho Alue 2017-09-16 10:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]:  To morče bylo i dost chytré, normálně se snaží utíkat, ale tady se nemělo kam schovat a kdyby začalo utíkat po pokoji tak ho ta kočka uloví, protože ji to ještě víc vydráždí, takže tam prostě stálo a nechalo do sebe sekat drápama… Divím se že mu kočka nevydrápla oko, to se může stát velmi snadno. :-(

Ikona diskutujiciho romča 2017-09-16 11:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja som to video celé proste nedala…

Ikona diskutujiciho Sin Le Noble 2017-09-16 11:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Smutný obraz(ducha) této doby. Děti a rodiče žijou v systému, který je deformuje a vytváří různé formy psychopatie, které jsou vidět i na videu. Pochytat a potrestat nevědomé asi moc nevyřeší, ale je dobré na to ukazovat, aby se vybil egregor takového chování. To jak nás ovládá egregor je jednoduše popsáno v odkazu, ale i jinde na netu:

Ikona diskutujiciho Ayeri 2017-09-16 11:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to hrozný. Pamatuju si z dětství na holky asi stejně starý jako já, který tehdy měly morčata, křečky, potkany, činčily. . . A chovaly se k nim podobně jako děti ve videu. Vůbec je nenapadlo, že je na tom něco špatnýho, byly upřímně přesvědčený, že se to zvířeti líbí a že ho to baví, protože je přece zatím nekouslo. Měly zvířata rády a dělaly to jakoby z lásky a připadalo jim to v pořádku stejně jako těm dětem na youtube. Dneska se za to stydím, ale tehdy to nepřipadalo divný ani mně. Ale mně doma říkali, ať se zvířatama zacházím jemně, jejich rodičům to bylo buď jedno, nebo jim připadalo roztomilý, že zvířátko si hraje.

Ikona diskutujiciho milan 2017-09-16 17:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Teda, jsem chlap, ale to video taky nedávám. Bohužel, jak už tu zaznělo, oni ani rodiče na tom často ani nevidí nic špatného..

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2017-09-16 22:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Video je ukážka ako sa s malými zvieratami nemá zaobchádzať a že niesu vhodné pre malé deti ktoré to berú ako plyšovú hračku. Ale ako týranie sa to ešte kvalifikovať nedá, nenahlasoval by som to, toto asi nikto nebude riešiť. Najhoršie sú tie blbky so skiny morčaťom a škrečkom, týmto by mali byť zvieratá zabavené a zakázané (pokiaľ ešte nejaké majú, tie z videa s najväčšou pravdepodobnosťou už nežijú). Už len počúvať pišťanie tých holiek so skiny morčaťom je týranie.

Ikona diskutujiciho Eva 2017-09-18 15:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Video jsem kupodivu zvládla, jen někde po 20 minutách jsem se musela podívat, kolik toho musím ještě přežít. Ale teď, když se mi to po chvilce rozleželo, začínám pociťovat nevolnost. Vím, že když jsem jako malá chtěla být takhle hnusná, vzala jsem si hračky, se zvířaty bych to prostě nedokázala.

Ikona diskutujiciho ginze 2017-09-19 23:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

O_O No to je hrozné. Opravdu nechápu, jak s živým tvorem může někdo takto zacházet. Nejvíce mě vyděsila scéna, kde morčátko shodí na zem, jak tohle někdo může udělat O_O Pokud to morčátko opravdu utýraly, pěvně doufám, že se znovu narodí někam, kde bude mít nádherný život….a ještě více doufám, že ta děcka z videa už další morčátko nedostanou…a vlastně žádné zvíře.

Ikona diskutujiciho :) 2017-09-26 09:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To mi úplně připomíná tohle video: s týráním děti zase, alespoň pro mě teda 🙁

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek