Pleva: Krém na ruce, Tuhé a Tekuté mýdlo

16.5.2014 v Prevence 7

Jako další příspěvek do rubriky Recenze bioKosmetiky a ekoDrogerie, jsem se rozhodla napsat i o firmě Pleva s.r.o., která se zabývá různými výrobky ze včelích produktů. Zpracovává všechno možné a i sortiment je zde velmi široký. Samozřejmě jsem nevyzkoušela všechno, ale je toho dost na to, abyste si mohli udělat obrázek. Všechny výrobky (vypsané i nevypsané) najdete na oficiálních stránkách a zároveň e-shopu www.pleva.cz. Určitě nakoukněte, stránky stojí za pozornost, jsou moc pěkně udělané.

Tuto firmu jsem poprvé objevila na Vánočních trzích, kde měla stánek a od té doby občas něco odebírám. Získala si mne.

Medový krém na ruce

Toto je výrobek, který mě nadchl ze všeho asi nejvíc. Mazat si s ním ruce je jedna velká radost. Krém nádherně voní, dobře se roztírá, má příjemnou konzistenci. Velmi rychle se vstřebává do pokožky a zvláčňující účinky jsou hodně znát v podstatě okamžitě. (Na chlapské hrubé ruky, co manuálně pracují, je to také požehnání.)

Velmi oceňuji i jeho hojivé účinky, v minulosti jsem si s ním občas na tváří hojila ranky po akné. Samozřejmě vím, že Pleva má na pleť hromadu výrobků, ale když je nějaká mastička hojivá, zkusím ji prostě i na pleť, jsem zkrátka taková. Tahle se mi osvědčila, je opravdu super. Po třech dnes natírání je obličej jako dětská prdelka a žádné pupínky, všechno se rychle zahojí. Už ji na tohle sice delší dobu nepoužívám, ale i tak je to podle mě skvělý výsledek. A to pořád mluvíme o krému na ruce.

Další moje oblíbená mast, kterou si natřu večer ruce před spaním a ráno je mám krásně hebké, hydratované.

Opravdu miluji tu vůni i pěkné originální balení. Člověk po natření není vůbec mastný, prostě ideální výrobek po všech směrech.

Co mě trochu štve, je vysoká cena krému v porovnání s tím, kolik ho ve skutečnosti dostanu. Pokud se vám podle fotky zdá balení malé, tak ano, skutečně JE malé, klidně byste ho mohli nosit v kabelce a když se s tím mažete častěji, nijak moc dlouho vám nevydrží. Jestli už to kupujete, rovnou abyste si to vzali 2-3x, jedno balení je hned pryč. To považuji za nevýhodu a bylo by dobré do budoucna pouvažovat, jestli Pleva nechce dělat nějaké větší balení a trošku cenově výhodnější, když už si toho člověk chce vzít víc a netroškařit po 50ti gramech, po kterých se to prodává. Pro mě je to zkrátka málo. Nemám problém dát za kvalitu víc peněz, chápu že všechno něco stojí a není možné chtít všechno zadarmo, to by každý hned zkrachoval a můžeme se jít klouzat. Takhle to nefunguje. Ale určitě by větší balení dělat šlo a bude to výhodné i pro výrobce i pro nakupující. Proto jsem tomuto krému nevěrná a radši nakupuji tělovou Laveru (psala jsem o ní v minulém článku), která vydrží hodně dlouho, na ruce je super a účinky má podobné, i když tak dobře nehojí ranky… To musím uznat.


Medové mýdlo (tuhé)

Toto mýdlo jsem zkoušela spíš ze zvědavosti. Chová se jako normální mýdlo, vůně není nijak výrazná, dobře myje. Na rukách nezůstává bordel, čistě praktická stránka věci je zde splněna 🙂

Během používání jsem neviděla žádné problémy s vysušováním rukou, nebo podrážděním. Je opravdu jemné, ale zase že by to byl nějaký úžasný super kauf, že nic lepšího na světě neexistuje, to zase také ne. Zkrátka slušné mýdlo za slušnou cenu. Když ho necháte na umyvadle v mýdlence delší dobu, vysuší se a popuká, jako každé jiné. Prostě klasika.

Co mi naopak vzalo dech, je následující výrobek…

Medové tekuté mýdlo na ruce

Od prvního umytí můj šampion. Ne úplně číslo jedna ze všech tekutých mýdel na světě, ale šampion je to rozhodně.

Mýdlo krásně voní. Jak něco krásně voní, už si mě to získalo. Samozřejmě výborně myje, praktickou stránku věci si můžeme odškrtnout, ta je splněna.

Doprovodný komentář výrobce o tom, jak je mýdlo jemné, vůbec nedráždí jemnou pokožku a jak je šetrné, můžu odpřisáhnout a potvrdit. Nejsou to žádné ,,plané kecy“. Ruce vůbec nevysušuje, naopak mám dojem, že je po něm kůže trošku lepší.

A taky mám pocit, že když si ho dám na ruce, tak je musím déle oplachovat pod vodou, jakoby to mýdlo šlo hůř z rukou. Jakobyse do nich vstřebávalo, nebo víc drželo na kůži… Zkrátka ruce po něm vůbec nedrhnou, ale jakoby pořád klužou a já mám pak dojem, že to mýdlo na nich pořád je, tak oplachuju déle. Podle mě je to ale blbost, to si asi už smývám nějaký ochranný film, co mýdlo na rukách zanechává. – Nevím, jestli je to jenom můj pocit, ale nepovažuji to za problém.

Jednou jsem tohle mýdlo s sebou vzala do podmínek, kde jsem se dva týdny mohla mýt jenom v malém lavorku, prostě zálesák hadr. Dobrá zatěžkávací zkouška. Tohle se dá použít i na tělo, nohy, dokonce i na vaše intimní partie. Aby bylo jasno, já se nemůžu umýt jen tak s něčím, používám speciální k tomu určené mýdlo (ne zrovna tohle Plevácké, o tom budu ještě v budoucnu psát). Vlastně tahle citlivost je první věc, co mě přinutila přejít na biologické a šetrné výrobky. Přesto ani zde není jistota, mnoho z nich obsahuje silice – sice přírodní, ale na určité partie dráždivé. To si pak člověk sakra dobře rozmyslí, čím se kde bude umývat a už mu to není ani trochu jedno.

Tohle je jediný mycí prostředek, který mi vůbec nevadí a přitom není na mytí intimních partií určen. Chová se absolutně jemně, jako intimní mýdlo. Vůbec bych se nebála umývat s tím malé děti. Když to nevadí mně, nemůže to prostě vadit nikomu.

Je to můj oblíbenec a vzhledem k vlastnostem a množství ve kterém se prodává, mi i cena přijde přiměřená, mýdlo vydrží dlouho.

Kam dál:

Otevřít rubriku Recenze bioKosmetiky a ekoDrogerie: ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Erika 2014-05-16 10:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, moc děkuju za inspiraci.Kosmetika si mě okamžitě získala a už objednávám pár kousků na zkoušku:-)Zajímávé, že tento týden jsem viděla v jedné prodejně jejich zubní pastu a ústní vodu, ale jelikož jsem spěchala, neměla jsem čas to moc studovat a vida, díky Tobě ke mě tato značka přišla sama:-)Pak napíšu, jak jsem spokojená…

Ikona diskutujiciho A 2014-05-16 12:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Používam na telo tuhé mydlo od Plevy s propolisom a je úžasné. Páči sa mi, že je maličké presne do ruky, pokožka je po ňom ako bábätko a má nevtieravú vôňu, veľmi šetrné k pokožke. Top 🙂

Ikona diskutujiciho Vanilková 2014-05-16 14:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tyhle recenze na kosmetiku jsou moc fajn. Jsem za ně vděčná. Taky svému tělíčku mám potřebu dávat jen to nejlepší a občas experimentovat, koupit něco, co mi dělá špatně a mít toho doma potom metrák, mi je občas proti srsti. Tohle je dobrá inspirace. koukala jsem na stránky a mají i propolis. Ten se mi hodně osvědčil při bolestech a zánětech v krku. Pěkně mi vždycky zastavil nachlazení, ale je to teda síla, hodně pálí. Jen pro otrlé:)

Ikona diskutujiciho Alue 2014-05-16 15:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

S Plevou jsem ještě neskončila, mám v záloze ještě recenze na víc jejich věcí, jen jsem nechtěla nekonečně dlouhý článek.

Ikona diskutujiciho Jita 2014-05-16 15:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pleva jsem také objevila na adventních trzích a mám vyzkoušený medový denní krém.

Ikona diskutujiciho Kač 2014-05-16 16:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já od Plevy měla pleťovou vodičku, byla fajn.

Ikona diskutujiciho Šťastná 2014-05-18 11:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý den.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek