Po celém světě se objevují záhadné monolity 2.díl: Belgie, Británie, Německo, Španělsko

19.12.2020 v Záhady 1

Začátkem prosince 2020 se objevily dva monolity i v Belgii. První se našel na bramborovém poli v severní Belgii. Není jasné, kdo umístil zářivý obelisk uprostřed zabláceného pole v Baasrode, ve městě Dendermonde. Událost v úterý 8.12.2020 podnítila zájem místních a média informovala o „užaslých reakcích“ kolemjdoucích, kteří na něj narazili.Rozšířily se také spekulace, zda má monolit, postavený uprostřed vlámského pole, něco společného s podobnými nálezy, které jsou hlášeny ze vzdálených míst po celém světě.

Po počáteční vlně úžasu a spekulací se přihlásil anonymní umělecký kolektiv, který si nárokoval vlastnictví utahského monolitu, který se našel jako první. Vroubkovaný povrch na křehce vypadajícím monolitu v Baasrode však ani přesto nepřestal podněcovat fascinaci místních.
Mnoho lidí na sociálních sítích sdílí zprávy a nabízejí svůj pohled na původ objektu, s občasnými vtipy o „podivnosti letošních vánočních stromků.“

První monolit objevený v Belgii (Baasrode).

Místní média poznamenala, že přítomnost několika stop a hřebíků, které drží panely pohromadě, ukazuje na to, že třpytivý pilíř v Baasrode je určitě dílo člověka. Monolit na místě vydržel jeden den a stejně jako všechny ostatní, také on přes noc zmizel.

O dva dny později informovali turisté v Nizozemsku také o tom, že v přírodní rezervaci De Kiekenberg uviděli další „tajemný šedý sloup“.

Druhý monolit objevený v Belgii.

Ten byl objeven ve čtvrtek 10. prosince 2020. Monolit je u obce Riemst v Limburgu. Je o něco menší, než první objevené. Zdroje se rozchází v měření, udávají výšku jeden metr, nebo 80 centimetrů.

Na Britském ostrově Wight, u jižního pobřeží Anglie, se také našel monolit, který přes noc zmizel. Nejnovější ,,UFO atrakce“ byla spatřena na pláži Compton Beach na jihozápadním pobřeží ostrova Wight v neděli odpoledne 6.12.2020.

„Moje žena a já jsme se procházeli se svým psem … na naší oblíbené pláži … a uviděli jsme ten monolit,“ řekl místní rezident novinám. „Vůbec jsme o tom neslyšeli, ale ostatní to zjevně věděli, protože k monolitu přistupovala spousta lidí, aby se na něj podívali,“ řekl.
Stejně jako u ostatních tajemných monolitů, si ani zdejší obyvatelé nejsou jisti tím, odkud pochází.
„Nevím, jak se to tam dostalo, a nejsem si jistý, zda mají místní také nějaké teorie.“

Na Britském ostrově Wight, u jižního pobřeží Anglie, se také našel monolit.

Mluvčí společnosti National Trust, která vlastní část pláže, kde byl monolit postaven, řekl pro CNN, že neví, kdo to postavil.
„Nevěděli jsme o přítomnosti monolitu až do dnešního rána, ale teď jsme navštívili pláž Compton Beach. Vypadá to bezpečně, stojí to na dřevěném podstavci a je to vyrobeno ze zrcadlových částí z plastu nebo plexiskla,“ uvedl mluvčí v e-mailu.
„Stále to posuzujeme, teď nemáme okamžitý plán na jeho odstranění, ale samozřejmě to musíme v příštích několika dnech monitorovat, abychom zajistili, že pláž zůstane bezpečná a nebude přeplněná lidmi,“ dodal.

Stále není jasné, kdo stojí za vztyčením stříbřitých pilířů, které se objevují po celém světě, ale umělecký kolektiv se sídlem v Santa Fe, The Most Famous Artist, inzeroval na svém webu vlastní monolit, který byl vysoký 10 stop, za cenu 45 000 dolarů. Ten je nyní označen jako prodaný. CNN zaslala e-mail zmíněnému umělci, aby objasnil, zda je zodpovědný za monolit na ostrově Isle of Wight. Odpověď zněla, že ano.

Další monolit se objevil v Německu u města Sulzbach. Fenomén začíná narůstat. Nikdo neví, co je dílo nezávislých umělců, kteří se od sebe navzájem inspirují a co je instalace mimozemšťanů, jak se přihlížející mnohdy tážou sami sebe.

,,Tohle není z vesmíru, uvnitř je dřevěná konstrukce,“ řekl Holger Klink, mluvčí města.

Monolith se v Sulzbachu objevil začátkem prosince 2020.

Ve Španělsku u města Ayllon je také monolit, ale starostka města Maria Jesus Sanz říká, že je to dílo člověka a žádní ufouni tentokrát nejsou ve hře.
Španělský monolit si možná místní umělec nechal vyrobit v Číně nebo v PRC, protože tři lesklé pláty, ze kterých byl vyroben, se údajně brzy odchlíply a monolit se začal rozpadat. Ale neměli bychom věřit všemu, co se řekne v médiích. Co když se starostka schválně snaží ututlal UFO senzaci prohlášením, že je to umělecké dílo a zároveň odrazováním lidí od zkoumání monolitu?


Úřady totiž varují místní obyvatele, aby se k monolitu nevydávali a aby ho nehledali, protože je na nebezpečném místě v horách a někdo by při jeho hledání mohl přijít k úrazu… Ale vážně je to tak? Nebo je na něm něco zvláštního, co se nehodí do krámu zprávařům? A co ty další obelisky, které vypadají výborně, ale podle oficiálních zdrojů v sobě mají dřevo, tudíž jde o umělecká díla? – Skutečně nám říkají pravdu, nebo sprostě kecají?

Jak se pořád objevuje více monolitů, zjistilo se, že nemají společného autora, protože je každý údajně udělaný z jiného materiálu.
Například objekt na ostrově Wight je tvořen reflexními zrcadly namísto stříbrného kovu, zatímco objekt spatřený v Kolumbii má zlatavou barvu.. ale o něm si povíme více příště.

pokračování příště

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2020

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Vacátko 2020-12-19 18:12:50 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Doporučuji starší film:
https://uloz.to/hledej?type=videos&q=2001%3A+Vesm%C3%ADrn%C3%A1+odysea

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek