Po celém světě se objevují záhadné monolity 3.díl: Kolumbie, Nizozemsko, Kalifornie

21.12.2020 v Záhady 4

Jeden monolit, který vládne všem: V Kolumbii stojí zlatá věž a místní se ptají, zda kontroluje ostatní monolity v USA, Rumunsku a na ostrově Wight. Zlatý monolit byl objeven o víkendu (5.-6.12.2020) v Chia ve venkovské části Kolumbie.Poté, co se na konci listopadu 2020 objevil v poušti amerického státu Utah první tajemný monolit, se objevily další v Kalifornii, Rumunsku a na ostrově Wight v Británii. Tyto čtyři monolity byly celé kovové a měly stříbrnou barvu, ale tento, který se objevil v Kolumbii je zlatý (údajně by měl být pátý nalezený na světě celkem).
Místní obyvatelé proto spekulují nad teorií, zda by to mohl být „mistr monolit“.


Místní média uvedla, že okolo nejsou lidské stopy ani jiné známky po technice, která by monolit dopravila na místo.


Původ zlatého monolitu v Kolumbii je pro místní obyvatele tak záhadný, že mnozí spekulují nad variantou, že ho tam umístili mimozemšťané.
Podle dostupných zdrojů tento zlatý kolumbijský drží na místě a ještě ho nikdo nezničil. To je výjimečné oproti ostatním, které dopadly neslavně, nebo záhadně zmizely, zpravidla v průběhu jednoho až dvou dnů.

Zlatý monolit byl nalezen na poli skupinou místních, kteří sem šli brzy ráno pracovat. Nepřihlásil se žádný umělec, který by prohlašoval, že je to jeho práce.

Kovové objekty byly nazvány jako ,,monolity“ kvůli jejich podobnosti s těmi, které se objevují ve filmu Stanleyho Kubricka z roku 2001: Vesmírná odysea. Ve filmu objevení monolitů předchází zásadní fázi vývoje lidstva.

Další monolit byl nalezen v Nizozemsku v přírodní rezervaci Oudehorne. Ten zmizel za jeden den. Kovový monolit byl nalezen v sobotu 5.12.2020, jak stojí nad velkou louží, obklopen stromy.

,,Byla to velká lesklá kovová věc,“ řekl Thijs de Jong. ,,Šel jsem k tomu, ale kolem monolitu nebyly vidět žádné stopy. Zdálo se, jako by to bylo umístěno shora. Určitě by to vyžadovalo dva nebo více lidí, aby to tam umístili.“

Stejně jako ostatní monolity, i tento zmizel den poté, co byl spatřen. Leeuwarder Courant uvedl, že monolit zmizel poté, co přilákal soustu lidí do Oudehorne. To znamená, že turisté, kteří přijeli v pondělí, odešli zklamaní.

Majitel pozemku, který chtěl zůstat v anonymitě, řekl místním novinám, že z toho není moc nadšený.

V Pittsburgu v Pennsylvánii se objevil kovový obelisk před obchodem se sladkostmi, který byl do jednoho dne někým ukraden. Majitel obchodu si ale rychle pořídil náhradní a netají se tím, že si obelisk zakoupil a dal před obchod záměrně, aby přilákal více turistů. Místním se to líbí a když procházejí kolem, tak se ho dotýkají.
Byl to chytrý reklamní tah. Možná to teď v době korony není špatný nápad. Dejte si monolit před obchod a třeba se zákazníci pohrnou 🙂

Čtvrtý monolit (,,čtvrtý“ ve smyslu pořadí v jakém byly nalezené na světě) byl nalezený poblíž národního parku Joshua Tree v Kalifornii. Monolit stojí na svahu stadionu Park v Atascaderu v Kalifornii. Nalezen byl v úterý (místního času, pro nás je to středa) 2. prosince 2020.


Monolit spatřený na vrcholu hory Pine Mountain v kalifornském pobřežním městě Atascadero byl dokonce chvíli nezvěstný, ale poté byl někým vrácen zpátky.

,,The Most Famous Artist“ je skupina umělců, kteří tvrdí, že jsou zodpovědní za monolity. Skupina na svém Instagramu zveřejnila fotografie, na kterých pracují na monolitech, přičemž u jedné fotografie bylo uvedeno: „Myslíš, že to nebyli mimozemšťané ?! Monoliths-as-a-service.com.“
Matty Mo, zakladatel umělecké skupiny se sídlem v Santa Fe, hovořil s médii o monolitech a jejich popularitě: ,,Nejsem schopen říci mnoho kvůli legálnosti původní instalace,“ řekl. „Mohu říci, že jsme dobře známí pro kaskadérské kousky této povahy a v tuto chvíli nabízíme autentické umělecké předměty prostřednictvím služby Monoliths-as-a-service.com.“
Skupina také prodává monolity za 45 000 $ včetně dodávky, instalace a „blockchainového certifikátu pravosti“.
Monolit Joshua Tree je čtvrtým nalezeným a skupina to oznámila zveřejněním dvou jeho fotografií. ,,DALŠÍ Monolit v Joshua Tree. To dělá celkem 4. Co to znamená?“ stojí v popisku.

Jsou skutečně autoři monolitu, nebo se jenom snaží přiživit na populárním tématu a udělat si tak obrovskou reklamu zadarmo?

pokračování příště

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2020

 Komentáře

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-12-21 03:08:26 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V dobe Covid19 asi nie je jednoduché cestovať hore dole cez hranice takže nepredpokladám že by monolity niekto prevážal v aute zo štátu do štátu. Navyše ak je ten monolit uzavretý zo všetkých strán, tak by ho pri hraničnej kontrole rozbili či v tom nepreváža somálcov. To znamená že pôvod monolitov bude v krajinách kde sa objavili. A je zaujímavé že vo svete sa monolity objavujú na pekných miestach v prírode a na Slovensku pri Tescu. Myslím že i na Slovensku by sa našli miesta kde by sa monolity vynímali lepšie. Niekde v Tatrách alebo aj v tej hnusnej Bratislave napríklad na tých kopcoch v okolí hradu Devín, tipujem že sa v týchto miestach nejaký objaví.

Ikona diskutujiciho ondrej 2020-12-24 08:34:36
Ikona diskutujiciho
sipka

mozog nezvykneš použit? čo ma monolit spoločné s teskom, boli umirstnene na urcite miesta aby tvorili energetickú siet.

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2020-12-24 19:30:38
Ikona diskutujiciho
sipka

Pretože jeden monolit sa objavil v Senci za Tescom a další v Ružomberku tiež pri Tescu tak mi to prišlo zaujímavé, i preto že tam bývajú kamery a myslím že média i vedia kto to tam nainštaloval. Energetickú sieť by samozrejme možno mohli tvoriť na hocijakom mieste (ak by neboli odstraňované).

Ikona diskutujiciho Jan Johann Jaroslav Miška 2021-01-06 16:55:03 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý den. Prozkoumal jsem jako citlivec tisíce stojicích kamenů jak u nás, tak v Evropě. Vícekamenné systémy obvykle ovlivňují z určitých důvodů energii prasílu místa do větší či menší vzdálenosti. Od několika do několika desítek metrů. Více v mých knihách Zpověď druida, Magická prasíla, Hledání prasíly, Tajemství prasíly 1.a 2., a Bájná prasíla. Mimo jiné jsem vybudoval energetickou léčebnu v Markvarticích u Sobotky a usadil dva andezitové menhiry v Humenném. Samozřejmě, že existují i energeticky vydatné stavby. Tou je třeba Letohrádek Hvězda obklopená šesti menhiry.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek