Po celém světě se objevují záhadné monolity 4.díl: Santa Clarita, Mexiko, Česká republika

23.12.2020 v Záhady 5

Sedm stop vysoký monolit se záhadně objevil o víkendu 5.-6.12.2020 v parku Canyon Country (Santa Clarita USA), ale záhadně zmizel za jeden den, jak už to mají monolity ve zvyku.
Místní rezident Dave řekl médiím, že mu o monolitu v sobotu večer poslal smsku kamarád s tvrzením, že je umístěn v Canyon Country parku.Následující den se tam Dave vydal a uviděl ho těsně vedle pěší stezky. Řekl, že se mu monolit zdál „poněkud zlověstný“. Asi za půl hodiny se kolem monolitu shromáždilo dalších 50 nebo 60 lidí, kteří ho fotografovali.


,,Některé děti váhaly a nechtěly se k tomu přiblížit. Jiné plakaly, když na ně rodiče naléhali, aby šli k tomu,“ řekl Dave. ,,Byl to opravdu zážitek,“ dodal.
Dave si myslí, že je tento monolit napodobenina ostatních. Řekl, že to mělo zabudované LED osvětlení, které ho v noci osvěcovalo (na fotkách ale nic takového není vidět).

Monolit byl odstraněn a nahrazen skálou se záhadnou zprávou, uvedla mluvčí města Santa Clarita Carrie Lujan. Zpráva zní: „Býval tu monolit … nyní je tu jen skála jménem Ben.“

Tajemný monolit se objevil také v Albuquerque v Novém Mexiku
Jeho výskyt zde je vítaný, vzhledem k historii státu spojené s výskytem UFO, která se datuje až do proslulého Incidentu u Roswellu.
(Roswellský incident, také známý jako roswellská událost nebo roswellská katastrofa, bylo pozorování neidentifikovaného létajícího objektu, jeho havárie a vyproštění údajných trosek přibližně 127 km od města Roswell v Novém Mexiku v červenci 1947)

Starosta Albuquerque Tim Keller v pondělí 7.12.2020 vystavil fotku monolitu na twitteru. Je na ní lesklý objekt s malebnými horami Sandia v pozadí.
„Chceme věřit,“ napsal Keller. „Monolit byl spatřen v ABQ! Co si myslíte, že to znamená?“

Amanda Kooser, která v Albuquerque bydlí, se stihla s monolitem vyfotit a obejmout ho. Po její návštěvě ho přes noc strhli vandalové. Místní policie pak monolit od vandalů získala a vyfotila se s ním jak ho mají naložený na autě a vezou ho do laboratoře jako důkazní materiál. (Nebo možná policie kecá a strhla ho sama, akorát se nechtěli přiznat.)

Amanda si myslí, že tento monolit byl vyrobený člověkem. Byl magnetický, asi nerezový a dole měl údajně nálepku místního výrobce kovů Bumblebee Fab. Viděla i sváry, které spojovaly trojúhelníkovou konstrukci.
Monolit byl tak velký, že kolem něj Amanda neobtočila ruce. Přesto říká, že to pro ni byl krásný, skoro až mystický zážitek.

Zásluhy na monolitech si už připsali různí umělci, ale nikdo z nich nebyl ověřen. Například již zmíněná skupina The Most Famous Artist, o které už byla řeč v minulých dílech, je z Nového Mexika Fanta Fe a pochybuji o tom, že by v prosinci, za korony, nikým nepozorováni, létali po Evropě a rozmisťovali monolity. Pokud by byli autoři některých monolitů, mohli by být autoři pouze těch, které jsou v jejich fyzickém dosahu. Ty ostatní prostě udělal někdo jiný.
Navíc jsem koukala na jejich stránky a vypadají humpolácky udělané. Jakoby blog zadarmo. Skupina vypadá chudě a podle mě ty monolity nevyrobila jednoduše proto, že na to očividně nemá prostředky (jinak by si aspoň nechali udělat pořádný web) a toto je zoufalý pokus nahnat nějaké zákazníky. Podle mě důvěryhodní rozhodně nejsou. A že si seženou tři pláty kovu které svaří a pak u toho pozují na fotkách aby to vypadalo že to vyrobili a že dokonce něco prodali za tak šílenou pálku, není žádný velký výkon. Spíš trolling.
Ani tam nemají pořádný shop, slavný ,,prodaný monolit„, kterým se ohánějí média, je tam jenom jeden a jako jediná – údajně ,,vyprodaná“ – položka. Chápete? Nemají nic vyrobeno, nic skladem, ani nic nenabízí. Je to naprosto průhledný podvod.

Český monolit se objevil v Otrokovicích u Zlína
Byl nalezen na poli v sobotu 12.prosince 2020. Spatřil ho místní rezident, když jel po silnici mezi Otrokovicemi a Tečovicemi u Zlína. Prý na něj působil ,,hodně mysticky“.

Zatím se nepřihlásil nikdo, kdo by tvrdil, že je autorem.

Hned jak jsem o tom dostala echo, chtěla jsem tam jet. Cesta byla naplánována na úterý, ale už v pondělí místní hlásili na Facebooku, že je monolit pryč. Jeden i přidal fotku místa, kde původně stál. Byl na ní jenom důlek v zemi. Šlo vidět, že český monolit byl menší a stál pravděpodobně na třech kolících, zapíchnutých do země.
Jeden z místních ve skupině na Facebooku psal, že měl údajně tento monolit vážit jednu tunu, ale odkud vzal tyto údaje, není známo. (Možná mu ho při výkupu zvážili 😀 ??)
Ať už to byl vandal nebo UFO, byla jsem naštvaná, protože jsme chtěli vzít všechno. Magnety, dozimetr, trifield, virgule… a změřit úplně všechno. Abychom pak mohli sdělit výsledky měření, sdělit jestli něco vyzařuje, případně co a kolik a tím spolehlivě určit, jestli jde o umělecké dílo, nebo jestli skutečně na poli v Tečovicích pobíhali mimozemšťani a stavěli tam velký sloup. To už bohužel nezjistíme, posbírali jsme se pozdě.

tomáš marný vyslovil zajímavou teorii, že by mohlo jít o rezonátory konstruktivní energie, které nám sem instalují lidé z povrchu a pokud by to tak bylo, mohlo by to vyzařovat úžasnou energii.
Možná je to na ochranu celé planety a možná to má souvislost s prorokovaným přechodem do zlatého věku lidstva… Ale žádnou z těchto myšlenek jsme nakonec neměli příležitost ani potvrdit, ani vyvrátit. A poděkovat můžeme nějakému joudovi, co to ukradl dřív, než to měl možnost někdo kompetentní prozkoumat.

pokračování příště

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2020

 Komentáře

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2020-12-23 15:51:32 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

to stavěj obyčejní lidé kvůli 21 prosinci ufo to stavět nemůže z jednoho důvodu protože by vyburcovali armádu sice by ufo talíř plejádanů nesetřelili ale vyvolalo by to poprask radary dokažou zachytnout jejich světelné talíře sice mizivě ale ano všechny ale pokud by to stavěli ufoni at to postaví na mém pozemku tam se toho nikdo nedotkne v letě se viděl talíře které byli maskovaný jako mraky a hned o par minut letěli 2 stihačky oni je viděj

Ikona diskutujiciho V 2020-12-24 11:58:42 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsou monolity umisteny na nejakych vyznamnych bodech?

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2020-12-24 20:28:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Oni vyšlú elektrický výboj z vesmíru na určené miesto na Zemi a zasadia monolit. Takouto technológiou robia kruhy v obilí. Žiadne ufo sem kvôli tomu nemusí lietať. Na druhú stranu ak by monolity osadili mimozemšťania asi by boli niekoľkonásobne väčšie a skôr asi z nejakého kameňa, takže zrejme sú všetky dielom človeka alebo osadené z pidi lodi.

Ikona diskutujiciho Petra N. 2020-12-27 14:29:56 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Druhé foto, pravá část (má být z ČR?) vypadá na fotomontáž. Okraje šedého obdélníku jsou příliš ostré a neodpovídají expozici zbytku obrázku. Navíc je „předmět“ poloprůsvitný, jsou vidět rozmázlé brázdy v poli za ním. Kdyby byl k dipozici obrázek v trochu větším rozlišení, dovolila bych si ho rozložit na jednotlivé barevné kanály, kde by manipulace s fotkou v grafickém editoru byla zřejmější.

Zprávy tohoto typu mne dokážou vzrušit asitak stejně jakoby někdo napsal „včera se vedle silnice u Nové Vsi objevil kámen, dnes tam už není.“ A co jako ?

Když jsem na vlastní oči na jaře 1994 viděla za Branišovským lesem zářit ufo, nikdo mi nevěřil. Tohle mi přijde jako nevýrazný a ne příliš zajímavý jev. Nemyslím si, že by kousek betonu někde v poli někoho vzrušoval, s největší pravděpodobností by si ani místní nevšimli, že to tam „včera nebylo“, natož aby zaregistrovali že to „zmizlo“. 😀 To ufo tehdy rozzářilo celou oblohu, byla to koule výrazně větší než Slunce, žádný takový objekt na obloze normálně není, protože kdyby to byl reflektor, musel by mít minimálně 5 kilometrů průměr. Přesto to nikdo „neviděl“….

Každopádně, hádala bych že pokud jsou ty předměty šedivé, nejspíše to nebude nic příznivého. Šedá je kal, zastření mysli a je to cesta k temnotě. Aspoň já to takto vnímám.

Ikona diskutujiciho octomaník 2021-01-02 10:24:26 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nový tajomný monolit sa objavil na Nový rok v kanadskom meste Toronto. Oznámila to v piatok 1. januára stanica CTV. Predtým sa podobné artefakty našli v štátoch Utah, Kalifornia, Veľká Británia, Nemecko, Španielsko, Holandsko, Poľsko, Rumunsko a Slovinsko. https://t.me/rusvesnasu/6023
qanon cz/sk vk

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek