Po traumatu jsem se uzavřela a nevím, jak dál.

18.5.2012 v Poradna 5

Dotaz:

Ahoj Alue, potřebovala bych pomoci ohledně andělů, doufám, že tě nijak nezatěžuji.
Kdysi v minulosti se mi stalo něco opravdu zlého, co ve mně nechalo… jisté vlastnosti. Nechci psát, oč šlo, stejně o to nejde.
Bylo mi tenkrát asi 5let, a já si ten den pamatuji, jako by to bylo včera. Díky tomu,co jsem zažila, se mi zhroutil život… Nyní jsem uzavřená, nikomu neřeknu, co si doopravdy myslím.

Udělala jsem hodně chyb, hodněkrát také dodnes lžu a cítím kolem sebe nenávist, strach, samotu a zmatek… Navíc nikdy mě nikdo mezi sebe moc nebral a dodnes mi máma hodně vyčítá, že jsem se vůbec narodila.

Hodněkrát jsem ve svém životě slyšela věty typu: ,,Jako bys životy neničila už dost!” nebo ,,Kvůli tobě mám zničenej život!”.


A tyto věty většinou říkají mí přátelé i blízcí… Hodněkrát jsem kvůli tomu uvažovala o sebevraždě… Vím, že nemluvím k věci,ale než tě požádám o radu, chtěla jsem ti trochu představit můj život… Tak k věci…
Přemýšlela jsem nad svým životem, a řekla jsem si, že to už tak dál prostě nejde, že se musím změnit… Ale došlo mi, že na to budu potřebovat pomoc… A napadla mě právě právě pomoc anděla.

Jak se s ním spojit?? Nebo si mám vymyslet imaginárního a věřit, že mi pomůže??

Moc děkuji za odpověď.

Ahoj, A.

Odpověď:

Ahoj,

Vidím, že to taky nemáš zrovna lehké. Ale být tebou hledám hlavní pomoc jinde. Totiž anděl tě určitě psychicky podpoří, a dá ti energii, případně vnuknutí, když ho o to požádáš. Pochopí tě, můžeš se mu svěřovat… Ale on tyto problémy za tebe nemůže vyřešit, musíš si je vyřešit sama.

Dejme tomu, že jsi prožila nějaké horší trauma, díky kterému se ti vytvořil blok, který tě ovlivňuje v tom smyslu, ve kterém píšeš. Že jsi uzavřená a necítíš se tady v podstatě dobře.
Takže spíš než na anděla, upři svoji pozornost na ten blok a snaž se ho zbavit. – Existují různé meditace, můžeš si nějakou najít na internetu, ale osobně vím, že nejvíc ve všech pošramocených zákoutích duše, pomáhá uvědomnění si a samozřejmě projevení určité náklonnosti vůči sobě sama. – No asi mluvím trochu složitě, tak dáme příklad:

Tak třeba dejme tomu, že ti někdo konkrétní kdysi nějak ublížil a ty ses kvůli tomu uzavřela vůči svému okolí. Jenomže člověk, který se uzavře vůči okolí, se uzavře ve skutečnosti sám vůči sobě a také se uzavře i vůči lásce.
(Proč? Protože tvoje okolí je ve skutečnosti zrcadlo tvého nitra. To tedy znamená, že žádné okolí a žádné dobré a špatné zkušenosti nejsou. Jsi jenom ty a tvoje reakce a emoce, které cítíš v různých chvílích a při setkání s různými lidmi. – Takže pokud chceš změnit svůj život, musíš se změnit zevnitř. To ostatní přijde až potom.)
– Čili takový člověk nepřijímá lichotky, neusměje se, neobejme tě, prostě je v křeči. A takový člověk neprojeví lásku ani sám sobě, protože má třeba mylný dojem, že si to nezaslouží, nebo že to nedokáže. A proto v takových a podobných případech v podstatě funguje, naučit se mít ráda sama sebe. Protože když začneš mít ráda sama sebe, tak se otevřeš, přestaneš být v křeči, začneš přijímat i své okolí a potom vlastně dojde k vyléčení toho problému a bloku. Čili že to zlomíš a přesvědčíš sama sebe o tom, že to, že mu jsi věřila předtím, není pravda.

Osobně ti moc doporučuji tohle:

,,Kurz sebelásky”
Je to v podstatě seriál, který je určený pro lidi, kteří se nemají rádi, nebo mají se sebou nějaký jiný problém, případně se cítí být méněcenní… žádný učený z nebe nespadl, ten seriál jsem sepsala na základě vlastních zkušeností a toho, jak jsem se k sebelásce a sebevědomí dostala já. Čili návody jsou to funkční a jsou na ně skvělé odezvy. – Určitě by bylo moc dobré, kdyby sis to celé natiskla a pracovala s tím jako s učebnicí, protože jsou tam části, které jsou tobě ušité přímo na míru. Je tam i o sebevraždě, taky o tom jak se začít mít ráda, jak se přesvědčit o různých věcech… no zkrátka ti to udělá moc dobře, projdi si to.

Abys odstranila ten blok, díky kterému se cítíš tak jak se cítíš, začni chodit do lesa a začni se vnitřně (emocionálně) napojovat na přírodní bytosti (i na svého anděla), které tam žijí. Tyto bytosti jsou plné velice příjemných emocí, protože na této rovině fungují a když se jednou dostaneš do jejich vlivu a budeš se v jejich přítomnosti cítit krásně, dojde u tebe k vnitřnímu posunu zcela automaticky a ty začneš ničit ten blok, co vznikl před hromadou let. Ty bytosti jsou zkrátka léčivé a musím tedy uznat, že bývají lepší, než kdejaký psycholog, či mámina sukně. Zkusila ses někdy vyplakat a svěřit se svými problémy u stromu? – Když se totiž potom zklidníš, ucítíš obrovské pochopení a podporu z celého okolí. A to je možné právě pouze v přírodě, to by ti mohlo velice pomoci. Začni chodit do lesa a rozhodně bys měla praktikovat ještě tohle:

,,Jak správně nasávat energii ze stromu”

Na co bych tě ale ráda ještě upozornila, je to, že bys rozhodně a zcela zásadně neměla věřit lidem, kteří ti řeknou, že tě nemají rádi, žes jim zničila život a podobně. Když už někdo má vnitřní problém a je zablokovaný, tak je potřeba mu projevit náklonnost, snažit se mu pomoci a ne ho ještě srážet takovými…. debilními průpovídkami.
Vůbec totiž tito lidé netuší, že jediná taková dobře mířená věta může druhému člověku zlomit srdce a dohnat ho za mnoho let k totální katastrofě.
Spoustě lidí jenom posměšky ze základní školy, kterým tito lidé uvěřili, zničily celý život. Prostě vznikly bloky, se kterými se už takový člověk nedokázal vyrovnat a pak ho to vyloženě semlelo.
Když ti někdo řekne něco podobně hnusného, řekni si, že mluví sám o sobě, že je to jeho svět a radši si zajdi napravit nervy do přírody. – Protože to poslední, co na světě potřebuješ je, aby ti někdo dával najevo, že jsi špatná, nebo hloupá. – Ty potřebuješ potěšit, povzbudit, potřebuješ se zasmát a potřebuješ cítit, že tě má někdo rád. Takže za tím jdi, to vyhledávej (a v přírodě ti to dají elementární bytosti, nemusíš je vidět, stačí je vnitřně cítit, to umíme všichni s troškou cviku), lidi k tomu nepotřebuješ. Konstruktivní energie, která ti napraví pošramocenou duši, je všude okolo strašně moc, stačí se na ni jenom zaměřit.

A jelikož jsi se ptala ještě konkrétně k napojení na anděla, parádní návod najdeš tady:

,,Jak navázat kontakt se svým andělem”
Jinak když si napíšeš do vyhledávání heslo ,,jak navázat kontakt s andělem”, tak ti těch článků vyjede hromada, můžeš si počíst. Spousta dalších návodů je třeba v této rubrice: (zalistuj do starších článků)

,,Rubrika: Andělé”

Hodně štěstí 🙂
Alue

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Poradna: Životní směr” pro další otázky a odpovědi – ZDE

Další obrázky andělů: ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

Komentáře

Ikona diskutujiciho Farah 2012-05-18 10:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, velmi me oslovil obsah tohoto pribehu-tedy jakobych videla pred sebou v obrazech, co tam vse za temi slovy je. Abys vedela, citim s Tebou a vim, ze by Ti pomohla i kamoska, co ma neco podobneho za sebou. Trpeliva a nyni plna usmevu 😉

Ikona diskutujiciho Vesmírná Sestra Khalia 2012-05-18 14:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky Alue za tento článek, i mě pomohl 🙂 ♥

Ikona diskutujiciho Miriam 2012-05-18 21:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ako to Alue robíš, že vieš každému tak trefne poradiť? 🙂 mimochodom autorke mailu prajem veľa šťastia a držím palce.

Ikona diskutujiciho AChantall 2012-05-19 12:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Napísala si to veľmi pekne ♥ je vidieť že si si už čo to prežila a si silná osobnosť, veľmi na tebe obdivujem, že nie si namyslená a pomáhaš ľuďom a konáš veľa dobrého 🙂

Ikona diskutujiciho trypta imp 2012-05-19 13:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jóooo, to je obrovská příležitost, toltéčtí čarodějové říkají, že na cestě za poznáním není nic lepšího než setkat se s tyraníí, jelikož na všechno pohlížejí z hlediska potenciálu pro transformaci – čím víc negativity k sobě pustíš, tím mocnější budeš pokud ji transformuješ… je to výzva, ale je přímo úměrná vnitřní síle a schopnosti přeměnit temnotu na světlo… takže pokud něčemu takovému čelíš, není to náhoda a má to svůj účel

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek