Pojednání o Telegonii v německé knize z roku 1930

30.3.2019 v Žena 7

Chovatelům jsou tyto zkušenosti dávno známé a každý chovatel se jimi řídí, pokud chce mít čistý chov.

Zárodečná síla muže při početí do jisté míry přechází do krve ženy. V krvi ženy tak koluje i jeho krev a mění ji do jisté míry, jak to ukázaly chemické zkoušky. Na tom se však podílejí i duševní, ódické přenosy, vlivy, které v ženě nikdy nezaniknou, zejména pokud styk trval déle a vztah duchovně prohloubila vzájemná láska.
.
Tyto věci jsou jako představa a skutečnost již příliš známé na to, aby je bylo možné popřít. Žena je významně ovlivněna tím mužem, kterému se oddá jako tapeta. Toto tělesné, duševní a duchovní smíchání má v dědičnosti ten důsledek, že děti ze spojení ženy s druhým mužem přeberou zárodečné dispozice prvního muže, a to i tehdy, pokud nedošlo k početí, protože semeno má už jen samotným přijetím účinek změny podstaty. Takové děti z “druhého manželství” jsou v podstatě duševně i tělesně určeny, ovlivněny, impregnované či takříkajíc orazítkované prvním mužem.
..
Tato skutečnost se vědecky nazývá fyziologická impregnace, nebo také telegonie resp. plození na dálku a rozumí se pod tím dodatečné působení semene přijatého ženou zvenčí, neboli trvalé ovlivnění všech pozdějších potomků prvním mužským vnějším oplodněním, nebo úspěšnou souloží.
.
Impregnaci ženy, její do jisté míry trvalé otěhotnění prvním mužem, který ji měl, lze vysvětlit tak, že z buněk plodu se uvolní molekulární komplexy, dostanou se do krevního oběhu a uloží se v buňkách matky, především v pohlavních buňkách, odkud se podílejí na stavbě nového, i jiným semenem počatého zárodku. Lze hovořit o jistém zárodečném nepřátelství prvního vniknutí mužského semene proti všem pozdějším vetřelcům. Jde tu o případ metachemie, o kterém v každém případě zatím víme málo.
.
Na poznání těchto věcí se zakládá i prastarý zvyk Jus primae noctis, tedy právo první noci, prováděno místním pánem nebo knězem, jehož cílem bylo jisté šlechtění obyvatelstva a nikoli pouze násilnost, či zneužití moci. V důsledku tohoto “opatření”, byl v mnoha oblastech zušlechtěný druh lidí rasově a duchovně výše postaveným panstvím.
Tento zvyk v lidových pověrách mnoha národů vyhrazuje první noc bohem nebo démonem, vzpomínka na zařízení, přikázání, které vycházelo z Árijců, “bohů”, když osídlovali svět, aby vyšlechtili podřízené lidstvo, které se nacházelo většinou na velmi nízkém stupni.
Na to ukazuje v některých hierarchicky podřízených rasách dodnes platný zvyk ponechat toto právo cizinci, protože by to prý přineslo neštěstí, kdyby ho prováděli sami.
Ve středověku to bylo právo zeměpána, při vstupu svých nevolníků do manželství strávit první noc po sňatku s nevěstou. Toto právo si uplatňovali i duchovní pohlaváři, jak dokazují mnohé písemnosti. Ale i když nedošlo k oplodnění, výměna ódu během spojení konaných za bouřlivých vzruchů a vášní, působí zhoršujícím nebo zlepšujícím vlivem na potomstvo, v závislosti na celkových hodnotách předmětného muže.
..

.Slovník cizích slov Slovenského pedagogického nakladatelství, druhé doplněné a upravené vydání 2005, str. 947:
Telegonie, ž. (Gr), biol. Genet., předpokládaný vliv předchozího oplodnitele, který se projevuje na dalším potomstvu téže samice.

..
Takto lze pochopit časté, jinak zcela nepochopitelné případy podobnosti a nepodobnosti mezi dětmi různých rodičů, ale i trvalý úpadek vnitřní a vnější hodnoty rasy.
..
Přátelé, tvůrci veřejného mínění médii (hádejte komu patří) jsme denně bombardováni hovadinami o tom, kdo koho zabil, kdo koho sprznil, kde komu vykoukla bradavka, co řekla Banášová, kdo je nejnovější antisemita… Pokud je však na zmiňované telegonii byť jen trochu pravdy (a zdá se, že biologie s tímto jevem reálné operuje), proč o ní nic nevíme?
Byl bych rád, kdybyste mi napsali, co si o tom myslíte.
.
pozn. Alue: Protože to nikdo nechce slyšet a v dnešní dekadentní společnosti, kde si každý může dělat co chce, kde chce, s kým chce a jak chce, se to naprosto nehodí. Trend doby jde zcela opačným směrem, to znamená kazit se a likvidovat všechny základní společenské a morální hodnoty, na kterých naše společnost fungovala. Hlavně se vzájemně nenávidět, pomlouvat, závidět si a kašlat na všechno, co by nějak mělo souviset se zdrženlivostí, rozvážností, nebo co by mohlo jakkoliv omezovat naši sexualitu. To je diktát dnešní doby… Návrat k víře v telegonii by znamenal návrat morálních a tradičních hodnot, kvalitnější sexuální výchovu, která dívkám nezamlčuje následky pro jejich potomstvo a to se dnes už nehodí.
..


.

Úryvek z knihy “Hoch-Zeit der Menschheit”, Rudolf J. Gorsleben, vyšlo v roce 1930 v lipském nakladatelství Koehler & Amelang., od str. 13
Překlad z němčiny Ďurino, prosinec 2010. http://prekladyodlesa.sk/impregnacia-zeny
Do češtiny Alue, 2019 – upraveno.
.

Komentáře

Ikona diskutujiciho nirvana 2019-03-31 09:47:01 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

….. aneb co byste měli vědět, když chcete mít děti 🙂 Jestli budu mít někdy dcerku, tak jí o tomhle teda rozhodně výklad dám. A o spoustě dalších věcí – buď ji unudím k smrti nebo si z toho snad něco vezme. Ono to chce snažit se děti vést k tomu, aby samotné byly zvídavé a snažit se, aby úplně neztratily chuť poznávat díky škole(jo, škola naprosto KAZÍ chuť učit se). Vždy jsem chtěla, aby moje děti měly školu domácí, aby byly peníze na to jim zaplatit učitelku(nevím proč, ale cítila bych se líp, kdyby je učila žena). Kéž by.

Ikona diskutujiciho ignes 2019-03-31 09:47:16 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Telegonie je úžasný téma. Málo kdo přemýšlí o své budoucnosti natož o budoucnosti svých dětí. O jejich vlastnostech, jak budou vypadat, jaké mohou mít dispozice k dědičným nemocem. Jaký budou mít vztah k rodičům.
Většinou nás naši moudří učitelé učí si užívat. Přeci je daleko důležitější mít krásný prožitky, zážitky, užít si. Když to nejde s jedním partnerem (partnerkou) tak se vymění za jiného. A o otěhotnění se starat nemusíme. Máme chemický průmysl nebo gumu. A když se nechtěně stane nehoda. Tak se jí zbavíme za pomocí lékaře. Nebo při vyšším věku požitkářů si ten nechtěný produkt vášní necháme. Nikdo ho nechtěl, ale když už to příroda chtěla a jsou na něj i přídavky…
A už vůbec si nikdo neuvědomí skutečnost. Jak bude tento nechtěný človíček jednat při obchodním jednání s chtěným čínským jedináčkem, který nejen že měl oba rodiče, ale pravděpodobně i čtyři prarodiče. Jak bude zastupovat zájmy svých rodičů, aby jim přistál na účtu vytoužený důchod!
Osobně vidím výhodu na straně žen, protože jejich dítě bude určitě z poloviny jejich. Horší to je u mužů, kde už většina „vychovává“ cizí děti a pokud náhodou v mládí vášnivě potkali panu, tak jejich dítě „vychovává“ někdo jiný. A pak se divte, že si muži nerozumí s dětmi 
Je dobré vědět životní zákonitosti telegonie. Zná někdo návod návratu k panenství(obou)?

Ikona diskutujiciho andy 2019-03-31 09:47:32 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslím ale, že ani tehdá to nebylo lepší. Možná někdy v daleké minulosti.
Pak už se nás nikdo neptal, koho si chceme vzít. Manželství byla domlouvána mezi rodinami. A tak musela být žena oplodňována mužem, kterého nemilovala, jenom proto že PÁN potřebuje ctnostnou ženu, tedy zdrženlivou pannu co kejve na všechny rozmary a kraviny kde koho, protože tak jsme byly společností vychovávány. “A hleď, ženo, aby to byl syn!” “Dívka by měla umět to a ono.” “By měla dělat, by měla chtít” … a bla bla bla
Já jenom že .. myslím, že si musíme taky projít i opačným extrémem, abychom byli schopni nalézt rovnováhu. Ten zlatý střed.

Ikona diskutujiciho armag 2019-03-31 11:49:47 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Včerejší můj komentář se tu neobjevil, tak jej napíšu v mírnější podobě. Holka běloška přijde o panenství s bělochem. Později se zamiluje do černocha a vezme si ho. Jaké se ji narodí děti? Budou hnědé nebo bílé. Telegonie má jen dočasnou platnost. Rozhodně to není na celý život, protože hlavní energetická centra těla: srdce a mozek stále obnovují energetické struktury podle své vlastní podoby a ne podle nějaké spermie.

Ikona diskutujiciho sebastian 2019-03-31 21:13:40 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2] Skvele vyjadreny nazor – suhlasim. Je zbytocne sa v tom vrtat dalej. [4] Tvoje nazory mi pridu zvacsa trefne aj pravdive. Je z nich vsak citit znacnu tvrdost, drsnost, akoby si bol nastvany na cely svet… Preco?

Ikona diskutujiciho nirvana 2019-03-31 21:14:07 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4] no… nemám to z ověřeného zdroje a nemám tě bohužel kam odkázat aby sis to mohl ověřit, ale tak nějak vím o tom, že kdysi nějaké ruské atletky přišly o panenství s černochy a později se jim narodily tmavé děti. u koní to funguje taky tak. každopádně tohle je více energetická záležitost než fyzická. [2] “Většinou nás naši moudří učitelé učí si užívat.” heh, to mi připomíná moji bývalou střední a ten druh výchovy, který jsem viděla kolem sebe skoro celý život – u nás doma se naštěstí nikdy nepraktikovala. Jako jo, já souhlasím s tím, že si žena může dělat absolutně co chce, ať jde o práci nebo střídání chlapů. Věřím v to, že může žít sama a poradit si sama, že je kompletní a dokonalá jak je sama a nepotřebuje chlapa. Kapku se to ale komplikuje, pokud věříte v telegonii. Nebo ať si teda rajtuje každou noc na jiném, ale ať pak do háje nemá radši děti – z mého pohledu. Každopádně spoustu holek je dnes již vychovávaných tak, že si můžou střídat jak chtějí, pokud je to baví. Prostě můžou mít taky nezávazné vztahy – jako má spoustu chlapů. Neměla bych nic proti, v tomhle jsem moderní a částečně mě taky názorově schroustala dnešní moderní doba(však jsem ještě furt mládě), ale věřím v telegonii, takže mi to moc ok nepřijde, pokud se teda chystáte mít děti. Já si dřív přála mít děti a život s tím, s kým budu poprvé. No, přání hezké, to jako jo. Smutné, že svět není takový, jaký ho člověk vidí jako dítě. Osobně už jsem si i říkala, že kdyby se mi kariérně dařilo, zůstanu single, i bez dětí. Kdyby mi to vycházelo, ráda bych veškerou energii a vše, co mám, vrazilo do toho, co si přeju. Proto mě potěšilo, když Aluška psala, že symbolicky je vlastně vaše dítě cokoliv, o co se staráte. Ať už květina, umění nebo cokoliv, do čeho vkládáte energii. Je to fakt, mohlo mi to dojít, jenomže člověk je prostě natvrdlý a? Nedojde mu to, musí mu to někdo říct ._. Občas mě fascinuje, jak si nejsem schopná spojit 2+2 a jsem slepá, když je odpověď přímo přede mnou 😀

Ikona diskutujiciho rodo 2019-04-06 10:42:28 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kdyz jsem se o tom poprvé dověděl byl jsem zklamán pak jsem se rozvedl ale né k vůli telegonií jiný důvod a poznal jsem dívku která mě tajně delší dobu milovala snila o mě a osud nás spojil a máme krásnou zdravou dcerku ale nebyl jsem jejím prvním mužem mé přítelkyně s předchozími partnery měla chráněný styk tak jsem mile překvapen že naše dcera je jak by mi z oka vypadla a chování má úplně stejné jako já v dětství tak teď jak se říká babo raď je nebo není nějakým způsobem ovlivněna dcerka prvním partnerem mé přítelkyně?

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek