Potravinářská lobby chce prosadit mléko slazené aspartamem

14.4.2013 v Prevence 19

Zákazníci to nemají vědět
Pravděpodobně již víte, že FDA vyhlásila válku čerstvému mléku a že dokonce pomohla financovat a koordinovat ozbrojené vládní razie proti farmářům a distributorům neupraveného mléka. Ano, je to šílené. Tato odnož diktatury je jedinečná pro USA a neprovádí se to dokonce ani v Číně, Severní Koreji nebo na Kubě. Pouze v USA je s farmáři produkujícími čerstvé mléko zacházeno jako s teroristy.

Ale nyní se situace stává ještě šílenější, než si dokážete představit: Mezinárodní asociace mléčných produktů (IDFA) a Národní federace producentů mléka (NMPF) podaly na FDA žádost, ve které FDA žádají, aby změnila definici „mléka“, aby mohlo tajně obsahovat chemická sladidla, jako aspartam a sucralosa.
A důležité je, že žádná z těchto přísad nesmí být uvedena na etiketách. Prostě to schovají pod definici „mléka“, takže když společnost uvede na etiketě „mléko“, bude to automaticky zahrnovat i aspartam nebo sucralosu. A když se pokoušíte vyhnout aspartamu, nemáte šanci, protože nebude uveden na etiketě.

A netýká se to jen mléka: týká se to také jogurtů, smetany, kyselé smetany, vaječných koktejlů, šlehačky a celkem 17 produktů, kdy všechny jsou uvedeny v petici FDA.


Žádost uvádí:
IDFA a NMPF požadují, aby jejich navrhované změny u popisu standardního mléka umožnily zahrnutí ochucovacích přísad v mléce (např. čokoládová příchuť přidávaná do mléka), aby mohlo být slazeno jakýmkoliv bezpečným a vhodným sladidlem – včetně nevýživných sladidel, jako aspartam. To vše je děláno kvůli „záchraně dětí“, jak je nám říkáno, protože použití aspartamu v mléčných produktech sníží kalorie.

Mlékárenský průmysl specificky žádá o zatajení aspartamu před spotřebiteli
K velkému úžasu mlékárenský průmysl používá extrémní logiku doublespeaku a v podstatě tvrdí, že aspartam by měl být před spotřebiteli zatajen tím, že nebude uveden na etiketě. Toto uvádí žádost:

IDFA a NMPF tvrdí, že údaje o obsahu živin, jako „méně kalorií“, nejsou pro děti atraktivní, a tvrdí, že spotřebitelé mohou snadněji identifikovat celkovou nutriční hodnotu mléčných produktů, které jsou ochuceny nevýživnými sladidly, pokud etikety údaje o nich neobsahují.

Dále žadatelé prohlašují, že spotřebitelé neuznávají mléko – včetně ochuceného mléka – jako mléko, které musí nutně obsahovat cukr. V souladu s tím žadatelé uvádí, že mléko ochucené nevýživnými sladidly by mělo být označováno jako mléko, bez dalších údajů, aby spotřebitelé mohli „snadněji najít jeho celkovou nutriční hodnotu“.
Jinými slovy, zatajování aspartamu před spotřebiteli tím, že nebude uveden na etiketě, vlastně spotřebitelům, podle IDFA a NMPF, pomáhá!

Jo, spotřebitelům se nejlépe poslouží tím, že budou udržováni v nevědomosti. Pokud má tato logika stejnou pachuť, jako pokřivené podvody praktikované Monsanto, tak proto, že je identická: čím méně toho spotřebitelé vědí, tím více se jim pomůže, podle průmyslu. A je to také kvůli dětem, protože dětem se také nejlépe poslouží tím, že budou tráveny aspartamem.

Spotřebitelé byli vždy drženi v nevědomosti u růžového slizu, masového klihu, rBGH a GMO v jejich potravě. A nyní, pokud si IDFA prosadí svou, budete moct pít hormony kontaminované mléko od antibiotiky prolezlé krávy, krmené geneticky upravenou pící a produkující mléko obsahující utajený aspartam. A nebudete mít právo o ničem z toho vědět.

FDA tento „tajný“ statut aspartamu potvrzuje a uvádí: „Pokud bude popis standardního mléka změněn podle požadavků žadatelů, výrobci mléka budou moct používat nevýživná sladidla v ochuceném mléku bez toho, aby byla uvedena ve složení výrobku na etiketě.“

Toto je vodítko, abyste přestali pít zpracované mléko a mléčné produkty zcela. Jde zde o víc, než jen o to, že průmysl doufá, že FDA mu schválí tajné přidávání aspartamu do mléčných produktů, přičemž aspartam nebude uveden na etiketě.
Větší otázkou je toto: Pokud průmysl protlačuje zatajování aspartamu ve svých produktech, co dalšího již zatajuje?
A co obsah hnisu v jeho mléčných produktech? A co nelidské zacházení se zvířaty, která jsou vystavována mučení a jsou do nich pumpovány geneticky vytvořené hormony pod tlakem? A co fakt, že homogenizace a pasterizace přeměňují celostní potravinu na potravní noční můru, která napomáhá vzniku obezity, autoimunitních onemocnění a kardiovaskulárních onemocnění?

V mlékárenském průmyslu je samozřejmě spousta malých špinavých tajemství, a to ani nemluvíme o tajných rozhovorech za zavřenými dveřmi s cílem přimět FDA zlikvidovat konkurenci čerstvého mléka.

Jedinou rozumnou odpovědí na toto vše je přestat kupovat a konzumovat zpracované mléčné produkty, tečka!
Vzdal jsem se všech mléčných produktů před mnoha lety a nikdy jsem se neohlédl. Piju mandlové mléko, ne hnisu plné pasterizované kravské mléko. Nejím jogurty. Když chci probiotika, dostanu je z chutných žvýkatelných probiotických doplňků. Rozešel jsem se se zpracovanými mléčnými produkty před mnoha lety, a v důsledku toho je mé kardiovaskulární zdraví, pokožka, zažívání a životní síla ve vynikajícím stavu.

Je zde také filosofická otázka: Nekupujte produkty od průmyslu, který ze zvyku LŽE o všem. Mlékárenský průmysl je jako mafie. Aktivně se snaží zničit konkurenci, udržet spotřebitele v nevědomosti a monopolizovat si trh. Přichází s vysoce podvodnými reklamami a s absurdními tvrzeními, jako „pití mléka pomáhá hubnout“ a dalšími nesmysly.

Americký mlékárenský průmysl je až po uši v podvodech na všech úrovních, a nyní chtějí, abyste vy a vaše děti nevědomky pili aspartam, který je tajně přimíchán do výrobku.
Mlékárenský průmysl je pro jídlo totéž, co Lance Armstrong pro sport. Je to velká lež, prolezlá tajnými chemikáliemi a podvodnými tvrzeními.

zdroj článku: Zvědavec.org – Potravinářská lobby chce prosadit mléko slazené aspartamem

Kam dál:

Otevřít rubriku ZDRAVÍ: ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Komentáře

Ikona diskutujiciho Míša 2013-04-14 08:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tohle je i na mě moc.Potom, co jsem se proklikala na federal registr musím říct, že to není sranda. Ale na druhou stranu je tam spousta připomínek, tak uvidíme :/

Ikona diskutujiciho Mike 2013-04-14 08:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ehm… Ale jak s tomu vyhnout moje sestra a bratr mají každý den ke snídani bílej jogurt? Jak se tomu vyhnout? A co jsou to "zpracované mléčné výrobky"? Děkuji za odpověď

Ikona diskutujiciho light7 2013-04-14 09:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přede mnou se aspartam nebo sucralosa neschová poznám to hned po chuti. Mají takovou nasládlou pachuť. Po aspartamu mi je hned špatně.

Ikona diskutujiciho Alue 2013-04-14 11:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Nepít mléko, nejíst jogurty. Tak se tomu vyhnou všichni. – Aktuálně je dobré mléko z mléčných automatů a kvalitní bílý jogurt je HOLLANDIA. Do budoucna nám ale nikdo nezaručí, že se to i tady nepodělá.

Ikona diskutujiciho saila 2013-04-14 12:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

mliko z obchodu a jogurty jsem prestala jist uz uplne maximalne sem tam jednou do neceho lzicku jogurtu nebo smetany, a mliko jednou za uherak od znamych ke keterym chodime pro cerstve nadojeny…:-)

Ikona diskutujiciho Karel 2013-04-14 13:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavé…. dosud bylo mléko jedním z nejbezpečnějších potravin na trhu. Doufám, že toto neprojde, protože chemickým potravinám se také snažím částečně vyhýbat, avšak mléčné výrobky z jídelníčku určitě vyřadit nechci.

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2013-04-14 15:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A to chtějí dávat jen do amerických produktů a nebo i do těch českých? I když ono je to vlastnně jedno. Všechno užt se prodává pod falešnou vlajkou, s falešnou etiketou a s nepřesnými informacemi.

Ikona diskutujiciho dan 2013-04-14 17:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No, je docela zarážející, že nikdo si ani nerozklikl ten původní zdroj, nebo prostě nikdo neumí anglicky. Ten zdrojový web je sám o sobě celkem svérázný, ale překladatel tomu nasadil korunu. Názvem článku počínaje a překladem "none of these additives need to be listed on the label" jako "žádná z těchto přísad nesmí být uvedena na etiketách" konče.

Ikona diskutujiciho Jara 2013-04-14 19:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to šílené, ale vždy se ve společnosti najde několik procent jedinců, kteří budou imuní vůči takové zátěži. Ti to přežijí.

Ikona diskutujiciho Eva 2013-04-14 19:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Má cenu k tomuhle ještě něco dodávat? Snad jen odstěhovat se někam do kopečků a kdo ví, jestli by to vůbec pomohlo…

Ikona diskutujiciho Evča77 2013-04-14 22:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak ideální by bylo mléčný výrobky vůbec nejíst/nepít, ale to ne každý chce nebo spíš dokáže :D Dneska jsem zrovna našla že se dá doma vyrobit mandlové "mléko" nebo všeobecně ořechové mléko, tak to někdy zkusím 😮 Hádám že za to tělo víc poděkuje, než za mlíko kraviček v hroznejch podmínkách

Ikona diskutujiciho Spyro 2013-04-15 06:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

nevím jestli to poznám :D já celý život piju čistou vodu. ale můj brácha se cpe mlíkem a jogurty.

Ikona diskutujiciho Alue 2013-04-15 11:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: No nevím, ale já jogurty nejím vůbec, mléko samotné taky ne, jednou za uherský rok to mám v kafi nebo trocha do omáčky. Sýry jím kozí a žádný problém… Bez jogurtů to jde úplně a mléko se dá omezit taky celkem dobře, takže v tom prostě problém nevidím.

Ikona diskutujiciho Lekno 2013-04-15 11:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pripajam sa k nazoru, ze pitie mlieka (u mna aj jedenie zivocisnych a tepelne spracovanych) je cesta spat :-).

Ikona diskutujiciho lekno 2013-04-15 15:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho woodpecker 2013-04-15 16:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dělá se mi z toho špatně. Všechny tyhle sajrajty sem jdou z Ameriky. Jediný co tam je pěkný, je příroda. Kdyby to bylo tak zdraví prospěšný, nebudou to tajně někam přidávat a ještě to neuvádět na obal výrobku. Nehoráznost!! Jednou jsem si po dlouhý době koupila Pepsi a ještě koukla na obal, aby tam nebylo "light" nebo "zero" apod. No tak jsem si ji koupila a cestou z obchodu jsem si všimla, že je cosi (nepamatuju si už co) napsáno z boku podél lahve, a tak jsem se okamžitě podívala na složení a bylo tam sladidlo. No tak jsem to zahodila, pač jsem neměla účtenku. Takže už se nedá spolehnout jenom na vzhled výrobku, ale opravdu číst etikety.

Ikona diskutujiciho Ameline 2013-04-15 22:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak jsem se polekala, protože mléko nekriticky zbožňuji bez ohledu, co jsem se o něm už dočetla. Naštěstí Dan [8]: má pravdu. Navíc tohle se týká Ameriky. Nemám teď přehled o tom, co se vozí, ale nemyslím, že mnoho – především podmínky FDA se docela liší od našich a hodně jejich produktů by tady mělo problémy (kdyby byly pořádně otestovány, opakuji, nevím, jak přesně to funguje). To, že značka odněkud pochází, nic neznamená. Vždyť i milku na český trh dělají v Polsku… (alpské mléko… ehm… ne). A český Johnson's baby šampon má trochu jiné složení než na stránkách…

Ikona diskutujiciho Firzen 2013-04-16 12:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: To, co píšeš není pravda.

Ikona diskutujiciho Lora 2013-04-17 16:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No a proto choveme zvířata, u kterých si je člověk jistý… To co kolem vidím, považuji za smutné..co víc. Když si lidé chtějí vydělat, nakupovat za levný materiál a prodávat za stejnou cenu uměřené kvalitnímu výrobku- a lidi to "papkají"…:-/

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek