Potřebuju znovu vysvětlit, jak je to s pozitivním a negativním

7.1.2012 v Poradna 21

Dotaz:

Ahoj Alue,
úvodem Ti chci poděkovat za to, co si prostřednictvím svých stránek pro mě a samozřejmě i pro další lidi udělala a stále děláš (doufám, že i nadále dělat budeš). Už jen z tvých textů, jednotlivých slov a písmenek sálá neuvěřitelná radost a energie, která mě motivuje a zlepšuje náladu, když podlehnu špatným emocím.

Na tvé stránky jsem narazila teprve nedávno, ale hrozně moc mi pomohly. Sice jsem stále na úplném začátku, ale přesto jsem již udělala velký krok, možná spíše skok. Díky Tobě jsem se rozhodla začít plnit své sny, nebo zatím spíše promyšlím cestu, kterou se vydat a zjišťuji si informace kudy to půjde a kudy ne. Už nejsem jen “trpnou obětí osudu”, ale strůjcem svého osudu.


Také jsem za posledních pár dní zjistila hned dva objevy. Ačkoli význam slov jsem mnohokrát slyšela, sama i napsala, chápala jsem je, ale zároveň i nechápala. Mnohokrát jsem je psala svým blízkým, ale sama se jimi neřídila. Nevím jak jinak to nazvat než uvědoměním. Jedna věc je chápat pojem slov, druhá věc je si je opravdu uvědomit a třetí věc je umět je využít. To poslední zatím není v mojí moci, ale pracuji na tom. A právě dnešní objev mě dokopal k tomu Ti napsat. Měla sem to v plánu už pár dní, ale zatím jsem to z nějakého, mě né úplně jasnému, důvodu odkládala.

A tak Ti píšu, abych se zeptala na to co mi vrtá hlavou už od té doby, co jsem si to na tvých stránkách přečetla. Pokud již nějakou odpověď na moji otázku někde na stránkách máš, tak se nezlob, ještě tvé stránky nemám úplně celé přečtené, ale usilovně na tom pracuji (možná až moc, tvé články jsou natolik zajímavé, že se jen těžko mohu odtrhnout a věnovat se něčemu jinému např. škole xD nehledě na to, že ve škole by se mohlo učit spíše tohle, než kdejaké neužitečné blbiny).

Možná budu vypadat jako blbec, že nechápu tak banální věc, ale nemůžu si pomoct, někde mi něco uniká (možná, že to bude i něco že základního vzdělání, který jsem dost flákala). Jde o zákon duality. Četla jsem ho několikrát a stejně mi úplně není jasný. Píšeš tam, že co je negativní je dobré a co je pozitivní je špatné. Jak je to s myšlenkama? Když myslíš na negativně je to dobrý a naopak když myslíš pozitivně, je to špatný? Pak do toho zapadá zákon rezonance říká, že stejné přitahuje stejné. Tudíž dobré přitahuje dobré a špatné přitahuje špatné. Z toho jsem trochu zmatená.

A ještě bych se chtěla zeptat, ve článku se zákonem rezonance si psala, že každé slovo, číslo i symboly mají svojí energetickou rezonanci, jak se dá zjistit? Vím, že si psala, že to své tzv. udělátko neprozradíš, ale mě by zajímala hodnota tolika slov, že bych Tě s nimi nechtěla otravovat.

Takže ještě jednou mockrát děkuji za tvé stránky a za to, že jsi. A také za odpovědi na moje otázky.

(pozn.: dotaz se vztahuje na článek ,,2. Vesmírné Zákony a Principy / II. Zákon duality” viz. kompletní rubrika ,,Zákony Vesmíru – seriál”)

Odpověď:

Ahoj,

To jsem ráda, že mám u tebe takový úspěch 😀

Co se té duality týče, evidentně to potřebuješ asi opsat trochu jinými slovy, takže znova:

Lidské tělo potřebuje záporné ionty, aby mohlo být zdravé. – Záporné ionty / záporný náboj je pro nás konstruktivní, životadárna energie.
Pozitivní ionty a pozitivní náboj jsou pro nás smrtonosné.

Záporný náboj jsou třeba rostliny, které ho vyzařují a kompletně celá příroda i země. V podstatě když jen jdeš lesem na procházku, tak se léčíš, opravuješ a detoxikuješ.
Pozitivní náboj a pro nás smrtonosná energie je třeba Wifi a mobily. – Umělé záření, které způsobuje spoustu nemocí. Rakovinu, slepotu, hluchotu, deprese, migrény, neplodnost, chudokrevnost. (patří sem v podstatě cokoliv, co vydává elektrosmog, takže i počítače, televize apod.)

A když si uvědomíš, že ty jsi bytost fungující na ZÁPORNÉM, tak je v podstatě nesmysl, abys vykládala, že žiješ POZITIVNĚ, když pozitivní je pro tebe přece smrtonosné. To si totiž nabíháš pěkně holým tělem na vidle, aniž bys o tom věděla.
Jde v podstatě o slovíčkaření, ale má to význam z toho důvodu, že slovo je energie a pokud ty vyslovíš, že myslíš, nebo žiješ POZITIVNĚ, vesmír to vnímá a pak podle toho na tebe reaguje ve tvůj neprospěch. Holt vysíláš něco, co nechceš.

A aby se POZITIVNÍ a NEGATIVNÍ nepletlo, protože většina lidí používá právě nesprávně tyhle dva pojmy, přehodilo se to na KONSTRUKTIVNÍ a DESTRUKTIVNÍ. – Protože u těchto dou pojmů je úplně každému bez vysvětlení jasné, co máš na mysli.
Konstrukce tvoří, destrukce boří. Zato pojem pozitivní a negativní je strašně zrádný, protože nevíš co říkáš a když to vědomě přehodíš, jiní lidé tě nepochopí.

V tom je celý zakopaný pes.

Když myslíš na hezké věci, myslíš konstruktivně.
Když myslíš na hnusné věci, myslíš destruktivně.
Ideální je vypustit ze slovníku úplně ,,pozitivní a negativní” a nahradit je tímto.

Hodnota slov se dá zjistit mnoha způsoby, ale já v tom nevidím nic tak moc zásadního. Důležitější je spíš poznat sám sebe, než vědět, jaké číslo má to či ono slovo. Většina lidí to k ničemu nevyužije, protože nemá jak.

Hodně štěstí 🙂
Alue

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Poradna – Energie”

Další obrázky víl – ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

Otevřít seriál Zákony Vesmíru

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

Komentáře

Ikona diskutujiciho Babe 2012-01-07 02:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hele, nová anketa! A hned si můžu dát hlas :D.

Ikona diskutujiciho leeth 2012-01-07 10:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[Smazaný komentář] čím víc lidí bude sdílet tvůj názor, tím větší je šance že se to nezmění..

Ikona diskutujiciho Farah 2012-01-07 10:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[Smazaný komentář] Po kapkach, po troskach, usmevem lecime! 🙂 Nemusi hned prset, staci kdyz kape.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2012-01-07 11:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Takže pozitívne je deštruktívne a negatívne konštruktívne. To počujem prvý krát, asi to platí len v tomto prípade.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2012-01-07 11:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A v tej ankete ti chýba možnosť: ani po svatbe ne.

Ikona diskutujiciho Alue 2012-01-07 11:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Neplácej blbosti a přečti si to pořádně 🙂

Ikona diskutujiciho Babe 2012-01-07 12:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Řek jenom že to tam chybí :D.

Ikona diskutujiciho Jindra 2012-01-07 12:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Marijáne, ty mě bavíš. Prej ani po svatbě ne :-) Nebo to, jak piješ zkažený víno ze shnilých sudů. Prostě originál :-)

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2012-01-07 14:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Diskriminácia asexuálov! :D

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2012-01-07 15:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Konstruktivní zní více honosně 🙂

Ikona diskutujiciho Luz 2012-01-07 17:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[Smazaný komentář] Jednotlivec nezmění svět, ale může změnit sebe, což je zřejmě důležitější. 🙂

Ikona diskutujiciho Azure 2012-01-07 18:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]:a právě, že když změníš sebe, změníš i část vibrace planety(jak konstruktivně tak negativně)… protože jsme s ní svázáni…

Ikona diskutujiciho Vit 2012-01-07 21:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dodám, že to s těmi slovy není až taková pravda. Jeden člověk psal jako argument proti působení mysli na vodu to, že když někdo napíše nějaké slovo a na to sklenici vody položí, nemůže to působit, protože to slovo v každém jazyce znamená něco jiného, někdy až opačného.

Ikona diskutujiciho Salvia 2012-01-07 22:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem vždy měla za to, že vesmír reaguje hlavně na pocity nebo na vibrace. Když se třeba pracuje s afirmacemi nebo s modlitbou, můžeš použít slova jaká chceš, ale bez jasné představy a silného prožitku je to drmolení. Důležité je podle mne to, co je za slovy. Jinak konstruktivní a destruktivní označení se mi líbí, připomíná mi to v buddhismu dovedné a nedovedné jednání. Ale aby se to uplatnovalo takhle plošně jako nějaká nauka o tom, co má kdo říkat…to teda nevím…

Ikona diskutujiciho Iv 2012-01-08 14:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: můj souhlas a díky za jasnou formulaci dotaženou do písemné podoby, četla jsem v tvém příspěvku jakoby svoje slova, pro mne zvláštní a moc fajn pocit, pozdravuju tebe i Alušku

Ikona diskutujiciho Firzen 2012-01-08 20:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Napíšu sem něco trochu z jiného soudku. Mám totiž pocit, že lidé se často nechávají strhnout myšlenkami druhých a ty potom bez jakéhokoli přemýšlení přijmou za své vlastní. A nebo jim jejich mysl může lhát, to je ještě nebezpečnější a děje se to často!

Ikona diskutujiciho Salvia 2012-01-08 21:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

(16) toz to je slovo do pranice! 🙂 souhlasím všema deseti.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2012-01-08 21:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]: Ano, žiadny zdroj (ani Alue) neni 100% bezchybný.

Ikona diskutujiciho Ivča 2012-01-10 11:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]:: naprostý souhlas, BÝT SAMI SEBOU, ne kopií kohosi…

Ikona diskutujiciho Lady Hestia 2012-01-10 20:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

zjistila jsem, že když přemýšlím o nějakém slově, čtu o něm, vyřknu jej, vnímám i jaké energie se ve mně jakoby "zvedají" , jak to na mě působí a jaké barvy si při tom mimoděk představuji. Tak třeba doteď jsem nevěděla, jak je to doopravdy s tím pozitivním a negativním, každopádně když jsem si řekla v duchu "pozitivní" , už jen myšlenka na to slovo na mě nepůsobila tak dobře jako "kostruktivní". A někdy, když chci zjistit, jak na mně doopravdy působí, v duchu si to slovo pořád opakuji. Při slově "konstruktivní" mnou projela vlna radosti, zato při slově "pozitivní" jsem nic nezaznamenala. A to jsem si tohle doteď neuvědomovala. Škoda, že takovéhle věci zjišťuji až když si o tom třeb přečtu článek, pak to totiž vypadá, že si to vymýšlím 🙂

Ikona diskutujiciho zjevení 2012-01-11 15:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Myšlení samo o sobě neni pozitivní ani negativní. Jevy ve světě, jakékoli významy, všechno je NEUTRÁLNÍ. To, jak přistupuješ ke svým myšlenkám a ke světu je otázkou toho, jak je vnímáš vibračně, jak máš jejich významy definované v tvém systému víry někde v podvědomí osobnosti. Pokud ti některé myšlenky evokují negativní pocit, není to tím, že jsou negativní, ale je to tím, že ses je naučila takhle vnímat. Pokud chceš změnit to jak je vnímáš, hledej v sobě definice, které ti umožňují je vnímat negativně, často sou propletené s jinýma definicema, takže je to zdlouhavý proces. Nejde o to, se něčemu vyhnout, jde o to pozorovat a přijmout všechny negace a tím je integrovat. Pozitivní energie je ta, která přeměňuje to špatné na NEUTRÁLNÍ. V neutrálním bodě si můžeš sama vybírat… Pozitivní energie je rozvíjející, kreativní, přináší možnosti a pocit svobody, nejen pro tebe. Negativní energie dělá rozdíly, vpodstatě celý koncept dobra a zla a jeho aplikování je na negativní spirále, protože rozděluje, izoluje.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek