Práce se sny

7.9.2012 v Doporučení 13

Jistě si ještě vzpomenete na můj nedávný seriál z dovolené, kde jsem celý jeden díl věnovala zážitkům při četbě knihy ,,Práce se sny” od Jiřího Veselého. Článek vám velice doporučuji, pokud vás tato kniha zaujala a zvažujete koupi. Najdete ho zde: 2. Alue v Chorvatsku: Nejhlubší prožitek celé dovolené


Popis knihy z Knihcentra:

“O snech se píše mnohé. Často však jde jen o smyšlené teorie nebo převzaté názory. Kniha Práce se sny se naopak snaží být knihou praktickou a běžně uchopitelnou v každodenní realitě života.

Noc co noc má každý z nás možnost zužitkovávat ve svůj prospěch pár jednoduchých rad a poznatků, které vycházejí z letitých zkušeností s prací se sny. Sny totiž mohou být konkrétními odpověďmi na naše záměrně pokládané otázky.


Pro někoho bude nejspíš šokem, až prací se sny zjistí, jaký je zdroj jeho vlastních snů. Rady, které nám však sny přinášejí, sledují výhradně naše dobro a nezištně a neúnavně nám pomáhají a pomáhají…” /Jiří Veselý/

“Některé knihy jsou pusté, prázdné a o ničem, ale jsou taky knihy skutečné a opravdové. Když čteme opravdovou knihu, určitě v ní najdeme něco svého, vlastního. Najdeme tam svoje myšlenky, ale najdeme tam i to, s čím třeba nesouhlasíme. To se nám potom bude chtít s autorem dohadovat, kdo z nás má pravdu. Když si člověk přečte takovou knihu, chce se mu experimentovat a nějak použít informaci, kterou v té knize našel. Podle mého názoru takovou knihu právě teď držíte ve svých rukách.” /Boris Tichanovský/Práce se sny je velice čtivá kniha. Co mě na ní opravdu mile překvapilo je, že nemá holá místa, při kterých by se čtenář nudil, ale opravdu každá její část má své opodstatnění. Více než první polovina knihy mluví hlavně z teorie. Vysvětluje podstatu snu, hledá jeho vyšší zdroj. Pokládá otázky a odpovídá na ně. Tak je v podstatě i skeptický čtenář pomaličku proveden základní naukou, kterou je potřeba znát. Jednotlivé kapitoly do sebe hezky zapadají a jsou obohacené vlastními zážitky, které souvisí s právě probíraným tématem, což je pro čtenáře příjemné zpestření programu, které ho navíc sbližuje s autorem knihy a jeho životním příběhem.

Teoretická část knihy nabízí také mnoho námětů k zamyšlení a vlastnímu bádání, protože uvádí i příklady z praxe vědců a psychologů. Tedy čtenář má ještě po dočtení knihy možnost zkoumat celou teorii dál a dozvědět se víc na základě uvedených jmen, výzkumů a pokusů, které jsou velice zajímavé.

Druhá polovina knihy už se věnuje čisté praxi. Rozhodně ale nemůžeme očekávat snář. Autor vysvětluje, že podobenství ve snu mají sice určitý rámec, ale také hodně podléhají individualitě člověka, pro kterého je sen určený. Proto místo strojeného snáře nabízí jednoduchý praktický návod, jak si každý z nás může sám rozkodovat určité podobenství a jak ho zasadit do příběhu tak, aby nám vyšla srozumitelná zpráva, využitelná v praxi.

Přestože ale nabízí ryze praktický postup, nechává čtenáři obrovské pole působnosti pro vlastní výzkum, vlastní názor a vlastní způsob zacházení s návodem. Je tu mnoho prostoru pro náš individuální přístup a díky tomu kniha určitě patří k těm, o kterých by se dalo říct, že jsou určené komukoliv.

I kdybyste si knihu koupili, aniž byste chtěli umět pracovat se svými sny, teoretický obsah knihy je natolik hodnotný, že neprohloupíte. Také je vhodná pro ty, kteří hledají příjemné čtení navečer, nad kterým se dá uvolnit, rozjímat a odpočívat. Z vlastní zkušenosti mohu také říci, že navečer je speciálně vhodná, protože se po ní zdají krásné sny.


Cena knihy je velice střícná, přihlédneme-li také k luxusnějšímu provedení v tvrdé vazbě se stužkovou záložkou a žlutým recyklovaným papírem.

Takže koupit? – Za sebe říkám: ROZHODNĚ ANO.


Knihu můžete zakoupit v Knihcentru za 232korun (bez poštovného) zde: Knihcentrum.cz: Práce se sny

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Knihy” pro další doporučenou četbu – Zde

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí” níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Komentáře

Ikona diskutujiciho Bílej vlk 2012-09-07 09:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

První kniha již jsem koupil bez "čárového kódu". Byl jsem šťastnej, jak děcko. "Náhodou" jsem na ni narazil v knihkupectví (kam jsem vkráčel z čiré zvědavosti).

Ikona diskutujiciho inkateo www.pracesesny.cz 2012-09-07 11:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Kecal 2012-09-07 15:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám menší otázku… je v knize i něco o lucidních snech?

Ikona diskutujiciho Bílej vlk 2012-09-07 15:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Dobrý den 🙂

Ikona diskutujiciho inkateo www.pracesesny.cz 2012-09-07 19:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Anub 2012-09-08 03:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já nejvíc miluju, když nad něčím přemýšlím a zrovna jdu kolem knihkupectví. To dostanu v nitru facku jako řemen která mě nasměruje hlavu dovnitř a už listuji první knihou :D:D

Ikona diskutujiciho Lúthien 2012-09-08 09:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Knihu jsem dostala jako dárek k svátku, a právě čtu první polovinu a jsem nadšená…. :)…. sice jí nemam ještě dočtenou ale už se mi zdály 2 vyžádané sny a moc mi to pomohlo….. Díky a vřele doporučuji 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2012-09-08 10:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Pokud si dobře pamatuji, lucidní sny tam nejsou. Totiž lucidní sen neposlalo vyšší vedení, ale řídíš si ho ty sám a v podstatě jde o jinou oblast, jiné téma.

Ikona diskutujiciho inkateo www.pracesesny.cz 2012-09-08 11:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Lúthien 2012-09-10 06:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]:Krásný den přeji pane Veselý :),

Ikona diskutujiciho inkateo www.pracesesny.cz 2012-09-10 13:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Elenril 2014-12-29 11:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

knížku jsem dostala od ježíška 😉 je moc krásná… vidím v ní své názory a pravdy, vážně doporučuji! 🙂 a děkuji za tip

Ikona diskutujiciho Jiří Veselý (Práce se sny) 2015-11-26 01:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přeji krásný den. Postupně doplňuji další a další podněty a zkušenosti na web www.pracesesny.cz Tak pokud budete mít někdy chuť, můžete se mrknout i tam.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek