Pravda o vaší štítné žláze a éterických olejích

7.4.2020 v Léčba 1

Role štítné žlázy pro naše celkové zdraví je nepopiratelná. Tento poměrně malý orgán ve tvaru motýla se nachází v oblasti hrdla blízko ohryzku. Úkolem štítné žlázy je skrze hormony stimulovat metabolismus, udržovat správnou hladinu vápníku v těle a množství dalších tělesných procesů.Většina z nás bohužel ignoruje stav své štítné žlázy až do doby, kdy se objeví nějaký zdravotní problém. Nerovnováha v hladině hormonů štítné žlázy totiž vyvolává řadu potíží.

Éterické oleje a jejich vliv na štítnou žlázu
Éterické oleje jsou velmi prospěšné pro regulaci štítné žlázy. V těle působí podobnými mechanismy, jako hormony štítné žlázy. Uvedené oleje podporují několik tělesných funkcí, orgány a ostatní žlázy s vnitřní sekrecí.

Pojďme se nyní podívat na nejvíce přínosné éterické oleje pro vaši štítnou žlázu:

1. Hřebíčkový éterický olej (eugenia caryophyllata). Jedná se o výsledek destilace hřebíčku vodní párou, který obvykle pochází z Madagaskaru. Pro štítnou žlázu je velmi prospěšný.

2. Bazalkový éterický olej (ocimum basilicum). Vyrábí se parní destilací listů bazalky. Studie ukázaly, že podporuje činnost štítné žlázy, šišinky, nadledvin a hypofýzy.

3. Éterický olej z citronové trávy (lemongrass). Rovněž se získává parní destilací. Citronová tráva pochází z Indie a je velmi účinná na problémy štítné žlázy, hlavně pokud se zkombinuje s hřebíčkovým éterickým olejem.

4. Éterický olej z pelargónie voňavé (pelargonium graveolens). Olej z pelargónie, neboli muškátu, se získává parní destilací listů. Rostlina pochází z Číny.

5. Rozmarýnový esenciální olej (rosmarinus officinalis). Ten se opět získává parní destilací rozmarýnu původem z Maroka. Posiluje činnost štítné žlázy a mozku.

6. Éterický olej z myrhovníku pravého (commiphora myrrha). Získává se parní destilací plodů myrhovníku. Posiluje imunitní systém a zlepšuje zdraví štítné žlázy.

7. Éterický olej ze dřeva exotického santalovníku bílého (santalum album). Vyrábí se parní destilací ze dřeva tohoto indického stromu. Jde o další způsob, jak zlepšit funkci nejen štítné žlázy, ale také šišinky, hypothalamu a hypofýzy.

Jak používat éterické oleje na podporu štítné žlázy:

1. Každý den ráno po probuzení natřete 1 kapku bazalkového éterického oleje rozředěného v malém množství nosného oleje (slunečnicový, olivový a podobně) na záda, kde se nacházejí ledviny.

2. Každé ráno natřete jednu kapku ostatních éterických olejů ze seznamu rozředěných v malém množství nosného oleje na oblast štítné žlázy.

3. Připravte si směs, kterou budete aplikovat na chodidla. Smíchejte 20 kapek éterického oleje z bazalky, myrhovníku, kadidlovníku a citronové trávy s 1 až 2 lžícemi nosného oleje. Směs uskladněte v uzavíratelné skleněné nádobě.

Éterické oleje můžete používat i v rámci aromaterapie
Nakapejte 5 až 10 kapek do difuzéru éterických olejů. Směs éterického a nosného oleje můžete nanést taky na šaty, do dlaní nebo si přivonět přímo k lahvičce.
Při aplikaci na pokožku éterický olej zřeďte s jiným nosným olejem, protože éterické oleje jsou mimořádně koncentrované. Pak je naneste do okolí štítné žlázy nebo na příslušné reflexní body nacházející se na chodidlech.

připravila www.aluska.org 2020, podle zdroje

 Komentáře

Ikona diskutujiciho hanka 2020-04-09 16:25:08 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za parádní návod, musím se smát protože často tady najdu něco, co už vlastně dělám aniž bych o tom někde četla. Před pár lety jsem si léčila štítnou žlázu mimo jiné masážemi hrdla a používala jsem k tomu kafrovo-santalovou mast. Taky jsem si ji po celé proceduře vždycky natírala na krk zezadu a na trapézy, protože mi to dělalo dobře a pak jsem se někde (asi tady) dočetla, že na tomto místě natřený olej který ostře voní (myslím že eukalyptus nebo myrha) chrání energii člověka.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek