Při pokusu o sebevraždu uvízla v temnotě a nazvala ji peklem / DOPORUČUJI

14.12.2013 v Poradna 46

Dopis:

Ahoj Alue,

Jedna moje vzdálenější příbuzná se mi svěřila se zážitkem, když se pokusila o sebevraždu. Teda já jsem věděl, že se pokusila o sebevraždu, ale nevěděl jsem nic o tom, jak to dramaticky probíhalo a to co jsem se dozvěděl, mi doslova vyrazilo dech. 2 dny mi to nedalo spát a pořád na to musím myslet. Chtěl bych od tebe slyšet co si o tom myslíš ty.

Nebudu tu psát důvody proč, napíšu jen fakta:

Večer v pátek seděla sama doma a namixovala si spousty různých prášků. I když byla rozhodnutá, po nějaké době když na ní padali už mdloby coby první účinky, cítila silný pocit že nedělá dobře a ovládl jí pud sebezáchovy, chtěla vytočit na telefonu někoho kdo jí pomůže, nevzpomíná si že by něčí číslo vytočila, jen to že padla na zem nehybná bez sil.

Hned na to se objevila na břehu řeky, která byla celá černá, v dálce svítilo malé jasné bílé světlo, cítila se svěží a dobře – ne tak jak před chvílí a chtěla za tím světlem jít.

Jenže hned přišla na to, že to nejde, že stojí na špatném břehu a na druhý se za žádnou cenu nedostane.

Světlo postupně mizelo a všude se objevovaly černé stíny, obloha byla taky jen neproniknutelné černo a rychle jí zachvátil neskutečný strach, jaký prý nelze v živém stavu zažít.


Ty stíny a neproniknutelná temnota skrz naskrz se blížily k ní a ona jen cítila že tam nepatří, ale nedá se nic dělat, nelze utéct, naprosto propadla zoufalství, beznaději a strachu že tam zůstane navždycky a bude to jen horší – nazvala to peklo.

Pak aniž by to čekala, přistála jakoby nárazem do těla a nevěděla co se děje – našla ji sestra, která měla v tu chvíli potřebu se za ní podívat, to už ale byla dávno v péči lékařů a netušila nic o čase atd – jen že jí je strašně zle. Vůbec se to ale nedalo srovnávat s tím co zažila tam.

Ještě měsíc se jí zdálo když byla sama doma že jí sleduje “temnota” a nemohla klidně spát. Potom z ní vyšlo že to bylo zkratovité jednání a jak zjistila, největší chyba kterou udělala. A že je naprosto vyléčená z toho to zkusit znovu třeba i za 20 let. I jiné věci si prý uvědomila..mezitím i to jak malicherné problémy se tu na světě řeší..

To místo kde byla nazvala pravým peklem, na můj dotaz jak to může vědět odvětila – prostě jsem to věděla!

A to vyprávěla až po nějaké době, když už byla v “pohodě” , každému známému (i mně) urgentně říkala ať se nezabíjí, že to co tam zažila se nedá srovnávat s žádným pozemským utrpením. I když už byla po rekonvalescenci, stejně byla vidět ta hrůza na jejích očích. Její oči to zkrátka potvrzovaly.

2 dny jsem nemohl pořádně spát a pořád na to musel myslet. Vždycky jsem si říkal, že když se někdo zabije, prostě vyjde z těla a zůstane tu dál na zemi bez možnosti komunikace s živými a ve strašné nudě. Nečekal jsem ale tohle, nemůžu říct že bych třeba za 20 let nepomyslel na sebevraždu až mi nebude dobře, tohle mě ale značně nahlodalo. Zvláště, když zase od někoho jiného jsem slyšel že ta a ta tvrdila, že v klinické smrti se mohla ptát na co chtěla a zeptala se prý jestli tak krásné pocity čekají každého po smrti, i Hitlera? – Odpoveď ano! Ale to jsem slyšel jen zprostředkovaně.. to je o něčem jiným, oči konkrétní osoby ale mluví za své.

Ta představa pekla mě děsí..

Chtěl bych jen slyšet od tebe co si o tom myslíš ty, protože vím, že tvrdíš že žádné peklo ať už klasické jak si ho lidé představují nebo jiné není. Jen to že tu můžeš zůstat na zemi sám v astrální rovině..

A nebo to má každý úplně jinak?

Strašně mě to děsí , nemůžu kvůli tomu spát..

děkuji za odpověď.

Odpověď:

Ahoj,
To je přesně to, co píšu. Že sebevrah se nedostane dál. A samozřejmě, že díky tomu strašně trpí. To je s tím spojeno. – Když se ti zavře cesta dál, zůstáváš napospas nízkým entitám v astrální rovině, které si tě tam pěkně podají.

A to je právě důvod, proč ony bloudivé duše pak dělají problémy živým. Sají z nich energii, navštěvují je, lepí se na ně. Hledají psychicky slabé lidi, ze kterých by mohly čerpat. Protože když se ocitneš na takovém místě, začneš lačnit po troše energie, protože ty žádnou nemáš a upadáš do pořád větší temnoty.

Tato zkušenosti je velmi cenná a důležitá. Chci se zeptat, jestli ji můžu dát na stránky, aby se z ní poučili i další lidé. Pořád se totiž najde dost lidí, co mi vykládají, že sebevrah po smrti problémy nemá a že je všechno v pohodě… To však není pravda.

Hodně štěstí 🙂
Alue

linka

Kam dál:

• Další obrázky s fantazií: Zde

• Máte dotaz? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí” níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Komentáře

Ikona diskutujiciho Miluška 2013-12-14 07:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám informaci,že duše sebevraha trpí a bloudí tak dlouho,dokud neuplyne doba,kterou měl žít.

Ikona diskutujiciho adeláč 2013-12-14 08:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

tak to je teda síla. já bych to nikdy nechtěla udělat. nikdy. vždycky se ti musí zvládnout vyřešit.

Ikona diskutujiciho Celestina 2013-12-14 09:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K tomuto tématu vrele doporucuji podívat se na tento film: http://www.youtube.com/watch?v=fwCKg16moGs

Ikona diskutujiciho Martin Hruštínec 2013-12-14 09:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Doporučujem tento rozhovor o smrti a príchodu na druhý breh po smrti: http://vimeo.com/79468013#at=0

Ikona diskutujiciho Lussy 2013-12-14 10:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško stejně to jaksi nechápu tento princip jak to dopadá se sebevrahem..příjde mi to nespravedlivé.Já vím,že ten kdo chce ukončit život tak se dá nějak znovu postavit na nohy.Jenže když je až tak  psychicky na dně a nevidí řešení tak je to těžký,protože už nevidí žádné světýlko.Proč když nazveme ho Bůh či Vesmír jak by mohl dopustit když miluje své dítě tu na Zemi i když udělá takovou hloupost tak mu nedokáže odpustit a dostat ho do nebe?Aby žilo v klidu a v lásce?To mi prostě příjde jako blbost..prostě s tím nesouhlasím aby sebevrah měl trpět…když už tak nám nemusel dávat svobodnou vůli když nám nemůže dát klid po kterém sebevrah touží a nenašel ho zde na Zemi.Přeci Vesmír a andělé nás milují a tak by tohle nedopustili ne?

Ikona diskutujiciho Legio 2013-12-14 10:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za sdílení,

Ikona diskutujiciho Ivett 2013-12-14 11:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za další užitečný článek. Chtěla jsem se zeptat Alue, je vůbec nějaká možnost, jak lidem, kteří spáchali sebevraždu pomoci? Před pár týdny spáchal sebevraždu jeden můj kamarád a jelikož z tvých stránek vím, jak to se sebevrahy je, chtěla jsem se zeptat, jestli je jim možné pomoci? Třeba jim vysílat na pomoc anděly, modlitby? Nebo se ten jejich "osud" po smrti nedá již nijak odvrátit? Všechno je ale přeci energie a tak ani ta moje, např. modlitba, se nemůže jen tak ztratit, vypařit, ne? Budu ráda za jakýkoli tip :-)

Ikona diskutujiciho Alcatraz 2013-12-14 11:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Odstrašující to ano…. ale řekni Alue co má člověk dělat když uvízne v temnotě aniž by za to mohl( důsledek nějaké rychlé smrti, udušení, uhoření v autě atd) většinou se to přece stává při takto násilné a rychlé smrti..

Ikona diskutujiciho Alue 2013-12-14 13:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: O tom nerozhodují žádní andělé, ani Vesmír. Za to si můžeš ty sama. Moc dobře víš co nesmíš nikdy udělat. Když to uděláš, tak si holt vyber následky. Lapidárně řečeno je to TVŮJ boj a tvoje rozhodnutí, ne andělů a jiných bytostí.

Ikona diskutujiciho Alue 2013-12-14 13:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Když se to stane tak rychle se si to nestihneš ani uvědomit, dostáváš možnost a pomoc zeshora. Když jí ale nevěnuješ pozornost a nechceš to přijmout, uvízneš. Opět je to o tvém rozhodnutí.

Ikona diskutujiciho Annamarie 2013-12-14 13:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásný příspěvek. Sebevrah může hrůzu své smrti prožívat neustále dokola, tak dlouho dokud ho tíže pekla nedonutí přijít na myšlenku, že život je nejvyšší hodnota, kterou nikdy nesmí zneuctít. Jedině poznáním a upřímnou modlitbou se může z těchto úrovní dostat. Nicméně toto čeká i každého,kdo k sebevražednému  konání přesvědčují druhé (kamikadze, sebevražední atentátníci, atd.)

Ikona diskutujiciho Alcatraz 2013-12-14 14:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho snezny-drak 2013-12-14 14:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Keď už to berieš zo strany kresťanstva, tak vidieť, že tomu nerozumieš… Samovražda patrí medzi do neba volajúce hriechy (do neba volajúce hriechy sú hriechy, s ktorými sa ťažko dostaneš do neba) Boh aj samovraha miluje vždy a chce ho do neba! Ale nemôže!!! Samovražda je to isté, akoby si zabila niekoho iného… To čo dala príroda odoberieš… či už sebe alebo niekomu inému… Je to to isté a ten hriech má tú istú hodnotu, akoby si zabila niekoho iného…

Ikona diskutujiciho snezny-drak 2013-12-14 14:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A mimochodom Alue… Veľmi dsa mi páči, ako si na ten e-mail odpovedala 🙂

Ikona diskutujiciho BoFi 2013-12-14 14:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přesně tak….

Ikona diskutujiciho BoFi 2013-12-14 14:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

… a velice děkuji a sdilím dál s tvým odkazem. :-)

Ikona diskutujiciho Rea.A 2013-12-14 15:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuju za tento článek, je to za poslední rok, co se věnuju energiím snad nejvíc důležité z toho, co jsem četla

Ikona diskutujiciho BoFi 2013-12-14 15:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Teď už vzpomenu…. doporučuju k shlednutí filmu "Jak přicházejí sny" http://www.csfd.cz/film/13009-jak-prichazeji-sny/

Ikona diskutujiciho Domča 2013-12-14 15:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Bloudilé duše, ale nemusí být pouze sebevrazi ne? O takovéto zkušenosti čtu tedy poprvé, většinou znám jen ty hezké. I Lorna píše, že tyto lidé dostanou oč žádají, přijde mi to nelogické, aby trpěli i po smrti když už tady si vytrpěli dost. Mám z toho tak trochu smíšené pocity, jedno nahráva tomu, že to tak je a jedno zas tomu, že musí být něco pravdy na tom co píše Lussy…Kdyby lidé věděli že to nesmí nikdy udělat tak by to prostě nikdy neudělali, ale oni v podstatě smí, protože nám Vesmír nadělil právo svobodné vůle a rozhodování…Nebo je to všechno ryze individuální věc. Vždyť přece ani tady neházíme všechno do jednoho pytle a ve většině případu musíme vše hodnotit po jednom, tak at mi někdo neříká, že to tak nedělají i tam nahoře…Jinak by se přece ani zkušenosti lidí s tímto samým problémem navzájem nikdy tolik nevyvraceli….

Ikona diskutujiciho BoFi 2013-12-14 16:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Můj kamarád četl tuto článek a hodil mně odkaz na http://pravdu.cz/nde/nde-zazitky-blizke-smrti-sebevrazi-a-slepi

Ikona diskutujiciho Victoria 2013-12-14 16:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, díky za tento článek, je opravdu hodně poučný. Chtěla bych se zeptat, jak je to s lidmi, kteří díky své sebevraždě zachránili někoho jiného. Třeba když dotyčného zajmou a on se, aby nezradil své přátelé, radši zabije. Nebo když matka sebevraždou zachrání své dítě. Jak to tedy je? Vždyť v těchto případech je to strašně nesobecký čin, nezasloužili by si trpět. Předem děkuji za odpověď :-).

Ikona diskutujiciho aralklovkyne 2013-12-14 16:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mně přijde, že si tady spousta lidí hraje na dědy vševědy. Jak to sakra všechno víte?? Všechno jsou to jenom domněnky vyčtené z knih. Žádný názor, co tu je, nemusí být pravdivý. To, co se děje se sebevrahem, zjistí jenom sebevrah. Nikdo jiný, to nemůže vědět.

Ikona diskutujiciho Terka 2013-12-14 16:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Tak to nějak nechápu. Když člověk náhle a nečekaně zemře při nehodě nebo jakkoliv jinak a rozhodně neměl v úmyslu se zabít, myslela jsem, že je to něco jako osud, že měl žít takhle krátce nebo takhle zemřít, že si to vybral před narozením. Potom nechápu, proč by měl při takové nečekané smrti bloudit v temnotách. Já bych rozhodně brala pomoc shora než zažít peklo.

Ikona diskutujiciho Alue 2013-12-14 17:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[22]: Znáš to přísloví ,,tebe soudím podle sebe"?

Ikona diskutujiciho Avene 2013-12-14 18:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

spletla jsem si komentáře, Alue, neuveřejňuj ho kdyžtak prosím :D

Ikona diskutujiciho Jiří 2013-12-14 18:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Spiritista Barry Eaton: Temný děsivý svět je nižší astrální rovina nejblíže Zemi. Ocitne se tam hodně lidí. Nese názvy očistec, peklo, bardo, gehenna nebo říše stínů. Duše zde nepociťuje lásku ani naději a musí si projít dlouhým obdobím sebezpytování. Duše, které se zde ocitne, musí hluboce přemýšlet a "čistit se", než je jí dovoleno přemístit se do vyšších úrovní. Ovšem peklo neexistuje, jediní démoni, s kterými se zde setkáte, jsou démoni vaší vlastní mysli. Z vyšších úrovní přicházejí na pomoc pomocníci a průvodci, kteří pomáhají duším zde zhojit se a uzdravit. Nikdo tu nezůstane navždy.

Ikona diskutujiciho malej-keporkak 2013-12-14 18:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nedávno jsem četla po kouskách knížku Cesta na druhý břeh od Sylvie Brown. Není to jenom o smrti, umírání, ale i o jiných věcech. A dostala jsem se ke kapitole o sebevraždě. Ta paní to popisovala úplně stejně. Neoznačila to sice za peklo, protože podle ní peklo neexistuje a těmto duším je po nějaké době pomoženo. nejsou tam navěky věků. Byla jsem vůči tomu dost skeptická. No, tak jsem se jí v duchu omluvila. Protože jsem zjistila, že měla pravdu i v jiných věcech. Knihy podobného typu jsem přestala číst už dávno. Tahle se mi dostala "náhodou" do cesty a vida jak jsem se poučila.

Ikona diskutujiciho Neznámá... 2013-12-14 19:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Brr..tak tohle mi způsobilo pořádnou husí kůži ._.

Ikona diskutujiciho vlaja 2013-12-14 19:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

sebevrah je vrah

Ikona diskutujiciho Annamarie 2013-12-14 20:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[22]:Každý lidský duch ví naprosto přesně, co je správné a co ne. Není třeba číst spoustu knih. Ale nedbá přikázání, rozumem si vždy zdůvodní způsob a oprávnění konat. Např. všichni vědí, že  nesmí mít osobní prospěch na úkor druhých, a kdo toho dnes dbá? S úctou k životu je to totéž.

Ikona diskutujiciho Morgan 2013-12-14 20:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]:To už potom není sebevražda, to je sebeobětování.

Ikona diskutujiciho Aria Keboke 2013-12-14 21:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky by mě zajímalo, co se tedy stane s člověkem, který zachrání druhého a sám přitom přijde o život, například někoho odhodí z cesty, aby ho nepřejelo auto, ale přitom zajede jeho, nebo když se postaví bezmyšlenkovitě před osobu, kterou miluje a výstřel z pušky zasáhne jeho. Jak je pak posuzováno toto?

Ikona diskutujiciho myší královna 2013-12-14 22:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo, tomu věřím. Většina esoteriků předpokládá, že sebevrah trpí do té doby, než nastane jeho čas.

Ikona diskutujiciho effervess 2013-12-14 23:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nechtěla bych to zažít -_-

Ikona diskutujiciho Eileen 2013-12-15 15:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děsivé… Vlastně by se dalo i říct, že peklo existuje 🙂

Ikona diskutujiciho Táňa 2013-12-15 16:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Všem bych chtěla doporučit film "Jak přicházejí sny" ten přesně vystihuje tuto problematiku.Je velice dobře udělaný.

Ikona diskutujiciho mariankosnac6 2013-12-15 21:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Lenže blúdiacimi dušami sa často stávajú aj tí čo boli zavraždený, zomreli pri nehodách ale aj tí čo zomreli prirodzenou smrťou,  napriklad jednej pani zomrela matka na starobu a jej duša ešte pár rokov blúdila po dome. Nikdy nemáte istotu či sa dostanete na druhý breh, len pri samovražde máte istotu že sa nedostanete.

Ikona diskutujiciho LL 2013-12-16 14:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nejde o čin jako takový, ale o motivaci. Můžete přijít do nebe i když se sami zabijete. Existují podmínky a pravidla.

Ikona diskutujiciho Domča 2013-12-16 15:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jé a ted mi zrovna říkala kamarádka, že prý se jí už dřív zesebevraždil nějaký příbuzný, že je s ním v kontaktu a že ji říkal, že se má moc dobře, že se o něj nemusí bát a dokonce na ni dává i pozor;)Akorát jako dělané pro toto téma…

Ikona diskutujiciho Domča 2013-12-16 16:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

"Bůh" a jeho poslové v některých záležitostech o duších rozhodují, jinak by tady ani tito pomocníci nemuseli vůbec být…Představují pro nás a náš život mnohem větší důležitost než si my sami dokážeme představit a vůbec chceme přiznat…Věřím že i sebevraždy skrývají svůj důvod, jinak by se nedělá. A také si říkám, proč by sebevrah neměl být zahalen do stejné "boží" lásky jako člověk, který zemřel jakýmkoliv jiným způsobem??Vždyť láska na druhém břehu je bezpodmínečná a nedělá rozdíly!;-)Smíš a nesmíš, to je už pomalu jako v tej škole, kdy nám všechno diktují…A na Aralklovkyni se podle mě Alue vůbec nehodí přísloví "podle sebe soudím tebe" pokud bys chápala že tím svým názorem, který sem napsala právě použila svou hlavu nikoliv knihu;-):D Vždyť je to do očí bijící, to ona je ve středu a nechytá se žádného extrému. Říká nemusí, ne musí a je to tak a ne jinak…

Ikona diskutujiciho LL 2013-12-16 19:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Víš Domčo,

Ikona diskutujiciho W 2014-12-21 23:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsou lidé, kteří spáchají naprosto zbytečně. Ale jsou lidé, kteří neskutečně trpí, a ti mají na spáchají nárok. Proč by neměli nárok?

Ikona diskutujiciho Gabby 2015-12-09 09:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Takže, kdyz te nekdo zabije, tak se ti to nestane?? A jak se z tama dostanou??

Ikona diskutujiciho Katka 2018-01-12 18:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahojky, tu je takove video, zda muze byt spaseny clovek, ktery spacha sebevrazdu – velice zajimave. Tu je odkaz, mrknete na to a posudte sami:

Ikona diskutujiciho superjira 2018-03-01 16:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ještě že jsem nespáchal sebevraždu

Ikona diskutujiciho Alue 2018-03-01 16:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[45]:  to jo, to si pogratuluj.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek